Zavrieť

Porady

Výpoveď zo zamestnania a nárok na podporu

Dobrý deň. Chcem sa spýtať ľudí, ktorí by mi vedeli poradiť. Pracujem cez agentúru v jednej firme, vo výrobe. V zmluve mám napísané: Pracovný pomer je dohodnutý na dobu určitú, a to na dobu trvania dočasného pridelenia zamestnanca..atď. Skúšobná doba 3 mesiace-už uplynula. Nikde nie je uvedené,do kedy je vlastne tá zmluva platná,je to jednoducho podla poziadaviek zamestnavatela. Je to práca na 3 zmeny, a pomaly ju uz nezvladam, hlavne pre zdravotné ťažkosti. Chcela by som sa spýtať, ak chcem dať výpoveď, či mám nejakú výpovednu lehotu, dokedy ešte budem musieť pracovať. Len dúfam že nie 2 mesiace.
A ďalšia otázka. Chcem sa potom evidovať na Úrad práce, len som si nie istá či by mi vyšla podpora.
Je tu niekto kto by mi vedel poradiť? Ďakujem
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

KlaraRK Pozri príspevok
Ja pracujem u zamestnavatela 3,5 mesiaca..a je to pozicia, kde ak jeden clovek odíde, mozu zobrat hned druheho, nie je to nijaka kvalifikovana robota, myslis ze by to zamestnavatel zohladnil? A k tomu, ze vypoved je najlepsie dat ku koncu mesiaca..je to prava? ze vypovedna doba zacne plynut az od marca?
Vôbec nečítaš odpovede? Už to máš zodpovedané.
0 0
KlaraRK KlaraRK

KlaraRK je offline (nepripojený) KlaraRK

jaj, prepac, neviem ako sa to stalo, ale nevidela som celu odpoved, len to o tej 2mesač. vypov.dobe, prepac.
0 0
KlaraRK KlaraRK

KlaraRK je offline (nepripojený) KlaraRK

(6) Ak výpoveď dáva zamestnanec, ktorého pracovný pomer u zamestnávateľa ku dňu doručenia výpovede trval najmenej jeden rok, výpovedná doba je dva mesiace.
Ja som asi nechapava, ospravedlnujem sa, ale je tam napisane ze najmenej 1rok. Ale ja som u neho neodpracovala ani jeden rok, len par mesiacov.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

KlaraRK Pozri príspevok
(6) Ak výpoveď dáva zamestnanec, ktorého pracovný pomer u zamestnávateľa ku dňu doručenia výpovede trval najmenej jeden rok, výpovedná doba je dva mesiace.
Ja som asi nechapava, ospravedlnujem sa, ale je tam napisane ze najmenej 1rok. Ale ja som u neho neodpracovala ani jeden rok, len par mesiacov.
Máš pravdu, VD bude 1 mesačná.
0 0
KlaraRK KlaraRK

KlaraRK je offline (nepripojený) KlaraRK

Vdaka. Len skoda ze som to neurobila este pred koncom januára no uvidím. Asi to spravím aj tak, ze zajtra pojdem na PN, a jednoducho zavolam zamestnavatelovi ze davam vypoved a skusim sa s nim dohodnut. Mna totiz zamestnava agentura, a myslim ze na moju poziciu sa hlasi asi 100ludi, tak budu mat za mna nahradu za chvilu
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať