Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
srska Pozri príspevok
skús vyskúšať toto - denne lyžičku
http://www.glutenfree.sk/product.php?id_product=273
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

v noci na dnes som sa v BA vyspala, okno dokorán, hromy blesky od cca 23:00 a do toho prš. No fajne bolo. a vraj okolo 03:00 aj do okolia Levicof prišlo - takže záhrada poliata. Len na buriu zas víkendový pohon bude.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Dnes som sa veľmi dobre pobavila na malej 1,5 ročnej vnučenke. Dala som jej mobil nech si pozrie fotečkový album, za chvíľu malá zliezla zo sedačky a s telefónom na ušiach začala 20min chodiť po byte a vykecávať, veru niektorým slovám som aj rozumela. Vydedukovala som, že "telefonuje" s maminou, tatom a so segrou
1 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
ach jáj...olej....dá sa to na lačno?
čítam , že látky v ňom bojujú proti obezite, to by som mala na sýto, nie?

dúfam, že ho nepoužívaš na menopauzu ...riešenie drobných vrások by sa zišlo
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
srska Pozri príspevok
buchy, kde si - kaliňák vám ráta daň z výsluhy na ta3
...kaliňák nech si ráta svoje chlpy na brade ....a keď skončí , môže aj nižšie zbehnúť.....

...chlapec nie je " mojím " ministrom ......
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Boli ste už niekto tento rok na akcii Rozprávky na Bojnickom zámku?Začali od 21.6. My sa berieme v nedeľu...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..nikto nevarí kafu?..sa mi drieme až hrôza!...aj prš skúsil ísť, aj sme sa so šarkanom vybrali zmoknúť, ale tuším ani ten dážď už nevie, ako má pršať...
..tak posielam latté a dolče a studený čaj šalviový...a už nič...pohodu vám prajem..
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

pepsikova Pozri príspevok
..nikto nevarí kafu?..sa mi drieme až hrôza!...aj prš skúsil ísť, aj sme sa so šarkanom vybrali zmoknúť, ale tuším ani ten dážď už nevie, ako má pršať...
..tak posielam latté a dolče a studený čaj šalviový...a už nič...pohodu vám prajem..
AKože nemrobí.

Dobrú chuť a pekný podvečer Pepsi.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pepsikova 6 Minutes Ago #14300

..milovať ho nemusíš..len nech nechá na pokoji tvoj dôchodok..
...tu nejde len o MOJ ....

...porozdumujú chlapci ešte ......a poriadne ....

Kaliňák: Zdanenie výsluhových dôchodkov ešte nie je uzavreté
odu | 20. júna 2012 14:56 - aktualizované 21.6.2012 12:11
Bývalí policajti a vojaci o všetky svoje výhody neprídu. Hoci vláda im pôvodne chcela zdaniť výsluhové dôchodky, ministri začali váhať. Napriek tomu, že osobitné účty rezortov obrany a vnútra, z ktorých sa dôchodky vyplácajú, sú v mínuse.
Bývalým policajtom a vojakom zmrazia dôchodky

V rezorte vnútra je to mínus 8,3 milióna eur, v prípade ministerstva obrany, kde sú dôchodky vyššie, až mínus 102 miliónov eur. Silové ministerstvá navrhujú, aby namiesto toho asi 35-tisíc policajtov, hasičov, vojakov či colníkov odvádzalo z výsluhových dôchodkov iba odvod, ktorý pôjde na osobitný účet, z ktorého sa tieto vyplácajú.

Rezort vnútra teraz ešte prepočítava, aký vysoký by odvod mal byť, podľa informácií Pravdy by to však malo byť menej, ako keby policajti či vojaci na penzii, ktorí pracujú a zároveň poberajú výsluhový dôchodok, z neho platili 19-percentnú daň. Policajní odborári potvrdili, že s nimi ministerstvo o odvode namiesto zdanenia výsluhových dôchodkov rokuje. "Rezort to intenzívne prepočítava, lebo sociálne zabezpečenie policajtov je veľmi citlivá téma," hovorí zástupca šéfa policajných odborov Peter Magdoško.

Ministerstvo vnútra je vo vyjadreniach opatrné. "Analyzujeme všetky možnosti, ako stabilizovať vývoj na osobitnom účte," povedala hovorkyňa Lucia Garajová. Policajti, ktorí by platili z výsluhových dôchodkov určitý odvod, by mali dostať od štátu ďalšie sociálne bonusy či už vo forme príspevku na rekreáciu, alebo zdravotnú starostlivosť.

V silových rezortoch sa tiež diskutuje o tom, či sa stanoví hranica odchodu do dôchodku, čo v súčasnosti silové zložky nemajú. Vojaci, colníci, policajti, horskí záchranári, hasiči, tajní agenti či väzenskí dozorcovia majú nárok na výsluhových dôchodok po 15 odpracovaných rokoch. Vláda im chce stanoviť strop, aký majú bežní dôchodcovia, teda 62 rokov. S tým však nesúhlasia odborári. Tvrdia, že dnes pracuje v Policajnom zbore možno len päť policajtov, ktorí majú 60 rokov. Rezort totiž počíta s tým, že z výsluhových dôchodkov by museli pracujúci policajti odvádzať odvod až do riadneho odchodu do dôchodku, teda do 62 rokov, čím by prišlo na osobitný účet, z ktorého sa výsluhové dôchodky vyplácajú, viac peňazí.

Vláda pôvodne navrhla v ozdravnom balíčku výsluhové dôchodky od januára zdaniť. Argumentovala, že v porovnaní s inými dôchodkovými dávkami sú relatívne vysoké. Navyše sú priznávané ľuďom v produktívnom veku 35-40 rokov, ktorí po odchode zo silových zložiek naďalej pracujú. Teraz však ministri vnútra a obrany Robert Kaliňák a Martin Glváč pripúšťajú zmenu. "Je dôležité, aby sme rokovali o týchto veciach priamo s policajtmi, s odborármi, aby sme vytvorili návrh, ktorý bude dlhoveký a do ktorého nebude treba vstupovať. Je to reforma so všetkými pozitívami a negatívami, ale predovšetkým to má byť reforma, ktorú budú podporovať aj masy našich zamestnancov," povedal o zmenách v sociálnej oblasti Kaliňák.

Podľa Glváča je o zdanení výsluhových dôchodkov vojakov ešte priskoro hovoriť. "Súčasný sociálny systém je dlhodobo neudržateľný a pracuje sa na komplexnom spracovaní predmetného zákona," uviedol Glváč.

Argumentom proti zmenám pri výsluhových dôchodkoch je, že by práca pre štát prestala byť zaujímavá. Práve strach zo straty výhod vyvolal v uplynulom volebnom období vlny odchodov v rezortoch obrany aj vnútra. Chystané zavedenie superhrubej mzdy vyhnalo z Policajného zboru za ostatné dva roky až 3 300 policajtov a zvýšený počet odchodov zaznamenala aj obrana.

Priemerný výsluhový dôchodok poberá okolo 33-tisíc policajtov, hasičov, ale aj vojakov po 15 rokoch v službe. K nim treba ešte pripočítať agentov tajnej služby, colníkov, železničných policajtov či justičnú stráž. Ľudia poberajúci výsluhový dôchodok môžu aj počas poberania penzie pracovať, nárok na dôchodok im v tom prípade nezaniká. Prídu oň len v prípade, že sa vrátia späť do aktívnej služby v ozbrojených zložkách. Vtedy sa im jeho vyplácanie zastaví.
http://spravy.pravda.sk/kalinak-zdan..._sk_domace_p29
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač
pepsikova 6 Minutes Ago #14300

..milovať ho nemusíš..len nech nechá na pokoji tvoj dôchodok.. ...tu nejde len o MOJ ....

...porozdumujú chlapci ešte ......a poriadne ....

Kaliňák: Zdanenie výsluhových dôchodkov ešte nie je uzavreté
odu | 20. júna 2012 14:56 - aktualizované 21.6.2012 12:11
Bývalí policajti a vojaci o všetky svoje výhody neprídu. Hoci vláda im pôvodne chcela zdaniť výsluhové dôchodky, ministri začali váhať. Napriek tomu, že osobitné účty rezortov obrany a vnútra, z ktorých sa dôchodky vyplácajú, sú v mínuse.
Bývalým policajtom a vojakom zmrazia dôchodky

V rezorte vnútra je to mínus 8,3 milióna eur, v prípade ministerstva obrany, kde sú dôchodky vyššie, až mínus 102 miliónov eur. Silové ministerstvá navrhujú, aby namiesto toho asi 35-tisíc policajtov, hasičov, vojakov či colníkov odvádzalo z výsluhových dôchodkov iba odvod, ktorý pôjde na osobitný účet, z ktorého sa tieto vyplácajú.

Rezort vnútra teraz ešte prepočítava, aký vysoký by odvod mal byť, podľa informácií Pravdy by to však malo byť menej, ako keby policajti či vojaci na penzii, ktorí pracujú a zároveň poberajú výsluhový dôchodok, z neho platili 19-percentnú daň. Policajní odborári potvrdili, že s nimi ministerstvo o odvode namiesto zdanenia výsluhových dôchodkov rokuje. "Rezort to intenzívne prepočítava, lebo sociálne zabezpečenie policajtov je veľmi citlivá téma," hovorí zástupca šéfa policajných odborov Peter Magdoško.

Ministerstvo vnútra je vo vyjadreniach opatrné. "Analyzujeme všetky možnosti, ako stabilizovať vývoj na osobitnom účte," povedala hovorkyňa Lucia Garajová. Policajti, ktorí by platili z výsluhových dôchodkov určitý odvod, by mali dostať od štátu ďalšie sociálne bonusy či už vo forme príspevku na rekreáciu, alebo zdravotnú starostlivosť.

V silových rezortoch sa tiež diskutuje o tom, či sa stanoví hranica odchodu do dôchodku, čo v súčasnosti silové zložky nemajú. Vojaci, colníci, policajti, horskí záchranári, hasiči, tajní agenti či väzenskí dozorcovia majú nárok na výsluhových dôchodok po 15 odpracovaných rokoch. Vláda im chce stanoviť strop, aký majú bežní dôchodcovia, teda 62 rokov. S tým však nesúhlasia odborári. Tvrdia, že dnes pracuje v Policajnom zbore možno len päť policajtov, ktorí majú 60 rokov. Rezort totiž počíta s tým, že z výsluhových dôchodkov by museli pracujúci policajti odvádzať odvod až do riadneho odchodu do dôchodku, teda do 62 rokov, čím by prišlo na osobitný účet, z ktorého sa výsluhové dôchodky vyplácajú, viac peňazí.

Vláda pôvodne navrhla v ozdravnom balíčku výsluhové dôchodky od januára zdaniť. Argumentovala, že v porovnaní s inými dôchodkovými dávkami sú relatívne vysoké. Navyše sú priznávané ľuďom v produktívnom veku 35-40 rokov, ktorí po odchode zo silových zložiek naďalej pracujú. Teraz však ministri vnútra a obrany Robert Kaliňák a Martin Glváč pripúšťajú zmenu. "Je dôležité, aby sme rokovali o týchto veciach priamo s policajtmi, s odborármi, aby sme vytvorili návrh, ktorý bude dlhoveký a do ktorého nebude treba vstupovať. Je to reforma so všetkými pozitívami a negatívami, ale predovšetkým to má byť reforma, ktorú budú podporovať aj masy našich zamestnancov," povedal o zmenách v sociálnej oblasti Kaliňák.

Podľa Glváča je o zdanení výsluhových dôchodkov vojakov ešte priskoro hovoriť. "Súčasný sociálny systém je dlhodobo neudržateľný a pracuje sa na komplexnom spracovaní predmetného zákona," uviedol Glváč.

Argumentom proti zmenám pri výsluhových dôchodkoch je, že by práca pre štát prestala byť zaujímavá. Práve strach zo straty výhod vyvolal v uplynulom volebnom období vlny odchodov v rezortoch obrany aj vnútra. Chystané zavedenie superhrubej mzdy vyhnalo z Policajného zboru za ostatné dva roky až 3 300 policajtov a zvýšený počet odchodov zaznamenala aj obrana.

Priemerný výsluhový dôchodok poberá okolo 33-tisíc policajtov, hasičov, ale aj vojakov po 15 rokoch v službe. K nim treba ešte pripočítať agentov tajnej služby, colníkov, železničných policajtov či justičnú stráž. Ľudia poberajúci výsluhový dôchodok môžu aj počas poberania penzie pracovať, nárok na dôchodok im v tom prípade nezaniká. Prídu oň len v prípade, že sa vrátia späť do aktívnej služby v ozbrojených zložkách. Vtedy sa im jeho vyplácanie zastaví.


http://spravy.pravda.sk/kalinak-zdan..._sk_domace_p29
Oni stále omieľajú po 15-tich rokoch, no zabúdajú, že sú aj takí, čo makali i 25 rokov a majú menší dôchodok ako tí 15 rokov "pracujúci"


Mrkol som na správy: Rezek sa skoro upivoval - havárka s českým pivokamiónom. A potom ešte toto (ruskaja kóbra odinácať): http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/zah...zranenych.html
Naposledy upravil misoft : 22.06.12 at 16:46
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

hnedoočka Pozri príspevok
ach jáj...olej....dá sa to na lačno?
čítam , že látky v ňom bojujú proti obezite, to by som mala na sýto, nie?

dúfam, že ho nepoužívaš na menopauzu ...riešenie drobných vrások by sa zišlo
"poraď v dobrom - dostaneš po pysku". ja neužívam nič - a to ma niekedy serie, že som taký dobrý klient všzp
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

srska Pozri príspevok
"poraď v dobrom - dostaneš po pysku". ja neužívam nič - a to ma niekedy serie, že som taký dobrý klient všzp
ale srska, sa nesrď
ja sa taky nasrdím v lekárni , poistenie si platím, lieky tiež a nie málo (lebo sú v kategórii takej, čo ZP málo dopláca a aj ništ)
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

hnedoočka Pozri príspevok
ach jáj...olej....dá sa to na lačno?
čítam , že látky v ňom bojujú proti obezite, to by som mala na sýto, nie?

dúfam, že ho nepoužívaš na menopauzu ...riešenie drobných vrások by sa zišlo
Olivový olej som pila na lačno a zapila šťavou z citrona pol roka. Nebolo to proti obezite, ale pre zdravie. Dá sa to vypiť - jedna polievková lyžica nie je tak veľa a chuť citrona zmení olejovú chuť. Vyskúšaj, olej musí byť kvalitný.
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
srska Pozri príspevok
"poraď v dobrom - dostaneš po pysku". ja neužívam nič - a to ma niekedy serie, že som taký dobrý klient všzp
to bolo na zlepšenie nálady..verstehst du?..a ak neužívaš nič, skoro ako ja , tak len buďme radi....
ale olej a nielen na lačno by do mňa asi ťažko niekto nalial len tak preventívne, jedine , že by to bolo už nutné
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Nemáte chuť na zmrzlinu? http://aktualne.atlas.sk/pozor-na-po...anicie/europa/
1 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

pepsikova Pozri príspevok
..

..môj kamarát pri takýchto správach vždy povie""len nech im dajú, k*rvám hnilým, nenažraným, darebným,my to nejako vydržíme"...len nejako ja si neviem predstaviť, koľko z tých peňazí pocítia tí, nám roveň, ľudia,ktorým tam je súdené žiť...
Iba neviem, prečo by mali robiť na tie k*rvy nenažrané naše deti, vnúčatá, pravnúčatá. To Ťa nesere? Mňa áno. Slováci keď mali problémy s bankami, tak sa s tým vysporiadali sami a splácali sme to my a naše deti. A zase majú robiť na druhé nenažrané svine? Tak s týmto nesúhlasím. Nech si utiahnu opasky na prvú dierku a pokiaľ ešte neschudnú na ďalších päť dierok, nech robia na dlhy, ktoré im narobili ich darmožráči.
1 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

olej nalačno? no môj Duphalac je aspoň sladký ale nutný a nechutný

ale tento nie je na zlepšenie nálady, je to laxatívum - takže na vysr...
ALE je mne dôležitý, používa sa ako prevencia alebo liečba pre prevenciu hepatálnej kómy a prekómy
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Užívam si veget, záhrada poliata od čérá večéra, v dome nikoho, auto opravené - spoječka nová, peso a kočeny napapané, slépky tak isto, trošku si poupratujem a nohy vyložím!

Mamuš si ešte nechali v nemocnici, kooonečne jej docent slúbil nové lieky na pondelok, tú jej zmesku 9 druhov liekov denne v počte 17 ks jej zredukujú. Izbová doktorka sa vraj tvárila jak zarezaná, vraj mala už aj prepúšťaciu správu napísanú. Asi docentovi kúpim čukoládu
3 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

dnes som mala uspesny den - namontovala som si zrkadlo so svetlom do kupelne , obkladacky nepraskli, ziarivky svietia , luster v obyvacke tiez nahodeny ... zajtra este garniza a lustre v 3 miestnostiach

pri vrtani som si aspon vybila zlost (aspon na chvilu) z ozdravneho balicka a schvalenia eurovaaalova
5 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
1Dara Pozri príspevok
dnes som mala uspesny den - namontovala som si zrkadlo so svetlom do kupelne , obkladacky nepraskli, ziarivky svietia , luster v obyvacke tiez nahodeny ... zajtra este garniza a lustre v 3 miestnostiach

pri vrtani som si aspon vybila zlost (aspon na chvilu) z ozdravneho balicka a schvalenia eurovaaalova
..

..ja som sa vyjedovala na namáčaní omietky, ľahšie sa mi škriabalo...
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať