Zavrieť

Porady

Da sa postavit dom a nastahovat v priebehu 1 roka ?

Dobry den,

cital som mnozstvo prispevkoch ohladom doby potrebnej na stavbu domu, o "zreni" stavby ci "stani" cez zimu.

Mna by ale zaujimalo ci je to mozne postavit takuto stavbu - napr. ak by som zacal v aprili a chcel by som sa nastahovat v decembri.

Ake materialy na hrubu stavbu by bolo najlepsie pouzit?

Stavba sa bude prevadzat vacsinou spojpomocne t.j. ja budem k dispozicii 24/7.
Dom s poschodim -rozmery 14,75 x 7,25 - sedlova strecha.

Dakujem,

Daniel
Usporiadat
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

marleau Pozri príspevok
Prečo vyhárajú murované?A čo v takom,keď vyhorí?Ostávajú konštrukcie v poriadku?Uvedomil si si niekedy,že v dome horí skoro vždy najprv zariadenie až potom prípadná konštrukcia?Už si videl,ako horí drevená konštrukcia?Už si opravoval drevený dom po požiari?
Klídek, si nejaký vystresovaný.
Píšem že po požiari má montovaný výhodu v tom, že stačí "pozametať". U murovaného vznikajú náklady na sanáciu.
Ale aby sme neodbočili od témy.
Mám možnosť porovnať rýchlosť výstavby:
Staval som z Ytongu svojpomoc sám, občas so svokrom- šichnik.
Sused stavia montovaný. Robia dvaja až ôsmi. Po roku sú na tom rovnako, ako som bol ja. V podstate sa jedná o nedokončenú hrubú stavbu. Čakal som, že ako rýchlo im to pôjde. Takže nejak sa mi stráca hlavná výhoda montovaného domu - rýchlosť.
Kto však staval, tak vie, že tá pravá sranda prichádza po hrubej stavbe. A tá je v s menšími odlišnosťami rovnaká pre oba spôsoby výstavby.
0 1
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

marleau Pozri príspevok
Čakal som tvoj duchaplný komentár.Vplyvom akej vlhkosti?Poznáš technológiu?Nechápem,prečo stále musíš rýpať do drevostavby.
no este som nevidel drevo ktore by "nezilo". A to je fakt vyhoda ze drevodom po poziary pozametas.. vies kolko sa usetri na odvoze odpadu? To je pekne ze veris svojej techologii, ale sam nevies ako sa bude ten dom spravat za 20 rokov.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

Ferdosondo Pozri príspevok
Takže nejak sa mi stráca hlavná výhoda montovaného domu - rýchlosť.
Kto však staval, tak vie, že tá pravá sranda prichádza po hrubej stavbe. A tá je v s menšími odlišnosťami rovnaká pre oba spôsoby výstavby.
asi bude rozdiel v tom ze sused to robi tiez svojpomocne.
0 0
sabikeuk sabikeuk

sabikeuk je offline (nepripojený) sabikeuk

Dakujem za odpovede!

Vychadza mi ztoho ze sa to da zvladnut ale bude to stat aj viac penazi aj viac usilia.

Ako dlho trva dokoncenie domu, ked je uz hruba stavba postavena resp. aka je naslednost a dlzka jednotlivych cinnosti ?
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Nezabúdaj, že okrem makačky Ťa čaká kopec premýšľania, rozhodovania čo ako urobiť. Napr. kúpelňa. Jej zhotovenie trvalo cca mesiac. Ale usporiadanie kúpelne a vybratie sanity obkladov tiež zaberie kopec času. Buď si istý že po celodennej makačke pri omietkach nebudeš mať ani najmenšiu chuť rozmýšľať na detailami v kúpelni. Okrem toho na niektoré veci treba čakať aj mesiac, pretože ich nedržia na sklade. Zháňanie materiálu- ak sa nechceš dať odrať v prvých stavebninách, treba jednať vo viacerých. Zas to chce spústu času.
Svojpomocne to veľmi reálne za rok nevidím.
0 0
fefe30 fefe30

fefe30 je offline (nepripojený) fefe30

Jednoducho vysolíš kopec prachov a potom si možno budeš búhchať hlavu, že keby máš viac času urobil by si to inak..........
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

K téme - ak by stavala firma ktorá má všetkých remeselníkov (voda, elektro, potery, obklady, SDK...) a žiadnu inú fušku, tak sa to dá. Individuálne ako investor čo si sám obháňa živnostníkov - majstrov, to je nemožné.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

vsetko je mozne.. raz sme postavili dom za 2 hodiny. a mozno dodnes v nom byvaju.
0 0
sabikeuk sabikeuk

sabikeuk je offline (nepripojený) sabikeuk

Dakuje mza nazory. Vacsina hovori ze je to tazko zvladnutelne. Akceptujem to. Skusim to spravit tak, ze v jeden rok sa spravi hruba stavba po strechu a na druhy rok sa dom dokonci.

Zaujima ma ale teraz ako mi moze dlho trvat ta druha etapa ?
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
sabikeuk Pozri príspevok
Myslel som ze praveze pri porobetone je to rychlejsie (svojpomocne) a hlavne netreba davat tolko vela omietky = netreba tolko cakat kym to vyschne...
Dá sa z ytongu, s použitím rekuperácie a prvú zimu bez fasády-overené v praxi.
0 0
tom_NR tom_NR

tom_NR je offline (nepripojený) tom_NR

Sabikeuk, jeden rok ho dáš pod strechu, na ďalší spravíš okná, izolácie, rozvody, potery, omietky, podlahy, dvere, fasádu, okolie... Spolu 1,5 až 2 roky.
Čo sa materiálu týka - preferujem pórobetón, ale rozhodnutie je len na Tebe. Žiadne naháňačky, daj si na práci záležať, reklamovať to nebudeš mať u koho.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

sabikeuk Pozri príspevok
Dakuje mza nazory. Vacsina hovori ze je to tazko zvladnutelne. Akceptujem to. Skusim to spravit tak, ze v jeden rok sa spravi hruba stavba po strechu a na druhy rok sa dom dokonci.

Zaujima ma ale teraz ako mi moze dlho trvat ta druha etapa ?
Rozumne.
Naháňanie sa k ničomu dobrému nevedie. Stavba domu nie sú preteky. Treba sa pripraviť na to, že najbližšie 2-4 roky budeš mať v hlave dom potom dom a potom aj ostatné veci. Hrubá stavba vyrastie ako z vody a budeš mať pocit, že už len pár drobných prác a môžeš sa sťahovať. Lenže to je omyl. Práce vo vnútri trvajú asi 1,5-2,5 krát dlhšie ako hrubá stavba a takisto finančne
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Ferdosondo Pozri príspevok
Rozumne.
Naháňanie sa k ničomu dobrému nevedie. Stavba domu nie sú preteky. Treba sa pripraviť na to, že najbližšie 2-4 roky budeš mať v hlave dom potom dom a potom aj ostatné veci. Hrubá stavba vyrastie ako z vody a budeš mať pocit, že už len pár drobných prác a môžeš sa sťahovať. Lenže to je omyl. Práce vo vnútri trvajú asi 1,5-2,5 krát dlhšie ako hrubá stavba a takisto finančne
Kiež by to chápali aj zákazníci.
0 0
sabikeuk sabikeuk

sabikeuk je offline (nepripojený) sabikeuk

marleau Pozri príspevok
Kiež by to chápali aj zákazníci.
Ja tomu rozumiem, viem ze hruba stavba predstavuje max 1/3 z domu, co sa tyka penazi ci prace ci casu.
0 0
vladoziak vladoziak

vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

sabikeuk Pozri príspevok
Dobry den,

cital som mnozstvo prispevkoch ohladom doby potrebnej na stavbu domu, o "zreni" stavby ci "stani" cez zimu.

Mna by ale zaujimalo ci je to mozne postavit takuto stavbu - napr. ak by som zacal v aprili a chcel by som sa nastahovat v decembri.

Ake materialy na hrubu stavbu by bolo najlepsie pouzit?

Stavba sa bude prevadzat vacsinou spojpomocne t.j. ja budem k dispozicii 24/7.
Dom s poschodim -rozmery 14,75 x 7,25 - sedlova strecha.

Dakujem,

Daniel
Pises o svojpomoci,ja stavam poschodovy dom na 75 percent svojpomocne.
Zacal som zakladami na jesen 2009,hruba stavba bez okien 2010,okna + interier 2011,v tomto roku malujem,idem davat obklady,dlazbu,linku a podobne.Takze neviem si predstavit ako chces svojpomocne stihnut za par mesiacom postavit murovany dom a aj v nom byvat,to nie je svojpomoc ale vsetko musia robit firmy a potom ta logistika?
0 0
sabikeuk sabikeuk

sabikeuk je offline (nepripojený) sabikeuk

vladoziak Pozri príspevok
Pises o svojpomoci,ja stavam poschodovy dom na 75 percent svojpomocne.
Zacal som zakladami na jesen 2009,hruba stavba bez okien 2010,okna + interier 2011,v tomto roku malujem,idem davat obklady,dlazbu,linku a podobne.Takze neviem si predstavit ako chces svojpomocne stihnut za par mesiacom postavit murovany dom a aj v nom byvat,to nie je svojpomoc ale vsetko musia robit firmy a potom ta logistika?
Takisto som pisal ze budem k dispozicii 24/7 (nie iba po vikendoch ako to predpokldam ze robis ty). Uz som zavrhol takyto plan, teraz je plan taky ze postavit hrubu stavbu pocas leta, a na jar zacat stou dalsou/pracnejsou/nakladnejsou castou stavby domu.
0 0
vladoziak vladoziak

vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

sabikeuk Pozri príspevok
Takisto som pisal ze budem k dispozicii 24/7 (nie iba po vikendoch ako to predpokldam ze robis ty). Uz som zavrhol takyto plan, teraz je plan taky ze postavit hrubu stavbu pocas leta, a na jar zacat stou dalsou/pracnejsou/nakladnejsou castou stavby domu.
To nie je po vikendoch,byvam u svokrovcov a stavba je cez pole asi tak 50 metrov ale jednoducho sa to neda a niektore roboty sam neurobis musis mat pomoc
0 0
sabikeuk sabikeuk

sabikeuk je offline (nepripojený) sabikeuk

vladoziak Pozri príspevok
To nie je po vikendoch,byvam u svokrovcov a stavba je cez pole asi tak 50 metrov ale jednoducho sa to neda a niektore roboty sam neurobis musis mat pomoc
Dakujem za nazor. Rozumiem tomu ze vsetko sam nezvladnem, urobil by som sa ako otrok. Samozrejme ze pocitam s pomocou.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

sabikeuk Pozri príspevok
Takisto som pisal ze budem k dispozicii 24/7 (nie iba po vikendoch ako to predpokldam ze robis ty). Uz som zavrhol takyto plan, teraz je plan taky ze postavit hrubu stavbu pocas leta, a na jar zacat stou dalsou/pracnejsou/nakladnejsou castou stavby domu.
to nie je len o pomoci, budes muset riesit vela technickych detailov, zaroven studovat technicke listy, porovnavat materialy, kupovat materialy, ...., opravovat pokazene
0 0
renataj renataj

renataj je offline (nepripojený) renataj

Nestavali sme poschodový.Stavali sme typ bungalov cca 150m2 z porfixu+10cm polystirén,ktorý sme lepili Kléberom -ako zateplenie.Keď použiješ tehlu,hrúbka steny nad cca 47 cm,zateplovať sa neodporúča.Materiál je cenovo skoro to isté.Strecha je ľahkej stavby,strop sádrokartón.Dávaj si pozor na dlážky,oplatí sa odizolovať dlážku cca 6 cm tvrdeným polystirénom - ušetríš na kúrení dosť veľkú čiastku.Omietky tiež Kléber so sieťkou,jemná omietka - fajn putz.Je to rýchle,pekné a dlho vydrží.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať