Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pepsikova Pozri príspevok
...dobré ráno vám prajem...krásne, poumývané,lebo v noci jemne popršalo a tak sa dá aj dýchať celkom fajn a v mojej kuchni je len 28 teplých- to oslavujem jak víťazný február...
...a tak varím kaficu a čajík, priložím čierny rožtek, maslo, jamík,klobásku a syrík a plechofkové
...a kde je moja žinčica , syr , jogurt , ........a Šaratica ??????????
a štelujem gépéeš,nech si len pekne Vieroč, macka, očko, hubenka,aničky a čojáviemkto
...hm ...čo ja viem kto....???
príde semok a tutok si to všetko nájde,to bude najistejšie a pod noštekom!...a takýto fešáčisko vám to pekne naservíruje...až do postele...
..a možno aj niečo pridá...čojáviem, zahrá na husle, alebo tak nejako...
...ja ti teda pridám !!!....ale na riť.....
...
...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
buchač

Poraďák


Pôvodca textu príspevku: pepsikova
...dobré ráno vám prajem...krásne, poumývané,lebo v noci jemne popršalo a tak sa dá aj dýchať celkom fajn a v mojej kuchni je len 28 teplých- to oslavujem jak víťazný február...
...a tak varím kaficu a čajík, priložím čierny rožtek, maslo, jamík,klobásku a syrík a plechofkové
...a kde je moja žinčica , syr , jogurt , ........a Šaratica ??????????
a štelujem gépéeš,nech si len pekne Vieroč, macka, očko, hubenka,aničky a čojáviemkto
...hm ...čo ja viem kto....???
príde semok a tutok si to všetko nájde,to bude najistejšie a pod noštekom!...a takýto fešáčisko vám to pekne naservíruje...až do postele...
..a možno aj niečo pridá...čojáviem, zahrá na husle, alebo tak nejako...
...ja ti teda pridám !!!....ale na riť.....
...



... .

----------------------------------------------
..no, šaraticu nepotrebuješ, se*ieš habadej, syrík som poslala, aj polechofkového, fešulko patrí mojim kamarátkam a nyje tebe a čo sa týka "na riť", tak prebudúcnosť zadaj aspoň orientačne "východ, západ,sever, juuuj" a nyje sa tu ideš kasať, že mne dáš na riť!..taký sa ešte nenarodil!...
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
V NR začala krásna búrčisko asi o polnoci, pršalo hádam aj hodinu. Ale teplo bolo neskutočne, dom sa nevychladil ani do rána. Ale vonku je fantastikuš.
Pekný deň!
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pepsikova Pozri príspevok
----------------------------------------------
..no, šaraticu nepotrebuješ, se*ieš habadej, syrík som poslala, aj polechofkového, fešulko patrí mojim kamarátkam a nyje tebe a čo sa týka "na riť", tak prebudúcnosť zadaj aspoň orientačne "východ, západ,sever, juuuj" a nyje sa tu ideš kasať, že mne dáš na riť!..taký sa ešte nenarodil!...
...nooooo ...bez tej šaratice sa aj zaobídem ...črevo mi funguje dobre , chvalabožku ...
...fešulka neriešim ( teda ja aspoň nie som na 4 % - ných ) ....a ozaj ...ani takú briadku nemá , ako ja ...

0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
buchač Pozri príspevok
...nooooo ...bez tej šaratice sa aj zaobídem ...črevo mi funguje dobre , chvalabožku ...
...fešulka neriešim ( teda ja aspoň nie som na 4 % - ných ) ....a ozaj ...ani takú briadku nemá , ako ja ...

...šmarjá, čo u teba prší, keď si dnes hneď z rána taký radorečný?..
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pepsikova Pozri príspevok
...šmarjá, čo u teba prší, keď si dnes hneď z rána taký radorečný?..
...pršalo každý deň už od štvrtka ... he , aspoň nemusím polievať ....
...teraz ani nie ......je fasa pod mrakom ....
...vyrovnané teploty ....vonku - v chalupe 20 stuňov...
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Dnes je medzinárodný deň radosti, tak si spomeňme na niečo, z čoho sa môžme radovať. Ja sa jednoznačne radujem z ochladenia aspoň o pár stupňov. Bodaj by dnes nebolo viac ako 30 C!
1 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Pepsi, nedaj sa veď Ty si najlepšejšia kočka. Dík za čajík.
To slovičko "radorečný" sa mi veľmi páči.

--------------------------
Včera u nás konečne popršalo a dnes je pod mrakom a príjemne chladnejšie.
Pekný deň.
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
dobré ránko! ja som dnes zaspala, asi sa mi dobre buvinkalo pri ochladení...no vidím, že tu sa už veselo klábosilo.....kávu si pohľadám kde pristála a ostalo ešte niečo z raňajok? lebo fešáka si určite niektorá uchmatla...priznajte sa! mohli ste ho nechať aspoň kolovať

Vierka ,vitaj doma....včera sme nemali net, tak som sa to dozvedela ráno.....dúfam, že na tom last minute ti dali aj návod ,ako prežiť návrat do reality šou....

dnes varím marhuľový jemík a plnenú papriku, tak si teplo urobím, ak vonku nie je - len slabých 27 a pozerám , že aj dnu toľko...
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
MarcelkaT Pozri príspevok
Pepsi, nedaj sa veď Ty si najlepšejšia kočka. Dík za čajík.
To slovičko "radorečný" sa mi veľmi páči.

--------------------------
Včera u nás konečne popršalo a dnes je pod mrakom a príjemne chladnejšie.
Pekný deň.
...he .....do Prievidze je síce ďalej .....no KE poznám dokonale .....provokuješ ???.......
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Baby, šak nedráždite hada bosou nohou.

Pred týždňom sme boli na chalúpke. Vojdem dnu, pozriem na teplomer a sladkých dvadsať. Hneď som si spomenula na buchyho a jeho chalúpku.
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

...he .....do Prievidze je síce ďalej .....no KE poznám dokonale .....provokuješ ???.......

-------------------------------------------
Mmm, neprovokujem, ale či poznaš KE dokonale neviem, lebo ma aj tak nenájdeš,......ha....
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

MarcelkaT Pozri príspevok
...he .....do Prievidze je síce ďalej .....no KE poznám dokonale .....provokuješ ???....... -------------------------------------------Mmm, neprovokujem, ale či poznaš KE dokonale neviem, lebo ma aj tak nenájdeš,......ha....
ta najdem na Terase,ta ked nie ta na Furci /alebo Nad jazerom?/
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ahojky všetci,

najskôr všetkým ďakujem za privítanie doma a i za to, že Ste mali o mňa starosť, nebojte sa zlá zelina nevykape......

Pepsi,

u mňa si mohla urobiť malú výnimku a nasmerovať priamo do postele kľudne čaj i toho fešáka......mne tých mojich zhabali hneď po pristáti, asi mali niečo za ušami.....

Očko,

návod mi zabudli dať, no zato, keď som si dnes prečítala prepúšťaciu správu, tak som zistila aké je naše zdravotníctvo šikovné, za tých 6 dní ma stihli i z operovať......skoro mi padli okuliare.....to asi "buchy" privolal, keď sa ma pýtal či som bola i pod nožíkom.....alebo, že by som bola ešte v narkóze.....

všetkým prajem krásny deň.....
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
VieraPopluharova Pozri príspevok
Ahojky všetci,

najskôr všetkým ďakujem za privítanie doma a i za to, že Ste mali o mňa starosť, nebojte sa zlá zelina nevykape......

Pepsi,

u mňa si mohla urobiť malú výnimku a nasmerovať priamo do postele kľudne čaj i toho fešáka......mne tých mojich zhabali hneď po pristáti, asi mali niečo za ušami.....

Očko,

návod mi zabudli dať, no zato, keď som si dnes prečítala prepúšťaciu správu, tak som zistila aké je naše zdravotníctvo šikovné, za tých 6 dní ma stihli i z operovať......skoro mi padli okuliare.....to asi "buchy" privolal, keď sa ma pýtal či som bola i pod nožíkom.....alebo, že by som bola ešte v narkóze.....

všetkým prajem krásny deň.....
...trt privolal ......

...šak som nad Tebou ochrannú ruku držal .....nevidela si ma v narke ???
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
MarcelkaT Pozri príspevok
...he .....do Prievidze je síce ďalej .....no KE poznám dokonale .....provokuješ ???.......

-------------------------------------------
Mmm, neprovokujem, ale či poznaš KE dokonale neviem, lebo ma aj tak nenájdeš,......ha....
...kúúúa ....žeby som rodné mesto nepoznal ...he ....

...neriskuj .......he ......
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Kukajte

http://www.kukaj.sk/
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
trisestri Pozri príspevok
ta najdem na Terase,ta ked nie ta na Furci /alebo Nad jazerom?/
...niéééé ........šak jasné , že na L IX. ..............
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Hlina, Alojz (OĽaNO)

Vážený pán predseda, vážení kolegovia, dovoľte povedať k týmto neatraktívnym bodom programu niečo. Skôr ako poviem, čiastočne sa ospravedlňujem za môj výstup, ale ja naozaj nemám rád, keď mi niekto apeluje na svedomie a v takej blbosti. Takže to sa možno čiastočne za to ospravedlňujem, lebo svedomie je dosť dôležité pre mňa, tak ako ľudské práva sú pre mňa dôležité a keď sme tu o nich hovorili, tu nebola ani noha z tejto strany, takže to si môžeme potom niekedy povyčítať.
Čo sa týka merita meritórne k tomuto bodu, ono to súvisí aj s ostatnými bodmi, ktoré tu budeme rozprávať, to znamená personálne nominácie, a to už ako viete s tým ma trochu problém. Naozaj s tým mám problém. Niekto povie načo, a začo, a prečo, a neviem čo. Prečo je tu vlajka? Má tu byť vlajka. Prečo anglickú kráľovnú ťahajú štyri kone? Ja vám garantujem, že jeden kôň by ju utiahol. Prečo ju ťahajú štyri? Prečo niektoré veci sú tak ako sú a prečo sa tomu nečudujeme? Tu sa čudujeme všetkému. Tu sú určité pravidlá, ktoré akože sú nejakým úzusom, všetci sme s tým stotožnení a odo mňa chcete, aby som hlasoval za niekoho koho som v živote nevidel. (Ruch v sále.) Dobre.
Vrátim sa k tomu, ja chcem byť zmierlivý a hľadať riešenia a je tu aj pán predseda, tomu som rád, lebo ja som avizoval, že ako budem postupovať v prípade týchto personálnych nominácií, pán predseda vyjadril taký názor, že nie je úplne takto to zhodené zo stola, že možno nejaká šanca by sa tomu dala, že sa nejaká kultúra tuná zmení. A však som prekvapený a zarazený, že nie a že sú tieto personálne nominácie zaradené na rokovanie. Lebo ja som si dal tú robotu, že som už niekoľkých ľudí obehol, čo sa týka poslaneckých klubov, že či by prípadne sme našli nejaké riešenie na to, ako urobiť zadosť tomu, že toto sa volá parlament. Takže personálne nominácie nasledujú a ja vám teda poviem, môj zmierlivý názor bol taký, lebo identifikujem, jedinú obavu mám pocit, jediná obava, ktorá tu je, že by sme náhodou aj tu, že by niekto vystúpil, tak problém by bol v tom, že by sme išli o niečo neskôr domov. To je úbohé, vážení, to je úbohé. Nič úbohejšie ako to nemôže byť. Tak ako tu v piatok nikto nebol, keď tu bola ombudsmanka, chúďa, tuná prišla neviem z Bystrice, či skade, tuná sedela, do prázdnej sály rozprávala o ľudských právach. Nikto tu nebol. Najväčší demokrati z demokratov v rodnom liste majú napísané, ja taký a taký, rodený demokrat, kde ste boli? O ľudských právach to symbolika. To je symbolická vec, že tu sedím a počúvam, aspoň sa tvárim, že mi na tom záleží.
Včera tu rušili post pre podpredseda vlády pre ľudské práva a národnostné menšiny, kde ste boli? Kde ste boli všetci? Tuná niektorí, pardon, česť výnimkám. Niektorí tu boli. O ľudských právach sa rozprávalo. Vážna to vec. Vy ste tu neboli pani Vášáryová. Vy vždy, vy sa tu zjavíte za päť minút päť sa zjavíte. To som už minule hovoril. Ja asi tu je niekde iná sála. Tu je ešte jeden parlament. Tam všetci sedíte a tam nemáte tie tlačítka a keď ideme hlasovať, tak sa len presuniete. Povedzte mi, kde je tá sála, však idem tam aj ja si sadnúť, možno je tam živšie ako tu. Tuná je dosť smutné, tuná nikto neni. A budete prekvapení, vážení, my dôjdeme k programu k jednému bodu, že kto tu bude sedieť a kto nie. Ja už to mám prichystané, tú novelu rokovacieho poriadku dám, .... a budete prekvapení, budete prekvapení, čo dokáže dnešná technika, ako vie zdokumentovať kto, kde je a nieže akože je, aleže reálne je a budete prekvapení a možno si dá niekto urobiť rozbor Ústavného súdu, či ja mám na to právo alebo nemám. Kľudne avizujem, môžte si ho dať. Ľudia majú na to právo vedieť, či tu niekto je alebo nie je. Lebo tuná nikto nie je, vážení. Tuná je len zopár ľudí so SMER-u, ktorí to majú nejakou vnútornou dohodou... Vy ste tu neni. Veď, keď vás to nebaví, tak vy máte v SDKÚ špeciálne, však tam máte toľko tigrov mladých, tak im to odovzdajte, nech sú tu, nech štekajú. Prečo ste tu neni? Však to môže byť lepšie, to môže byť kvalitnejšie. (Potlesk.)
Vrátim sa k tomu môjmu zmierlivému návrhu, ktorý som chcel predložiť a ten zmierlivý návrh je v tom, teda keď už tá obrovská obava tu je, že by sme tu boli o niečo dlhšie, tak je v tom, že dobre, tak tá rada, priznám sa ani neviem, nejakých kandidátov potom RTVS, potom ÚPN nejakých sedem ľudí, z toho dvaja kandidáti, dobre. Dvadsať ľudí dokopy. Oukej. Dobre, tak to už nechajme v tom úzuse. Ale tie ďalšie voľby sú dôležité, vážení. Však to sú sudcovia. To sú tí, o ktorých sa tu rozpráva a rozpráva dlho a veľa. Rozpráva tak, že akí sú, akí nie sú a vy za nich budete hlasovať. Ja ho chcem poznať. Mne prišiel e-mailom nejaký, že ja tu mám hlasovať za niekoho a ten ja neviem z Pezinka, ja som to ani nedočítal, že niečo nejaký problém. To sú sudcovia, vážení a tieto tri body mi stoja zato, urobiť zo mňa somára. Áno, ako si zgustnete na mne, či zgustnete, že čo tu ten robí. A mne tí sudcovia za to stoja. Tí majú obrovskú moc v tejto krajine a vy to všetci viete a necháte ich tu prejsť, aj keď neprídu e-maily. A možno aj vám prišli tie e-maily. Verím, že ten kto ho poslal mne, si dal tú robotu, že poslal aj inému. Že kto ten jeden z tých kandidátov je alebo nie je. A keby tu vystúpil tak ja sa ho spýtam, čo by sa možno niekto nespýtal.
Áno, vážení, mne tie tri body, tie tri body mi stoja za to, aby som to navrhol procedurálne, aby sme tých ľudí vypočuli. To sú sudcovia. Opakujem, neviem koľkýkrát, budú v disciplinárnych senátoch. Však to je to, to je agenda. Kde máte pani Žitňanskú, najspravodlivejšiu spravodlivých? Však to je jej agenda. Však ona by mala stáť vedľa mňa, držať ma za ruku a hovoriť áno, áno. (Smiech v sále. Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Paška, Pavol, predseda NR SR
Pán poslanec, pán poslanec, skúsme nejako ...

Hlina, Alojz, poslanec NR SR
Áno, meritórne sa vrátim k tomu, čiže znova opakujem. Aj s vedomím toho, aj s vedomím toho, čo tu teda si ako na mne zgustnete, zopakujem to, čo som povedal. Pre tieto dve voľby, dobre, budem rešpektovať ten úzus, ktorý tu máte, ktorý ste si tu zažili, lebo vás otravuje a v piatok nemôžte ísť skôr domov. Ale tí sudcovia, to mi nedá. To mi nedá, aby som nenavrhol, pán predseda, že mám záujem a procedurálny návrh bude v tom, že tí sudcovia, nie je ich veľa, ja som to vypočítal, je to osemnásť ľudí, keď im dáme po päť minút, je do deväťdesiat minút dokopy. Jeden a pol hodiny, jeden a pol hodiny ešte máte. Ešte by ste ich mohli mať kvôli tejto krajine. Takže to navrhnem. A keď nie, čo predpokladám, že nie, pán sudca, či pán predseda, (smiech v sále) áno, v tomto ... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Paška, Pavol, predseda NR SR
Kolegyne, kolegovia, ja vás poprosím, pán poslanec ...

Hlina, Alojz, poslanec NR SR
V tomto prípade ste aj sudcom, lebo odsúdite to čo ja poviem. Tu niekto apeluje na moje svedomie. Pán predseda, ja som tu, že kupčím alebo šmelinárim. Teraz budem, viete čo budem, budem čiastočne dávať na zváženie, ono možno sa to dá aj inak povedať, tak ostrejšie. Ja dám na zváženie, či stojí za toto, že sa budete naťahovať alebo ja tu minulú voľbu, toho viceguvernéra, lebo ste, ja mám svoje práva, keď boli ľudské práva, keď sa tu hovorilo, ja som tu bol. Ja mám svoje ľudské právo, keď ma tu už niekto zvolil, ja viem, že vám to niektorým čudné, ale je to tak hold. Mňa tu niekto zvolil, to znamená mne dal nejaké právo. Dal mi právo dať návrh, a to moje právo nebolo vypočuté. Môžme si dať nejaký rozbor, stojí to za to, máme tu nejaké inštitúcie, aby sme sa nečudovali na konci, že ako celá tá voľba skončí. Môže to trvať dlho. Ja som trpezlivý. Ja som trpezlivý, ja som si dal aj sťažnosť na súd do Bruselu, prišla mi odpoveď. Ja som trpezlivý. Ale som pripravený to prehodnotiť. Mne ide o jediné, že keď niekto odo mňa chce, aby som za nejakého sudcu zahlasoval, tak mi ho ukážte. Doneste ho, nech sem ide. Celé je to dokopy jeden a pol hodiny. To nie je veľa. A keď nie, tak urobím to, čo urobil Chruščov, lebo to bol sedliak a ja som tiež sedliak, tuná pán Poliačik neni, ale však posielal ma tam, kde ma posielal. Tak budem tou topánkou búchať. Vyveďte ma a vy sa mi smejte. Smejte sa ale sebe a smejte sa aj týmto ľuďom. Ja hovorím, že keď tu niekto má byť zvolený ako sudca, keď tu má ísť do nejakej komisie, nech sem príde, nech sem povie. Už aj kvôli tomu, v akej mizérii sme. To čo počúvame, že kto všetko je sudca v tejto krajine a čo všetko vedia, že sedia v nejakej krčme Bonano a že rozprávajú to, čo rozprávajú. Už len kvôli tomu by sem mali prísť a vy by ste to mali chcieť, nie ja. Vy, starí matadori, vy starí bojovníci. Nie ja šašo z Oravy. Ďakujem.
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
VieraPopluharova Pozri príspevok
Ahojky všetci,


keď som si dnes prečítala prepúšťaciu správu, tak som zistila aké je naše zdravotníctvo šikovné, za tých 6 dní ma stihli i z operovať......skoro mi padli okuliare.....to asi "buchy" privolal, keď sa ma pýtal či som bola i pod nožíkom.....alebo, že by som bola ešte v narkóze.....

všetkým prajem krásny deň.....
teraz som začala o sebe pochybovať......a to som si myslela , že som dosť chápavá

to ťa operovali tak rýchlo, že si si to ani nevšimla, alebo si tam bola do niekoho tak zahľadená? či by tá dávka slivovice bola prisilná? nemchápem...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať