Zavrieť

Porady

oprava DPH

psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

V prvom rade sa omlúvam, že zakladám novú tému, ale nejako som nenašiel nič k tomuto prípadu.
Učtujeme v JU. Teraz som zistil, že mám jednu faktúru zle vystavenú a to takto:
Na faktúre mám rozpis materiálu a len k prvej položke mám vypočítanú DPH a k ostatným nie.
napríklad
kniha 40,- + 20% 8,- = 48,-
zošit 100,- + 20% 0,- = 100,-
pero 100,- + 20% 0,- = 100,-
spolu odberateľ zaplatil 248,-
odvedená daň 8,- a mala byť 48,-
dátum dodania marec 2011

Zaujímavé, že ani odberateľ sa neozval. Ako teraz z toho von?
Môžem vystaviť dobropis k starej faktúre s dátumom dnešným a potom vystaviť opravenú faktúru s dnešným dátumom, s tým že odberateľ doplatí 40,- a ja ju odvediem DU. ?
Alebo sa mám na to vykašlať kvôli 40,-E ?

Alebo, čo sa dá ešte predať bez DPH, žeby som v tej sume dal niečo čo je oslobodené od DPH?
Usporiadat
emma01 emma01

emma01 je offline (nepripojený) emma01

Nárok na DPH z r. 2005 už nemá, ani keby zistila príčinu, viď. § 16 ods. 4 Daňového poriadku. A aj keby to bola daň na výstupe, takisto nepodáva DDP, v zmysle § 69 ods. 1 Daňového poriadku.
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Nakoniec som to pozerala, nemusím prerábať Fa - som sa potešila, tá bola na počudovanie dobre, len som zistila, že podklady boli zle vytlačené, takže nesedela suma na podkladoch a na Fa. Len som vytlačila nové podklady a Fa som neopravovala. Ale inak by som musela urobiť ťarchopis. Takže podľa hore uvedeného by som ho mohla urobiť v číselnom rade v roku 2012 (dátum vystavenia), ale s dátumom dodania 2011, a odsúhlasenie by som neopravovala, len pridala s poznámkou. Pýtam sa, aby som nabudúce vedela ako sa toto rieši na prelome rokov.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať