Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Stanislav 1975 Pozri príspevok
No jo, kde sú tie časy ked som každú nedeľu kukal Dancúla, raťafáka plachtu a ruky rukaté...


1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

AlaNR Pozri príspevok
U nás teraz v sobotu očkujú pesov, aj čipy budú dávať. Vraj za 10,- čip, to je akurát? Alebo málo? Chcem ho dať nášmu čuftovi.... Ako to dávajú? Nastrelia? či čo? Ani neviem, ako to vyzerá...
trosku hrubsia ihla injekcie, to dole je cip:



10 evry je dobra cena ... ja som platila tak ako luji 50.
1 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

AlaNR Pozri príspevok
U nás teraz v sobotu očkujú pesov, aj čipy budú dávať. Vraj za 10,- čip, to je akurát? Alebo málo? Chcem ho dať nášmu čuftovi.... Ako to dávajú? Nastrelia? či čo? Ani neviem, ako to vyzerá...
A to nebodaj každý pes musí mať čip A nechcú za chvíľu aj nás očipovať
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
pepsikova Pozri príspevok
..

..si ma rozrehotala, úplne na živo si predstavujem šarkana, ako sa ksichtí, keď sa k nemu blíži veterinár...najprv len zahundre, potom zúbky vytrčí, a potom to príde!..šteká vo všetkých tóninách od a dur po bé mol a opačne!..a práve teraz mi žerie nanuk,fajniak jeden maškrtný!..
Náš je taký neštekavec, nevrčavec.
S doktorom je kamarát, vlastne, on je kamarát s každým. Teší sa, skáče. Keď mu šťurgnú injekciu, mám síce obavu o jeho očné svalstvo, či oči udrží, alebo mu načisto vyleťá, ale za chvíľku zabudne. Akurát sa ozval, asi má zasa ježaciu spoločnosť, alebo mu mačka niečo ukradla spred nosa... Ale 5x štek a ticho...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

AlaNR Pozri príspevok
U nás teraz v sobotu očkujú pesov, aj čipy budú dávať. Vraj za 10,- čip, to je akurát? Alebo málo? Chcem ho dať nášmu čuftovi.... Ako to dávajú? Nastrelia? či čo? Ani neviem, ako to vyzerá...
je to vlastne ihla taká hrubšia + injekčná striekačka, takže mu to vpichne pod kožu....asi je to menšie ako zrnko ryže....kde je číslo.....je aj na obale kde bola striekačka balená to ti nalepia aj do očkovacieho preukazu.... neviem koľko stojí čip samostatne....
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

wagner Pozri príspevok
A to nebodaj každý pes musí mať čip A nechcú za chvíľu aj nás očipovať
ano....už je to schválené, ale dali prechodné obdobie do 09/2013 tuším....
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
1Dara Pozri príspevok
trosku hrubsia ihla injekcie, to dole je cip:



10 evry je dobra cena ... ja som platila tak ako luji 50.
tak to mu chudákovi aj sopeľ vyletí

wagner Pozri príspevok
A to nebodaj každý pes musí mať čip A nechcú za chvíľu aj nás očipovať
u nás je na stĺpe oznam, že od roku 2013, ale celé som to bohvieako nečítala, len cenu a rok som si všimla.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pepsikova Pozri príspevok
..

..si ma rozrehotala, úplne na živo si predstavujem šarkana, ako sa ksichtí, keď sa k nemu blíži veterinár...najprv len zahundre, potom zúbky vytrčí, a potom to príde!..šteká vo všetkých tóninách od a dur po bé mol a opačne!..a práve teraz mi žerie nanuk,fajniak jeden maškrtný!..
náš sa metal ako "metaxa" aj som myslela, že sa to nepodarilo, ale odpipol ho tou čitačkou....
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

lujza.j Pozri príspevok
ano....už je to schválené, ale dali prechodné obdobie do 09/2013 tuším....
Tak to si ma nepotešila lebo aj ja začínam uvažovať, že si pozriem v útulku nejakého hafana. A to ho budem musieť dať rovno očipovať . Dúfam že to na inú zver domácu neplatí, iba na hafanov
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

wagner Pozri príspevok
Tak to si ma nepotešila lebo aj ja začínam uvažovať, že si pozriem v útulku nejakého hafana. A to ho budem musieť dať rovno očipovať . Dúfam že to na inú zver domácu neplatí, iba na hafanov
z utulku by ti mali dat uz zacipovaneho - podla mna

Podľa nového zákona č. 39/2007 Z. z. o veterinárnej starostlivosti od. 1. 11. 2011 platí pre všetky novonarodené spoločenské zvieratá (psy, mačky a fretky) povinnosť označenie čipom. Pre spoločenské zvieratá, ktoré sa narodili pred 1. 11. 2011 platí dvojročné prechodné obdobie počas ktorého musia byť začipované, pretože od 30. septembra 2013 bude táto povinnosť už platiť BEZ VÝNIMKY pre všetky spoločenské zvieratá. Dvojročná výnimka sa nevzťahuje na psy, mačky a fretky narodené do 31. októbra 2011, KTORÉ SA UVÁDZAJÚ NA TRH, PREVÁDZAJÚ SA DO VLASTNÍCTVA ALEBO DRŽBY INEJ OSOBY.
Za nedodržanie novej povinnosti sa ukladá pokuta až do výšky 370 EUR!

zdroj: http://www.veterinarna-ambulancia.sk...ne-cipovanie-/
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
tam sa tuším aj očkovania platia, či nie?
Minule to niekto u nás spomínal, že tam nechal ale 30 euro...

wagner Pozri príspevok
Tak to si ma nepotešila lebo aj ja začínam uvažovať, že si pozriem v útulku nejakého hafana. A to ho budem musieť dať rovno očipovať . Dúfam že to na inú zver domácu neplatí, iba na hafanov
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

wagner Pozri príspevok
A to nebodaj každý pes musí mať čip A nechcú za chvíľu aj nás očipovať
speje to k tomu ... na zaciatok budu elektronicke obcianske preukazy ... potom to zminimalizuju do cipu
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

U nás je hodovanie, kolotoče, od zajtra jarmok a ešte kadejaká sláva veliká. Bola som to omrknúť a vylučovacou metódou - kolotoče nie, na autíčkach plno, pivo mi nešlo na chuť, som zakotvila pri strelnici. Vystrelila som si kľúčenku, ale najlepší boli tí okolostojaci : Jéééj, tetuška trafila!!!!
3 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...dopijem tú studenú nočnú kaficu a padám odtiaľto...dobrú noc vám...


...mladosť je už kúsok za rohom,
pár vláskov ti už dalo zbohom,
vrásky okolo úst však nemáš náhodou-
to nie, že si zostarol,
len ideš s dobou...
..z rozprávky stal sa horor
a slová "ja to urobím"
už nevravíš s pohodou,
ubehli časy, keď si bol frajer s dobrou náladou,
myšlienkou veselou bavil si svet,
kam podelo sa tých pár liet?..
1 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

1Dara Pozri príspevok
speje to k tomu ... na zaciatok budu elektronicke obcianske preukazy ... potom to zminimalizuju do cipu
A nech mi do toho čipu zakódujú polročný predpis na lieky, aby som ako blbá nemusela každý mesiac k doktorke
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
1Dara Pozri príspevok
speje to k tomu ... na zaciatok budu elektronicke obcianske preukazy ... potom to zminimalizuju do cipu
tak by ma zaujímalo, kam nám ho asi tak strčia...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska



0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

1Dara Pozri príspevok
z utulku by ti mali dat uz zacipovaneho - podla mna

Podľa nového zákona č. 39/2007 Z. z. o veterinárnej starostlivosti od. 1. 11. 2011 platí pre všetky novonarodené spoločenské zvieratá (psy, mačky a fretky) povinnosť označenie čipom. Pre spoločenské zvieratá, ktoré sa narodili pred 1. 11. 2011 platí dvojročné prechodné obdobie počas ktorého musia byť začipované, pretože od 30. septembra 2013 bude táto povinnosť už platiť BEZ VÝNIMKY pre všetky spoločenské zvieratá. Dvojročná výnimka sa nevzťahuje na psy, mačky a fretky narodené do 31. októbra 2011, KTORÉ SA UVÁDZAJÚ NA TRH, PREVÁDZAJÚ SA DO VLASTNÍCTVA ALEBO DRŽBY INEJ OSOBY.
Za nedodržanie novej povinnosti sa ukladá pokuta až do výšky 370 EUR!

zdroj: http://www.veterinarna-ambulancia.sk...ne-cipovanie-/
Myslíš si, že v útulkoch majú peniaze na to, aby psov dali očipovať? A ak dajú, tak určite si to ten, čo si psa zoberie, zaplatí. Útulky sú viacmenej dobročinná organizácia - za starostlivosť o psov nedostávajú nič. Robia to dobrovoľne. Väčšinou patria pod obce - mestá a tie majú na takéto veci hlboko do kasy Kedysi tam chcel dať nájdeného psa jeden kamarát starosta a povedali mu, že musí dať aj dosť veľkú sumu na jeho starostlivosť.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

1Dara Pozri príspevok
speje to k tomu ... na zaciatok budu elektronicke obcianske preukazy ... potom to zminimalizuju do cipu
To aby sa nám zmestil do análneho otvoru?
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

wagner Pozri príspevok
Myslíš si, že v útulkoch majú peniaze na to, aby psov dali očipovať? A ak dajú, tak určite si to ten, čo si psa zoberie, zaplatí. Útulky sú viacmenej dobročinná organizácia - za starostlivosť o psov nedostávajú nič. Robia to dobrovoľne. Väčšinou patria pod obce - mestá a tie majú na takéto veci hlboko do kasy Kedysi tam chcel dať nájdeného psa jeden kamarát starosta a povedali mu, že musí dať aj dosť veľkú sumu na jeho starostlivosť.
no teraz citam, ze ti psa z utulku zadarmo nedaju

napr. BA Polianky

CENY ADOPCÍÍ
- šteňa (adopcia, vakcína, odčervenie, čipovanie) 34€
- pes kastrovaný (adopcia, kastrácia, odčervenie, vakcinácia, čipovanie) 65€
- fena kastrovaná (detto) 70€
- pes, fena nekastrovaná 40€


- mača (adopcia, vakcinácia, odčervenie) 15€
- mačka dospelá (adopcia, vakcinácia, kastrácia, odčervenie) 35€
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať