Zavrieť

Porady

DzMV 2012 a oznamovacia povinnosť

Prosím súrne potrebujem vyhľadať novelu zákona do DzMV, kde je spomenuté, že od 01.12.2012 sa oznamovacia povinnosť ruší. Vraj pracovníčky z DU nechcú prevzať tlačivo, že už teraz to nie je potrebné a potrebujem im dokázať že táto novela ešte nie je platná - prosííííím
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

dobrava Pozri príspevok
Dobrý deň, ako je to, keď SZČO, používa súkromné MV na služobné účely a zabudol podať DP za rok 2011? Podnikal do 30.11.2011 a DP mal asi podať do 31.1.2012? Splnil si síce oznamovaciu povinnosť, tzn. že oznámil, že podnikať bude len do 30.11.2011, ale DP nepodal a ani nezaplatil daň.
1. Ako sa vypočíta suma, ktorú má zaplatiť od 1.1.2011 - 30.11.2011? ÁNo, platí 11/12 z ročnej dane. 2. Musí podať dodatočné DP? Má zákonnú povinnosť.
3. V akej výške bude asi pokuta, ktorú dostane od DÚ za nepodanie a nezaplatenie DzMV? Určite bude jedna za nepodanie DP, a druhá za oneskorenú daň.
Ďakujem.
V texte.
Naposledy upravil Tweety : 07.06.12 at 09:28 Dôvod: oprava výšky dane
0 0
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

Úha, viem, že DÚ nie je "sociálne cítiacou inštitúciou", ale nepomohla by nejaká žiadosť o čiastočné odpustenie, príp. niečo iné? A ešte - v akej sume približne sa pohybuje pokuta za nepodanie a oneskorené zaplatenie dane - len približne, ďakujem.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
dobrava Pozri príspevok
Úha, viem, že DÚ nie je "sociálne cítiacou inštitúciou", ale nepomohla by nejaká žiadosť o čiastočné odpustenie, príp. niečo iné? A ešte - v akej sume približne sa pohybuje pokuta za nepodanie a oneskorené zaplatenie dane - len približne, ďakujem.
Daňový poriadok
Sankcie

§ 155 Pokuty
http://www.porada.sk/t184188-danovy-...01-2012-a.html

Treba si to preštudovať aj §154
1 0
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

Ďakujem, preštudované.
0 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

Prosím Vás pekne, šofér stratil EČV z vozidla, firma vybavila na DI nové EČV, sme povinní to oznámiť na DÚ, keďže je to stále to isté vozidlo? asi áno...
0 0
latka latka

latka je offline (nepripojený) latka

Dobrý deň, prosím Vás ak zamestnávateľ poskytuje cestovné náhrady zamestnancom,ktorý využívajú motorové vozidlo, v dokladoch ktorého nie sú zapísaný ako majitelia, tak do 30.11.2012 sme neplatili DzMV, od 1.12.2012 musí zamestnávateľ zaplatiť DzMV aj za takého vozidlá.....???? nezáleží teda na tom kto je zapísaný ako držiteľ MV. Na DU neoznamujem nič, platím DzMV len za počet dní ? xx/365 Ďakujem
0 0
účtovníčka_prešov účtovníčka_prešov
Jedinečná ako každí..
v daňovom priznaní k dani z motorových vozidiel sa uvádza:

Riadok č. 07 - uvedie sa daňovník - fyzická osoba alebo právnická osoba, alebo ich organizačná zložka zapísaná do obchodného registra, ktorá podľa:
- § 85 ods. 1 písm. a) zákona - je ako držiteľ vozidla zapísaná v dokladoch vozidla,
- § 85 ods. 1 písm. b) zákona - používa vozidlo, v dokladoch ktorého je ako držiteľ vozidla zapísaná osoba, ktorá zomrela, bola zrušená, alebo zanikla,
- § 85 ods. 1 písm. c) zákona - používa vozidlo, v dokladoch ktorého je ako držiteľ vozidla zapísaná osoba, ktorá nepoužíva vozidlo na podnikanie,
- § 85 ods. 1 písm. d) zákona - používa vozidlo, v dokladoch ktorého je ako držiteľ vozidla zapísaná osoba, ktorá má trvalý pobyt alebo sídlo v zahraničí.
- § 85 ods. 2 písm. a) zákona - zamestnávateľ, ak vypláca cestovné náhrady zamestnancovi za použitie vozidla, v dokladoch ktorého je ako držiteľ zapísaný zamestnanec; to neplatí; ak zamestnávateľom je vyšší územný celok, do rozpočtu ktorého plynie daň z motorových vozidiel,

- § 85 ods. 2 písm. b) zákona - stála prevádzkareň alebo iná organizačná zložka osoby s trvalým pobytom alebo sídlom v zahraničí.

Na daňový sa hlásia len autá, ktoré si firma zaradzuje do majetku. Vo vašom prípade nenahlasujete. Poznámka: daň sa počíta na mesiace nie na dni.
0 0
účtovníčka_prešov účtovníčka_prešov
Jedinečná ako každí..
paťuška Pozri príspevok
Prosím Vás pekne, šofér stratil EČV z vozidla, firma vybavila na DI nové EČV, sme povinní to oznámiť na DÚ, keďže je to stále to isté vozidlo? asi áno...
ja by som napísala oznámenie na Daňový úrad, že došlo ku zmene EČV nakoľko na oznámeniach o prihlásení aut sa píše práve EČV.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

latka Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím Vás ak zamestnávateľ poskytuje cestovné náhrady zamestnancom,ktorý využívajú motorové vozidlo, v dokladoch ktorého nie sú zapísaný ako majitelia, tak do 30.11.2012 sme neplatili DzMV, od 1.12.2012 musí zamestnávateľ zaplatiť DzMV aj za takého vozidlá.....???? nezáleží teda na tom kto je zapísaný ako držiteľ MV. Na DU neoznamujem nič, platím DzMV len za počet dní ? xx/365 Ďakujem
ano, od 1.12.2012 je taketo znenie zakona (rozoberali sme to v predchadzajucich prispevkoch):

§ 85
Daňovník

(1) Daňovníkom je fyzická osoba alebo právnická osoba, alebo ich organizačná zložka zapísaná do obchodného registra, ktorá
a) je ako držiteľ vozidla zapísaná v osvedčení o evidencii časť I a osvedčení o evidencii časť II45aa);42) ak ide o prenájom vozidla bez predkupného práva, daňovníkom je osoba, ktorá je zapísaná v dokladoch vozidla ako vlastník,
b) používa vozidlo, v osvedčení o evidencii časť I a osvedčení o evidencii časť II45aa) ktorého je ako držiteľ vozidla zapísaná osoba, ktorá zomrela, bola zrušená alebo zanikla,
c) používa vozidlo, v osvedčení o evidencii časť I a osvedčení o evidencii časť II45aa) ktorého je ako držiteľ vozidla zapísaná osoba, ktorá nepoužíva vozidlo na podnikanie.
(2) Daňovníkom je tiež
a) zamestnávateľ, ak vypláca cestovné náhrady42a) zamestnancovi za použitie vozidla; to neplatí, ak zamestnávateľom je vyšší územný celok, do rozpočtu ktorého plynie daň z motorových vozidiel,
b) stála prevádzkareň43) alebo iná organizačná zložka43) osoby s trvalým pobytom alebo sídlom v zahraničí.


§ 91

(7) Pri vzniku a zániku daňovej povinnosti v priebehu zdaňovacieho obdobia a ak vznikne a zanikne daňová povinnosť v jeden deň, je daňovník povinný zaplatiť pomernú časť dane v lehote na podanie daňového priznania. Pomerná časť dane sa vypočíta ako súčin jednej tristošesťdesiatpätiny a v priestupnom roku jednej tristošesťdesiatšestiny ročnej sadzby dane a počtu kalendárnych dní, v ktorých sa vozidlo používalo na podnikanie.

(znenie do 30. 11.2012: (7) Pri vzniku a zániku daňovej povinnosti v priebehu zdaňovacieho obdobia je daňovník povinný zaplatiť pomernú časť dane v lehote na podanie daňového priznania. Pomerná časť dane sa vypočíta ako súčin jednej dvanástiny ročnej sadzby dane a počtu kalendárnych mesiacov, v ktorých sa vozidlo používalo na podnikanie.)

0 0
c.s.i. c.s.i.

c.s.i. je offline (nepripojený) c.s.i.

Dobrý deň, poprosila by som o radu. Sme spoločnosť zaoberajúca sa predajom nových a jazdených vozidiel. Medzi výkupom a následným predajom jazdeného vozidla sa stáva, že toto vozidlo odhlásime z pôvodných značiek a prihlásime na našu firmu. TP je vystavený na našu spoločnosť.
Moja otázka znie:
Musíme za tieto vozidlá posielať Oznámenie *)vzniku *)zániku daňovej povinnosti k dani z motorových vozidiel a následne na konci roka uvádzať v daňovom priznaní a uhradiť daň?
A náklady na kolky pri prihlásení na ŠPZ a prípadne PHM bude daňovým nákladom? Vopred ďakujem
0 0
c.s.i. c.s.i.

c.s.i. je offline (nepripojený) c.s.i.

Dobrý deň, poprosila by som o radu. Sme spoločnosť zaoberajúca sa predajom nových a jazdených vozidiel. Medzi výkupom a následným predajom jazdeného vozidla sa stáva, že toto vozidlo odhlásime z pôvodných značiek a prihlásime na našu firmu. TP je vystavený na našu spoločnosť.
Moja otázka znie:
Musíme za tieto vozidlá posielať Oznámenie *)vzniku *)zániku daňovej povinnosti k dani z motorových vozidiel a následne na konci roka uvádzať v daňovom priznaní a uhradiť daň?
A náklady na kolky pri prihlásení na ŠPZ a prípadne PHM bude daňovým nákladom? Vopred ďakujem
0 0
uctokrajan uctokrajan

uctokrajan je offline (nepripojený) uctokrajan

Jazdíš s nimi počas tohto obdobia? Používaš ich na podnikateľskú činnosť?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
c.s.i. Pozri príspevok
Dobrý deň, poprosila by som o radu. Sme spoločnosť zaoberajúca sa predajom nových a jazdených vozidiel. Medzi výkupom a následným predajom jazdeného vozidla sa stáva, že toto vozidlo odhlásime z pôvodných značiek a prihlásime na našu firmu. TP je vystavený na našu spoločnosť.
Moja otázka znie:
Musíme za tieto vozidlá posielať Oznámenie *)vzniku *)zániku daňovej povinnosti k dani z motorových vozidiel a následne na konci roka uvádzať v daňovom priznaní a uhradiť daň?
A náklady na kolky pri prihlásení na ŠPZ a prípadne PHM bude daňovým nákladom? Vopred ďakujem
Vznik, zánik a daň len v tom prípade, ak vozidlo bolo používané v súvislosti s podnikaním.
1 0
c.s.i. c.s.i.

c.s.i. je offline (nepripojený) c.s.i.

Maximálne sa robia predvádzacie jazdy zákazníkom.
0 0
uctokrajan uctokrajan

uctokrajan je offline (nepripojený) uctokrajan

AK SI
0 0
uctokrajan uctokrajan

uctokrajan je offline (nepripojený) uctokrajan

Ak si uplatnis PHM, poistku,... do nakladov tak treba.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
uctokrajan Pozri príspevok
Ak si uplatnis PHM, poistku,... do nakladov tak treba.
A ak si to neuplatníš a používaš ho na podnikanie, tak aj tak treba.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

marjankaj Pozri príspevok
A ak si to neuplatníš a používaš ho na podnikanie, tak aj tak treba.
Súhlasím, uplatnenie nákladov nie je rozhodujúce, rozhodujúce je jeho používanie v podnikani.
0 0
alusa783 alusa783

alusa783 je offline (nepripojený) alusa783

po prečítaní témy potrebujem aby mi niekto potvrdil alebo vyvrátil výpočet dani v 12/2012 ked na služobnu cestu použije zamestnanec iné ako firemné vozidlo
počíta sa to na dni? ano?
Doplnenie: toto som skopírovala z predchádzajuceho príspevu ale stále mi neni jasné ktorý výpočet použit..
Pomerná časť dane sa vypočíta ako súčin jednej dvanástiny ročnej sadzby dane a počtu kalendárnych mesiacov, v ktorých sa vozidlo používalo na podnikanie.Pomernú časť dane vypočítanú ako súčin jednej tristošesťdesiatpätiny ročnej sadzby dane apočtu kalendárnych dní, v ktorých sa vozidlo používalo na prepravu uskutočnenú mimo výkonu vo verejnom záujme, je daňovník povinný zaplatiť v lehote na podanie daňového priznania.
Naposledy upravil alusa783 : 10.12.12 at 07:45 Dôvod: doplnenie
0 0
alusa783 alusa783

alusa783 je offline (nepripojený) alusa783

volala som teraz k nam na drsr. a povadala mi že nevie ako to je.... tak potom kto to ma vediet? nezadaval niekto odborný dopyt a nema na to odpoved?
0 0
Načítať ďalšie