Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Takýto som našla: http://recepty.netcabinet.net/stranky/pikant.html

Uvidíme, čo to bude za zázrak. Ako prvotina - volajako to už len pojeme
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Tu je náš rodinný recept:
Na mäsovom mlynčeku pomelieme 2 kg očistenej červenej papriky, 500 g cibule a 2 - 3 feferónky aj so zrnkami. Pridáme 150 ml oleja, 150 ml octu, 80 g kryštálového cukru, 2 PL vegety, 1 preosiaty nakladač Zelko, väčšiu konzervu hustého rajčinového pretlaku (190 - 200 g) a prelisujeme 15 - 20 strúčikov cesnaku (asi 2 hlávky). Zmes varíme 45 minút, stále miešame, potom ju môžeme rozmixovať (ja nemixujem, máme radi takú hrčkavú). Hneď naplníme do pohárov a uzavrieme, netreba sterilizovať.
P. S.: Obyčajná červená paprika je lepšia než kápia, lebo kápia býva šťavnatá a potom je nátierka príliš riedka. Aj pretlak treba použiť radšej hustý, lebo čerstvé rajčiny alebo krájané v konzerve by nátierku zriedili.
Odporúčam variť zmes na platničke na slabom ohni, potom sa nepripaľuje a neprská. Z jednej dávky mi vyšlo 8 pohárov od horčice (350-gramovej).
P. P. S.: Pozor na nakladač - Zelko obsahuje kyselinu benzoovú = netreba sterilizovať, Zeko neobsahuje = treba sterilizovať.
Naposledy upravil ivuliatko : 11.09.12 at 16:09 Dôvod: dodatok o nakladači
4 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
AlaNR Pozri príspevok
Takýto som našla: http://recepty.netcabinet.net/stranky/pikant.html

Uvidíme, čo to bude za zázrak. Ako prvotina - volajako to už len pojeme
je to podobné, ja robím ako wagner, ale keď tam dali solamyl a sterilizovať, tak potom sa dá....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
ivuliatko Pozri príspevok
Tu je náš rodinný recept:
Na mäsovom mlynčeku pomelieme 2 kg očistenej červenej papriky, 500 g cibule a 2 - 3 feferónky
...málo ...
aj so zrnkami. Pridáme 150 ml oleja, 150 ml octu, 80 g kryštálového cukru, 2 PL vegety, 1 preosiaty nakladač Zelko
...a na čo ???
, väčšiu konzervu hustého rajčinového pretlaku (190 - 200 g) a prelisujeme 15 - 20 strúčikov cesnaku (asi 2 hlávky). Zmes varíme 45 minút, stále miešame, potom ju môžeme rozmixovať (ja nemixujem, máme radi takú hrčkavú). Hneď naplníme do pohárov a uzavrieme, netreba sterilizovať.
P. S.: Obyčajná červená paprika je lepšia než kápia,
...aj , aj ...
lebo kápia býva šťavnatá a potom je nátierka príliš riedka. Aj pretlak treba použiť radšej hustý, lebo čerstvé rajčiny alebo krájané v konzerve by nátierku zriedili.
Odporúčam variť zmes na platničke na slabom ohni, potom sa nepripaľuje a neprská. Z jednej dávky mi vyšlo 8 pohárov od horčice (350-gramovej).
P. P. S.: Pozor na nakladač - Zelko obsahuje kyselinu benzoovú = netreba streilizovať, Zeko neobsahuje = treba sterilizovať.
hnedoočka Pozri príspevok
je to podobné, ja robím ako wagner, ale keď tam dali solamyl
...na trt ...
a sterilizovať, tak potom sa dá....
...
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Ďakujem vám za cenné rady a na dobrú noc venujem milého Macka Uška
(lebo mi nedá to sem nepridať, lebo je to taká zlatá rozprávka, že až no)

1 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
buchač Pozri príspevok
...
v pôvodnom recepte bolo 20 feferónok bez zrniek, ale také tri so zrnkami dosiahnu rovnaký level... nakladač urobí aj určitú chuť (táto nátierka sa chuťovo veľmi podobá známej "trnavskej pomazánke" vyrábanej v časoch zašlej slávy v TT konzervárni - nostalgia je sviňa ) a zakonzervuje, ale kto chce mať bez chémie, môže dať Zeko a potom sterilizovať
Naposledy upravil ivuliatko : 10.09.12 at 22:05
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

ivuliatko Pozri príspevok
v pôvodnom recepte bolo 20 feferónok bez zrniek, ale také tri so zrnkami dosiahnu rovnaký level... nakladač urobí aj určitú chuť (táto nátierka sa chuťovo veľmi podobá známej "trnavskej pomazánke" vyrábanej v časoch zašlej slávy v TT konzervárni - nostalgia je sviňa ) a zakonzervuje, ale kto chce mať bez chémie, môže dať Zeko a potom sterilizovať
Soľ je lacnejšia.
Vám je dobre keď máte domáce suroviny.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...a dám ešte z časopisu Vlasta, čo sa mi teda páči...a už asi aj dobrú noc prajem...
386175_441712392537742_1939619354_n.jpg  
3 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..a dám ešte toto,ak by niekto mal nejaké pochybnosti:
644367_442493355788743_2016537292_n.jpg  
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...dobré ráno vám a aj krásny deň prajem...kafica je už na stole, aj rožtek s maslom a medom,šarkan pod stolom-no ako chudáčik hladný pes čaká, čo spadne...smola, med mu nedám, ale má fajnové granulky kúsok od seba, na dosah labky, lenivec jeden!..
..vonku slnečno,tak nech sa vám dnes darí......čajík pre Vieroč a Marcelku...gépées som už vypla, malo zmluvu len cez prázdniny...
2 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Pepsi moja,

vďaka, keď vieš bola som nás zastúpiť na stretku...... a zabudla som nahlásiť súradnice, ale GPS si vypla tak by som ich hlásila zbytočne....pekný deň i ostatným....
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

ivuliatko Pozri príspevok
v pôvodnom recepte bolo 20 feferónok bez zrniek, ale také tri so zrnkami dosiahnu rovnaký level... nakladač urobí aj určitú chuť (táto nátierka sa chuťovo veľmi podobá známej "trnavskej pomazánke" vyrábanej v časoch zašlej slávy v TT konzervárni - nostalgia je sviňa ) a zakonzervuje, ale kto chce mať bez chémie, môže dať Zeko a potom sterilizovať
Neverím tomu....

a okrem toho nie všetko ,čo nazývate "feferónky" je rovnako pálivé

Stupnica pálivosti obsahuje niekoľko-desiatok levelov.
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
VieraPopluharova Pozri príspevok
Pepsi moja,

vďaka, keď vieš bola som nás zastúpiť na stretku...... a zabudla som nahlásiť súradnice, ale GPS si vypla tak by som ich hlásila zbytočne....pekný deň i ostatným....
u nás vyzerá oskárkovo od ráno a kto sa nudí, nech sa pridá na čipsiádu....zatiaľ sme v zostave : moja maličkosť a 78 ročná mama
ale tá je len aby sa jej počítalo...aj so stoličkou
Alenka, nepripomína ti to niečo?
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

aká som nasraná , tak by som teraz pípala v telke,
otvorila som dnešnú poštu a skoro ma vystrelo
do ****, ***ti v*****ý a ďalšie "vybrané slová" mám na jazyku
sa človek snaží pomôcť, a oni ťa ešte odrbú,
ach, za dobrotu naozaj na žobrotu, ak to predýcham, možno napíšem viac

Indy a smajla daj aj pod môj, ale riadne zúrivého prosím
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Ivana Š Pozri príspevok
aká som nasraná , tak by som teraz pípala v telke,
otvorila som dnešnú poštu a skoro ma vystrelo
do ****, ***ti v*****ý a ďalšie "vybrané slová" mám na jazyku
sa človek snaží pomôcť, a oni ťa ešte odrbú,
ach, za dobrotu naozaj na žobrotu, ak to predýcham, možno napíšem viac

Indy a smajla daj aj pod môj, ale riadne zúrivého prosím
to len v sk je možné
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Ivana Š Pozri príspevok
aká som nasraná , tak by som teraz pípala v telke,
otvorila som dnešnú poštu a skoro ma vystrelo
do ****, ***ti v*****ý a ďalšie "vybrané slová" mám na jazyku
sa človek snaží pomôcť, a oni ťa ešte odrbú,
ach, za dobrotu naozaj na žobrotu, ak to predýcham, možno napíšem viac

Indy a smajla daj aj pod môj, ale riadne zúrivého prosím
Ticho, teplo, tekutiny, transport...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

už sa ničomu nečudujem, ani slečnám v minisukniach- ich láska je taká veľká ako tvoja buksa...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Stanislav 1975 Pozri príspevok
už sa ničomu nečudujem, ani slečnám v minisukniach- ich láska je taká veľká ako tvoja buksa...
Stanko, to ti teda trvalo. Šak to je dávno známe.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Keďže už neexistuje Sally,tak sa posťažujem tu- vám tiež každú chvílku vyvolávajú všelijakí úchylní poisťováci,predavači vysávačov, predavači ponožiek a iná háveď?, ja už z toho začínam mať ale poriadne depresie...,už sa bojím aj telefon dvihnúť...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Keďže už neexistuje Sally,tak sa posťažujem tu- vám tiež každú chvílku vyvolávajú všelijakí úchylní poisťováci,predavači vysávačov, predavači ponožiek a iná háveď?, ja už z toho začínam mať ale poriadne depresie...,už sa bojím aj telefon dvihnúť...
Poslušne hlásim, že aj na mobil, aj na pevnú linku, a ešte kadejakí prieskumníci, nehoráznosť teda poriadna.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať