Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

terezamaria Pozri príspevok
Ani 10 cm sa nevmestí? Taká upečená by bodla.....
Veru nie. Na obed som sa prežrala - robila som fánky. Na večeru som si dala krajček chleba opraženého na tých bielkoch, čo mi zostali a zaváranú cviklu. Takže už nič nemusím. Ovocie až ráno, normálna strava až zajtra na obed.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

wagner Pozri príspevok
To akože závidíš ten sneh čo majú na Kysuciach, lebo ak áno, aj ja Ti môžem poslať. Chodím ako v tuneli a keď sa to bude tak púšťať ako dnes, tak zajtra plávam v koryte po dvore, inak by som sa utopila A plávať neviem, keď som ja bola malá, nebolo moderné naučiť deti plávať. A moji rodičia boli obyčajní "špekulanti" špekulovali ako vyžiť a nakrmiť dve deti z vtedajších 10 Sk na deň čo otec zarobil
keby niečo.....

ale inak nezadivím a dúfam, že sa to bude topiť primerane.....
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Dostala som emailom:
> POLICAJT : Pane prosím môžete vystúpiť z vozidla?
> VODIČ : Ja som pijany jak ceľe, poc ty dnuka...
>
5 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

lujza.j Pozri príspevok
keby niečo.....

ale inak nezadivím a dúfam, že sa to bude topiť primerane.....
Ešte že Ťa tu mám. Takú vestu si pôjdem kúpiť, lebo u nás nikto nevie ako sa situácia vyvinie To isté doporučujem aj tým, čo bývajú blízko rieky Nitra. Začína sa napĺňať, alebo si pripravte korytá, odpúšťajú priehradu, upozorňovali nás na to
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

wagner Pozri príspevok
Ešte že Ťa tu mám. Takú vestu si pôjdem kúpiť, lebo u nás nikto nevie ako sa situácia vyvinie To isté doporučujem aj tým, čo bývajú blízko rieky Nitra. Začína sa napĺňať, alebo si pripravte korytá, odpúšťajú priehradu, upozorňovali nás na to
..esteze byvame na kopci..no, ale kto by potreboval koryto, niekde na povale najdem..
2 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

wagner Pozri príspevok
Ešte že Ťa tu mám. Takú vestu si pôjdem kúpiť, lebo u nás nikto nevie ako sa situácia vyvinie To isté doporučujem aj tým, čo bývajú blízko rieky Nitra. Začína sa napĺňať, alebo si pripravte korytá, odpúšťajú priehradu, upozorňovali nás na to
toto ma fakt potešilo - Nitru mám za humnom (ináč aby ste vedeli my ju voláme Cítenka - neviem prečo, tak sa traduje - že idem sa prejsť k Cítenke, psa vyvenčiť pri Cítenku ... a Cítenka ma vytopí ako minule!!!
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
wagner Pozri príspevok
To akože závidíš ten sneh čo majú na Kysuciach, lebo ak áno, aj ja Ti môžem poslať. Chodím ako v tuneli a keď sa to bude tak púšťať ako dnes, tak zajtra plávam v koryte po dvore, inak by som sa utopila A plávať neviem, keď som ja bola malá, nebolo moderné naučiť deti plávať. A moji rodičia boli obyčajní "špekulanti" špekulovali ako vyžiť a nakrmiť dve deti z vtedajších 10 Sk na deň čo otec zarobil
Nie nezávidím, lebo aj my ho máme dostatok...i dnes doobeda snežilo....ale kysučanov obdivujem, nikto v telke nefrflal, len skromne komentoval a poctivo odhŕňal.Asi sú fakt zvyknutí na také situácie.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...a na našom potoku, čo tečie od Rudna , je ticho a klud...aj kačkačky sa odsťahovali..asi tušia veľkú vodu...bolo ich tam iste aj 30 v jednom kŕdli, dolunižšie pod mostom aj viac...a fčul ani jedna!...
...a koryto potrebovať nebudem...na piate nedotečie...možno
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

lujza.j Pozri príspevok
pečená a čerstvým chlebíkom...... dobre už som ticho
Lui, na prvý pohľad /a bez okuliarov/ ako trubky do podlahového kúrenia...
Len tieto dodávajú teda onakvejšiu energiu...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

terezamaria Pozri príspevok
A ešte takú dobručkú s malinami, reflex Pavlovho psa začína fungovať...
Terezka to kde si terazky vyhrabala spod toho snehu?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ja som sa práve vrátila z BA - boli sme na Slnečný cirkus, a bola to tda úžasná "podívaná".
4 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Ivana Š Pozri príspevok
toto ma fakt potešilo - Nitru mám za humnom (ináč aby ste vedeli my ju voláme Cítenka - neviem prečo, tak sa traduje - že idem sa prejsť k Cítenke, psa vyvenčiť pri Cítenku ... a Cítenka ma vytopí ako minule!!!
No asi preto, že kým príde k Vám, tak preteká cez Veľký Cetín, ktorému maďarskí domorodci hovorili Cíten - tak od toho rieka Cítenka ... Toľko moja indukčno-dedukčná metóda ... Ak sa mýlim, nechám sa poučiť ...
Ale zasa na druhej strane - ak by mala Cítenka nebodaj hrozivo stúpať, mali by ste to včas cítiť ...
2 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

môj brat vždy hovorí - najlepší zákusok je klobása

(a podlahové trubky sú biele, viem to, lebo som pomáhala zákonitému, keď sme podlahové kúrenie robili, príchytky nacvakať na karisito a potom som s trubkou chodia a rozbaľovala 100m kotúč tiež dobrý zážitok )
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Oliwa Pozri príspevok
No asi preto, že kým príde k Vám, tak preteká cez Veľký Cetín, ktorému maďarskí domorodci hovorili Cíten - tak od toho rieka Cítenka ... Toľko moja indukčno-dedukčná metóda ... Ak sa mýlim, nechám sa poučiť ...
Ale zasa na druhej strane - ak by mala Cítenka nebodaj hrozivo stúpať, mali by ste to včas cítiť ...
aj cez Malý Cetín preteká a veľký cetín maďarsky je Nagycétény
cetín cíteň -zaváňa mi to preklepom nejakým v minulom storočí
len by som bola zvedavá ako by sa volala tá rieka, keby sa mala volať podľa pradávneho mena môjho bydliska - Ezdeg?
Naposledy upravil Ivana Š : 18.02.12 at 19:40
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Ivana Š Pozri príspevok
aj cez Malý Cetín preteká
Však vravím, že si nechám doplniť vedomosti z geografie...
A k tým trubkám: stále sa vymýšľajú nové stavebné materiály a technológie - som v prvej sekunde myslela, že to sú nejaké inovované - hrubšie a s potlačou...
A k tým klobáskam: v Mníchove sme jedli originál bavorské klobásky - také biele ako trubky do podlahového kúrenia, aj tak chutili...

0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Ivana Š Pozri príspevok
aj cez Malý Cetín preteká a veľký cetín maďarsky je Nagycétény
cetín cíteň -zaváňa mi to preklepom nejakým v minulom storočí
len by som bola zvedavá ako by sa volala tá rieka, keby sa mala volať podľa pradávneho mena môjho bydliska - Ezdeg?
Mojzesovka...
Pre neznalých miestnych pomerov: obec Mojzesovo = Ezdeg /v minulosti po maďarsky/
Neviem síce po maďarsky ani mäkké f, ale toto náhodou viem.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Oliwa Pozri príspevok
Však vravím, že si nechám doplniť vedomosti z geografie...
A k tým trubkám: stále sa vymýšľajú nové stavebné materiály a technológie - som v prvej sekunde myslela, že to sú nejaké inovované - hrubšie a s potlačou...
A k tým klobáskam: v Mníchove sme jedli originál bavorské klobásky - také biele ako trubky do podlahového kúrenia, aj tak chutili...

Oli veľmi dobrá stránka....
http://www.asistentka.cz/node/12187
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

terezamaria Pozri príspevok
A ešte takú dobručkú s malinami, reflex Pavlovho psa začína fungovať...
Neviem čo robí môj pes ale na mne ten pokus funguje, dám si kryt na klávesnicu alebo posuniem obrázok, ale ten lujzin chlebík namočený v klbáskovej mastičke je lepší.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

pepsikova Pozri príspevok
...a na našom potoku, čo tečie od Rudna , je ticho a klud...aj kačkačky sa odsťahovali..asi tušia veľkú vodu...bolo ich tam iste aj 30 v jednom kŕdli, dolunižšie pod mostom aj viac...a fčul ani jedna!...
...a koryto potrebovať nebudem...na piate nedotečie...možno
Najprv to pustili rúrou do Novák, k Vám pustíme až keď sa začne púšťať sneh nad vodou.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Oliwa Pozri príspevok
Mojzesovka...
Pre neznalých miestnych pomerov: obec Mojzesovo = Ezdeg /v minulosti po maďarsky/
Neviem síce po maďarsky ani mäkké f, ale toto náhodou viem.
Je tragédiou, že názvy dedín typu Mojzesovo, Bánov, Tvrdošovce, Palárikovo pretrvávajú v podvedomí vnukov ešte z veľkouhorského pomenovania ktoré poznali naši starí rodičia Ezdeg,Kesa tardošked,Meder, ešte si spomeňme na Požoň
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať