Zavrieť

Porady

Návrh vyhlášky MZ SR k ročnému zúčt.poistného

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
V prílohe prikladám návrh vyhlášky Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky o podrobnostiach o vykazovaní preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie, o ročnom zúčtovaní poistného a povinnostiach pri ročnom zúčtovaní poistného a o vzoroch tlačív ročného zúčtovania poistného na verejné zdravotné poistenie.

Ide o návrh zverejnený v týchto dňoch na medzirezortné pripomienkové konanie.

Viď:
http://www.health.gov.sk/redsys/rsi....AGE=S&LENGTH=S
Naposledy upravil Jozef Mihál : 02.02.06 at 08:35
Usporiadat
domacnost domacnost

domacnost je offline (nepripojený) domacnost

domacnost
QUOTE=somij]OK, ale treba vyplniť aj ostatné stĺpce, aj keď v tomto prípade B23=B21 aj B25=B21 a B24=B22 III.oddiel treba vyplniť ak VZ je menej ako 78000, čo je.

Janka prosím Vás tento III.oddiel v liste XB sa vyplňa aj ked vymeriavací základ vyššiel viac ako 78 000,00 ?
Našla som si k svojej otázke odpoved, tento oddiel III. v liste XB sa vyplňa iba vtedy, ak SZČO mal vym.základ nižší, ako sumu 78 000,00. Súhlasíte? A to vďaka poučeniu.Idem sa do toho poriadne zahryznúť.
0 0
domacnost domacnost

domacnost je offline (nepripojený) domacnost

Mám už len jednu otázočku k listu XB a to v oddieli IV.:
- ide hlavne o počty dní období, ked poistenec nebol/bol osobou so zdravotným poistením:
V mojom prípade ide o SZČO ktorý bol zdravotne poistihnutý počas celého roka 2005 a aj podnikal počas celého roka 2005 (nebol poist.štátu, nebol PN, atd...) Moja otázka znie, mám vyplniť len stlpec v mesiacoch so ZPS? respek. od B37 v stlpci až po B51? alebo mám vyplňať aj stlpec na ľavo od B36 až B50?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
domacnost: Ak bol celý rok zdravotne postihnutý, vyplnia sa v liste XB, oddieli IV. len položky "so ZPS", teda č.37, 39, 41, 43, 45, 47, 49, 51.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Ročné zúčtovanie musí povinne vykonať zamestnanec, ktorý v roku 2005 bol čo len jediný deň prihlásený v zdravotnej poisťovni ako samostatne zárobkovo činná osoba (SZČO).
Citovala som z poučenia. Čo v tom prípade, ak zamestnanec nebol prihlásený ako SZČO v zdravotnej poisťovni? Napr. nevedel, že to má urobiť, alebo mu to jednoducho ani pracovníčky zdravotnej poisťovne nevedeli povedať, či to má alebo nemá urobiť (sprostredkovateľ II. piliera). Musí podávať RZ?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Mal by sa dodatočne prihlásiť a podať RZ.

Prípadne, ak bol zamestnancom, je riešením podanie ročného zúčtovania typ S, list SA zamestnanie, list SD výpočet za príjmy podľa § 6 zákona o dani z príjmov.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Viera123
Ročné zúčtovanie musí povinne vykonať zamestnanec, ktorý v roku 2005 bol čo len jediný deň prihlásený v zdravotnej poisťovni ako samostatne zárobkovo činná osoba (SZČO).
Citovala som z poučenia. Čo v tom prípade, ak zamestnanec nebol prihlásený ako SZČO v zdravotnej poisťovni? Napr. nevedel, že to má urobiť, alebo mu to jednoducho ani pracovníčky zdravotnej poisťovne nevedeli povedať, či to má alebo nemá urobiť (sprostredkovateľ II. piliera). Musí podávať RZ?
Vierka, z pohľadu ZP je sprostredkovateľ posudzovaný ako SZČO.
Bohužiaľ sa zabudol prihlásiť,takže vysporiadať sa so ZP musí
formou RZP./samozrejme ,dodatočne si splní ohlasovaciu povinnosť
a prihlási sa do ZP.

Nevedela som,že predchádzať môjmu príspevku bude
fundovanejšia odpoveď od Jozefa. Aj to sa stáva.:p
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Jozef Mihál
Mal by sa dodatočne prihlásiť a podať RZ.

Prípadne, ak bol zamestnancom, je riešením podanie ročného zúčtovania typ S, list SA zamestnanie, list SD výpočet za príjmy podľa § 6 zákona o dani z príjmov.
Ďakujem.
Prihlásený už v ZP je, ale v inej, pretože v roku 2005 bol poistencom inej ZP. Mení to niečo na horeuvedenom? A nebude v tom chaos? Vopred ďakujem ešte raz.
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

Jozef Mihál
Mal by sa dodatočne prihlásiť a podať RZ.

Prípadne, ak bol zamestnancom, je riešením podanie ročného zúčtovania typ S, list SA zamestnanie, list SD výpočet za príjmy podľa § 6 zákona o dani z príjmov.
Je možno použiť tento postup aj pri konateľoch, ktorí sa k 1.1.2005 neprihlásili do ZP ako SZČO a sú v danej obchodnej spoločnosti prihlásení ako zamestnanci?
Čo hrozí pri použití postupu RZ typ S (list SA+list SD) a ignorovaní dodatočného prihlásenia konateľa ako SZČO?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Viera123
Ďakujem.
Prihlásený už v ZP je, ale v inej, pretože v roku 2005 bol poistencom inej ZP. Mení to niečo na horeuvedenom? A nebude v tom chaos? Vopred ďakujem ešte raz.
Vierka v predchádzajúcej ZP by som ja dala prihlášku
a zároveň odhlášku s dátumami odkedy ,dokedy som bola
poistencom.
A v každom prípade vysporiadanie by som urobila s tou ZP,
ktorej poistencom som bola v r. 2005.
Naposledy upravil Melnick : 06.05.06 at 20:52 Dôvod: doplnenie
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Edit, pri konateľoch takto nie je možné postupovať. Tí sa musia dodatočne prihlásiť ako SZČO...
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

Ďakujem, aj tak musím zistiť, čo urobili. Sú sa aj takí, čo už dávno zabudli, či sa prihlasili a to už nehovorím o tom, či sa odhlásili. Nejaké doklady o tom nevie, kde by mohli byť. To budú mať v ZP radosť, keď budem vyzvedať v tejto dobe aj takéto info.
Naposledy upravil accad : 06.05.06 at 21:02
0 0
domacnost domacnost

domacnost je offline (nepripojený) domacnost

Jozef Mihál
domacnost: Ak bol celý rok zdravotne postihnutý, vyplnia sa v liste XB, oddieli IV. len položky "so ZPS", teda č.37, 39, 41, 43, 45, 47, 49, 51.
p.Mihál, veľmi pekne ďakujem.
0 0
Julča Julča

Julča je offline (nepripojený) Julča

Čo by ste poradili, ak sa konateľ neprihlásil do zdravotnej poist. 1.1.2005 -31.8.2006 ale bol prihlásený ako SZČO a v s.r.o. nemal nijaké príjmy. Samozrejme bude robiť ročné zúčtovanie sko SZČO. Je nutné sa dodatočne formálne prihlásiť na obdobie január-august 2005 ako konateľ?
Ďakujem za odpoveď.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Nie, už bol prihlásený ako SZČO. Je kopa ľudí, ktorí sa považujú za SZČO z viacerých dôvodov - majú živnosť, popritom sú advokáti, súdni znalci, profi.futbalisti etc. Ak je niekto už ako SZČO prihlásený a vznikne mu ďalší dôvod, nemusí nič špeciálne robiť.
0 0
Rudiger Rudiger

Rudiger je offline (nepripojený) Rudiger

Pán Mihál , ale mňa zaujíma, aký vymeriavací základ bude mať konateľ ak v období 1 - 8 nepoberal za funkciu konateľa príjem a bol poistený aj z titulu zamestnanca

ďakujem
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Rudiger
Pán Mihál , ale mňa zaujíma, aký vymeriavací základ bude mať konateľ ak v období 1 - 8 nepoberal za funkciu konateľa príjem a bol poistený aj z titulu zamestnanca

ďakujem
Jeho VZ bude stanovený iba zo zamestnania.
0 0
vcielka vcielka

vcielka je offline (nepripojený) vcielka

Máme zamestnaného zamestnanca od 1.04.2005 na neurčito.
Obdobie od 1.1.2005 do 31.3.2005 bol evidovaný na úrade práce ako nezamestnaný a poberal nemocenské dávky, lebo bol na PN ešte v ochrannej dobe po prepústení z bývalého zamestnania.
Je povinný si podať RZ -poistného? Aký bude jeho VZ počas evidencie na ÚP, ak platiteľom poistného je štát? Musí to nejako zdokladovať?
Ďakujem!
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ak ani v jednom z mesiacov 4-12 jeho VZ nebol vyšší ako 43095, nie je povinný podať RZZP. Náhrada za nemoc sa do VZ nezapočítava.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Rudiger
Pán Mihál , ale mňa zaujíma, aký vymeriavací základ bude mať konateľ ak v období 1 - 8 nepoberal za funkciu konateľa príjem a bol poistený aj z titulu zamestnanca

ďakujem
Tóno (ajobs) už odpovedal za mňa, ja len dodám, že v krátkom čase presne na toto pripravím príklad na PoradaBlog.
0 0
vcielka vcielka

vcielka je offline (nepripojený) vcielka

Vymeriavací základ v období 4-12. 2005 nebol prekročený 43 095 v jednotlivých mesiacoch, z toho vyplýva ,že nemusí podať RZ-poistného.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať