Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

trisestri Pozri príspevok
Modré z neba
Viete, ktorá veta vo mne zostala zo zajtrajšieho príbehu z väzenia (muž je zatvorený, žena sa stará doma o 3 deti, jedno takmer nevidiace)? Pýtam sa jej či sa hnevá na neho. Ona mi odpovedala: "Ja sa hnevám na to, že on má v base každé ráno liter mlieka zadarmo od štátu a ja veľakrát nemám doma deťom na mlieko a musím si ísť požičať peniaze od susedy alebo od mamy". Je hrozné, že basa je pre iks ľudí vlastne miestom, kde sa chodia najesť a vyspať zadarmo a slušní bezúhonní ľudia trú biedu. Fakt to v niektorých prípadoch tak vyzerá, že na Slovensku trest je zostať na slobode. Slovenská realita. Choré.
Ja tu budem zberačom hodených rukavíc. Hodil si mi ju týmto príspevkom tiež. Ďakujem týmto aj Janíčkovi marjankaj zároveň za upozornenie na tú reláciu, ja veľa bolesti neunesiem a tak Modré z neba pozerám málokedy. Vydanie o ktorom píšeš bolo na mňa priveľmi smutné a emotívne, zvládnuté na hranici slzenia. Takže ma mrzí, že si si povšimol toto jediné a ako jediné okomentoval. Ty si už videl väzňovi ráno na stole liter mlieka? Ty si nepostrehol, že tam aj pracujú a peniaze odovzdávajú štátu za svoj pobyt za štátne? A Ty si nepostrehol, že tí za mrežami si riadne odpykávajú svoj trest, kým tí, čo ich už mali dávno vystriedať tu vykradli už takmer všetko, majú kontá, čo praskajú vo švíkoch, vozia sa na bavorákoch, smejú sa nám do očí? teda tí najviac bezúhonní? Nepostrehol si ani to, že aj spoza mreží vedia tí odsúdenci prejaviť empatiu k chorému dieťaťu? Prejavili to, čo často nevie prejaviť ani ktokoľvek z nás. Najesť a vyspať zadarmo? Myslíš, že im chutí a spia do zbláznenia? Závisť ako závisť. Ale ja by som chcela ešte pre niečo iné vyzdvihnúť Vila, že zaradil túto reportáž z väzenia. Aj na Porade naberá často polemika o rómoch takmer diskriminačný rozmer. Ja týmto oceňujem rómsku mamu, ktorá vychováva tri deti, choré dievčatko, ktoré si vyžaduje jej veľkú starostlivosť. Ja oceňujem túto mamu za to, že naučila deti hovoriť krásnou slovenčinou. Ja oceňujem túto mamu za všetko. Dovolím si povedať, že by mohla byť vzorom pre mnohé mamy-nerómky. A teda som čosi naznačila aj o pretriasanej téme Modré z neba. Ak pomôže Vilo čo i len jednej rodine, tak jeho relácia má význam. Akurát neviem, či sa ten Jožo fakt polepší. Ďakujem Ti, že som tento názor mohla vyjadriť.
4 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Jáj, práve som sa dobre zabavila.. Volala mi dcéra, rozrušená a súčasne šťastná: Mami, vieš čo sa stalo? Zastavila pri mne Dara Rolins, a pýtala sa na cestu na námestie, ale neviem, či som ju poslala dobre.. Máme totiž rozkopané námestie, a sú tam kadejaké obmedzenia.. Dnes sa u nás otvára OC Europa, tak tam Dara bude mať vystúpenie, samozrejme, ak to po navigácii mojej dcéry nájde..
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
čakám, šálka prázdna, varí sa káva?

0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Kvaka Pozri príspevok
Známa má čerstvý zážitok z kúpeľov v ČR. Jedna Češka, ktorá tam bola tiež na liečení, každé ráno zbierala pri raňajkách chlebík, čerstvý, koľko len bolo na stole, toľko vzala, však pre iných pacientov doložili podľa potreby ďalší. Zbierala aj tam, kde ostalo na inom stole. Sama zjedla ráno ovocie a ostatné, len ten chlieb odkladala. Náhodou ju stretli na stanici, ako dáva balík chleba mužovi do vlaku, ten mal vlak zadarmo a denne po ten čerstvý chlieb cestoval.
...keď si načala , skúsim pokračovať poznatkami o jednom maníkovi , keď som bol minulý rok na liečení...

...prax bola taká , že každý si mohol vyberať priamo pri pulte , čo len chcel - ponuka bola cca 10 druhov jedál , či obed alebo večera... mäso , ryby , zeleninové , sladké ...plus prílohy ...

...jeden , nazývali sme ho obžerko ( aj čašníčky ho mali vyše zubov ) si vedel naložiť teda neskutočné kombinácie ...sedel pri vedľajšom stole , teda videl som a mal aj dosť ...
Na jeden tanier !!!!...kurča pečené , bravčový perkelt , dusená ryba + americké zemiaky , ryža , cestovina ...normál už len bočnice na kraji taniera mu chýbali ...
Samozrejme , že na vedľajšom tanieriku mal nejaký ten zeleninový šalátik ...jáááj , kto chcel aj nejaké to sladkô ( povedzme palacinky ) , čo bolo ako hlavné jedlo , aj to si mohol každý popýtať - že koštovečku ...obžerko si ale zásadne aj sladké pýtal ...
Chudáci spolusediaci nemali pomaly miesto na to svoje jedlo , tak bol rozložený a nakoniec sa aj prispôsobili , proste sa mu vyhýbali ...
Polievku riešil tak , keďže bola na stole pripravená , že najprv túto spráckal a potom hajde na to hlavné obžerstvo ...

Tiež som si všimol , že sa nejak vždy vopred votrel do toho radu ...až neskôr som bol v obraze , keď to skúšal na mne ......dialóg :
On : ..." viete , ja sa musím skoro najesť , nakoľko som si pred desiatimi minútami pichol inzulín .."
Ja : ..." no a ????.....ja už pred pol hodinou a má byť čo ..????? "

Chlapec zvesil nos , stiahol uši a za pekných úškrnov ostatných sa hajde na koniec radu pekne krásne pobral ......he , šak mu aspoň polievočka trochu vytrávila ....
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Žabinka Pozri príspevok
Jáj, práve som sa dobre zabavila.. Volala mi dcéra, rozrušená a súčasne šťastná: Mami, vieš čo sa stalo? Zastavila pri mne Dara Rolins, a pýtala sa na cestu na námestie, ale neviem, či som ju poslala dobre.. Máme totiž rozkopané námestie, a sú tam kadejaké obmedzenia.. Dnes sa u nás otvára OC Europa, tak tam Dara bude mať vystúpenie, samozrejme, ak to po navigácii mojej dcéry nájde..
To sú také náhodné stretnutia jedna k 15 mil. :-)
Vytiahli sme mamu (84) do mesta v lete, už nám slabla, sedeli sme na Hlavnom nám. vonku v kaviarni, bolo krásne, slabšia frekvencia ľudí, padli mi oči na skupinku asi 5 ľudí. Prehodila som - nie je to Belmondo? Ako žart. Pritakali. Práve prebiehal festival v Trenč. Tepliciach, tak ho Hledík prevádzal Bratislavou.
To bolo aké stretnutie? Jedna ku koľkým? Bol taký nenápadný... Asi pred 10 rokmi.
Pre mňa raritné aj z dôvodu, že predovšetkým ja chodím veľmi málo do centra, nikdy mi neprirástlo toto mesto k srdcu, aj keď som sa tu narodila. Čo som milovala, bol Dunaj, hlavne časť pod mestom. Ani ten už nie tam čím bol.
3 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
AlaNR Pozri príspevok
čakám, šálka prázdna, varí sa káva?

..

..no ja som posielala asik opačným smerom!..mojík, tak fčul máš za to dolče s gustom čokolate...už letííí..
2 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...je tu niekto múdry?..no, ja viem, že fšetci, ale zas, kto skôr odpovie,ako sa volá kábel, ktorý spája pc s HP-tlačiarňou?..potrebujem si kúpiť 3-metrový a nejako neviem nájsť pripájací kábel...
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Pepsi, čo tak USB kabel - ak sú koncovečky na jdnej i druhej strane ako na USB kluči, potom kábel na jednom konci USB a na druhom port, musiš sa pozrieť ake koncovečky potrebuješ a podľa toho pýtaš....
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Buď toto:
http://www.alza.sk/kabel-centronics-...lni-d39971.htm
alebo klasický USB (podľa toho, akú zásuvku ma tlačiareň vzadu.

toto je klasický LPT port - kábel v odkate tzv. LPT Print kabel
alebo

USB.
Existuje ešte aj toto:

-adaptér, kde USB capneš do počítača a to široké do tlačiarne (ak má to veľké oné ).
5 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

nefunguje to cez USB?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ak tlačiareň je staršieho dátumu "narodenia" , tak tie používali LPT paralelný port (ten širokánsky) a podobný mali i staršie PC (tiež označované Paralel - prípadne Print). Nové používajú USB (výhoda - pripájanie za "chodu" počítača, ľahšia lokalizácia zariadenia počítačom). No niekto má nový PC a starú tlačiareň - siahne po "redukcii" - USB prevedie signál na paralel formát pre tlačiareň.
5 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..no, HP má prípojku do tlačiarne takú štvorcovú,tvaru domu s odrezanou strechou, asi 10x0,8mm..idem hladať..

..už som našla, ďakujem vááámmm...http://www.alza.sk/kabel-usb2-0-propojovaci-d39975.htm
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
calawen Pozri príspevok
nefunguje to cez USB?
..

..usb mám akurát 3-metrový...ale HP nemá koncovku na usb,teda, tú šlapkatú...má skoro štvorcovú..asi tak..čo užďakujem..
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Duški.....Dudko....nevieš prečo mi nejde jojHD a miesto jojPLUS HD mám NovaSport HD? díkes
0 0
Lubica3 Lubica3

Lubica3 je offline (nepripojený) Lubica3

včera mi prišiel mail, že rozširujú ponuku športových kanálov o Nova sport a ešte niečo, takže to bude tým......
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Dnes som bola na krv v PD a potešilo ma, že som kúpila postrek na zemiaky proti pliesni. Lebo u nás povedali, že vraj sa už nevyrába.Potom do práce zaniesť výkaz a domov na otočku pre zdravotnú kartu, lebo som musela ísť k lekárovi. Strááááááááášne ma bolelo ucho. A ujo doktor mi povedal, že mám zápal a napísal mi tóoooooooooooľko liekov, že zase som zaplatila ďaľších 15 € za lieky. To je od 15.mája už pomaly 150€ za lieky.Ujo doktor ma poslal do postele - vraj teplý čaj a ležať. Lenže najprv som musela nakŕmiť stádo, potom seba a ľahla som si v obývačke. Vstala som po dvoch hodinách, unavená ako aj predtým. Ale bolo treba poliať fóliovník - paprike je jedno či mám alebo nemám zápal. A v pondelok zas do PD k lekárovi, vo štvrtok zase u nás. A potom sa čudujem, že na nič nemám čas, keď dva dni v týždni strávim u lekárov
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...dnes som chytila len jedného...nebola som tu chvíľu...http://www.porada.sk/member.php?u=272725


...fajn večer vám...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...co s načatým večerem...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j


Bacardi + grepový džúsik
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Včera v noci bol na ČT rozhovor s http://cs.wikipedia.org/wiki/Martin_Hilsk%C3%BD.
Preložil do češtiny celého Shakespeara. Keď skončil, dostal absťák.
Už má nové plány.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať