Zavrieť

Porady

Návrh vyhlášky MZ SR k ročnému zúčt.poistného

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
V prílohe prikladám návrh vyhlášky Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky o podrobnostiach o vykazovaní preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie, o ročnom zúčtovaní poistného a povinnostiach pri ročnom zúčtovaní poistného a o vzoroch tlačív ročného zúčtovania poistného na verejné zdravotné poistenie.

Ide o návrh zverejnený v týchto dňoch na medzirezortné pripomienkové konanie.

Viď:
http://www.health.gov.sk/redsys/rsi....AGE=S&LENGTH=S
Naposledy upravil Jozef Mihál : 02.02.06 at 08:35
Usporiadat
perigeus perigeus

perigeus je offline (nepripojený) perigeus

Prosim o radu. Cely rok som bol zamestnany a subezne cely rok som bol aj SZCO. Moj vymeriavaci zaklad SZCO (B09) bol nizsi ako 78000,-. Urobil som spravne, ak som vyplnil II. oddiel tlaciva SB s tym, ze vo vsetkych polozkach tohto oddielu mi vysla 0? Dakujem za pomoc...
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

perigeus
Prosim o radu. Cely rok som bol zamestnany a subezne cely rok som bol aj SZCO. Moj vymeriavaci zaklad SZCO (B09) bol nizsi ako 78000,-. Urobil som spravne, ak som vyplnil II. oddiel tlaciva SB s tym, ze vo vsetkych polozkach tohto oddielu mi vysla 0? Dakujem za pomoc...
Je to správne.
0 0
Jano22 Jano22

Jano22 je offline (nepripojený) Jano22

Ono pán Mihál to bude trocha zmätok, lebo pozeral som včera spravodajstvo
televízie Markízy. Tam bola informácia, že zamestnanci požiadajú zamestnávateľa o ročné zúčtovanie na zdravotné poistenie. Ale už nedodali
poznámku v správe, že sa jedná napr. u tých , ktorých príjem kolísal pod
aj nad sumou 43 095 Sk mesačne. Takáto nepresná , neuplna správa televízie
hneď narobí male zmätky u ľudí.
0 0
Jano22 Jano22

Jano22 je offline (nepripojený) Jano22

Dodatok: Teraz nie som si istý, či to bola Markíza alebo Ta3, ale správa
o tom bola.
0 0
silvia silvia

silvia je offline (nepripojený) silvia

Prosím Vás, keď v mesiaci február zamestnancovi odmeňovanému mesačnou mzdou 6500,- Sk z dôvodu čerpania dovolenky vyšla hrubá mzda cca 6300,- Sk, vo IV.oddieli Dokladu o výške príjmu a o preddavkoch uvediem v stĺpci minimálny základ 6500,- a v stĺpci úhrn príjmov 6300,- Sk?
Vďaka za pomoc!
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Porušujete Zákonník práce, ak zamestnancovi z dôvodu dovolenky vyšlo len 6300.

K veci - v danom prípade tak, ako píšete.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Jano22
Ono pán Mihál to bude trocha zmätok, lebo pozeral som včera spravodajstvo
televízie Markízy. Tam bola informácia, že zamestnanci požiadajú zamestnávateľa o ročné zúčtovanie na zdravotné poistenie. Ale už nedodali
poznámku v správe, že sa jedná napr. u tých , ktorých príjem kolísal pod
aj nad sumou 43 095 Sk mesačne. Takáto nepresná , neuplna správa televízie
hneď narobí male zmätky u ľudí.
Nuž narobí, za spravodajstvo Markízy zodpovednosť necítim. Ak tento príspevok číta niekto z kruhov blízkych tejto TV, nech sa prosím hlási u mňa, kontakt viď môj profil.
0 0
silvia silvia

silvia je offline (nepripojený) silvia

Ďakujem za odpoveď p.Mihál.
0 0
janber janber

janber je offline (nepripojený) janber

Dobrý deň,mohol by mi ešte niekto pomôcť pri vypĺňaní "Dokladu o výške príjmu..."?
Študent zamestnaný na DoVP celý rok 2005, od 09-12/2005 jeho príjem presiahol 13.000,-Sk a je povinný si podať RZP ako samoplatiteľ. Mám mu vystavovať "Doklad o výške príjmu..."?Ak áno,uvádzam údaje od 9/2005?Aký dátum uvediem do riadku "Poistenec sa považoval za zamestnanca"?
0 0
Nasta.B Nasta.B

Nasta.B je offline (nepripojený) Nasta.B

To znamena, ze ked mame vo firme zamestnancov s nizsim prijmov ako 43 095,-Skk nemusime za nich podavat rocne zuctovanie?????
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Nasta.B
To znamena, ze ked mame vo firme zamestnancov s nizsim prijmov ako 43 095,-Skk nemusime za nich podavat rocne zuctovanie?????
Nie nemusíte, ale ani v jednom mesiaci nesmú mať nad 43095,- Sk
0 0
Elia Elia

Elia je offline (nepripojený) Elia

Moc, moc prosím o odpoveď:
SZČO,ktorá prerušila živnosť od15.3.05 do 15.9.05 , základ dane z DP má 94 000 /vlastne iba za 6 mesiacov/. Počas prerušenej živnosti si platila preddavky
910 Sk mesačne - v pen.denníku ako nedaňový výdaj. Na akom talčive podáva
ročné zúčtovanie a čo s obdobím prerušenej živnosti? Ako sa pozerať na základ dane - VZ 94 000 + zapl. ZP/2,14 a /6 alebo nie?
0 0
Elia Elia

Elia je offline (nepripojený) Elia

Prosím, kde nájsť príklady na vyplnené tlačivá S, SA, SB , X - XA, XB, , ale aj samotné B ale nie iba "ukážkové príklady" /bezproblémové/ale aj také, ktoré sú niečím skomplikované???
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Elia
Prosím, kde nájsť príklady na vyplnené tlačivá S, SA, SB , X - XA, XB, , ale aj samotné B ale nie iba "ukážkové príklady" /bezproblémové/ale aj také, ktoré sú niečím skomplikované???
Neskôr ich tu Jožko Mihál zverejní. Na školení hovoril, že na poradu pridá príklady podľa toho, ako bude stíhať. Zatiaľ myslím, že ešte nikde nie sú vzorové príklady vypísania tlačív S a X. Majú tak možno tí, ktorí boli na jeho školení. Vrátane mňa.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Elia
Prosím, kde nájsť príklady na vyplnené tlačivá S, SA, SB , X - XA, XB, , ale aj samotné B ale nie iba "ukážkové príklady" /bezproblémové/ale aj také, ktoré sú niečím skomplikované???
Elia, skús prekutrať témy p. Mihála, inak dával na školeniach takéto tlačivá vzorové vyplnenia.
Pekný deň...
0 0
Elia Elia

Elia je offline (nepripojený) Elia

Alušik a Manual, ďakujem vám za odpovede. Ste strašne zlatí. V príkladoch sa "mrvím" už dlhšie, snažím sa z nich si niečo pre seba vybrať. No viete, najlepšie pochopíte, keď vidíte príklad a dosadzujete si svoje údaje. No čo sa týka prerušenia živnosti a zúčtovania SZČO sa mi nepodarilo vyloviť. V hľadaní a písaní sa iba učím, niededy vôbec neviem kam zablúdim. Dúfam že časom sa mi to bude dariť lepšie. Ešte raz díky.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

janber
Dobrý deň,mohol by mi ešte niekto pomôcť pri vypĺňaní "Dokladu o výške príjmu..."?
Študent zamestnaný na DoVP celý rok 2005, od 09-12/2005 jeho príjem presiahol 13.000,-Sk a je povinný si podať RZP ako samoplatiteľ. Mám mu vystavovať "Doklad o výške príjmu..."?Ak áno,uvádzam údaje od 9/2005?Aký dátum uvediem do riadku "Poistenec sa považoval za zamestnanca"?
Keďže študent pracujúci na dohodu nie je považovaný za zamestnanca pre účely zdravotného pistenia, t.j. ani jeho zamestnávateľ nie je "zamestnávateľom pre zdrav. poistenie", t.j. nemá voči nemu povinnosti zamestnávateľa - vydať Doklad o výške príjmu... T.j. dohodárovi sa v žiadnom prípade nevystavuje Doklad o výške príjmu ... a ani dohodár nemôže požiadať o RZP svojho zamestnávateľa. Zamestnávateľ dohodárovi nemusí vystaviť žiaden doklad o príjme, ak vystaví, potom len nejaké neoficiálne tlačivo - inak by dohodárovi mali postačovať výplatné pásky, prípadne dohody.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Nasta.B
To znamena, ze ked mame vo firme zamestnancov s nizsim prijmov ako 43 095,-Skk nemusime za nich podavat rocne zuctovanie?????
Dá sa povedať, že nemusíte, samozrejme ak Vás o to nepožiadajú.
0 0
mamo mamo

mamo je offline (nepripojený) mamo

Asi sa spýtam blbo, ale somij toto platí aj pre dôchodcu, ktorý poberá starobný dôchodok a je zamestnaný na DOVP a zarobí napr. 6000 mesačne ?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

To platí pre zamestnancov z hľadiska zdravotného poistenia. Dohodári nie sú pre zdr.p. zamestnancami.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať