Zavrieť

Porady

Co este potrebujem pri zacati FO?

Dobry den. Chcela by som sa opytat na nasledovne. Vcera som dostala zivnost s terminom zacatia od 1.2.2006. Stihla som v tento isty den ist aj na DU a zaregistrovat sa a uz mam zaregistrovanu aj pokladnicu a dnes som ju aj dala prerobit na moju hlavicku. Mala by som sa este prihlasit do zdravotnej poistovne a na socialku, do kolkych dni?. Zdravotna tam kde som prihlasena ako poistenec ale nerozumiem tej socialke. Preco tam sa nemusim prihlasit rok? a preco potom? A mam nejaku este inu povinnost sa prihlasit inde?
Usporiadat
Vianocka Vianocka

Vianocka je offline (nepripojený) Vianocka

veselá kopa
Pozrite sa lepsie na § 226 "Dohoda o vykonani prace" v Zakonniku prace, ziadne ustanovenie nehovori o opakujucej sa cinnosti, tieto slova boli vypustene, limitujuci je len predpokladany rozsah prace a to - nepresiahnut 300 hodin v kalendarnom roku.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

ak budeš mať zamestnancov musíš sa zaregistrovať ako zamestnávateľ na DÚ aj v SP a posielať výkazy
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Registráciu v SP - SZČO
- Zamestnávateľ
- PvN je d o b r o v o ľ n é
v ZP - SZČO
- Zamestnávateľ ak sa rozhodneš
zamestnávať na PZ
na CS- ak budeš do obehu uvádzať spotreb.
balené liehoviny
a ešte pár ohlasovacích povinností ak budeš robiť s potravinami . ale to až keď upresníš.

Nech to akokoľvek upravujem stále to nemá tú správnu formu
Naposledy upravil Melnick : 15.02.06 at 21:04
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac

Vianocka
Pozrite sa lepsie na § 226 "Dohoda o vykonani prace" v Zakonniku prace, ziadne ustanovenie nehovori o opakujucej sa cinnosti, tieto slova boli vypustene, limitujuci je len predpokladany rozsah prace a to - nepresiahnut 300 hodin v kalendarnom roku.
Dohody o prácach vykonávaných
mimo pracovného pomeru
§ 223



(1) Zamestnávateľ môže na plnenie svojich úloh alebo na zabezpečenie svojich potrieb výnimočne uzatvárať s fyzickými osobami dohody o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru (dohodu o vykonaní práce a dohodu o brigádnickej práci študentov), ak ide o prácu, ktorá je vymedzená výsledkom a ktorej výkon v pracovnom pomere by bol pre zamestnávateľa neúčelný alebo nehospodárny. Na pracovnoprávny vzťah založený dohodami o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru (dohoda o vykonaní práce a dohoda o brigádnickej práci študentov) sa vzťahujú ustanovenia prvej časti.


Tu sa píše, že to musí byť práca, ktorá je vymedzená výsledkom. Je to všeobecne pre dohody vykonávané mimo pracovného pomeru (DoVP, DoBPŠ).

Len blbé je, že to platí aj pre študentov, čo som si doteraz myslela, že študenti môžu robiť aj opakujúce sa činnosti.

Myslíte, že sa dá odvolať na to, že pracovný pomer by bol pre zamestnávateľa nehospodárny?






0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať