Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

kukučka Pozri príspevok
zeleninu sadím spolu takú, ktorú aj spolu jem
Kukučka, to myslíš tú cuketu a rebarboru, čo sa pýtala BXL? Ja mám rebarboru sólo v kúte dvora, mimo záhradku, tam je menej slnka a je nádherná. Keby som nebola chorá, tak už včera som mohla odtrhnúť, akurát som odštipla kvetné puky.
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

BXLmiami Pozri príspevok
Hrozne je von teplo,nemožem ani vyliezť do záhrady a tak nateraz moja buduca biozahrada čaká.Nateraz sa aspon snažím zistiť,či môžem nasadiť cuketu k rebarbore a ako daleko mám dať jednotlivé druhy tekvíc.
Rebarboru daj sólo do polotieňa ako ozdobný krík a ako tekvice? Pozri tu http://www.agroporadenstvo.sk/rv/zel...ninu.htm?start
4 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...rebarbora!!..mňamm, keby už bola!..taký koláčik s podvečernou kafou, to je až taká predstava...!!!
....pohodu na večer vámm prajem..
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..

..tak idem nejaký fajný lektvar na príjemný večer navariť,kolegyne bosorečky sa už pozlietali, alebo ešte pristávajú na svojich rombách,alebo iných svetových značkách vysávačov a mechanických metiel, nuž nech máme čo piť...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...

...a bude čoro-moro!...tanečky a zaklínania..spomínania..šanta..a pohoda...
(a ty sa nesmej, vidím ťa!)...
1 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Mne dnes suseda moja dobrá doniesla z našej cukrárne mandarínkový rez....a tam teda pečú...výborne,neošudene...ako doma.
Pochutila som si..a ani tú podvečernú som si k nemu nedala.....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Indeed
A to bol ešte počet ZP ZREDUKOVANÝ !

Čo by bolo ak by zostalo toľko ZP, čo tu boli ???

Ja som v UNION ,a spokojnosť.
Tam so aj ja zakotvil - po veľmi "kladných" skúsenostiach s inou (nemenovanou, ale známou) poisťovňou.
A čo sa týka budúcnosti - bude sa asi v plnom rozsahu toto preplácať:

0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

korela Pozri príspevok
Stalo sa síce nie mne, ale akoby mne, ... čítam pred chvíľou poštu..."boli sme na hrádzi...kus peši, bolo dobre, žaby kŕkali, do toho zrazu ťažko identifikovateľný zvuk .... ", skoro som skolabovala. Tiež sa to plazilo, teda neplazilo, stálo na mieste, a sipelo, sipelo, len veľa žiab sa exponovalo, takže nebolo dobre počuť odkiaľ to ide. Uff!

Párenie prebieha v máji a nápadne sa podobá užovke obojkovej, ale užovka fŕkaná sa nezhlukuje do tak početných skupín. Samičky pri kladení vajíčok opúšťajú vodné prostredie a vyhľadávajú suché miesta, ktoré sú často vzdialené aj 1,5 km od brehu rieky.....Výskyt u nás: Vyskytuje sa pozdĺž tokov riek ako sú Dunaj, Váh, Hron, Nitra, Slaná, Torysa, Bodrog.
Tak opatrne v tej prírode. Oni sú tam doma tiež.
tak z hada by ma asi šlak trafil... ale doma máme 2 takéto Ja šteričky...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ja šterička, Ty šterička
Ide po lese zajac, vidí vydru a pozdraví ju:
"Nazdar tydra!"
Na druhý deň opäť:
"Nazdar tydra!"
Na tretí deň:
"Nazdar tydra!"
"Počuj zajac," vraví vydra, "ja som vydra a nie tydra!"
"A ja zase každej k***e nevykám!"
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

pepsikova Pozri príspevok
...rebarbora!!..mňamm, keby už bola!..taký koláčik s podvečernou kafou, to je až taká predstava...!!!
....pohodu na večer vámm prajem..
Moja rebarbora v kúte už o týždeň bude,ako robíš rebarborový koláč?

Tá vzdialenosť tekvíc-chcem rôzne druhy,moja svokra raz zasadila vedľa seba cukety,patizony a tekvice a nedalo sa jesť nič z toho.Tak neviem či sa to navzájom skrížilo,alebo to pestovala z nejakých neoverených semiačok.Nič som na túto tému nenašla.
0 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

BXLmiami Pozri príspevok
Moja rebarbora v kúte už o týždeň bude,ako robíš rebarborový koláč?

Tá vzdialenosť tekvíc-chcem rôzne druhy,moja svokra raz zasadila vedľa seba cukety,patizony a tekvice a nedalo sa jesť nič z toho.Tak neviem či sa to navzájom skrížilo,alebo to pestovala z nejakých neoverených semiačok.Nič som na túto tému nenašla.
..tak moja mama sadila zvlast hriadku cukiet, hriadku patizonov, tak ako uhorky..no a tekvice sadila medzi kukuricu
2 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...cuketám, tekvičke a patizonom aspoň nevadí burina...ani uhorkám...majú dokonalé parenisko..to by som ešte mohla pestovať..hádam...ale to len vo sne...
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

zázrak, podarilo sa mi nájsť môj starý recept aj keď ešte moja barbora v tieni za domom má len pár cm

http://www.porada.sk/t9318-rebarbora.html#post79984
2 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Všimnite si tému : "Zateplenie bytovky a zdravie."

Dereme klávesnicu aj prsty o sposobe a užitočnost zateplenia bytovky a nakoniec zo zadávateľky témy vyjde koment

že či nebude zateplenie vadiť jej alergickým detom . (!)

To je fakt sila !

Ved mohla tymto sposobom sformulovať zadanie témy.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

pepsikova Pozri príspevok
...my sme nakomplet na hlavu postavená dedina...donedávna bola pri pohreboch omša v dome smútku, mŕtvy sa pochoval so všetkou cťou a šlo sa domov...odnedávna sa omša robí 1km od cintorína-v kostole, potom sa šlape do kopca a pokračuje sa v pochovaní...len sa pridá nadávanie na somára, ktorý vymyslel, aby sa celá ceremonia rozdelila na dve miesta a babky, ktoré bolia nôžky, do kopca nevyšlapú a prídu tak o poslednú rozlúčku...alebo prídu neskoro...a zase zošlapú z kopca...za toto by som niekoho naháňala do toho kopca 5x za hodinu hore-dole...ale farskému úradu je to jedno,kde vyberie do zvončeka...
Vy ste len od nedávna, ale my sme stále. Dom smútku stojí už takých najmenej 30 rokov, ale omša je vždy v kostole a rozlúčka v dome smútku. Ja som to vyriešila tak, že na omšu nejdem, ale idem iba do domu smútku na rozlúčku. Síce u nás je to po rovine- tiež skoro kilometer, ale nemienim sa naháňať z kostola na cintorín. A takto to robí väčšina ľudí. Do kostola ide iba rodina a cudzí len na cintorín. Poraď babkám, nech to vyriešia takto. Alebo si budú musieť zaobstarať povoz.
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

ja zasa tiež nechcem keď umrem aby so mnou robili nejaké dlhé trasy a ceremónie- hanbil by som sa...,pripadá mi to také trápne troška- tu by som chcel byť pochovaný ako majú moslimovia vo zvyku- do 24 hod.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Stanislav 1975 Pozri príspevok
ja zasa tiež nechcem keď umrem aby so mnou robili nejaké dlhé trasy a ceremónie- hanbil by som sa...,pripadá mi to také trápne troška- tu by som chcel byť pochovaný ako majú moslimovia vo zvyku- do 24 hod.
Stanko, u nás je mŕtvy stále v dome smútku - neprevážajú ho do kostola na omšu. Našim mŕtvym je omša ukradnutá, ale v dedine asi 15 km od nás mŕtveho prevezú z domu smútku do kostola a potom ho nesú na cintorín. Majú šťastie, že kostol, dom smútku a cintorín sú od seba cca 50 - 100 metrov. Podľa toho kde toho neboštíka pochovávajú.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

ta to co take morbidne temy vas napadaju?
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Stano a taká sánkovačka ako v Tisícročnej včele by sa ti nepáčila? My sme chválili film a moja teta túto scénu odsudzovala, že sa nepatrí robiť si posmech z takých vecí
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...dobré ráno vám a krásny oddychový deň vám...slnko od rána maká ako žeravé,vonku teplo, ani rosa nebola,toto je čas na ničnerobenie...šikovnice, ktoré od rána trhajú burinku, pozdravujem a posielam im kávu,a raňajky...koláče nepečiem,teplo je v mojom dome odrána...
..tak, úsmev, plavky a krémik a šup na kupko...joooj, šla by som...


..
...a orgován tak nádherne vonia..aj by pasovalo odtrhnúť kytičku a usušiť na vôňu do prádla, ale mi je ľúto, nádherný máme pod oknami, aj biely, slabo a silno fialkový...
Naposledy upravil pepsikova : 01.05.12 at 06:10
6 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať