Zavrieť

Porady

Návrh vyhlášky MZ SR k ročnému zúčt.poistného

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
V prílohe prikladám návrh vyhlášky Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky o podrobnostiach o vykazovaní preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie, o ročnom zúčtovaní poistného a povinnostiach pri ročnom zúčtovaní poistného a o vzoroch tlačív ročného zúčtovania poistného na verejné zdravotné poistenie.

Ide o návrh zverejnený v týchto dňoch na medzirezortné pripomienkové konanie.

Viď:
http://www.health.gov.sk/redsys/rsi....AGE=S&LENGTH=S
Naposledy upravil Jozef Mihál : 02.02.06 at 08:35
Usporiadat
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

rybenka
U zamestnanca, ktorý má príjem podľa § 6 zákona o daniach a nie je SZČO ma tento príjem zaujíma iba od 1.9.2005 alebo od 1.1.2005? Totiž až novelou zákona 580/2004 sa dostal do tohto zákona § 13 ods. 5, ktorý hovorí o vymeriavacom základe pre tieto osoby.
Pozrite sem : http://www.porada.sk/t15987-zdravotn...-k-112006.html
- príspevky 278-280
0 0
MáriaPaM MáriaPaM

MáriaPaM je offline (nepripojený) MáriaPaM

Ak robí zahraničný študent na dohodu o brigádnickej práci študenta a zarobí za marec až jún 2006 mesačne 30000 čiže spolu 120000, v lete odíde z krajiny, platí z toho niekedy ZP?
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

MáriaPaM
Ak robí zahraničný študent na dohodu o brigádnickej práci študenta a zarobí za marec až jún 2006 mesačne 30000 čiže spolu 120000, v lete odíde z krajiny, platí z toho niekedy ZP?
Dohoda o brigádnickej práci študenta nezakladá účasť na zdravotnom poistení. Z hľadiska ročného zúčtovania zdravotného poistenia, sú významné príjmy študentov v období od 1.9.-31.12. - kedy zákon pozná samoplatiteľov. Preto konkrétne tento prípad - študent nebude robiť ročné zúčtovanie a nebude doplácať nijaké zdravotné poistenie.
0 0
rybenka rybenka

rybenka je offline (nepripojený) rybenka

somij
Mal by uviesť p.24 od 1.9.2005 do 31.12.2005
p.26 50000


Ak by mu ju vyplatili v januárovej výplate, tak by sa zahrnula až do r.2006 (ak ešte RZ bude).
Nemá nárok deliť si ten príjem 50 000,- pomerne k 12 mesiacom roku 2005. Je tak?
0 0
rybenka rybenka

rybenka je offline (nepripojený) rybenka

Ďakujem, pomohlo.
0 0
bozenka bozenka

bozenka je offline (nepripojený) bozenka

Ak mi stacia k zuctovaniu vyplatne pasky (pracujem na dohody), mam k tlacivu prilozit ich kopie tak ako kopie potvrdeni oprijmoch k danovemu priznaniu? Pozerala som si vzor ako vyplnit typ C na stranke ministerstva ale tam v kolonke pocet priloh nebolo uvedene ziadne cislo.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Myslím, že stačí, ak si ich pre prípad kontroly uschováš.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Veď už mám dávno RZZP odovzdané. Keby aspoň napísali, v čom boli chybné. Ja už neviem čo mám na to povedať. Teraz ako? Podať opravné? Opravia oni? A nie je to kačica, aby sme sa nenudili?
Naposledy upravil Marína : 17.05.06 at 13:47
0 0
mamo mamo

mamo je offline (nepripojený) mamo

Marína
Veď už mám dávno ZZP odovzdané. Keby aspoň napísali, v čom boli chybné. Ja už neviem čo mám na to povedať. Nech si za to zodpovedá niekto iný, ako ja. Teraz ako? Podať opravné? Opravia oni? A nie je to kačica, aby sme sa nenudili?
Prosím, k čomu - komu patrí tento komentár ?
Ďakujem
Marian
0 0
MáriaPaM MáriaPaM

MáriaPaM je offline (nepripojený) MáriaPaM

komentár je k príspevku 329
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Tesne pred mojim príspevkom je uvedený link. Vyjadrila som sa k nemu.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Nerobte paniku. Šlo o to, že na webe MZSR boli tlačivá, kde boli v niektorých položkách predtlačené nuly, pričom tie položky mali byť jednoducho prázdne. Tie isté chybné tlačivá máme dodnes tu na Porade:

http://www.porada.sk/t24763-zdravotn...lka-mz-sr.html

...tiež by som to mal asi stiahnuť a nahradiť tým, čo je dnes na www.health.gov.sk
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
oops, fakt som si myslel že i tu máme chybné tlačivá, tj. tie s nulami ale vidím, že tu máme tlačivká už od nejakého 17.4. tie dobré, holt - sme na Porade. Duch Porady bdie.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ďakujem. Tiež by z etrend-u mohli napísať o čo ide. Tie excel súbory(príklady), ktoré uvádzajú nie sú dobré. Aspoň typ B nie. Ak do odd. IV zadáte, nepočíta dobre a chybné údaje prenáša do ďalších oddielov. Sú tam chybné vzorce. Všetky tie editovateľné tlačivá sú od toho istého autora z www.sideria.sk a šíria sa po nete bleskovou rýchlosťou. Tie, ktoré uverejnili 12.5. ešte ušli, ak ste nepotrebovali riešiť dôchodcu. Opravené-uverejnené 16.5. sú (aspoň pre mňa) nepoužiteľné.
Naposledy upravil Marína : 17.05.06 at 14:40
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Finišuje sa na formulári ročného zúčtovania, ktorý sa bude dať vyplniť v počítači - systém podobný ako Dp na internete, ale toto si stiahnete na Váš počítač a v ňom budete robiť zúčtovania.

Malo by to byť hotové na budúci týždeň, ako jeden z testovačov môžem potvrdiť že je to na 98% hotové, odlaďujú sa posledné chybičky.

Malo by to byť zadarmo.

Z iného súdka - my (aurus) máme zapracované RZ, ktoré budú robiť zamestnávatelia za zamestnancov a poviem vám, že pre mzdárku pri použití dobrého programu je hračka aj to najkomplikovanejšie X tlačivo. Toto neberte ako reklamu, viem, že mnoho iných SW firiem to má podobne, už som počul veľa pochvalných ohlasov na iné softvéry.

Takže opäť - prosím nešíriť paniku, na RZ máte ešte vyše 6 týždňov. Radšej ešte pár dní počkajte, aj sa vám vedomosti lepšie uložia v hlave, aj to bude rýchlejšie a lepšie robiť na PC ako "ručne".
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
bozenka
Ak mi stacia k zuctovaniu vyplatne pasky (pracujem na dohody), mam k tlacivu prilozit ich kopie tak ako kopie potvrdeni oprijmoch k danovemu priznaniu? Pozerala som si vzor ako vyplnit typ C na stranke ministerstva ale tam v kolonke pocet priloh nebolo uvedene ziadne cislo.
K typu C nie ste povinná prikladať kópie dokladov o výške príjmu na dohodu.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
rybenka
Nemá nárok deliť si ten príjem 50 000,- pomerne k 12 mesiacom roku 2005. Je tak?
Nemá nárok, musí priznať celých 50000, hoci boli za prácu za celý rok. Zúčtované a vyplatené boli za december, takže všetko ide do RZZP.
0 0
tomare tomare

tomare je offline (nepripojený) tomare

Podľa §24 kde sú povinnosti zamestnávateľa je napísane

c) písomne oznámiť príslušnej zdravotnej poisťovni spôsobom určeným úradom najneskôr do ôsmich pracovných dní zmenu platiteľa poistného okrem zmeny platiteľa poistného z dôvodu uvedeného v § 11 ods. 8, ktorú treba oznámiť do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom došlo k zmene platiteľa poistného, a okrem zmeny platiteľa poistného z dôvodu uvedeného v § 11 ods. 9, ktorú treba oznámiť najneskôr v termíne pre podanie ročného zúčtovania za rozhodujúce obdobie, v ktorom došlo k zmene platiteľa poistného,

ako sa táto skutočnosť oznamuje? Ide napr. o študenta na dohodu ktorý za 9 až 12 mesiac 2005 presiahol 13000 Sk.?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
tomare: Napr. študent na dohodu, ktorý zarobil za 9-12/2005 viac ako 13000 Sk, to oznamuje tým, že podáva ročné zúčtovanie. Viď § 8 vyhlášky 239/2006 k RZ ZP.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať