Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

šľak ma ide trafiť ked totok čítam http://www.topky.sk/cl/10/1317887/Tr...adu-zenu--30--
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

preplačem asi celý víkend....http://www.topky.sk/cl/100535/131788...l-v-nemocnici-
už len svätožiara mu.... a ámen.......dúfam aj ja budem mať takú komnatu.....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Žeby sa zastavil čas?
Vitajte vo Wikipédii,slobodnej encyklopédii, ktorú môže upravovať každý.
Dnes je utorok 17. júla 2012.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..no tak ak ste už doprali, powešali, upratali a čojaviemčo porobili, dávam podwečernú kaficu na stôl, aj čajík šalviový a dolče s gustom na rozveselenie...a ku tomu fazuľovú kašu s opraženou cibuľkou..mňamka!...
2 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
pepsikova Pozri príspevok
..no tak ak ste už doprali, powešali, upratali a čojaviemčo porobili, dávam podwečernú kaficu na stôl, aj čajík šalviový a dolče s gustom na rozveselenie...a ku tomu fazuľovú kašu s opraženou cibuľkou..mňamka!...
Doprali, sušili, kukali "tour", kukli von oknom, leteli von, schovávali opraté, lebo zasa kvapoce...
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
lujza.j Pozri príspevok
preplačem asi celý víkend....http://www.topky.sk/cl/100535/131788...l-v-nemocnici-
už len svätožiara mu.... a ámen.......dúfam aj ja budem mať takú komnatu.....
..

..joooj, chudák!..len som zvedavá, v ktorej čakárni čakal na vyšetrenia, ako dlho a ako sa k tomu postavila jeho materská poisťovňa!..či mu to vôbec preplatí,či sa nemusel ísť opýtať s papierom v ruke, či môže žiadať nejaké ošetrenie...som z toho na depku...bleeee...ale fšak, nech slovač vie, ako sa obetuje celý rok...a ako potom za dobrotu chudák dovolenkuje...
0 0
tom_i tom_i

tom_i je offline (nepripojený) tom_i

pepsikova Pozri príspevok
..

..joooj, chudák!..len som zvedavá, v ktorej čakárni čakal na vyšetrenia, ako dlho a ako sa k tomu postavila jeho materská poisťovňa!..či mu to vôbec preplatí,či sa nemusel ísť opýtať s papierom v ruke, či môže žiadať nejaké ošetrenie...som z toho na depku...bleeee...ale fšak, nech slovač vie, ako sa obetuje celý rok...a ako potom za dobrotu chudák dovolenkuje...
no to sú tie stresy, že on sa obetoval pre tento národ a nemá na seba ani čas, a ešte včul sa začne niekto hrabať v papíroch v trnave a zistí sa že tá svatá strana nie až taká svatá, no nepodpíše sa to na zdraví, nech dá vedieť aký džúsik má rád a pošlem mu
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

http://aktualne.atlas.sk/arcibiskup-...ko/spolocnost/
Neviem, či to tu už je, ale .....prečítajte, aj dva razy.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

pepsikova Pozri príspevok
..

..joooj, chudák!..len som zvedavá, v ktorej čakárni čakal na vyšetrenia, ako dlho a ako sa k tomu postavila jeho materská poisťovňa!..či mu to vôbec preplatí,či sa nemusel ísť opýtať s papierom v ruke, či môže žiadať nejaké ošetrenie...som z toho na depku...bleeee...ale fšak, nech slovač vie, ako sa obetuje celý rok...a ako potom za dobrotu chudák dovolenkuje...
najmä či si aj on musel kúpiť hadičky na infúziu alebo doniesol si konvičku
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

AlaNR Pozri príspevok
Doprali, sušili, kukali "tour", kukli von oknom, leteli von, schovávali opraté, lebo zasa kvapoce...
ja už ani čítať neviem len tak som vetu prebehol letecky a ešteže tak, letmý pohľad na text napovedal iné
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
pavol54 Pozri príspevok
najmä či si aj on musel kúpiť hadičky na infúziu alebo doniesol si konvičku
nepíšu naši investigatívni novinári na akom oddelení bol... podľa výrazu tváre ma všeličo napadá
(ale samozrejme, neteším sa z cudzieho nešťastia, iba rozmýšľam, že iba pred Bohom sme si všetci rovní, nie v zdravotnej starostlivosti... )
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Kvaka Pozri príspevok
http://aktualne.atlas.sk/arcibiskup-...ko/spolocnost/
Neviem, či to tu už je, ale .....prečítajte, aj dva razy.
- už aj wagner pripla .. mňa zarazilo toto
Hoci podozrenia voči Sokolovi, ktorý Trnavskú arcidiecézu viedol od roku 1988 do roku 2009, vyzerajú vážne, vyšetrovanie môže byť podľa portálu nakoniec zastavené. Rozhodujúce bude, či sa bude cirkev cítiť konaním Sokola poškodená.
„Ak cirkev nebude vidieť spôsobenú škodu, nemusí byť naplnená skutková podstata trestných činov,“ povedala Lucia Kurilovská z právnickej fakulty pre sme.sk.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
pavol54 Pozri príspevok
ja už ani čítať neviem len tak som vetu prebehol letecky a ešteže tak, letmý pohľad na text napovedal iné

namiesto "p" si v niektorých slovách videl "S" ?????
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

AlaNR Pozri príspevok
nepíšu naši investigatívni novinári na akom oddelení bol... podľa výrazu tváre ma všeličo napadá
(ale samozrejme, neteším sa z cudzieho nešťastia, iba rozmýšľam, že iba pred Bohom sme si všetci rovní, nie v zdravotnej starostlivosti... )
Dievča, dievča, Ty nevieš písať spisovne? Že kukali, to len kukučky kukajú.
Preletela som tvojím príspevkom
sušili, kukali a až ma striaslo, že o čom to za bieleho dňa píšeš.
0 0
tom_i tom_i

tom_i je offline (nepripojený) tom_i

Tweety Pozri príspevok
Dievča, dievča, Ty nevieš písať spisovne? Že kukali, to len kukučky kukajú.
Preletela som tvojím príspevkom
sušili, kukali a až ma striaslo, že o čom to za bieleho dňa píšeš.
no práveže je to spisovne mi tu v nitre kukáme a hlavne keď ideme "pri tesco"
1 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
tom_i Pozri príspevok
no práveže je to spisovne mi tu v nitre kukáme a hlavne keď ideme "pri tesco"
Veru tak, pri "prior" ideme zásanne vella vody, vačšinú kupujeme breskyňe, volakedy aj myllo.
(žánné pravopisné chyby nevidím )
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Katy a R Pozri príspevok
- už aj wagner pripla .. mňa zarazilo toto
Hoci podozrenia voči Sokolovi, ktorý Trnavskú arcidiecézu viedol od roku 1988 do roku 2009, vyzerajú vážne, vyšetrovanie môže byť podľa portálu nakoniec zastavené. Rozhodujúce bude, či sa bude cirkev cítiť konaním Sokola poškodená.
„Ak cirkev nebude vidieť spôsobenú škodu, nemusí byť naplnená skutková podstata trestných činov,“ povedala Lucia Kurilovská z právnickej fakulty pre sme.sk.
..

...nemáme tu smajlíka, čo zalamuje rukami, to je večná škoda!!...ale taký svatý muž, ako sokol, kto si len môže myslieť, žeby on niečo...alebo voľačo!...jasné, že bude zastavené, cirkev predsa nedopustí verejné prehlásenie, že svatý muž je zlodej!..to kam by sme došli?..
Naposledy upravil pepsikova : 21.07.12 at 18:08
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Tweety Pozri príspevok
Dievča, dievča, Ty nevieš písať spisovne? Že kukali, to len kukučky kukajú.
Preletela som tvojím príspevkom
sušili, kukali a až ma striaslo, že o čom to za bieleho dňa píšeš.
To víš
http://nagy.blog.sme.sk/c/243055/Nitrancina.html
výňatok:
Nitránčina

Každé území našej krajiny charkterizuje okrem iného aj voláke nárečí. Volaďe („ď" je tam preto, aby ste si to nemýlili s trnavčinu, mýliť si této dve nárečá sa móže trestať) vyprávajú tvrdo, volaďe mako, volaďe to míšajú s češtinu, volaďe s maďarčinu a my Nitrančani sme neni inakší též. Šecá, keď na to dójde, sa tvárime sofistikuvane, jak my víme spisovne vyprávať, ale ollahčite kúsek atmosféru a ide to z nás, jak nám chrápy narástli. Nitránčinu najlepší vystihuje prvá nitránska veta: „Pallo myllo vella umyvalla." Poprípade druhá nitránska veta: „Steš - nesteš, nehaj tak!"

Porány nitránsky trogár bere nitránčinu šade ze sebu. Až je to ale dóležitý trogár, najprv to mosí gvóli postaveňú hrať na spisovnú slovenčinu, lebo šag neni voláky buran. Keby ho ale očujete doma, musíte zemreť. Normálne by vám nepovedal, že on teraz nemá čas. On nemá čas čil.
Špeciálna kategória je sloveso sú. Napríklad sa móžu vyprávať dvaja nitránski susedi: „Ná susedko a uharky sa?" „Zatál sa, dokál to voláka korela nepobere!" Sloveso sú sa Nitre nahradzuje slovíčkom sa. Volakerí zďaleka na to kukajú jak na zjavení.



Čítajte viac: http://nagy.blog.sme.sk/c/243055/Nit...#ixzz21HK2vbRr
5 0
Martasch Martasch

Martasch je offline (nepripojený) Martasch

AlaNR Pozri príspevok
Veru tak, pri "prior" ideme zásanne vella vody, vačšinú kupujeme breskyňe, volakedy aj myllo.
(žánné pravopisné chyby nevidím )
... a my trošku severnejšie - žochári chodíme vella driku ...
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pavol54 Pozri príspevok
najmä či si aj on musel kúpiť hadičky na infúziu alebo doniesol si konvičku
ja ked ho vidím tak vediem či si mám dať ja hadičku, alebo......jemu okolo krku.....vrrrrrr
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať