Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No dnes nadránom bolo na východnom východe parádne rodeo. Okolo pol tretej ráno sa vôkol blýskalo (ako keby slávili deň nezávislosti), no a potom to prišlo! Začalo liať, do toho vetrisko (stromy povinne sklonené o 30°), pri pohľade z okna nebolo prakticky nič vidieť (mal som dojem že pozerám do akvária), podľa meteo stanice providera dažďové zrážky za hodinu 79,5mm, priemerná rýchlosť vetra 13,9 m/s (50 km/h), v nárazoch 80km/hod - zrazu rana, kuk na balkán a moje milé žaluzie (zatiahnuté) boli v pr*eli - ten vietor sa totiž točil (balkán je v takom rohu a tu sa vietor pravidelne točí a získava na sile) - nevytrhlo ich - jednoducho tie lamely zlomilo. No ak keď už bola cesta otvorená, tak to potom bralo všetko.

Ráno som našiel časť lamiel na zemi, niektoré polámané, no dobrý kusisko chýba (aj so zaťažovacou spodnou lištou) - proste je fuč. Takže som mal o robotu postarané. niečo som zreparoval, no chýbajúce lamely budem musieť nejako zohnať u nejakej žaluziovej firmy.

A to som ešte v noci musel andulky ratovať - chúďatká - premočené a vystrašené sedeli na bidielkách, nevedeli, čo sa deje - musel som ich dať dnu.
4 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

misoft Pozri príspevok
No dnes nadránom bolo na východnom východe parádne rodeo. Okolo pol tretej ráno sa vôkol blýskalo (ako keby slávili deň nezávislosti), no a potom to prišlo! Začalo liať, do toho vetrisko (stromy povinne sklonené o 30°), pri pohľade z okna nebolo prakticky nič vidieť (mal som dojem že pozerám do akvária), podľa meteo stanice providera dažďové zrážky za hodinu 79,5mm, priemerná rýchlosť vetra 13,9 m/s (50 km/h), v nárazoch 80km/hod - zrazu rana, kuk na balkán a moje milé žaluzie (zatiahnuté) boli v pr*eli - ten vietor sa totiž točil (balkán je v takom rohu a tu sa vietor pravidelne točí a získava na sile) - nevytrhlo ich - jednoducho tie lamely zlomilo. No ak keď už bola cesta otvorená, tak to potom bralo všetko.

Ráno som našiel časť lamiel na zemi, niektoré polámané, no dobrý kusisko chýba (aj so zaťažovacou spodnou lištou) - proste je fuč. Takže som mal o robotu postarané. niečo som zreparoval, no chýbajúce lamely budem musieť nejako zohnať u nejakej žaluziovej firmy.

A to som ešte v noci musel andulky ratovať - chúďatká - premočené a vystrašené sedeli na bidielkách, nevedeli, čo sa deje - musel som ich dať dnu.
ze vraj u vas aj stromy burka vyvalala
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Keby len stromy! Na niektorých panelákoch aj tie satelity povytrhávalo a dr*lo do okien - kua - plastové okná pekne na cimpr-campr. No a pri ceste do obchodu sa sám napočítal zo 6 "pošramotených" balkánov, sem-tam nejakú reklamnú plochu, inštalovanú tak, aby sa z neba dala čítať a konáre na zemi nepočítam.

BTW: z môjho balkóna pozerám na bývalú STA - teraz bleskozvod - stojí ako ožratý - nakrivo - aj toto ten vetrisko ohlo.
2 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Neni možné, schádza mi mrkef a patržél....! Asi nie som až taká ľavá

1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

misoft Pozri príspevok
Keby len stromy! Na niektorých panelákoch aj tie satelity povytrhávalo a dr*lo do okien - kua - plastové okná pekne na cimpr-campr. No a pri ceste do obchodu sa sám napočítal zo 6 "pošramotených" balkánov, sem-tam nejakú reklamnú plochu, inštalovanú tak, aby sa z neba dala čítať a konáre na zemi nepočítam.

BTW: z môjho balkóna pozerám na bývalú STA - teraz bleskozvod - stojí ako ožratý - nakrivo - aj toto ten vetrisko ohlo.
bo to boli určite odborníci čo to montovali.
mne montovali parabolu a rameno k lnb mi chceli dať ako z papieru. tak som ich upozornil, že medzi obytnými domami je fuga 25 m a že to je tunel, keď začne fúkať - dali si povedať.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Keď nebude pršať, tak po minulom výstupe na Pajštún, som dneska rodinke naordinoval menšiu túričku na Plavecký hrad...-od tohto roku ordinujem rodinke seriu výstupov na hrady a zrúcaniny..., nech vidia ako ťažko sa žilo volakedy pánom...
V takomto počasí pokúšať vyvýšeniny. Blesky. Sú zradné aj na rovine. Rešpekt.
Jedna búrka na kopci mi stačila na celý život ako memento. S rodičmi sme vyšli na Kľak, rozhodli, že tam zostaneme spať na vrchole, romantika, v noci prišla veľká búrka, spali sme iba pod nebom. Boli tam senníky, ale tak napechované, že seno sa nepodarilo nikomu vytiahnuť, nedalo sa kam ukryť. Tak sme behali okolo senníkov, podľa toho ako dážď šľahal. To boli zvukové efekty!
Ako sa rozvidnelo, do doliny sme schádzali viac po zadku ako po nohách, všetko načvachtané, vysoká tráva. Smerom na Rajeckú Lesnú. Cez salaš, tam sme sa sušili, vtedy som žiaľ ešte nevedela čo je žinčica, sušili sme sa trochu...
Zážitok na celý život. Mala som 10 r.
2 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

korela Pozri príspevok
V takomto počasí pokúšať vyvýšeniny. Blesky. Sú zradné aj na rovine. Rešpekt.
Jedna búrka na kopci mi stačila na celý život ako memento. S rodičmi sme vyšli na Kľak, rozhodli, že tam zostaneme spať na vrchole, romantika, v noci prišla veľká búrka, spali sme iba pod nebom. Boli tam senníky, ale tak napechované, že seno sa nepodarilo nikomu vytiahnuť, nedalo sa kam ukryť. Tak sme behali okolo senníkov, podľa toho ako dážď šľahal. To boli zvukové efekty!
Ako sa rozvidnelo, do doliny sme schádzali viac po zadku ako po nohách, všetko načvachtané, vysoká tráva. Smerom na Rajeckú Lesnú. Cez salaš, tam sme sa sušili, vtedy som žiaľ ešte nevedela čo je žinčica, sušili sme sa trochu...
Zážitok na celý život. Mala som 10 r.
súhlas - mňa to raz ako 15 ročného zastihlo v kláštornej rokline slov. raja - zážitok. (skoro plné trenky)
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

http://www.porada.sk/t186192-p792-co...ml#post2080510
Nabudúce daj v 3D. Ešte bližšie k masám.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

trisestri Pozri príspevok
jednych som ignoroval a u druhych tiez nechcem skoncit

k tym spravcovskym spolocnostam-neviem kiolko z tych cca 1,5 miliona sporitelov si cez orientacnu tabulku spocitali kolko dostanu z druheho piliera a aj spolu z prvym pilierom a kolko keby boli v prvom pilieri-boli by prekvapeny a neviem ci by to neprehodnotili a to bol ten variant optimisticky okolo 3 % zhodnotenia v priemere rocne
dalej naleteli na demagogiu svajciarskych dochodkov,pritom takych bude zanedbatelny pocet a to este za predpokladu lepsieho zhodnocovania-vacsina bude nemilo prekvapenych
dalsia vec v zavadzani-dedenie,ale tiez neviem ci vsetci postrehli to ze sa dedi iba v pripade ze nebol vyplateny prvy dochodok z 2 piliera a za urcitych podmienok
no a najvätsie a najzakernejsie klamstvo Kanika a pravicovych klamarov je ze zmenou pomeru platieb odvodov do 2 piliera niekto okrada sporitelov-odvody nie su uspory a ich pomer sa moze menit,to ako keby niekto povedal ze niekto okrada ludi o peniaze,lebo patria zdravotne odvody-takze je to blud,zvlast preto ze taky pomer v prospech 2 piliera nema nikde inde obdobu a odbornici na to upozornovali uz pri tom ked sa nastavoval-v Madarsku dokonca znarodnili 2 pilier a to dokonca pravica a preslo to v tichosti,nikto nehovoril o zlodejine,pritom u nas nasporena suma zostava,budu sa mozno menit iba pomery odvodov.
a k tym domovom opaterovatelskej sluzby,je smutne ze su na okraji zaujmu a ze lavicova vlada ihned po nastupe neprijala opatrenia na zmenu platieb ktore zaviedol Mihal a pravicova koalicia-nie prvy krat to vyzera ze Fico rad ak spinavu pracu urobia iny a on moze to kritizovat spoza bucka a ked pride na lamanie chleba vykasle sa na lavicove zasady
mlčky sa prechádza fakt, že sporiť na dôchodok ako daňovo uznateľný náklad môžem leN v pár vytypovaných spoločnostiach preto ten rev, prečo si nemôžem v ktorejkoľvek banke kde mám lepšie výnosy z termínovaných vkladov?
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Asi tak nejak
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

mam vazne obavy ze sme na tom podobne a ak sa neprijmu ucinne opatrenia,dopadneme podobne http://www.aktuality.sk/clanok/20813...5-miliard-eur/
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

trisestri Pozri príspevok
mam vazne obavy ze sme na tom podobne a ak sa neprijmu ucinne opatrenia,dopadneme podobne http://www.aktuality.sk/clanok/20813...5-miliard-eur/
skončí to tak, že nakoniec budú behať platby s dph najprv cez 8180 a to by asi bolo najlepšie
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Rozčúlilo ma, že dnes sme priviezli domov moju 8O ročnú svokru z nemocnice, je po v.hysterektómii, prišla domov o 12.30 a teraz momentálne okopáva záhradu mňa asi porazí...že len tak pomaličky..to jej neuškodí povedala....
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Zita5 Pozri príspevok
Rozčúlilo ma, že dnes sme priviezli domov moju 8O ročnú svokru z nemocnice, je po v.hysterektómii, prišla domov o 12.30 a teraz momentálne okopáva záhradu mňa asi porazí...že len tak pomaličky..to jej neuškodí povedala....
môžeš sa len tešiť. nič v zlom - možno všetko okope a pôjde si poležať znovu do zberu úrody - ale to ber len ako žart
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
srska Pozri príspevok
môžeš sa len tešiť. nič v zlom - možno všetko okope a pôjde si poležať znovu do zberu úrody - ale to ber len ako žart
žart sa celkom kľudne môže premeniť na skutočnosť ...lebo jej človek nedokáže vysvetliť niektoré veci....nedá a nedá si povedať ani dohovoriť, musí skúsiť.Tu sa nejedná o úrodu , ale o kvetinovú záhradu ...ja keď som to zbadala, skoro ma šiblo ...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Zita5 Pozri príspevok
žart sa celkom kľudne môže premeniť na skutočnosť ...lebo jej človek nedokáže vysvetliť niektoré veci....nedá a nedá si povedať ani dohovoriť, musí skúsiť.Tu sa nejedná o úrodu , ale o kvetinovú záhradu ...ja keď som to zbadala, skoro ma šiblo ...
ani mojej "s" (tiež v takom veku) sa to nedá vysvetliť - furt sa motká okolo zeleninky v záhrade
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

trisestri Pozri príspevok
mam vazne obavy ze sme na tom podobne a ak sa neprijmu ucinne opatrenia,dopadneme podobne http://www.aktuality.sk/clanok/20813...5-miliard-eur/
Je o to tak, všetci sa na tom podieľame, lebo nemáme odvahu vždy a všade pýtať doklad, niekde ani nechcú doklad dať, povedia, ak nechcete inak, choďte inde. Kupujeme náhradné diely z vrakoviska, dávame si maľovať byty, rekonštruovať kúpeľne, opravovať autá (niektorá tu nedávno písala), všetko bez dokladov. Nehovorím, že všetci tak robia, robíme, robíte, ale ak má chudobný Slovák platiť, vyberie si pravdepodobne lacnejšiu možnosť. Práve pozerám milionára a otázka znie (už je vlastne zodpovedaná): Kto je autor citátu "Kto chce za deň zbohatnúť, do roka chce odvisnúť." Možnosti boli rôzne, politici súčasnosti, najbohatší ľudia, posledná možnosť bola Leonardo da Vinci. Uhádla som, aj keď som nevedela, trest v citáte bol indíciou, takže autorom mohol byť len Leonardo da Vinci.
2 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Mi ide na nervy to počasie....kým hlásia slnko a pekne..u nás zamračené a leje..včera celé poobedie...dnes zase na obed začalo....

Kdesi potrebujú vlahu a nemajú..a u nás blato..asik začnem ryžu pestovať....to budú optimálne podmienky.....
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

nevie niekto ci je daleko anfiteater vo Vychodnej od zeleznicnej stanice? /pripadne ake je tam pocasie/
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Kvaka Pozri príspevok
Je o to tak, všetci sa na tom podieľame, lebo nemáme odvahu vždy a všade pýtať doklad, niekde ani nechcú doklad dať, povedia, ak nechcete inak, choďte inde. Kupujeme náhradné diely z vrakoviska, dávame si maľovať byty, rekonštruovať kúpeľne, opravovať autá (niektorá tu nedávno písala), všetko bez dokladov. Nehovorím, že všetci tak robia, robíme, robíte, ale ak má chudobný Slovák platiť, vyberie si pravdepodobne lacnejšiu možnosť. Práve pozerám milionára a otázka znie (už je vlastne zodpovedaná): Kto je autor citátu "Kto chce za deň zbohatnúť, do roka chce odvisnúť." Možnosti boli rôzne, politici súčasnosti, najbohatší ľudia, posledná možnosť bola Leonardo da Vinci. Uhádla som, aj keď som nevedela, trest v citáte bol indíciou, takže autorom mohol byť len Leonardo da Vinci.
veľký al capone bol tiež kolík a nakoniec ho lapli na daniach
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať