Zavrieť

Porady

Co mam este spravit na konci roka?

Ahojte,
chcela by som Vás poprosiť o radu. Douctovala som rok 2005,(JU) uzatvorila penaz. dennik, knihu pohladavok a knihu zavazkov, tak aj knihu ucet v banke. Urobila som inventar. supis pokladne (4x do roka) a inventar. zásob aj ked ich stav je 0.
Pohladavky aj zavazky mam vsetky uhradene. Uz mam urobene vsetko alebo mi este cosi chyba?
Mozem urobit uz DP , jasne ze vyplnujem aj vykaz o prijmoch a vydavkoch a o majetku a zavazkoch.
Co teda este ???

Dakujem pekne za pomoc. Prajem pekný den
Usporiadat
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Lenuška
K ZITA5 prísevku č16.
MôJ klient si dal v banke trvalý príkaz na úhrady SP a ZP k 15.v mesiaci.
Po registrácii utekal rovno do banky.
Platí napr. na február vo februári. Takže pri ňom nevykazujem záväzky k 31.12. Proste si to nenechal do 8. dňa nasledujúceho mesiaca.
I tak še dá.
Nebude s tým nejaký problém pri zúčtovaní preddavkov ZP?

V tomto prípade by ste mali vykazovať pohľadávku voči SP a ZP k 31.12. vo výške uhradeného poistného vopred, lebo mám taký pocit, že poisťovni nabehne pohľadávka voči SZČO až 1.1. nasledujúci mesiac. Takže neviem, či ten záväzok k 31.12., ak hradíte poistné podľa zákona, je vôbec opodstatnený. Skôr by som to dal do rezerv...
Naposledy upravil M3G : 21.02.06 at 22:47
0 0
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

ja by som sa chcela poradiť ohľadom daňového bonusu v prípade SZČO, evidujete rozdiel daň. bonusu a daň. povinnosti ako pohľadávku voči DU? Mam tento rozdiel - DB je vyšší ako daň. povinnosť, vykázať ako neuhr. pohľadávku vo výkaze majetku a záväzkov?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

M3G
Nebude s tým nejaký problém pri zúčtovaní preddavkov ZP?
NEBUDE, ja (liba2) už dlhé roky platím odvody štvrťročne 8-ho v 2.mesiaci štvrťroka.
V tomto prípade by ste mali vykazovať pohľadávku voči SP a ZP k 31.12. vo výške uhradeného poistného vopred, lebo mám taký pocit, že poisťovni nabehne pohľadávka voči SZČO až 1.1. nasledujúci mesiac. Takže neviem, či ten záväzok k 31.12., ak hradíte poistné podľa zákona, je vôbec opodstatnený. Skôr by som to dal do rezerv...
Lenuška, uhradené poistné nebude ani záväzok ani pohľadávka ani rezerva. Uhradené bolo 15.12.05 za december, teda O.K. Dátum 8.1.06 je len dátum splatnosti - najneskorší deň, dokedy treba zaplatiť, ale skrátiť túto lehotu si môžeš.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

misurka
ja by som sa chcela poradiť ohľadom daňového bonusu v prípade SZČO, evidujete rozdiel daň. bonusu a daň. povinnosti ako pohľadávku voči DU? Mam tento rozdiel - DB je vyšší ako daň. povinnosť, vykázať ako neuhr. pohľadávku vo výkaze majetku a záväzkov?
Ja ich evidujem zvlášť. Daň z príjmu SZČO-záväzok a keďže daňový bonus sa odpočítava od inej dane(zo závislej činnosti), tak ako pohľadávku.
0 0
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

Ja mám to vysporiadanie v rámci jednej dane - prijmy zo živnosti, myslim, že rozdiel stači evidovať ako pohľadávku, či nie?
Marína
Ja ich evidujem zvlášť. Daň z príjmu SZČO-záväzok a keďže daňový bonus sa odpočítava od inej dane(zo závislej činnosti), tak ako pohľadávku.
0 0
janasim janasim

janasim je offline (nepripojený) janasim

To si robíte srandu že peň.denník treba tlačiť po mesiacoch!
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

janasim
To si robíte srandu že peň.denník treba tlačiť po mesiacoch!
Ale ako vtip to bolo celkom gut

Jasne, že netlačíme po mesiacoch
0 0
KOKSO KOKSO

KOKSO je offline (nepripojený) KOKSO

Ahoj, ja v JU evidujem Knihu došlých a odoslaných FA, knihu pohľadávok a záväzkov, peňažný denník (a vôbec nie vytlačených po mesiaci), Inventarizačný list i keď je nulový a to je všetko. Čo sa týka tlačenia peň. denníka po mesiacoch, neviem kde je v zákone takto stanovené. Ak to niekto vie, prosím o nápovedu. Pri podaní DP nezabudni priložiť kópiu zmluvy o zružení (ak sa jedná o združenie) a kópiu výpisu od zamestnávateľa ( ak živnostník pracuje aj na pracovný pomer). Dúfam, že je to kompletná a spravna recenzia z mojej strany na tvoju otázku.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
KOKSO
Ahoj, ja v JU evidujem Knihu došlých a odoslaných FA, knihu pohľadávok a záväzkov, peňažný denník (a vôbec nie vytlačených po mesiaci), Inventarizačný list i keď je nulový a to je všetko. Čo sa týka tlačenia peň. denníka po mesiacoch, neviem kde je v zákone takto stanovené. Ak to niekto vie, prosím o nápovedu. Pri podaní DP nezabudni priložiť kópiu zmluvy o zružení (ak sa jedná o združenie) a kópiu výpisu od zamestnávateľa ( ak živnostník pracuje aj na pracovný pomer). Dúfam, že je to kompletná a spravna recenzia z mojej strany na tvoju otázku.

Peňažný denník sa tlačí za celý rok a nie po mesiacoch . Však daniari pri kontrolách by sa zbláznili , iné by nerobili len kontrolovali prenos počiatočných stavov z mesiaca na mesiac .

Nie je to nikde v zákone , že by sa mal tlačiť po mesiacoch .
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Ohľadne ukončenia roku mám aj ja otázku:

V JÚ po uzavretí všetkých kníh , vykonám inventarizáciu pokladne, zásob, DHM, drobného majetku , skontrolujem a vytlačím pohľadávky a záväzky - zoznam neuhradených pohľadávok+záväzkov. K tým pohľ.a záväzkom je nutné vyhotoviť aj inventúrny súpis , alebo stačí výstup z počítača - neuhradené ? Taktiež ma zaujíma , či inventúrny súpis stačí za každú oblasť samostatne , alebo všetko to treba potom zosumarizovať do jedného inventarizačného súpisu? Vďaka
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
IVEB
Ohľadne ukončenia roku mám aj ja otázku:

V JÚ po uzavretí všetkých kníh , vykonám inventarizáciu pokladne, zásob, DHM, drobného majetku , skontrolujem a vytlačím pohľadávky a záväzky - zoznam neuhradených pohľadávok+záväzkov. K tým pohľ.a záväzkom je nutné vyhotoviť aj inventúrny súpis , alebo stačí výstup z počítača - neuhradené ?

Stačí výstup u počítača - evidencia - tam bude vidieť neuhradené čiastky .


Taktiež ma zaujíma , či inventúrny súpis stačí za každú oblasť samostatne , alebo všetko to treba potom zosumarizovať do jedného inventarizačného súpisu?

Osobitne :
DM
HM
Skladové zásoby
Pokladňa



Vďaka

....................................
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať