Zavrieť

Porady

vypočet čiastočného ID

ahojte
našiel by sa niekto kto rozumie tomuto vzorcu?


POMB x ODP x ADH x percentuálna miera poklesu
POMB = priemerný osobný mzdový bod
ODP = súčet obdobia dôchodkového poistenia získaného ku dňu vzniku nároku na invalidný dôchodok a pripočítaného obdobia

ADH = aktuálna dôchodková hodnota ku dňu vzniku nároku na výplatu dôchodku

a vie tak reálne vypočítať výšku dochodku???
Ďakujem
Usporiadat
whisper whisper

whisper je offline (nepripojený) whisper

2004/2005 mala prerušený, od jesene 2005 do r. 2008 bola už na gympli...

Tých cca 450 mesačne znamená, že toľko bude dostávať + keď jej bol uznaný spätne, tak dostane vyplatené aj 3 roky x 12 mesiacov x 450 € = 16 tisíc euro (odhadom)?? Predpokladám, že to SP vypláca a nie je s tým nejaký zádrhel? Kvôli tomu sa pýtam, aby sme mali z čoho splatiť ten úver použitý na zaplatenie poistného...
Naposledy upravil whisper : 17.07.12 at 10:55
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Každý rok sa dôchodky zvyśujú, čiže bude sa vychádzať zo sumy rádovo 450 € v r. 2009, to sa v r. 2010 zvýši atď.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

whisper Pozri príspevok
2004/2005 mala prerušený, od jesene 2005 do r. 2008 bola už na gympli...

Tých cca 450 mesačne znamená, že toľko bude dostávať + keď jej bol uznaný spätne, tak dostane vyplatené aj 3 roky x 12 mesiacov x 450 € = 16 tisíc euro?? (odhadom)
Nemala nejakú náhradnú dobu, kedy je OMB=0,3? neviem presne, ako bola posudzovaná, keď bola PN, čo zrejme bola, keď jej priznali ID.
0 0
whisper whisper

whisper je offline (nepripojený) whisper

Ak som pochopil náhradnú dobu správne, tak pre rok 2006 žiadnu nemala, chodila normálne do školy... Či myslíš za obdobie tých spätne uznaných 3 rokov, alebo?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

whisper Pozri príspevok
Ak som pochopil náhradnú dobu správne, tak pre rok 2006 žiadnu nemala, chodila normálne do školy... Či myslíš za obdobie tých spätne uznaných 3 rokov, alebo?
Myslím obdobie do priznania ID, teda do mája 2009.
0 0
whisper whisper

whisper je offline (nepripojený) whisper

Od leta 2008 skončila denné štúdium, čiže je možné, že bola aj PN - vieme si to zistiť v SP? Ak bola PN (určite nie celú dobu), čo to spraví s jej situáciou? Bola nejaké obdobie aj na ÚP, ale to sa tam od r. 2001 neráta.

Inak, ďakujem
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

whisper Pozri príspevok
Od leta 2008 skončila denné štúdium, čiže je možné, že bola aj PN - vieme si to zistiť v SP? Ak bola PN (určite nie celú dobu), čo to spraví s jej situáciou? Bola nejaké obdobie aj na ÚP, ale to sa tam od r. 2001 neráta.

Inak, ďakujem
Viete si to zistiť v SP, či nemá za rok 2008 nejaký OMB z titulu PN.
0 0
whisper whisper

whisper je offline (nepripojený) whisper

V SP mi povedali, že OMB sa z titulu PN ráta iba do roku 2003... Hm.
0 0
berta2 berta2

berta2 je offline (nepripojený) berta2

Čiže vlastná skúsenosť, doplatiť s VZ nad 800e rok 2006 ja by som dala aj jeden mesiac roku 2007 (kvoli marodkam a tak, človek nikdy nevie čo môžu odpočítať milé pani pracovníčky na SP) a hlavne nezabudnúť doniest kopie VYSVEDCENII z toho roku 2006, 2007 - teda predpokladam, že bola študentka. (Ja som sa pre vysvedčenia musela vracať domov, kedže som tiež doplacala roky študia 2004)
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Podľa mňa PN vôbec zisťovať nemusí. Jednak nebola vôbec poistená a navyše, ak dobre pozerám, 0,3 sa dáva len za náhradné doby do konca roku 2003.
0 1
whisper whisper

whisper je offline (nepripojený) whisper

Takže aby som to zosumarizoval: zajtra ideme do Sociálnej poisťovne s tým, že chceme doplatiť poistné za 12 mesiacov roku 2006 z vymeriavacieho základu 225.132 OPRAVA: 675.396 Sk, t.j. z 56.283 Sk mesačne + jeden mesiac z VZ 725.256 Sk, tj. 60.438 Sk pre január z roku 2007 (na základe odporúčania od Berty2, ak máte niekto iný názor, dajte mi prosím vedieť). Ak sa nemýlim, tak na základe týchto údajov by nám mala pracovníčka v SP vypočítať sumu poistného, ktorú treba zaplatiť + poskytnúť nám ostatné platobné údaje...

Ďakujem vám všetkým za pomoc a ochotu, zajtra sa ozvem, ako sme pokročili.
Naposledy upravil whisper : 17.07.12 at 15:59
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

whisper Pozri príspevok
Takže aby som to zosumarizoval: zajtra ideme do Sociálnej poisťovne s tým, že chceme doplatiť poistné za 12 mesiacov roku 2006 z vymeriavacieho základu 225.132 Sk, t.j. z 56.283 Sk mesačne + jeden mesiac z VZ 241.752 Sk, tj. 60.438 Sk pre január z roku 2007 (na základe odporúčania od Berty2, ak máte niekto iný názor, dajte mi prosím vedieť). Ak sa nemýlim, tak na základe týchto údajov by nám mala pracovníčka v SP vypočítať sumu poistného, ktorú treba zaplatiť + poskytnúť nám ostatné platobné údaje...

Ďakujem vám všetkým za pomoc a ochotu, zajtra sa ozvem, ako sme pokročili.
Pracovníčka SP ti nič počítať nebude. Vyplň si doma RL FO a výšku vymer.základu si v ňom stanovuješ sám.
SP ti dá len identifikačné údaje na zaplatenie poistného (VS a číslo účtu).
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

whisper Pozri príspevok
Takže aby som to zosumarizoval: zajtra ideme do Sociálnej poisťovne s tým, že chceme doplatiť poistné za 12 mesiacov roku 2006 z vymeriavacieho základu 225.132 Sk, t.j. z 56.283 Sk mesačne + jeden mesiac z VZ 241.752 Sk, tj. 60.438 Sk pre január z roku 2007 (na základe odporúčania od Berty2, ak máte niekto iný názor, dajte mi prosím vedieť). Ak sa nemýlim, tak na základe týchto údajov by nám mala pracovníčka v SP vypočítať sumu poistného, ktorú treba zaplatiť + poskytnúť nám ostatné platobné údaje...

Ďakujem vám všetkým za pomoc a ochotu, zajtra sa ozvem, ako sme pokročili.
ale takto dosiahneš POMB asi 0,6 ... a dôchodok by bol možno tak 150 eur .. .. alebo si sa stou ročnou sumou pomýlil ??
- a ja by som tam ten 1 mesiac roku 2007 nedávala - hoď do kalkulačky (v priloženom linku v príspevku č. 50) .. a uvidíš, aký je rozdiel
Naposledy upravil Katy a R : 17.07.12 at 16:07
2 0
whisper whisper

whisper je offline (nepripojený) whisper

Hm, tú sumu som zobral z toho, čo mi napísala Janka...

// Ježíííš, už viem, sorry
Naposledy upravil whisper : 17.07.12 at 15:59
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

whisper Pozri príspevok
Hm, tú sumu som zobral z toho, čo mi napísala Janka...
225 132/12 nie je 56283
Janka ho ešte násobila 3
0 0
whisper whisper

whisper je offline (nepripojený) whisper

veronikasad Pozri príspevok
Vyplň si doma RL FO a výšku vymer.základu si v ňom stanovuješ sám.
SP ti dá len identifikačné údaje na zaplatenie poistného (VS a číslo účtu).
A kde získame konkrétnu sumu poistného, ktorú treba zaplatiť? A ako to prepočítam na eurá?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

whisper Pozri príspevok
A kde získame konkrétnu sumu poistného, ktorú treba zaplatiť?
potrebuješ vedieť mesačný vymer.základ. Poistné vo výške jeho 12-násobku už nie je problém vypočítať.
0 0
whisper whisper

whisper je offline (nepripojený) whisper

Ale veď VZ je 225 132 Sk x 3 / 12 = 56 283 Sk, o ktorom sme sa tu bavili, či nie?

Pre mňa je problém dostať z tohto základu sumu poistného na mesiac, resp. celý rok.



Katy a R Pozri príspevok
a ja by som tam ten 1 mesiac roku 2007 nedávala
tak nedám, ja som len na základe Bertinho príspevku myslel, že je dobré zaplatiť o mesiac viac
Naposledy upravil whisper : 17.07.12 at 16:17
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

whisper Pozri príspevok
Ale veď VZ je 225 132 Sk x 3 / 12 = 56 283 Sk, o ktorom sme sa tu bavili, či nie?
V tomto príspevku to tak nie je, preto ťa Katy upozornila na chybu

http://www.porada.sk/t187812-p2-vypo...ml#post2106372
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Nie som odborník na výpočet VZ ani výšku ID, ale možno nezaškodí dobrá rada - nechoď pri výške VZ do extrémov, aby si mal tú pôžičku aj z čoho zaplatiť, ak sa náhodou potvrdia obavy, ktoré vyslovila Janka.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať