Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ahojky Pepsi,

vďaka za čajík, s keramikou si si nemala lámať hlavu, vedela by som Ti pošepkať kam s ňou....
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

teraz som pochopila, preco rada chodim do pivnice, obcas si rozbalim stare krabice a spominam, aj ja vyhadzujem a triedim, ale nieco sup do pivnice, v tych starych veciach su aj spomienky,
2 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Inak babuľky ak máte niektorá knihy staršieho vydania a vedeli by Ste mi poslať ich zoznam, ktorých sa chcete zbaviť, mám kamaráta v antikvariate, vie to i kúpiť, len bohužial pre málo miesta potrebuje zoznam,aby si z toho mohol vybrať....to len na okraj....
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

A , aby Ste si nemysleli z baraku som nevyhodila, žiadne spomienkove veci....tie su stále v pivnici, nikdy nedávam preč žiadny darček čo dostanem....vždy mi pripomenie toho človeka, ktorý mi to daroval....
5 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

mám novú susedku ! Natálka 48cm a 3050 g. Tešíííím sa
5 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
VieraPopluharova Pozri príspevok
A , aby Ste si nemysleli z baraku som nevyhodila, žiadne spomienkove veci....tie su stále v pivnici, nikdy nedávam preč žiadny darček čo dostanem....vždy mi pripomenie toho človeka, ktorý mi to daroval....
..

..no mne bolo strašne ťažko, keď som sa s nimi lúčila..haraburdičky jedny...ale,ak by som potrebovala na niečo "z mojich" kuknúť, viem, kam ísť...z krabíc si pobrali moje susedy...ale 35 rokov obkŕšťať všetko možné, to sa mi videlo dosť, aby mi ešte aj veci pripomínali, že osemnásť bolo dávno...
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
maja Pozri príspevok
mám novú susedku ! Natálka 48cm a 3050 g. Tešíííím sa
..

..waaw!..cmukni susedku na pupíka a popraj aj za nás veľa zdravia a milujúcich rodičov...
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

pepsikova Pozri príspevok
..

..no mne bolo strašne ťažko, keď som sa s nimi lúčila..haraburdičky jedny...ale,ak by som potrebovala na niečo "z mojich" kuknúť, viem, kam ísť...z krabíc si pobrali moje susedy...ale 35 rokov obkŕšťať všetko možné, to sa mi videlo dosť, aby mi ešte aj veci pripomínali, že osemnásť bolo dávno...
Pepsi,

nesmúť, veď máš ešte ďalších 35 pred sebou, ešte niečo naškrečkuješ moja, a 18 máme stále......či.....
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Aj ja sa teším, včera sa kamarátovi narodili dvojičky: Sofinka a Sebastiánko.
Keď už, tak načo sa trocháriť
5 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
VieraPopluharova Pozri príspevok
Pepsi,

nesmúť, veď máš ešte ďalších 35 pred sebou, ešte niečo naškrečkuješ moja, a 18 máme stále......či.....
..

..joooj, Vieroč, ja už 19...dosť to uteká...
1 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Kvaka Pozri príspevok
Už tretí deň triedim knihy, reorganizujem úložný systém v byte, kýcham od prachu, ale stále mi je ľúto nejaké staré knihy vyhodiť. A to som chcela zredukovať všetky bytoveci na polovicu. Budúci týždeň budem toto isté robiť s oblečením, budeme ešte jednu izbu maľovať. Dĺžka upratovania a reorganizácie bytu po maľovke je priamoúmerná veku vlastníka bytu.

Svätá pravda. Mňa to čaká tiež a už teraz mi z toho behá mraznička po chrbte. Asi si napíšem na A2 Diogenesov výrok "Bez koľkých vecí sa môžem zaobísť" a vycapím ho na dvere miestnosti, v ktorej bude redukcia prebiehať, aby som ho mala stále na očiach... A to prosímpekne nie som milovníkom nejakých sošiek, dečiek a iných lapačov prachu... A najväčšia sranda je, že muž ma síce v takejto činnosti podporuje či dokonca ma k nej pobáda, ale ak niečo už naozaj vyhodím, tak zrazu sa to objaví niekde v pivnici, lebo podľa neho sa to ešte môže zísť... Kdesi som raz čítala, že ak nejakú vec nepotrebujem k životu rok, tak ju nepotrebujem vôbec.
Nedá sa to celkom zovšeobecniť, ale v podstate na tom niečo pravdy asi bude...
1 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

... to ma podrž, ja tiež momentálne riešim problém starých vecí, teraz práve kuchyňu a kuchynské riady, riadiky, taniere, hrnčeky, malé šáločky pre deti, ktoré boli "onehdá" také nedostatkové, .. sú v nich spomienky ... tak zatiaľ len prekladám z miesta na miesto ...musím konštatovať, že som si dosť za tie roky "naškrečkovala" ... tak ma teší, že v tom nie som sama
Naposledy upravil Zdenka 0705 : 23.05.12 at 09:43
rôzne 007.jpg  
rôzne 008.jpg  
1/1
1 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Však to, Zdenka, keď tých 17 rokov manželstva tak nejako rýchlo ubehlo ... Z mickey-mausového taniera s písmenkami na okraji sa dcéra naučila sama čítať, farebné ikeácke tanieriky slúžili na detské oslavy, porcelánový tanierik s kvietkami ako posledný prežil zo sady, ktorú som si kúpila na materskej, keď som rátala každú korunu, šálku so zajkom si syn vypolieval na Veľkú noc, čajovú šálku Tee-kanne mi darovala zosnulá sesternica k meninám, tanier s dievčatkami je od tety a spomeniem si na zakaždým, keď v ňom šľahám vidličkou vajíčka na rezne...
Doteraz som nemala srdce to vyhodiť ... Tie moderné hranaté či atypické tvary sú síce in, ale také veľmi, veľmi chladné a neosobné - nemajú totiž minulosť...
6 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Kočeny, ďakujem za vašu podporu a rady, ste zlaté. Ja mám dávno po maľovke upratané, ale aj tak to nemôžem úplne dokončiť, lebo tá perestrojka je nekonečná. Ja by som sa aj vedela zaobísť bez 99% vecí, tak, ako píše Oliwa, potrebujem len posteľ a pár kníh a nejaké spomienkové predmety. Ale.... môj sb je všehozberateľ. Chystá sa na veľké triedenie až neskôr, takže veľa krabíc zostáva. A to, čo ja vyhadzujem, viaže do balíkov do zberu. Ale niečo z toho vždy preberie a ide s tým do krabice do pivnice, ach jaj. No a mám množstvo fotoskladačiek z cestovania po našej republike ešte spoločnej, hrady a zámky južných Čiech, fotoskladačky a mapy precestovaných cudzích krajín, je mi to ľúto vyhodiť. Chystám sa to spísať, kde, kedy a ako bolo, za tých 42 rokov spoločného života je toho moc. No a knihy typu Nevedkove dobrodružstvá, Dobšinského predsa nevyhodím, mám vnúčatá. Mám kôpky odbornej literatúry, mapy, bedekre, svetová klasika, naša klasika, encyklopédie a tak neviem, to nevyhodím, asi si to deti rozoberú alebo vyhodia, keď príde čas.
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

My keď sme sa pred cca 5 rokmi sťahovali do domu chcela som všetko pretriediť a presťahovať len to "potrebné" a hádajte čo ? Všetko mám v dome, všetko raz bude treba. Len šaty dokážem triediť, čo som nemala posledné 3 roky ide preč ( no nie všetko). A knihy sú rozťahané po celom dome, ale raz im urobím krásnu knižnicu, dám si k ním pohodlné kreslo a budem čítať a čítať a....Moja predstava o dôchodku
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Predstava o dôchodku je jedna vec a to, čo na dôchodku stíhame a robíme, je druhá vec.
Ešte fotky bude treba triediť, no a to sa chystám už veľmi dlho.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Zdenka 0705 Pozri príspevok
... to ma podrž, ja tiež momentálne riešim problém starých vecí, teraz práve kuchyňu a kuchynské riady, riadiky, taniere, hrnčeky, malé šáločky pre deti, ktoré boli "onehdá" také nedostatkové, .. sú v nich spomienky ... tak zatiaľ len prekladám z miesta na miesto ...musím konštatovať, že som si dosť za tie roky "naškrečkovala" ... tak ma teší, že v tom nie som sama
... to ma podrž, Zdenka, presne také dievčatko s tým ružovým šálom, aké máš na šálke, mám ja na tanieri od tety, čo v ňom šľahám tie vajíčka... Je taký šikovný, akurát - a teraz som vďaka Tebe zistila, že pochádza určite z detskej jedálnej súpravy... Nie sme my náhodou rodina?
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

... my by sme tuším aj bazár na porade mohli vytvoriť, .... možno by sme sa tých vecí rýchlejšie zbavili, keby sme vedeli, že niekomu, koho poznáme, radosť urobia ..
4 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Kvaka Pozri príspevok
Predstava o dôchodku je jedna vec a to, čo na dôchodku stíhame a robíme, je druhá vec.
Ešte fotky bude treba triediť, no a to sa chystám už veľmi dlho.
...hm ...že tak Ti poviem ???
Tiež som si predstavoval ten dôchodok inak ...nestíham ani trt...furt niečo vybav , zariaď , urob......a čo mám povedať k tomu dôchodku ?...holt ,tiež som si iný predstavoval ....šak skúste vyžiť z tej sumy cca do tých 2.000 € ...šak natankujem , niečo na šeky ...pomaly ani na kávu nezostane ...
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

...dievčence, nič z toho čo tu spomínate som nevyhodila, všetko mám skoro také isté ako vy....ku každému predmetu ma viaže nejaká spomienka....
veru Anka má pravdu, jedna vec je byť na dôchodku a poviem vám, že dôchodca mám pocit má ešte menej času ako nedôchodca....svadobné fotky napr. ja som ukladala do albumu minulý rok po 27 rokoch, skladačky z krajín kde sme boli, vstupenky s obrázkami pamiatok, ktoré sme navštívili, a ešte jedna taká maličkosť - moja malá úchylka (lapače prachov) zbieram náprstky zo všetkých krajín a kútov Slovenska, mám už celú jednu vitrínu cca 150 ks, hádajte ako sa tam každý týždeň utiera prach....no dajte to preč....

a o knihách nehovorím...my sme s mužom takí, že ani keď sme nemali na chlieb, ale zaujala nás nejaká kniha tak sme kúpili radšej ju...z kníh som nedala preč ani jednu....keď sme sa sťahovali napočítala som 893 ks....no nedotiahnite to do tej 1000-ky.....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať