Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Deganova Pozri príspevok
... očko, pepsi a všetci ostatní... u nás pod mrakom 25 stupňov, pofukuje vetrík, tak kto chce nech dobehne sa schladiť... a na štípajúce potvory je dobrý domáci repelent... do fľaštičky Alpy pridať cca 5-7 klinčekov, pokrájanú kôru z citróna, nechať vyluhovať 48 hodín, precediť, dať do fľaštičiek z rozprašovačom a je vymaľované...
My sme včera dali 20 klinčekov, kôru z citróna však nie, neviem, či aj to treba, ale pre istotu idem doložiť, lebo ideme dnes do záhrady medzi úpírov.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

U nás horúčavy, bez vánku, bez kvapky dažďa, nejako nás to obchádza. V noci bolo neznesiteľne, aj pri otvorenom okne ráno 28. Dokedy to potrvá? Koncom týždňa letíme k moru, tak sa teším.
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
Deganova Pozri príspevok
... očko, pepsi a všetci ostatní... u nás pod mrakom 25 stupňov, pofukuje vetrík, tak kto chce nech dobehne sa schladiť... a na štípajúce potvory je dobrý domáci repelent... do fľaštičky Alpy pridať cca 5-7 klinčekov, pokrájanú kôru z citróna, nechať vyluhovať 48 hodín, precediť, dať do fľaštičiek z rozprašovačom a je vymaľované...
no vidíš, poklade, na teba som zabudla ,že možno máš v zálohe prvú pomoc...

určite to čo najskôr vyskúšam, lebo ten repelent mi nevonia a jednak krátko účinkuje, o cene ani nevravím.... klinčeky mám, citrón tiež, Alpu dokúpim...o 48 hodín podám hlásenie.....ak ma dovtedy nezožerú
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..u mňa našťastie žiadne štípajúce hmyzy nelietajú, dokonca any v noci pri rozdrapených oknách...čudujem sa, lebo doteraz som vždy pritiahla ako magnetka aspoň jedného za noc...ale má po byte rozvešané mololapky, takže asi sa tie svyneštípajúce boja!!...
..a som taká unavená, že any nevidím..syník má kamarátov a tí slúbili, že tú chýbajúcu kožofku prídu urobiť na jeho trovy a tak mne zostalo už len oškrabať omietku!..no neoškrabeš, keď si sprostá?..čoobyynyjee!...dve steny som už zvládla..nenadávajte mi..už som si nadala sama...a idem si kúpiť melón a potom vám pošlem..
1 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

[QUOTE=hnedoočka;2097604]očková ďaková...striehnem od rána ,lebo pod palmou sa už nedá byť a moja háveď si zvykla, tak sa bijeme ,kto skôr....


nič v zlom, no keby mali také podmienky na život v Blave , tak sú zaplavené noviny, telka ešte aj na toaleťákoch by písalo, aká epidémia ich postihla a vrtuľníky by behali jak na sr..čku.....ľudia na východe sú zocelení povodňami, komármi a čo ja viem čím ešte, tak koho by to nasie..lo? repelent účinkuje 15 minút, takže záhradu polievam na obed

Postrek musí vybaviť starosta - primátor. V BA majú na toto " väčšie huby", starostovia mestských častí si to vedia vyhubovať. Treba sa sťažovať u vrchnosti u Vás a nech zabezpečí postrek čmeliakom. To aj obecný rozpočet utiahne.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ktovie čie mala auto? http://spravy.pravda.sk/strnastrocne...k_ckronika_p23
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

pavol54 Pozri príspevok
Dúfam že už sú vydostení tí ktorí stále mleli o tom kedy bude krajšie počasie najmä tie rôzne moderátorky keď bola pred mesiacom dvoma horúčava sucho a trocha náhodou spŕchlo už vyplakávali že kedy bude konečne pekné počasie tak odkazujem "Nažerte sa do sýtosti konečne máte teplo užite si ho" Ale čo už ako sme si tú klímu rozbili takú ju máme a príroda si s ňou ihneď neporadí.
http://spravy.pravda.sk/extremne-hor..._sk_domace_p09
Bude tepla do sýtosti
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Aj títo sú nenažraní? Že rekonštruovať sa začalo za Fica. http://aktualne.atlas.sk/tender-na-m...dnes/korupcia/
0 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

AlaNR Pozri príspevok
bola som v metre na igelitky a došla som so zmrzlinou.

takže s kolegami namiesto obeda máme každý pol litra zmrzliny
..no lepsie ako ja..namiesto piva som rano doniesla kilo muky takej a onakej..
1 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Dokedy bude pacient rukojemníkom lekárov? Už ma to prestáva baviť - platí za mňa štát, platí odvody zamestnávateľ a oni sú furt nenažraní. Kde tie peniaze utekajú, alebo sa im mália?
http://aktualne.atlas.sk/vseobecna-z...zdravotnictvo/
2 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
No vidíš, miesto pečenia, ktoré sa Ti aj tak nechce a na ktoré je teraz teplo, si si mohla dať chladenú desinku... nuž ale, žena šporovlivá, radšej do špajze doniesla
0 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

AlaNR Pozri príspevok
No vidíš, miesto pečenia, ktoré sa Ti aj tak nechce a na ktoré je teraz teplo, si si mohla dať chladenú desinku... nuž ale, žena šporovlivá, radšej do špajze doniesla
..to mas pravdu, mne sa nechce, lenze moj sb si zmyslel varit franc. krumple.. prave sa jedujem, ze francuzaky su uz v trube hodinu a furt su tvrde, uz som sa opalila aj na trube, sb vynadala, lebo to bol jeho napad, ved nikdy sme nerobili so surovych..
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

AlaNR Pozri príspevok
No vidíš, miesto pečenia, ktoré sa Ti aj tak nechce a na ktoré je teraz teplo, si si mohla dať chladenú desinku... nuž ale, žena šporovlivá, radšej do špajze doniesla
Bola som na záhrade zberať úrodu. Brokolica 1,5 vedra, hokaido 2 ks a k obedu paprika, uhorky a bol šalát k plackám z patizonov a z cukety. A idem ku sporáku spracovávať brokolicu na pare a do mrazáku.
3 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Anna Garajova-Hruskova Pozri príspevok
..to mas pravdu, mne sa nechce, lenze moj sb si zmyslel varit franc. krumple.. prave sa jedujem, ze francuzaky su uz v trube hodinu a furt su tvrde, uz som sa opalila aj na trube, sb vynadala, lebo to bol jeho napad, ved nikdy sme nerobili so surovych..
ja tiež robím z varených, zo surových mi nechutia. A dokonca je rozdiel, keď sú na kocky a na plátky. U nás nám chutia plátkové.
Ale čert jak ďábel, aj tak by sa museli variť a to je ďalšie teplo...
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Anna Garajova-Hruskova Pozri príspevok
..to mas pravdu, mne sa nechce, lenze moj sb si zmyslel varit franc. krumple.. prave sa jedujem, ze francuzaky su uz v trube hodinu a furt su tvrde, uz som sa opalila aj na trube, sb vynadala, lebo to bol jeho napad, ved nikdy sme nerobili so surovych..
..hm, ak ste ich nerobili veľké množstvo, tak mám 2 zlepšováky :
1/ zemiaky vydrhnem kefkou, šľahnem na plytký tanier, jemne pokropím vodou, osolím a podľa veľkosti šupnem do mikrovlnky na 10-15 min a sú zemiaky uvarené, prichystané na ďalšie zužitkovanie /menšie zemiaky sa spravia skôr/
ALEBO
2/ francúzske robím i zo surových, ale pečiem na plný výkon v trúbe prikryté ďalším pekáčom - o 1 hod. musia byť hotové, podlievam trochou smotany na varenie...
Naposledy upravil evuš : 03.07.12 at 13:03 Dôvod: doplnenie
4 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Nepatrí to sem, ale môj recept je: uvarené na plátky pokrájané zemiaky, do jenskej misy vrstviť s údeným mäskom, klobáskou, opraženou cibuľkou a uvarenými na plátky nakrájanými vajíčkami. Zalievam ešte pred pečením kyslou smotanou s rozšľahanými vajíčkami. Solím, vegetím a korením. Pečiem v zakrytej jenskej mise kým mi smotana nezačne trošku zlatovieť. A sú akurátne, by som si dala, asi spravím aj ja
0 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

AlaNR Pozri príspevok
Nepatrí to sem, ale môj recept je: uvarené na plátky pokrájané zemiaky, do jenskej misy vrstviť s údeným mäskom, klobáskou, opraženou cibuľkou a uvarenými na plátky nakrájanými vajíčkami. Zalievam ešte pred pečením kyslou smotanou s rozšľahanými vajíčkami. Solím, vegetím a korením. Pečiem v zakrytej jenskej mise kým mi smotana nezačne trošku zlatovieť. A sú akurátne, by som si dala, asi spravím aj ja
..presne takto v jenskej mise sme piekli, pridavame vzdy sudovu kapustu, potom su pri zohrievani stavnatejsie..no ale boli moc velke, tak preto vysehodiny sa piekli..pri pozerani mi vrchnak zhodil par krumpel z vrchu, sb napratal kopcom..
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Takto má byť zajtra, aj 3. st. výstrahy!
http://www.shmu.sk/sk/?page=987&id=&d=1&jav=&roll=
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Anna Garajova-Hruskova Pozri príspevok
..presne takto v jenskej mise sme piekli, pridavame vzdy sudovu kapustu, potom su pri zohrievani stavnatejsie..no ale boli moc velke, tak preto vysehodiny sa piekli..pri pozerani mi vrchnak zhodil par krumpel z vrchu, sb napratal kopcom..
mne nechutia tie s diétnym salámom, slovenskou točenou a podobne. Najlepšie údená krkovička alebo karé, čo akurát je a klobásky nie veľa, len na ovoňanie
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
korela Pozri príspevok
Takto má byť zajtra, aj 3. st. výstrahy!
http://www.shmu.sk/sk/?page=987&id=&d=1&jav=&roll=
A džúúb, akurát Nitra - 3.stupeň!
Díííky tam hore!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať