Zavrieť

Porady

Výkazy v JU pre rok 2011

Prosím vás, výkazy v JU ostávajú pre rok 2011 platné tie, ktoré boli doposiaľ, alebo budú nové?
Nemáte niekto info? Lebo na drsr. sk ešte nič nieje uvedené.

Ďakujem
Usporiadat
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Zo stránky FR SR :

>> Používanie vzorov účtovných výkazov !!!

K používaniu vzorov účtovných výkazov podnikateľmi účtujúcimi v sústave JÚ za účtovné obdobie – rok 2011.
  • Vo FS 13-2 bolo zverejnené opatrenie č. MF/26567/2011-74 (ďalej len Opatrenie), ktorým sa mení a dopĺňa opatrenie MF SR č. MF/27076/2007-74 v z.n.p. (postupy účtovania pre podnikateľov JÚ),
  • Podľa bodu 21 Opatrenia sú v zmysle doplneného § 23d určené vzory účtovných výkazov a to výkaz o príjmoch a výdavkoch a výkaz o majetku a záväzkoch, uvedené v prílohe č. 3 a v prílohe č. 4 Opatrenia, pre účtovnú závierku za rok 2012,
  • Podľa bodu 21 Opatrenia, a to doplneného § 23e ods. 2 je možné účtovné výkazy určené pre rok 2012 po prvýkrát použiť už pri zostavení účtovnej závierky za rok 2011.

Pre rok 2011 možno účtovnými jednotkami, podnikateľmi účtujúcimi v sústave jednoduchého účtovníctva požiť dva druhy účtovných výkazov účtovné výkazy používané za rok 2010 a účtovné výkazy, ktoré sú uvedené v prílohe č. 3 a 4 Opatrenia.
5 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

Máte niekto skúsenosti s vytlačenými výkazmi o pr. a výdavkoch a majetku a záväzkoch z MRP? Zoberú ich na daňovom, alebo ich treba prepísať? Ďakujem...
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

mizu24 Pozri príspevok
Máte niekto skúsenosti s vytlačenými výkazmi o pr. a výdavkoch a majetku a záväzkoch z MRP? Zoberú ich na daňovom, alebo ich treba prepísať? Ďakujem...
Mne ich zobrali.
1 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

Anja111 Pozri príspevok
Mne ich zobrali.
Ďakujem...
0 0
bertik1 bertik1

bertik1 je offline (nepripojený) bertik1

Ak SZČO zrušila živnosť k 20.09.2011, a má neuhradené pohľadávky vo výške 800 € a záväzky vo výške 146 € o tieto upravím základ dane r.41,42. Potom ich už vo výkaze MaZ neuvádzam, alebo áno?
Ďakujem
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

bertik1 Pozri príspevok
Ak SZČO zrušila živnosť k 20.09.2011, a má neuhradené pohľadávky vo výške 800 € a záväzky vo výške 146 € o tieto upravím základ dane r.41,42. Potom ich už vo výkaze MaZ neuvádzam, alebo áno?
Ďakujem
Základ dane upravujete cez uzávierkové operácie v peňažnom denníku, ako nepeňažné operácie. V daňovom priznaní r. 41,42 nevyplňujete.
1 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

mizu24 Pozri príspevok
Máte niekto skúsenosti s vytlačenými výkazmi o pr. a výdavkoch a majetku a záväzkoch z MRP? Zoberú ich na daňovom, alebo ich treba prepísať? Ďakujem...
no a mám tu menší problém, lebo len teraz som si všimla, že keď dám v MRP tlačíť výkaz o majetku a záväzkoch do súboru /aby som naspodu mala "Generované z FDF"/, tak mám na oboch výkazoch rovnaké koncové číslo, čiže pri VoMaZ mám číslo MF SR č.MF/27076/2/2007-74/1 /tu by mala byť koncová číslica 2/ a VoPaV mám číslo MF SR č.MF/27076/1/2007-74/1. Keď tlačím klasicky formát pdf, tak tam sú síce nejako divne dopísané, ale sú správne. Myslíte si, že je problém, keď podám výkaz s nesprávnym číslom? Alebo to môžem ručne prepísať? Keď je to generované z fdf, tak by to mali akceptovať a myslím si, že na DU nekontrolujú tie čísla. Na akých tlačivách ste podávali výkazu vo formáde pdf, alebo fdf? Už som z toho jeleň a prepisovať ručne sa mi ale vôbec nechce .
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

Ja by som sa chcela opýtať, keďže som nenašla poučenie k výkazu o majetku a záväzkoch, na riadok 06 Tovar, do tohoto riadku sa dáva suma inventúry tovaru na sklade k 31.12.? ďakujem
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

alebo ak by som mohla niekoho poprosiť, komu otvorilo, že by sem pridal link, poučenie k výkazu o príjmoch a výdavkoch a majetku a záväzkov, ďakujem
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

nikto nemá?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

KatarinaNR Pozri príspevok
Ja by som sa chcela opýtať, keďže som nenašla poučenie k výkazu o majetku a záväzkoch, na riadok 06 Tovar, do tohoto riadku sa dáva suma inventúry tovaru na sklade k 31.12.? ďakujem
Katka, neviem či nejaké poučenie je vydané. Tovar z inventúry uvádzaš v nákupných cenách-ak je platitel DPH, tak bez DPH- do r.06 a do súčtového riadku 04.
4 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
KatarinaNR Pozri príspevok
nikto nemá?
Katarína všetko je v Postupoch JU.Tam máš vymenované riadky a ich náplň.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac

Vysvetlivky k výkazu o majetku a záväzkoch (vzor v prílohe)

1. V riadku 01 sa vykazujú údaje z knihy dlhodobého nehmotného majetku v zostatkových účtovných cenách, v tomto riadku sa vykazuje aj dlhodobý nehmotný majetok v obstarávaní.
2. V riadku 02 sa vykazujú údaje z knihy dlhodobého hmotného majetku v zostatkových účtovných cenách, v tomto riadku sa vykazuje aj dlhodobý hmotný majetok v obstarávaní.
3. V riadku 03 sa vykazujú údaje z knihy dlhodobého finančného majetku v ocenení podľa § 25 alebo 27 zákona. Pri dlhodobých termínových vkladoch sa vykazujú údaje z peňažného denníka
z prehľadu o peňažných prostriedkoch na účtoch v bankách. Pri dlhodobých pôžičkách sa vykazujú údaje z knihy pohľadávok.
4. V riadku 04 sa vykazuje súčet súm uvedených v riadkoch 05 až 07.
5. V riadkoch 05 až 07 sa vykazujú údaje z knihy zásob v ocenení podľa § 25 zákona.
6. V riadku 08 sa vykazujú údaje z knihy pohľadávok v ocenení podľa § 25 zákona.
7. V riadku 09 sa vykazuje súčet súm uvedených v riadkoch 10 až 12.
8. V riadkoch 10 a 11 sa vykazujú údaje z peňažného denníka z prehľadu o peňažných prostriedkoch v hotovosti a ceninách alebo z prehľadu o peňažných prostriedkoch na účtoch v bankách
v ocenení podľa § 25 zákona, okrem peňažných prostriedkov v cudzej mene, ktoré sa vykazujú v ocenení kurzom vyhláseným Národnou bankou Slovenska platným ku dňu, ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka.
9. V riadku 12 sa vykazujú údaje o ostatnom krátkodobom finančnom majetku.
10. V riadku 13 sa vykazujú údaje z peňažného denníka z prehľadu o priebežných položkách. Ak je zostatok priebežných položiek ku dňu, ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka v peňažnom denníku v časti „príjem“, vykáže sa v tomto riadku znamienko „+“. Ak je zostatok priebežných položiek ku dňu, ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka v peňažnom denníku v časti „výdaj“, vykáže sa v tomto riadku znamienko „-“.
11. V riadku 14 sa vykazujú údaje z knihy opravnej položky k odplatne nadobudnutému majetku.
12. V riadku 16 sa vykazujú údaje z knihy rezerv.
13. V riadku 17 sa vykazujú údaje z knihy záväzkov a v tomto riadku sa vykazuje aj zostatok sociálneho fondu.
14. V riadku 18 sa vykazuje zostatok nesplateného úveru a nesplatených pôžičiek z knihy záväzkov a mínusový zostatok na kontokorentnom účte.
15. V riadku 19 sa vykazujú údaje z knihy opravnej položky k odplatne nadobudnutému majetkua z knihy opravnej položky k nadobudnutému majetku.
16. V stĺpcoch 1 a 3 výkazu o majetku a záväzkoch účtovnej jednotky, ktorá v bezprostredne predchádzajúcom účtovnom období účtovala v sústave podvojného účtovníctva sa nevykazujú žiadne údaje.
http://www.porada.sk/t184857-postupy...12-2011-a.html
8 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

ďakujem dievčence, ste zlaté,
ako logicky mi to príde tak ako príde :-)) ale ja si to chcem niekde prečítať a mať to tak potvrdené, aby sa mi o tom nesnívalo :-)) nechcem športkovať, to nie
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
...v riadku 8 sa vykazujú pohľadávky....a to pohľadávky len za rok 2011 alebo kumulatívne všetky, t.j. aj staršie... za roky 2010...atď, podobne riadok 17....a ešte ak je platiteľ DPH, tak tieto /aj iné riadky/ všetko udávam bez DPH???
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
...v riadku 8 sa vykazujú pohľadávky....a to pohľadávky len za rok 2011 alebo kumulatívne všetky, t.j. aj staršie... za roky 2010...atď, podobne riadok 17....a ešte ak je platiteľ DPH, tak tieto /aj iné riadky/ všetko udávam bez DPH???
1)Všetky pohľadávky
2)Všetky záväzky
3)Všetko uvádzate s DPH
2 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
...ďakujem moc...ale že s DPH!!!!, to ma prekvapilo....aj riadky 5 až 7??? to sú predsa zásoby....celkom tomu nerozumiem...žeby to bolo tiež s DPH? veď obstarávacia cena pre platcu DPH je bez DPH....
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
...našla som odpoveď v príspevku č.32, ale aj tak som zmätená, že niektoré riadky sú s DPH a niektoré bez....
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Záväzky a pohľadávky musia byť s DPH, pretože pri pohľadávke uhrádza niekto celú sumu, aj s DPH tebe a pri záväzku uhrádzaš celú sumu, aj s DPH ty.
3 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pre Ingrid.
V období 10/2011 dostanem faktúru za odobraný tovar v hodnote 1190 eur s DPH. Do Knihy záväzkov predmetnú faktúru zaúčtujem a to v sume(Rozpis) bez DPH, DPH a suma celkom s DPH.Môj záväzok je teda 1190 eur s DPH.Ak predmetnú faktúru do 31.12.2011 neuhradím, tak ju budem stále vykazovať v Knihe záväzkov .
K 31.12.vykonám inventarizáciu záväzkov, z ktorej budem vykazovať zostatok neuhradenej faktúry vo výške 1190 eur a výsledok inventarizácie prevediem do účtovného Výkazu o majetku a záväzkoch .
Túto sumu môjho záväzku uvediem do Výkazu o M a Z a v riadku 17 uvediem sumu 1190 eur.

Nemôžem predsa vykazovať v sume bez DPH 1000 eur, ak som dlžná 1190 eur !
To isté platí aj v pohľadávkach, pri vyšlých FA.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať