Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie preddavkov na daň 2011

Dobrý deň, vie mi niekto poradiť. Môže zamestnanec, ktorý ukončil pracovný pomer požiadať svojho bývalého zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane zo závislej činnosti. Ak áno, tak ako mu prípadný preplatok či nedoplatok vysporiada?
Usporiadat
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

Tamila Pozri príspevok
správne uvažuješ
ďakujem, už si radšej všetko overujem, pekný deň
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Tweety Pozri príspevok
Môže požiadať o RZD, preplatok sa mu vysporiada jednoducho, buď cez pokladňu, alebo bezhotovostne.
Dobrý večer, a ako sa tento preplatok dane vráti z du zamestnávateľovi, keď preplatok vráti zamestnancovi?
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Gong Pozri príspevok
Dobrý večer, a ako sa tento preplatok dane vráti z du zamestnávateľovi, keď preplatok vráti zamestnancovi?
...v budúcom mesiaci, resp. mesiacoch si pri odvode voči DÚ uplatníš.....
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
tictac7 Pozri príspevok
...v budúcom mesiaci, resp. mesiacoch si pri odvode voči DÚ uplatníš.....
zamestnancovi, ktorému vraciam preplatok na dani, už u nás nepracuje, momentálne nezamestnávame žiadnych zam., z du si to ako uplatním, napíšem žiadosť o vrátenie preplatok na dani? a čo všetko k žiadosti priložím?
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Gong Pozri príspevok
zamestnancovi, ktorému vraciam preplatok na dani, už u nás nepracuje, momentálne nezamestnávame žiadnych zam., z du si to ako uplatním, napíšem žiadosť o vrátenie preplatok na dani? a čo všetko k žiadosti priložím?
?????????????????????
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Gong Pozri príspevok
?????????????????????

akože, sorry, ale toto ma trošku že fakt nasrdilo..... daj ich sem štyristoosemdesiatpäť, trebárs.....
0 0
Tina855 Tina855

Tina855 je offline (nepripojený) Tina855

Keď vyjde zamestnancovi nedoplatok v ročnom zúčtovaní napr. 3 centy? musí ich doplatiť?
Naposledy upravil Tina855 : 05.03.13 at 19:06
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Tina855 Pozri príspevok
Keď vyjde zamestnancovi nedoplatok v ročnom zúčtovaní napr. 3 centy? musí ich doplatiť?
Ak neuplatňuje postup podľa § 50 - teda nechce darovať 2 % z dane, nedoplatok nezrážaš. Ak chce dať 2%, nedoplatok musí doplatiť.
5 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Gong Pozri príspevok
zamestnancovi, ktorému vraciam preplatok na dani, už u nás nepracuje, momentálne nezamestnávame žiadnych zam., z du si to ako uplatním, napíšem žiadosť o vrátenie preplatok na dani? a čo všetko k žiadosti priložím?

Mam presne taky isty pripad ...
mali sme dohodarov kt. si uplatnovali NCZD, pracovali len pol roka, robila som im rocne zuctovanie dane, vysiel mi preplatok ktory im mam poukazat, k 31.12.2012 skoncili prac.pomer na dohodu. Uhradim im na osobny ucet preplatok. V roku 2013 uz nemame ziadnych zamestnancov ani dohodarov a najblizsi pol rok asi ani nebudu.
Urobila som si hlasenie za rok 2012 tam mi ten ich preplatok neukazalo v com v akom tlacive budem vidiet ten preplatok na dani ktory si mam ziadat od DU? prosim o radu, dakujem velmi pekne.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať