Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...


Dovol, aby som Ti poďakuvala. Sťeš čukoládu?
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
lujza.j Pozri príspevok
ja ked ho vidím tak vediem či si mám dať ja hadičku, alebo......jemu okolo krku.....vrrrrrr
..

..no, ked naberie nových síl a príde taký vyoddychovaný do roboty, nebude mu rady zas!...ale nehádž sa mu okolo krku s hadičkou, nasypať hrachu pod nohy je nenápadnejšie!...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

AlaNR Pozri príspevok
nepíšu naši investigatívni novinári na akom oddelení bol... podľa výrazu tváre ma všeličo napadá
(ale samozrejme, neteším sa z cudzieho nešťastia, iba rozmýšľam, že iba pred Bohom sme si všetci rovní, nie v zdravotnej starostlivosti... )
raz tuším slota, že "impotentný , alebo sterilný" už si nepamätám, ktoré prirovnanie to bolo ale je to jedno, sedí aj jedno aj druhé, aspoň pre mňa
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
AlaNR Pozri príspevok
Dovol, aby som Ti poďakuvala. Sťeš čukoládu?[/LEFT]
..

..šak ked nebude stet, my zjíme...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
lujza.j Pozri príspevok
raz tuším slota, že "impotentný , alebo sterilný" už si nepamätám, ktoré prirovnanie to bolo ale je to jedno, sedí aj jedno aj druhé, aspoň pre mňa
..

..luííí...luííí, šmarjá, fšak on je taký pekný...slizkýýý...žeby aj impo, aj ster..no kuwňa!?...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Antea Pozri príspevok
To víš
http://nagy.blog.sme.sk/c/243055/Nitrancina.html
výňatok:
Nitránčina

Každé území našej krajiny charkterizuje okrem iného aj voláke nárečí. Volaďe („ď" je tam preto, aby ste si to nemýlili s trnavčinu, mýliť si této dve nárečá sa móže trestať) vyprávajú tvrdo, volaďe mako, volaďe to míšajú s češtinu, volaďe s maďarčinu a my Nitrančani sme neni inakší též. Šecá, keď na to dójde, sa tvárime sofistikuvane, jak my víme spisovne vyprávať, ale ollahčite kúsek atmosféru a ide to z nás, jak nám chrápy narástli. Nitránčinu najlepší vystihuje prvá nitránska veta: „Pallo myllo vella umyvalla." Poprípade druhá nitránska veta: „Steš - nesteš, nehaj tak!"

Porány nitránsky trogár bere nitránčinu šade ze sebu. Až je to ale dóležitý trogár, najprv to mosí gvóli postaveňú hrať na spisovnú slovenčinu, lebo šag neni voláky buran. Keby ho ale očujete doma, musíte zemreť. Normálne by vám nepovedal, že on teraz nemá čas. On nemá čas čil.
Špeciálna kategória je sloveso sú. Napríklad sa móžu vyprávať dvaja nitránski susedi: „Ná susedko a uharky sa?" „Zatál sa, dokál to voláka korela nepobere!" Sloveso sú sa Nitre nahradzuje slovíčkom sa. Volakerí zďaleka na to kukajú jak na zjavení.



Čítajte viac: http://nagy.blog.sme.sk/c/243055/Nit...#ixzz21HK2vbRr
aale to až tak celkom neni .....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pepsikova Pozri príspevok
..

..no, ked naberie nových síl a príde taký vyoddychovaný do roboty, nebude mu rady zas!...ale nehádž sa mu okolo krku s hadičkou, nasypať hrachu pod nohy je nenápadnejšie!...
vieš, že s tým to by som nemala problém....
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Zita5 Pozri príspevok
aale to až tak celkom neni .....
já keď sa u nás v dedine zaočúvám, tak je to ešte horšé
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...


toť máte, šelijakú čukoládu...
2 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Zita5 Pozri príspevok
aale to až tak celkom neni .....
áále Zitka, ty sa asi stretávaš s Nitranmi a nie s Nitrančanma a zato si myslíš, že to "tak neni"
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Martasch Pozri príspevok
... a my trošku severnejšie - žochári chodíme vella driku ...
.....a jete klbásy a pijete mlíko. Aj môj manžel bol z tých končín.
1 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Zita5 Pozri príspevok
aale to až tak celkom neni .....
Ja do detailu nitrianske nárečie nepoznám, som zo severu,kde je dobre a zdravo.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...na čt1 bude angelika..o deviatej...dúfam, že vydržím...lebo šarkan už drichme...


...čo scete, slovenčina je taká krásna...pýš, jako očuješ!...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...a po angelike začnem držat palčoky saganiskovi, zajtra fičí na víťazstvo...dám aj zelené tričko..od rána...fakt!..naozaj!..neklamem!...
3 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Dobrá kuchárska knižka, napíšete názov jedla, na ktoré máte chuť a nájde to recept, ešte by to mohlo aj jedlo navariť.....http://kucharka.cbmonitor.cz/recepty/menu.php?dkid=2
7 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
terezamaria Pozri príspevok
Dobrá kuchárska knižka, napíšete názov jedla, na ktoré máte chuť a nájde to recept, ešte by to mohlo aj jedlo navariť.....http://kucharka.cbmonitor.cz/recepty/menu.php?dkid=2

šiflíky nepozná...
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Rozalka Pozri príspevok
áále Zitka, ty sa asi stretávaš s Nitranmi a nie s Nitrančanma a zato si myslíš, že to "tak neni"

Šecko toto som písau zato, reku aby keď sem náhodu dójdete volakedy a volačo by ste nerozumeli, aby som vám to priblížeu, jak sa tu u nás Nitre vypráva. Mohlo by sa vám to zejsť. Jedine potom, že by sa vám to nigdy nezešlo. A mimochodom, Nitran je salám, Nitre sa Nitrančani!!!
2 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Dobrá hlava, nezabudla
Jazykové okínko:

Ortodoxná nitránčina
http://www.porada.sk/t11047-p335-sra...tml#post830276
Naposledy upravil Dav : 21.07.12 at 19:25
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
pepsikova Pozri príspevok
...a po angelike začnem držat palčoky saganiskovi, zajtra fičí na víťazstvo...dám aj zelené tričko..od rána...fakt!..naozaj!..neklamem!...
aj tepláky mám zelené, tričko sa tiež nájde no a ešte to vyšperkujem ponožkami... ale tie mám len mamine alebo tatove z uniformy, trošku inak zelené, ale šak sa nepovedalo, aká má byť, či? ...
2 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
AlaNR Pozri príspevok
aj tepláky mám zelené, tričko sa tiež nájde no a ešte to vyšperkujem ponožkami... ale tie mám len mamine alebo tatove z uniformy, trošku inak zelené, ale šak sa nepovedalo, aká má byť, či? ...
..

...dobrý nápad, tie tepláky!...ex tu má jedny zelené..aj som ich už chcela vyhodiť, reku, načo sú mu tu, ale dobre, že som ich omilostila...dáme!...a mám aj fantastické, kriklavo zelené šnúrky do topánok, bude z nich náhrdelník!...waaaw!...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať