Zavrieť

Porady

Návrh vyhlášky MZ SR k ročnému zúčt.poistného

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
V prílohe prikladám návrh vyhlášky Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky o podrobnostiach o vykazovaní preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie, o ročnom zúčtovaní poistného a povinnostiach pri ročnom zúčtovaní poistného a o vzoroch tlačív ročného zúčtovania poistného na verejné zdravotné poistenie.

Ide o návrh zverejnený v týchto dňoch na medzirezortné pripomienkové konanie.

Viď:
http://www.health.gov.sk/redsys/rsi....AGE=S&LENGTH=S
Naposledy upravil Jozef Mihál : 02.02.06 at 08:35
Usporiadat
renocka99 renocka99

renocka99 je offline (nepripojený) renocka99

Prosím Vás sú tu niekde už tlačivá (konečné úpravy) na ročné zúčtovanie ZP, mám na mysli také, do ktorých môžme písať?
Ďakujem
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
SZČO "čistá" si platila ZP celý rok, nemá však doklady o zaplatení. Teda do r. 28 uvediem len takú sumu, akú si uviedol ako náklad na ZP v daňovom.

Ak si pôjde do ZP vypýtať prehľad platieb, tak do r. 26 uvediem sumu z prehľadu?

Ďakujem!!!
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Áno .
0 0
VladimiraS VladimiraS

VladimiraS je offline (nepripojený) VladimiraS

Do 31.10.05 so bola zamestnaná v riadnom prac. pomere, kde môj príjem bol 20 000,-Sk mesačne. Od 1.11.2005 som sa stala poistencom štátu (star. dôchodok). 15.11.2005 mi bolo vyplatené odstupné a odchodné vo výške 80 000,-Sk. Musím si urobiť RZ? Mám si zaplatiť v RZ poistné z odstupného?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ak by to bolo vyplatené v rámci októbrovej mzdy, tak nie. Ak je to vyplatené za mesiac november, tak bohužiaľ áno.
0 0
bozenka bozenka

bozenka je offline (nepripojený) bozenka

Dnes som len pre istotu zavolala do VsZP a s hrozou som zistila, ze uz nestacia vyplatne pasky, ako tomu bolo asi pred 2 tyzdnami, musi to byt potvrdenie od zamestnavatela. Kto sa v tom ma teda vyznat?
Kamaratka, ktora na rozdiel od tiet v poistovni bola na skoleni tvrdi, ze to nie je pravda, ze pasky stacia. Takze ako?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Podľa toho, na čo - z prac.pomeru treba potvrdenie, z dohôd stačia vyplatné pásky.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
somij
Áno .

1) A ak ten prehľad nebudem mať, tak do r. 26 uvediem rovnakú sumu ako v r. 28, alebo predpokladanú, tých 10430?

2) SZČO neplatila každý mesiac poistné vo výške Sk 910,--, ale napr. niektorý mesiac aj nižšie z dôvodu nejakého preplatku. To ako zachytím v RZ.

Ďakujem
Naposledy upravil ZuzanaP : 10.05.06 at 04:24
0 0
Renatka 75 Renatka 75

Renatka 75 je offline (nepripojený) Renatka 75

Chcem sa spýtať - študent denného štúdia, zamestnaný na skrát. prac. úväzok, VZ 5500,-- / mesačne/. Musí si robiť ročné zúčtovanie?
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Renatka 75
Chcem sa spýtať - študent denného štúdia, zamestnaný na skrát. prac. úväzok, VZ 5500,-- / mesačne/. Musí si robiť ročné zúčtovanie?
Nie, nemusí. Z pracovného pomeru mu táto povinnosť nevyplýva, keď nemal kolísavý príjem a z titulu študenta si zvýhodnenie študenta v období 9-12/05 uplatniť nemôže, lebo príjem mal cez 13000 Sk.
0 0
Renatka 75 Renatka 75

Renatka 75 je offline (nepripojený) Renatka 75

Alušik, vďaka ti, ty vieš asi všetko
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Niet za čo. A nie - neviem všetko... Aj ja sa mýlim a som rada, keď ma skúsenejší opravia. Tým sa aj ja učím.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

ZuzanaP
1) A ak ten prehľad nebudem mať, tak do r. 26 uvediem rovnakú sumu ako v r. 28, alebo predpokladanú, tých 10430?

2) SZČO neplatila každý mesiac poistné vo výške Sk 910,--, ale napr. niektorý mesiac aj nižšie z dôvodu nejakého preplatku. To ako zachytím v RZ.

Ďakujem
Do r. 26 platby týkajúce sa roku 2005 (preddavky) zaplatené do dňa podania RZ - to je odpoveď na oba body.
Do r.28 to, čo mal v nákladoch pri výpočte základu dane.
0 0
bozenka bozenka

bozenka je offline (nepripojený) bozenka

Su to dohody, dakujem.
0 0
rybenka rybenka

rybenka je offline (nepripojený) rybenka

Pán doktor Mihál, mne to nedá neopýtať sa:
Vy ste boli (alebo ešte ste?) poradcom ministra zdravotníctva.
Ročné zúčtovanie poistného je samozrejme v zákone 580/2004, ktorý sa týka verejného zdravotného poistenia. Nedalo sa ministrovi poradiť aby ročné zúčtovanie poistného vôbec neplánoval?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Odpoviem za pána Mihála - snáď sa nenahnevá - poradcom sa stal až po tom, čo zákon 580/2004 vyšiel, a po tom, čo ten zákon vo veľkom pripomienkoval. Poradiť sa dalo až zruśenie RZZP, aj sa poradilo, aj bola snaha o zrušenie, ale zrušenie sa nepodarilo (a nerozhodovalo o tom iba MZ).
0 0
Sevrin Sevrin

Sevrin je offline (nepripojený) Sevrin

Dobrý deň želám.

Potreboval by som radu lebo mam v tom fakt chaos.

Od 1.1.2005 do 30.6.2005 som bol zamestnanec, od 1.7.2005 do 12.7. 2005 som bol dobrovoľne nezamestnaný, od 13.7.2005 do 15.9.2005 som bol SZČO a medzitým som sa od 13.9.2005 opäť stal zamestnancom (doteraz).

Aké tlačivo mám vyplniť?

Ďakujem.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Sevrin
Dobrý deň želám.

Potreboval by som radu lebo mam v tom fakt chaos.

Od 1.1.2005 do 30.6.2005 som bol zamestnanec, od 1.7.2005 do 12.7. 2005 som bol dobrovoľne nezamestnaný, od 13.7.2005 do 15.9.2005 som bol SZČO a medzitým som sa od 13.9.2005 opäť stal zamestnancom (doteraz).

Aké tlačivo mám vyplniť?

Ďakujem.
Mne to vychádza na Typ "S" + SA +SA+SB

Ak som sa zmýlila ,opravia ma múdrejší.
0 0
poradaK poradaK

poradaK je offline (nepripojený) poradaK

Prosím Vás, prípad: Dôchodca, ktorý od 1. 9. 2005 do 31. 12. 2005 zarobil nad 13.000,-- - t. j. musí si urobiť RZZP, resp. požiadať zamestnávateľa, aby mu to urobil. Situáciu však komplikuje fakt, že asi vo februári 2006 zmenil trvalé bydlisko. Akú adresu má uviesť na žiadosť alebo ak by si to urobil sám, tak do tlačiva RZZP, tú, ktorú mal vlani, alebo ktorú má aktuálnu teraz?
Vďaka za odpovede.
0 0
poradaK poradaK

poradaK je offline (nepripojený) poradaK

Prosím Vás, prípad: Dôchodca, ktorý od 1. 9. 2005 do 31. 12. 2005 zarobil nad 13.000,-- - t. j. musí si urobiť RZZP, resp. požiadať zamestnávateľa, aby mu to urobil. Situáciu však komplikuje fakt, že asi vo februári 2006 zmenil trvalé bydlisko. Akú adresu má uviesť na žiadosť alebo ak by si to urobil sám, tak do tlačiva RZZP, tú, ktorú mal vlani, alebo ktorú má aktuálnu teraz?
Vďaka za odpovede.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať