Zavrieť

Porady

dochodok z dovodu slabozrakosti a VP

Zdravim Vas,
neviem, ci pisem do spravnej rubriky, nakolko som tu novacik...
Moj rodinny znamy by sa rad zaclenil k poberatelom dochodku (ci uz ciastocneho, alebo uplneho) z dovodu slabozrakosti. Na jedno oko vidi velmi slabo, na druhe lepsie. Doteraz soferoval bez problemov, no otazkou je, ci mu nebude odobraty VP, ked mu dochodok priznaju. Resp. je nejaka sanca, aby mu VP nechali?
Dakujem za vsetky rady!
Usporiadat
1ivanka 1ivanka

1ivanka je offline (nepripojený) 1ivanka

takze, na jedno oko vidi aj prvy riadok rozmazano, nizsie riadky nic, a na druhe vidi vrchne riadky a nevidi tie najmensie dole. s okuliarmi...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ak nevidí dobre, nepatrí za volant, ak vidí tak, že môže jazdiť, nech si na ID nerobí nádej.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
1ivanka Pozri príspevok
takze, na jedno oko vidi aj prvy riadok rozmazano, nizsie riadky nic, a na druhe vidi vrchne riadky a nevidi tie najmensie dole. s okuliarmi...
...ivka ....tu neporiešiš nič .......

Konečné resumé dá aj tak iba oftalmológ , nik iný .....
Pôvodca textu príspevku: 1ivanka
tak teda takto:
znameho prepustili z prace z dovodu nadbytocnosti (ma 59 rokov, odrobenych ma 39 rokov, 1 dieta). vzhladom k tomu, ze v nasom regione si tazko najde pracu a ma cca 3 roky do normalneho a cca 1,5 roka do predcasneho dochodku, rozhodol sa skusit "vyuzit" svoj zdravotny stav na priznanie invalidneho dochodku a akosi si tym pomoct do casu starobneho dochodku. Trpi glaukomom, na jednom oku v pokrocilom stadiu, druhe oko sa ako tak drzi... Byva na dedine, a bez auta by sa doma nepohli. Preto sa pytame, ci by to ovplyvnilo aj vlastnictvo VP. Bo ak ano, asi by sa na to vy... a nejak by to prezili aj s tou almuznou, ktorej sa hovori podpora a socialna davka.
...invalidný neriešim , nevyznám sa v problematike ...
...ak by sa dalo , skôr by som potom uvažoval aj o prečasnom dôchodku ........no to by asi nebolo nejaké terno ....

...hm ....a ten vodičák ???...záleží fakt od očiara ...ako som spomenul svojho šéfa , jedno oko sklenené , na druhom dosť silné dioptrie , no šoféroval ...
Na odobratie vodičáku to nebolo .
No ak očiar usúdi , že známy nebude schopný za volantom poriadne vidieť , raz dva dá podnet na DI ...seba tiež chráni ...
...na a v tejto súvislosti mi nedá nespomenúť tiež inú variantu , tú horšiu stránku šoférovania .

Čo ak náhodou spôsobí známy nejakú dopravnú nehodu ????
Jeho oči neboli v poriadku , on bol vinný , nakoľko prehliadol .........atď .......
Vzal by si niečo také na svedomie ???
Ja nie ......


Poznámočka :
...moja doktorečka mi tiež zakázala šoférovať , manželka kľúče od auta dala na určitý čas k ľadu ......ešte som ale stihol jedného ťuknúť ...
Keď som jej potom povedal , že už mám povolenku , nechcela mi veriť - doktorka jej to musela do očí potvrdiť ...
0 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

1ivanka Pozri príspevok
takze, na jedno oko vidi aj prvy riadok rozmazano, nizsie riadky nic, a na druhe vidi vrchne riadky a nevidi tie najmensie dole. s okuliarmi...

myslim, ze neporiesi nic, no je to len moj nazor. Moja kamaratka videla- 1.oko- 1 riadok skoro nic a 2.oko 3 riadky s okulioarmi samozrejme a dostala 45%- plus mala ine pridruzene diagnozy. No posudklari su rozni, asi treba vyskusat.Ona vsak bola rok pred posudenim DPN, mala za sebou 5 ocnych operacii.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať