Zavrieť

Porady

Kvetinová záhrada

Pred 4 rokmi som založila tému o ovocnom sade,ktorý je už viac menej zasadený,teraz sú na rade nižšie poschodia a síce kvety -trvalky vysoké,nízke,bylinky.Táto téma bude o kvetoch ktoré pestujete,ku ktorým máte blízko a hlavne to má byť miesto na všetky otázky a odpovede ohľadom kvetov.
1-pestuje niekto floxy?Aké máte s nimi skúsenosti,čo potrebujú?
2-pestuje niekto ľaliovky?Aké máte skúsenosti?Na čo treba dať pozor?
A samozrejme dalšie nápady,čo sa Vám v záhrade páči a čo nie.
Dakujem.
Usporiadat
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

lupinos, zlatobyľ, rudbekia, vlčí mak

a ešte jeden tip http://www.hostazahrada.sk/bonsaj%20hosta.htm
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

ludmilla Pozri príspevok
snažila som sa nájsť obrázok sfarbenia mojej fakle, našla som niečo podobné na nete

Nádhera,aká je vysoká?Neláme sa?
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

arizona Pozri príspevok
funkie https://www.google.sk/search?q=funki...ufPM_usgb43u1w
Su velmi nenarocne a krasne vyplnia prazdne miesta v tieni a poltieni
Na hosty sa veľmi teším,ale najprv musia narásť stromy a kry aby poskytovali tieň.Zatiaľ sme ako na Sahare.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Takže zajtra idem pozrieť tú moju záhradu,minulý týždeň to tam vyzeralo ako v subsaharskej Afrike.Pomaly selektujem rastlinky ktoré to tam prežijú.Kľučové bude nasadiť len také kvety,ktoré stačí vždy a za každých okolností,aj nepršavých poliať 1x týždenne.Máte nejaké návrhy?
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Všetky sedumy, skalné ruže, irisy, sirôtky, čerkáče..aj obyč. aj peniažkový, kotúč, ježibaba a mnoho iné... teraz ma viac nenapadne... vydržia tvoju saharu...aj ja mám na záhrade saharu a kvety mám pekné.
2 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

BXLmiami Pozri príspevok
Takže zajtra idem pozrieť tú moju záhradu,minulý týždeň to tam vyzeralo ako v subsaharskej Afrike.Pomaly selektujem rastlinky ktoré to tam prežijú.Kľučové bude nasadiť len také kvety,ktoré stačí vždy a za každých okolností,aj nepršavých poliať 1x týždenne.Máte nejaké návrhy?
Ešte aj rebríčky, kocúrnik, šalvie, yzop, slamiha, saturejka, ľaliovky, nátržníky, bradavec, pamajorán, levanduľa, veroniky...
1 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

kukučka Pozri príspevok
ľaliovka, margaréty, stračia nôžka, vysoký flox, mne sa najviac páčia jesenné: rozchodník, hosty, starý mládenec, chryzantémy, machovka / tú som teraz vyhodila dve vedrá koreňov, príliš sa jej u mňa darí/ no a ešte dajaké, ktorých mená nepoznám
Zaujímavý názov - aký je to kvet?
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Nenašla som foto, vysoké jesenné trvalky astry? Vytvárajú metliny a sú biele, ružové, modré aj bordové, niečo podobné ako na obrázkoch. Nájdete okolo plotov na každej dedine.
Starý mládenec má veľa kvetov, ale úplne drobnučké.
Naposledy upravil kukučka : 10.06.12 at 11:01
astra.jpg  
Astra-zlatovlasa-Little-Carlow.jpg  
astrovky.jpg  
1/1
2 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

BXLmiami Pozri príspevok
Takže zajtra idem pozrieť tú moju záhradu,minulý týždeň to tam vyzeralo ako v subsaharskej Afrike.Pomaly selektujem rastlinky ktoré to tam prežijú.Kľučové bude nasadiť len také kvety,ktoré stačí vždy a za každých okolností,aj nepršavých poliať 1x týždenne.Máte nejaké návrhy?
Myslim, ze 1 tyzden pez polievania vydrzia vsetky trvalky aj kry. A hlavne vsetky u nas bezne pestovane kvety. Myslim tie, ktore vidiet aj u starych babiek v zahrade.Ruze, floxy,pivonie,astry,cinie. Dokonca aj kvety,ktore sme zvyknute sadit do crepnikov ked zasadime volne do pody netreba casto polievat,napr. datury,oleadnre,muskaty.
Ja mam napr. v crepnikoch datury . Strasne lubia vodu, musia sa polievat aj 2x denne. Ale mam aj dve zasadene v zahrade, ani o nich neviem a listy nevadnu,polievam iba obcas,ked su moc velke sucha.

Ak su velke sucha a chodis na zahradu malo, kvety pred odchodom vydatne polej a po zahonoch rozhod vrstvu pokosenej travy. To zadrzi vlhko okolo korenov.
Poznam aj druhu moznost,ako dodat kvetom vodu v case nepritomnosti. Zober 2.litrovu plast. flasu,odrez dno a zapichni ju hrdlom vedla kvetiny. Napln vodou. Voda sa bude postupne uvolnovat...
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Odporúčam, kúpte si knihu Záhradničíme s lunou od Johanna Paunggerová
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Tak tieto neskutočné suchá,ktoré odrovnávali aj staré stromy prežili najlepšie ľaliovky,nevyhynula zatiaľ ani jedna.Drží sa asi tretina floxov vysokých,výborne sa darí floxom nízkym a bylinkám,levandule sú nádherné.Ostatné nasadené kvety O bodov,nezvládli to hned od začiatku.Top kvet je hortenzia Vanille fraise,nádherná a odolná.
Nevie niekto,čo je to po slovensky jirinka?
0 0
halintoa halintoa

halintoa je offline (nepripojený) halintoa

jiřinky sú georgíny (dálie)
1 0
travina travina

travina je offline (nepripojený) travina

[QUOTE=BXLmiami;2105930].Top kvet je hortenzia Vanille fraise,nádherná a odolná.
QUOTE]

Potrebuje táto hortenzia kyslú rašelinovú pôdu?
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

[QUOTE=travina;2106394]
BXLmiami Pozri príspevok
.Top kvet je hortenzia Vanille fraise,nádherná a odolná.
QUOTE]

Potrebuje táto hortenzia kyslú rašelinovú pôdu?
Dala som pri sadení pôdu na azalky a asi 3x za sezonu pohnojim hnojivom na azalky,to je všetko.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Mam taky problem. U nas v bloku mame krasnu predzahradku. Orientacia juhozapad- slnka stale dost,. niekeky az privela.

No pani, ktora sa o to starala, su tam len nejake zelene listy paprade a sem tam na jar tulipanik, ci narcis uz to robit nechce.

Ja som sa podujala, ze by som si to vzala " pod kridlo". No som laik. Co by ste odporucali do takej predzahradyk? velmi by mi to pomohlo.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Niečo na inšpiráciu.
https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

alaya1 Pozri príspevok
Mam taky problem. U nas v bloku mame krasnu predzahradku. Orientacia juhozapad- slnka stale dost,. niekeky az privela.

No pani, ktora sa o to starala, su tam len nejake zelene listy paprade a sem tam na jar tulipanik, ci narcis uz to robit nechce.

Ja som sa podujala, ze by som si to vzala " pod kridlo". No som laik. Co by ste odporucali do takej predzahradyk? velmi by mi to pomohlo.
Tak ja som začiatočník,ale nízke ľaliovky sa mi tak páčia,že by som ich pichla všade.Taktiež nízky flox a tymian,ostatné musia poradiť druhí.
2 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

alaya1 Pozri príspevok
Mam taky problem. U nas v bloku mame krasnu predzahradku. Orientacia juhozapad- slnka stale dost,. niekeky az privela.

No pani, ktora sa o to starala, su tam len nejake zelene listy paprade a sem tam na jar tulipanik, ci narcis uz to robit nechce.

Ja som sa podujala, ze by som si to vzala " pod kridlo". No som laik. Co by ste odporucali do takej predzahradyk? velmi by mi to pomohlo.
BTW, to nie je problém, ale radosť a relax ... Problémy vyzerajú inak...

Bolo by dobre, keby si uviedla aspoň približne, o koľko m2 sa jedná ... Podľa toho by sa dalo poradiť, keďže niektoré druhy sa rozrastajú veľmi rýchlo, aby Ti to tam nezarástlo...
Určite zasadiť na jeseň nejaké cibuľoviny /krókusy, tulipány, narcisy/, potom nasadiť niečo pôdokryvné a trvalé /trebárs floxy/, na leto dať napr. margarétky, ľalie či dhalie a určite niečo stálozelené, aby to bolo pekné aj na jeseň či v zime /listy Hosty alebo nízke konifery/.
A nechať trošku miesta na vysadenie letničiek, ktoré môžeš každoročne obmieňať.
Nenáročné a vďačné sú neraz zaznávané garafie /rôznej výšky, farieb aj tvarov/.
Vysadiť ju proste tak, aby tam vždy niečo pekné kvitlo, čo by lahodilo oku a pohladilo dušu domácich i okoloidúceho pútnika...
Preto napíš, aký "funduš" si to vlastne "zdedila"... Aby to zasa nebolo prepchaté, lebo menej je niekedy viac.
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Oliwa Pozri príspevok
BTW, to nie je problém, ale radosť a relax ... Problémy vyzerajú inak...

Bolo by dobre, keby si uviedla aspoň približne, o koľko m2 sa jedná ... Podľa toho by sa dalo poradiť, keďže niektoré druhy sa rozrastajú veľmi rýchlo, aby Ti to tam nezarástlo...
Určite zasadiť na jeseň nejaké cibuľoviny /krókusy, tulipány, narcisy/, potom nasadiť niečo pôdokryvné a trvalé /trebárs floxy/, na leto dať napr. margarétky, ľalie či dhalie a určite niečo stálozelené, aby to bolo pekné aj na jeseň či v zime /listy Hosty alebo nízke konifery/.
A nechať trošku miesta na vysadenie letničiek, ktoré môžeš každoročne obmieňať.
Nenáročné a vďačné sú neraz zaznávané garafie /rôznej výšky, farieb aj tvarov/.
Vysadiť ju proste tak, aby tam vždy niečo pekné kvitlo, čo by lahodilo oku a pohladilo dušu domácich i okoloidúceho pútnika...
Preto napíš, aký "funduš" si to vlastne "zdedila"... Aby to zasa nebolo prepchaté, lebo menej je niekedy viac.

Dakujem pekne za uzitocne rady, ja to zajtra cez den vyfotim, aby to bolo vidno,. ako to vyzera teraz. Aj to odmeriam, aspon priblizne.Ja uz ked nieco robim, chcela by som, aby to bolo pekne a aj ucelne a hlavne verim, ze to nebuide miesto na "nakupy" inych.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Pravdupovediac, nie je mi celkom jasné, čo si myslela tými poslednými slovami: miesto na "nákupy" iných... Akože to chceš "obhospodarovať" výlučne Ty a druhý nech tam nič nesadí, či...?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať