Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

Všetkým želám usmievavé pekné ránko a pekný celý deň,

k raňajkám s voňavou kávičkou dobrú chuť ... ...

a nech to máte dnes menej hektické, ako to čaká mňa... ...
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Kava vypita, ranko zamracene, alabutka ako slniecko, alabut este nerozlepil oci. O chvilu volby, narod bude besniet, krcmy vriet, alabut a pepsin sarkan klido-pido na zahradke kuknu ockom, ako ludia z Pobrezia Dunaja zlegimitizuju dalsiu generaciu slovenskej oligarchie, pepsina ahoj, nechce sa mi ani do necasu ani do sloty. :-)
0 0
Sisi79 Sisi79

Sisi79 je offline (nepripojený) Sisi79

Dobrý deň, som nezamestnaná pracujúca na dohodu, dnes idem riešiť jeden problém na úrad práce, o ktorom som sa dozvedela včera. Mala som sa dostaviť na úrad práce v Brezne č. dverí 11, neviem presne na čo, no nedostavila som sa z dôvodu ochorenia dieťaťa. (dcéra mi ráno vstala a vracala, obliekli sme sa, syna som vyprevadila do školy a s dcérou som išla k lekárke, tá mi vyhotovila aj potvrdenie tkzv. priepustku s celodennou starostlivosťou o dieťa). Až sme sa vrátili od lekárky, som si našla na internete tel. kontakt na úrad práce (pretože nemám napísaný v preukaze, ma prepínali na tri klapky, kým som sa dostala k mojej referentke) a telefonicky som oznámila, že sa nedostavím z dôvodu ochorenia dieťaťa. Odpoveď pani referentky bola, že mi to neospravedlní, lebo oni majú na to zákon, že si môžem uplatniť ospravedlnenie len na svoju osobu od svojej lekárky a na ošetrenie inej osoby sa to nevzťahuje, že sa mám dostaviť do 10:00 na ten pohovor inak budem vyradená z úradu práce. Na moju odpoveď, že mám doma zvracajúce dieťa, a nemám ho s kým nechať, a ani mi už nejde autobusový spoj, pani referentka odpovedala, že koľko má rokov dieťa a že ona mi dala dostatočne dopredu vedieť, kedy sa to bude konať. No na túto odpoveď som už nereagovala inak ako konštatovaním, že sme Kocúrkovo. Viem pochopiť nezmysel zákona podľa ktorého sa riadi pani referentka, ale ona nevie pochopiť, že ja aj keď 9 ročné dieťa doma nenechám bez dozoru, a už vôbec nie keď je choré a keď zvracia, som jeho matka a som zodpovedná za dcéru až do jej plnoletosti. To, že dieťa ráno zvracia si ja neviem naplánovať ani preplánovať na iný termín. Kto už tento zákon schválil, určite nepočítal, že matky bývajú s deťmi pri ochorení doma a keď už ich nemá ospravedlniť doklad od detského lekára, tak čo????? A to nehovorím o tom, že pri hospitalizovaní dieťaťa v nemocnici je prítomnosť matky dôležitá, ale pre tento zákon musí matka z nemocnice utekať na úrad práce sa hlásiť. To nepochopím pri dnešnej možnosti zamestnať sa a udržať si zamestnanie, kto písal a schvaľoval tento zákon. Zamestnávateľ je zo zákona vám to uznať a ešte zaplatiť, úrad práce nie. To sme štát v štáte??? Nech klepú po prstoch tým čo to využívajú a nech nezneužívajú poctivých ľúdí!!! Áno mám aj manžela, práve nastúpil do zamestnania a je v skúšobnej dobe, ráno odchádza o pol piatej, takže o zdravotnom probléme sa dozvedel až o tretej poobede, keď sa vrátil z práce. Keď už niekto vymyslel takýto absurdný zákon, mal myslieť aj na také rodiny, čo sa snažia uživiť samé, a keď jeden zarába peniaze aby tá rodina mala na poplatky, či už deťom do školy alebo bežné účty, mal tam vsunúť, že tento zákon platí pre rodiny, kde sú obaja rodičia nezamestnaní. Kde jeden určite má sedieť doma pri deťoch aby ten druhý mohol ísť na úrad! A nie nútiť ešte aj tích zamestnaných k tomu aby zamestnávateľ mal dôvod ho vyhodiť pre časté vymeškávanie pre chorobu dieťaťa a popritom má znalosť o tom, že manžela je nezamestnaná!!!!
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Sisi79 Pozri príspevok
Dobrý deň, som nezamestnaná pracujúca na dohodu, dnes idem riešiť jeden problém na úrad práce, o ktorom som sa dozvedela včera. Mala som sa dostaviť na úrad práce v Brezne č. dverí 11, neviem presne na čo, no nedostavila som sa z dôvodu ochorenia dieťaťa. (dcéra mi ráno vstala a vracala, obliekli sme sa, syna som vyprevadila do školy a s dcérou som išla k lekárke, tá mi vyhotovila aj potvrdenie tkzv. priepustku s celodennou starostlivosťou o dieťa). Až sme sa vrátili od lekárky, som si našla na internete tel. kontakt na úrad práce (pretože nemám napísaný v preukaze, ma prepínali na tri klapky, kým som sa dostala k mojej referentke) a telefonicky som oznámila, že sa nedostavím z dôvodu ochorenia dieťaťa. Odpoveď pani referentky bola, že mi to neospravedlní, lebo oni majú na to zákon, že si môžem uplatniť ospravedlnenie len na svoju osobu od svojej lekárky a na ošetrenie inej osoby sa to nevzťahuje, že sa mám dostaviť do 10:00 na ten pohovor inak budem vyradená z úradu práce. Na moju odpoveď, že mám doma zvracajúce dieťa, a nemám ho s kým nechať, a ani mi už nejde autobusový spoj, pani referentka odpovedala, že koľko má rokov dieťa a že ona mi dala dostatočne dopredu vedieť, kedy sa to bude konať. No na túto odpoveď som už nereagovala inak ako konštatovaním, že sme Kocúrkovo. Viem pochopiť nezmysel zákona podľa ktorého sa riadi pani referentka, ale ona nevie pochopiť, že ja aj keď 9 ročné dieťa doma nenechám bez dozoru, a už vôbec nie keď je choré a keď zvracia, som jeho matka a som zodpovedná za dcéru až do jej plnoletosti. To, že dieťa ráno zvracia si ja neviem naplánovať ani preplánovať na iný termín. Kto už tento zákon schválil, určite nepočítal, že matky bývajú s deťmi pri ochorení doma a keď už ich nemá ospravedlniť doklad od detského lekára, tak čo????? A to nehovorím o tom, že pri hospitalizovaní dieťaťa v nemocnici je prítomnosť matky dôležitá, ale pre tento zákon musí matka z nemocnice utekať na úrad práce sa hlásiť. To nepochopím pri dnešnej možnosti zamestnať sa a udržať si zamestnanie, kto písal a schvaľoval tento zákon. Zamestnávateľ je zo zákona vám to uznať a ešte zaplatiť, úrad práce nie. To sme štát v štáte??? Nech klepú po prstoch tým čo to využívajú a nech nezneužívajú poctivých ľúdí!!! Áno mám aj manžela, práve nastúpil do zamestnania a je v skúšobnej dobe, ráno odchádza o pol piatej, takže o zdravotnom probléme sa dozvedel až o tretej poobede, keď sa vrátil z práce. Keď už niekto vymyslel takýto absurdný zákon, mal myslieť aj na také rodiny, čo sa snažia uživiť samé, a keď jeden zarába peniaze aby tá rodina mala na poplatky, či už deťom do školy alebo bežné účty, mal tam vsunúť, že tento zákon platí pre rodiny, kde sú obaja rodičia nezamestnaní. Kde jeden určite má sedieť doma pri deťoch aby ten druhý mohol ísť na úrad! A nie nútiť ešte aj tích zamestnaných k tomu aby zamestnávateľ mal dôvod ho vyhodiť pre časté vymeškávanie pre chorobu dieťaťa a popritom má znalosť o tom, že manžela je nezamestnaná!!!!
akože podľa mňa ti pani na úrade práce dala zle informácie- ochorenie dieťaťa jednoznačne JE dovod na ospravedlnenie- treba podať voči dotyčnej osobe sťažnosť...-netreba sa nechať, lebo pani úradníčka sa dopúšťa ťažkého hyenizmu...
to bude nejaká regionálna úradnícka ťapa, ktorá nepozná zákony...
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Stanislav 1975 Pozri príspevok
akože podľa mňa ti pani na úrade práce dala zle informácie- ochorenie dieťaťa jednoznačne JE dovod na ospravedlnenie- treba podať voči dotyčnej osobe sťažnosť...-netreba sa nechať, lebo pani úradníčka sa dopúšťa ťažkého hyenizmu...
to bude nejaká regionálna úradnícka ťapa, ktorá nepozná zákony...
mňa tiež pre dôvod, že som sa nemohla prísť podpísať kvôli chorobe syna - je astmatik a bolo s ním potrebné doslova utekať k lekárke - bolo to tak cca pred 4 rokmi chcela vyradiť z evidencie, že mal s ním niekto iný ísť, ja mám povinnosť sa prísť podpísať mne sa decko dusí a ja mám zháňať niekoho, kto s ním pôjde? manžel v práci, starí rodičia tiež
som ju potom ukecala, takže pre tentokrát mi to prepáči, a bola to mladá baba ktorá nemá dieťa, takže netuší o čo ide
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Hm, a kde je Pepsi? Ani kafa ani ništ....

Nepíše, stále nepíše, čo je s ňou, s ňou, je nám biedne !!!
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
AlaNR Pozri príspevok
Hm, a kde je Pepsi? Ani kafa ani ništ....

Nepíše, stále nepíše, čo je s ňou, s ňou, je nám biedne !!!
hlásili silné fúkanie...ak nie je stabilnejšej konštrukcie ...dúfam, že nelieta niekde so šarkanom...skúste sa pozerať občas po oblohe.
Ja som ráno videla len dúhu...no neviem, či Pepsi má taký šál....
2 0
Macka Macka

Macka je offline (nepripojený) Macka

...mne je dnes strašne,strašne smutno...posledný deň v práci /rušenie firmy/,...bude mi to strašne všetko chýbať..... a ešte si mamka aj obe ruky v nedelu dolámala, ani prácu si nemôžem teraz hľadať...zle začal tento rok pre mňa....
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Boh si povolá Obamu,Putina a Dzurindu:
"Zavolal som vás, lebo patríte medzi najdôležitejších ľudí na Zemi. Oznamujem vám, že o týždeň bude koniec sveta!"
Obama predstúpi pred kongres a hovorí:.."dámy a páni, mám dve dôležité správy. Prvá je, žeBoh existuje, teda sme sa zbytočne nemodlili, a druhá, že o týždeň bude koniec sveta."
Putin predstúpi pred národ a hovorí:"mám dve zlé správy, Boh existuje a o týždeň bude koniec sveta."
Dzurinda v hlavných správach predstúpi pred národ a hovorí:
"Občania,patrím medzi najdôležitejších ľudí sveta a mám pre vás dve zlé správy. Boh existuje a Fico určite v marci voľby nevyhrá."



...a ak máte ešte ráno, tak dobré ráno s úsmevom vám prajem...mám aj dlhý dúhový šál, takže lietať by bolo na čom, ale slniečko fičí na skorojarný plyn, tak asik zostanem so šarkanom pri zemi a vychutnáme si predjarnú člapkanicu..
..a vám prajem krásny deň...druhá kafica ide práve na stôl, takže schôdza sa môže začať...pohodu a tak-prajem...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...čítam pri rannej kafici:
Vrátil som sa zo 6-dňovej študijnej cesty vo Švajčiarsku.
Je tam tiež veľa Rómov, ale ako vidíte, u nás tvrdo pracujú,
vysvetlila mi
Renáta, majiteľka 2 hotelov, členka mestskej rady, u ktorej som bol.
Majú túto motiváciu: Podporu v nezamestnanosti len po odpracovaní 5
rokov súvisle bez dlhšieho prerušenia.
Odmietnutie práce - žiadna podpora.
Strata zamestnania vlastnou vinou - absencia, požitie alkoholu na
pracovisku - žiadna podpora.
Zničenie mestského bytu a štátneho majetku musí zaplatiť alebo
ísť do väzenia a tam tvrdo pracovať na zaplatenie škody.
Je celkom nevysvetliteľné, že pseudohumanisti nekričia a verejne
nekritizujú
Švajčiarsku konfederáciu, že nechce zadarmo bez odovzdanej práce
živiť parazitov.
A nikto v rámci Európy nehovorí o rasizme vo Švajčiarsku.
Preto
chcem, aby tie rôzne neoprávnené podpory a sociálne dávky
platili parlamentné strany, keď dopustili takýto stav rasizmu naruby !!!!
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...a klinec na dnešný deň:

...po zrelej úvahe som pochopil, že najväčší blbec v tejto zemi je zamestnanec,
ktorý si bere dovolenku, keď ho nedajbože schváti nemoc,
ktorý si nechá páčiť, že po odpracovaných 35. rokoch nedostane prvé tri dni nemoci ani korunu,
ktorý v 56. rokoch dostane padáka,
ktorý po dvoch mesiacoch na ÚP ide vo verejnoprospešných prácach zbierať psie exkrementy za pár peňazí,
aby sa mu tí, ktorí celý život berú sociálne dávky mohli smiať...
...asi tak nejako vyzerá víťazstvo pravdy a lásky nad lžou a nenávisťou..u nás...
(Pavel Schneider, Sokolov.....ako blízko je to k sitácii u nás
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Všetko, čo v živote potrebuješ vedieť, ťa naučí príbeh o Noemovej arche.
1. Nezmeškaj svoju loď.
2. Pamätaj, všetci sme na tej istej lodi.
3. Rob si plány do budúcnosti. Keď Noe staval svoju bárku, ešte vôbec nepršalo.
4. Udržuj sa v kondičke. Až budeš mať 60, možno ťa niekto požiada, aby si vykonal niečo veľké.
5. Nestaraj sa o tých, čo ťa kritizujú. Rob to, čo robiť máš.
6. Tvoje plány nech vždy mieria do výšav.
7. Kvôli bezpečnosti cestuj vždy vo dvojici.
8. Rýchlosť nie je vždy dôležitá. Aj slimák sa vezie na tej istej lodi ako panter.
9. Keď si v strese, vznášaj sa trošku.
10. Pamätaj: archu postavili laici, Titanic však odborníci.
11. Nevadí, že je búrka, ak je Boh s tebou, nakoniec vždy sa objaví dúha.
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Modlitbička



> Anjelíčku môj strážničku, vysliš túto modlitbičku. Nechcem byť už hladný,
> smadný, nechcem žiť ten život biedny. Anjeličku do rána urob zo mňa cigána.
> Chcem doma sedieť na podpore, žiť si na vysokej nohe, od štátu brať zdarma
> byty, už nebyť hladný ale sýty. Oslobodený od daní, byť pánom a nie
> poddaným. Žiť si ako prasa v žite, žiť v slovenskej realite, kde slušní
> majú holú riť a čierni môžu krásne žiť ..
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...a pozdrav letí alabutíkovi...a úsmev a krásny deň...
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Tak dnes som nevedela, kde to vlastne žijem.
Pod stromček som dostala krásne vysoké snehule (zimné čižmy do snehu). Nosila som ich na prechádzky so psom do prírody. Ani nie po dvoch mesiacoch nosenia a to pripomínam, že nie každý deň, mi začali na bokoch praskať. Pripravovala som ich na reklamáciu a pri čítaní záručného listu, som sa dočítala, že nie sú vhodné na nosenie v zime.
Tak vysoké čižmy pod kolená zdnu s kožušinou sú na nosenie v lete? A ani cena nebola nízka 63,99€. Zobrali mi ich na reklamáciu ale s poznámkou, že určite neboli dodržané podmienky napísané v záručnom liste. Prefotila som záručný list urobila niekoľko fotiek čižiem a poslala aj do televízie Markíza - Lampáreň.
No a teraz budem čakať, či mi uznajú reklamáciu a prípadne môj príspevok do Lampárne by mohol tiež získať odmenu.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...reality na slovensku..neslaná soľ, práškový cukor so škrobom proti hrudkovaniu, kožušinové čižmy na leto...to je suchá káva!!!
2 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

mňa dnes vytočili v allianzi, išla som zaniesť výpoveď zmluvy na auto a posúvali si ma z dverí do dverí, banda jedna zdieračská ...
0 0
Sisi79 Sisi79

Sisi79 je offline (nepripojený) Sisi79

Pekný podvečer, tak som bola zaniesť priepustku vystavenú mojou lekárkou, neobstála som, pani referentka len kývla rukou a povedala, že to neplatí, že musím mať vypísanú PN, čiže nie moje dieťa ale ja som chorá a práce neschopná.
Požiadala som nech mi povie znenie toho zákona: ZÁKON 5 O SLUŽBÁCH ZAMESTNANOSTI §36, ja som ho na internete nenašla a ani som nemala chuť, pretože som od deviatej behala po úrade a zdravotnom stredisku, domov som prišla o dvanástej, dieťa choré muselo ostať so starkým, ktorý je po mozgovej príhode. Už aspoň nezvracala a čo to aj zjedla.
O 14:00 som volala na riaditeľstvo úradu práce v Brezne, aby som sa dozvedela čo to je za absurdný zákon, kedže ja ako rodič mám povinnosť starať sa o nezaopatrené dieťa a zvlášť keď je choré, pani si vypýtala meno referentky a moje telefóne číslo, že mi zavolajú späť. Dnes je streda mali dlhý deň ale do teraz mi nik nevolal. Už neviem ako to dopadne, čo mi povie v piatok, až jej zanesiem PN.
Vedia o tom zákone a číhajú ako koho vyradiť, nie že by upozornili človeka dopredu, alebo ako pracovníčky úradov práce by mali dať podnet nadriadením, že je to zlý zákon, ktorý sa bije so zákonom o rodinne. A ľudí vlastne nútia uplácať, a podvádzať. Neviem to inak nazvať iba BANÁNOVÁ REPUBLIKA.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Sisi79 Pozri príspevok
Pekný podvečer, tak som bola zaniesť priepustku vystavenú mojou lekárkou, neobstála som, pani referentka len kývla rukou a povedala, že to neplatí, že musím mať vypísanú PN, čiže nie moje dieťa ale ja som chorá a práce neschopná.
Požiadala som nech mi povie znenie toho zákona: ZÁKON 5 O SLUŽBÁCH ZAMESTNANOSTI §36, ja som ho na internete nenašla a ani som nemala chuť, pretože som od deviatej behala po úrade a zdravotnom stredisku, domov som prišla o dvanástej, dieťa choré muselo ostať so starkým, ktorý je po mozgovej príhode. Už aspoň nezvracala a čo to aj zjedla.
O 14:00 som volala na riaditeľstvo úradu práce v Brezne, aby som sa dozvedela čo to je za absurdný zákon, kedže ja ako rodič mám povinnosť starať sa o nezaopatrené dieťa a zvlášť keď je choré, pani si vypýtala meno referentky a moje telefóne číslo, že mi zavolajú späť. Dnes je streda mali dlhý deň ale do teraz mi nik nevolal. Už neviem ako to dopadne, čo mi povie v piatok, až jej zanesiem PN.
Vedia o tom zákone a číhajú ako koho vyradiť, nie že by upozornili človeka dopredu, alebo ako pracovníčky úradov práce by mali dať podnet nadriadením, že je to zlý zákon, ktorý sa bije so zákonom o rodinne. A ľudí vlastne nútia uplácať, a podvádzať. Neviem to inak nazvať iba BANÁNOVÁ REPUBLIKA.
Sisi, až by si dostala vyradenie z evidencie, je potrebné napísať odvolanie, lebo dotyčná dáma vôbec nemá pravdu. § 36, ods.2, písm.d/ hovorí o nespolupráci s úradom a v bližšom určení vysvetľuje ako jeden z dôvodov - nedostavenie sa na úrad. Pokiaľ si sa ospravedlnila a dokonca aj doniesla potvrdenie, že máš choré dieťa, ktoré potrebovalo Tvoju opateru, nemá dôvod táto dáma Ťa vyradiť.
2 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Banán je dobrý na srdce, tak si dajte!!!!Príjemný večer všetkým.....
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať