Zavrieť

Porady

Výkazy v JU pre rok 2011

Prosím vás, výkazy v JU ostávajú pre rok 2011 platné tie, ktoré boli doposiaľ, alebo budú nové?
Nemáte niekto info? Lebo na drsr. sk ešte nič nieje uvedené.

Ďakujem
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

katinka0000 Pozri príspevok
chcem sa spytat. mam kratkodoby majetok za rok 2011 v sume 993 eur. ale z toho mam za 94 eur majetok, ktory sa pouzival do 1.6.2011. mam dat do vykazu sumu 993 alebo odratat tych 94 eur? dik!
Ak sa pýtaš n aúdaje vo výkaze o majetku, uvádzaš tam iba krátkodobý majetok, ktorý je na sklade a nebol ešte zaradený do používania
0 0
katinka0000 katinka0000

katinka0000 je offline (nepripojený) katinka0000

ja mam celkovo drobny HM za rok 2011 v sume 993 eur. je tam aj drobny HM za predchadzajuce roky. ale v juni 2011 som za 94 eur jeden majetok vyradila. zaujima ma, ci do vykazu o majetku a zavazkoch mam uvadzat celych 993 eur, cize aj s tym majetkom, ktory som v juni vyradila, alebo len 993-94 eur. do juna bol normalne pouzivany.
0 0
katinka0000 katinka0000

katinka0000 je offline (nepripojený) katinka0000

a do ktoreho riadku ho mam dat? do materialu alebo do tovaru alebo do nedokoncenej vyroby + ost.? ja davam do 07 - nedokoncena vyroba, vyrboky, zvierata a ost., lebo tam mam vselico.
0 0
Stašek Stašek

Stašek je offline (nepripojený) Stašek

tibor1000 Pozri príspevok
Prosím Vás-ked SZČO podniká od 5/2011,uvádzam na výkazy k daňovému priznaniua od 05/2011 do 12/2011 ?
dakujem
SZČO začal podnikať od 11/2011. Na výkazy mám uvádzať od 11/2011 do 12/2011?! Ale dotáciu 4 023,52 € dostal na účet v 10/2011! Takže peňažný denník (banku) musím viesť od 10/2011? Jedná sa o môjho zaťa. Idem mu robiť účtovníctvo - JU. Teraz robím dvom s.r.o-čkam podvojné. V jednoduchom som jednoducho "amatér".
Ale potrebujem pomôcť aj v inom. Do 11/2011 bol zať nezamestaný - evidovaný na Úrade práce. Pretože má dve deti 5 a 1 ročné a manželku na rodičovskej, dostával dávku v hmotnej núdzi a príspevky v sume 78,20 € mesačne. Je potrebné túto dávku uviesť v daňovom priznaní ako jeho príjem? Bol to príjem celej rodiny. Ak musím uviesť, od koho mám žiadať potvrdenie v akej výške mu boli dávky v hmotnej núdzi v r. 2011 poskytnuté?
Chce si uplatniť nezdaniteľnú položku 3 559,30 € a daňový bonus na oboch chlapcov. K daňovému priznaniu mám doložiť kópie rodných listov? Za odbornú radu a pomoc vopred ďakujem.
0 0
Stašek Stašek

Stašek je offline (nepripojený) Stašek

Nikto neporadí? Prosím...
0 0
lenka.ba lenka.ba

lenka.ba je offline (nepripojený) lenka.ba

Dobrý večer, do výkazu o majetku a záväzkoch sa do riadku dlhodobý hmotný majetok uvádza aj zostatková hodnota majetku, ktorý sa "lízuje" ?
0 0
lenka.ba lenka.ba

lenka.ba je offline (nepripojený) lenka.ba

Dobrý večer, do výkazu o majetku a záväzkoch sa do riadku dlhodobý hmotný majetok uvádza aj zostatková hodnota majetku, ktorý sa "lízuje" ?
0 0
lenka.ba lenka.ba

lenka.ba je offline (nepripojený) lenka.ba

prosím poradte aspoň, kde to nájdem...ďakujem
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Áno, lebo ho eviduješ v majetku - aj keď - zatiaľ - nie si vlastníkom.
0 0
lenka.ba lenka.ba

lenka.ba je offline (nepripojený) lenka.ba

Rozalka Pozri príspevok
Áno, lebo ho eviduješ v majetku - aj keď - zatiaľ - nie si vlastníkom.
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Účtovníčka predo mnou ho tam totiž nedala, tak som zostala v pomykove... Mám dať opravný výkaz o majetku a záväzkoch za r. 2010?

a ešte jedna otázočka...do záväzkov ide istina leasingu bez dph?
0 0
igords igords

igords je offline (nepripojený) igords

ahojte, davate prosim do pohladavok nadmerny odpocet dph za dec. splatny v januari resp do zavazkov dph splatne v januari? a este do zavazkov dan z prijmu splatnu v marci? vdaka.
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

....samozrejme, je to predsa záväzok, resp. pohľadávka, ktoré vznikli k 31.12.2011, to že ich výšku viem až po vyplnenín DP k DzPFO, resp. DP k DPH za posledné zdaňovacie obdobie, je irelevantné.
0 0
igords igords

igords je offline (nepripojený) igords

tictac7 Pozri príspevok
....samozrejme, je to predsa záväzok, resp. pohľadávka, ktoré vznikli k 31.12.2011, to že ich výšku viem až po vyplnenín DP k DzPFO, resp. DP k DPH za posledné zdaňovacie obdobie, je irelevantné.
diky moc
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

tictac7 Pozri príspevok
....samozrejme, je to predsa záväzok, resp. pohľadávka, ktoré vznikli k 31.12.2011, to že ich výšku viem až po vyplnenín DP k DzPFO, resp. DP k DPH za posledné zdaňovacie obdobie, je irelevantné.
To vážne? A to ako mám postupovať? Najprv vyplním DP a ak mi vyjde nejaká daň, tak to ešte zaevidujem do záväzkov k 31.12.20... a až potom vytlačím výkazy? Vďaka.
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

mondes Pozri príspevok
To vážne? A to ako mám postupovať? Najprv vyplním DP a ak mi vyjde nejaká daň, tak to ešte zaevidujem do záväzkov k 31.12.20... a až potom vytlačím výkazy? Vďaka.
....hhhh Ty, brďo - a že účtovník....... koncom osemdesiatych rokov bol taký film - jeho názov sa mi hodí stále - PROČ?
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ha-ha, aká sranda, že? Veď som sa normálne pýtala, pretože doteraz som DP robila takým, ktorým daň vôbec nevyšla. Ale ak by vyšla, ani vo sne by ma nenapadlo ju zaevidovať do záväzkov k 31.12.
0 0
jb0863 jb0863

jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

Do záväzkov ide daň z MV za rok 2012 splatná do 31.1.2013 aj DPH za IV Q 2012.
Vďaka
0 0
susan 111979 susan 111979

susan 111979 je offline (nepripojený) susan 111979

Normálna pracujúca matka 2 detí.. ...viac
Dobrý večer, účtujem v JÚ neplatca DPH, potrebujem opraviť DPFO B a Výkaz o majetku a záväzkoch za r.2010, len neviem akú možnosť zvoliť pri:
1.Pri DP - Opravné?
2. Pri výkazoch - Účtovná uzávierka mimoriadna - priebežná???
3. V ktorých riadkoch DP sa upravuje výška základu dane?
Naposledy upravil susan 111979 : 10.02.13 at 19:57
0 0
Mija33 Mija33

Mija33 je offline (nepripojený) Mija33

Známa si našla chybu vo výkaze o MaZ, nenapísala do záväzkov nevyčerpanu dotaciu z UP. Môže poslať opravný výkaz na DU?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Môže a zároveň musí.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať