Zavrieť

Porady

24 rocna vydata studentka

Dobry den, dufam ze som co najlepsie zaradila svoju otazku. Rada by som sa opytala, mam 24 rokov a studujem denne na VS, v juny mam statnice na Bc. a v auguste sa vydavam, chcem sa opytat, ak by ma nikam nevzali do prace, ci ak budem dalej pokracovat v dennom studiu, ci mam narok na nejake davky, socialne alebo nieco take. Alebo nastupim do skoly externe, mam narok na nejake davky? ak sa mi nepodari najst pracu? Byvat nebudem s rodicmi. Jednoducho by som rada vedela, ake su moje moznosti, ak sa vydam a chcem dalej studovat. Dakujem velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    ale studentka by mohla vediet napisat v juni

    A k otazke:
    do 8 dni po statniciach musis nahlasit v ZP ukoncenie studia, rovnako rodicia maju odhlasit danovy bonus a pridavky na dieta
    ak nebudes pokracovat v dennom studiu, je dobre prihlasit sa na UP, aby si si nemusela sama platit zdravotne poistenie

    a co sa tyka dalsich otazok, do 25 rokov a do svadby si posudzovana kvoli socialnym davkam s rodicmi
    po vydaji si posudzovana spolu s manzelom

    takze je porebne vediet, co robi, bude robit tvoj buduci manzel, jeho prijmy a pod.

    ak budes dalej studovat na dennom studiu ... tak vlastne tiez ...
    Ospravedlnujem sa za chybu aj zle zaradenie temy, nevedela som sa v tom zorientovat. Takze sitaucia napr. vydam sa moj manzel je zarobkovo cinny a studujem denne mam narok na nejake davky?
    Alebo studujem externe, samozrejme skolu si platim ale v pripade, ze si nenajdem pracu mam narok na nejake davky? Alebo je teda mojim "zivitelom" manzel?
    Popripade meni sa nejako moja situacia po dosiahnuti 25 roku?
    Naposledy upravil pajtaska21 : 17.02.12 at 08:19 Dôvod: zle vyjadrenie

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    pajtaska21 Pozri príspevok
    Ospravedlnujem sa za chybu aj zle zaradenie temy, nevedela som sa v tom zorientovat. Takze sitaucia napr. vydam sa moj manzel je zarobkovo cinny a studujem denne mam narok na nejake davky?
    Alebo studujem externe, samozrejme skolu si platim ale v pripade, ze si najdem pracu mam narok na nejake davky? Alebo je teda mojim "zivitelom" manzel?
    Popripade meni sa nejako moja situacia po dosiahnuti 25 roku?
    Ak tvoj manzel zaraba, musi ta zivit (plati vzajomna vyzivovacia povinnost manzelov).
    Narok na socialne davky by ste mohli mat jedine v pripade, ze by vas spolocny prijem nedosahoval zivotne minimum dvojice.

    Ak budes vydata, vek 25 rokov na tom stave nic nemeni.

    24 rocna vydata studentka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.