Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie dane a platenie dobrovoľného nemocenského poistenia

Zamestnanec požiadal v termíne o vykonanie ročného zúčtovania dane, zároveň si v roku 2011 dobrovoľne platil na nemocenské poistenie. Zohľadňujú sa mu zaplatené príspevky na dobrovoľné nemocenské poistenie pri ročnom zúčtovaní dane?
Ďakujem za radu.
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Určite SP pri vydaní potvrdenia bude pamätať na to, že dostal preplatok. Ale je to zaujímavá otázka. Ak použije výpis z internetbankingu, čo je doklad o zaplatení preddavkov, a zatají príjem v dôsledku vrátenia preplatku... tststs ..
Ale zase naproti predpisu poistnému môže daný človek uhradiť nedoplatok, ktorý mu vznikol za predchádzajúce obdobie. Napr. že zabudol zaplatiť 2 platby v roku 2010 a pred PN si zisťoval či nemá dlžobu a tak zistil, že je dlžný a uhradil danú sumu v roku 2011 , predsa bolo to vynaložené na ten účel ale nad rámec predpisu z daného roka.
0 0
Kolejová Kolejová

Kolejová je offline (nepripojený) Kolejová

U mňa je to rozdiel len 20,- eur tak to spravím tak že uznám len podľa predpisu SP, ale aj tak stále neviem čo by som urobila ak by bol ten rozdiel zaujímavejší. Ten zamestnanec totiž nepokračuje v DNP v roku 2012 zaniklo mu ku koncu februára, takže preplatok na zaplatenom poistnom si vybral.

Ďakujem L.
0 0
Natty Natty

Natty je offline (nepripojený) Natty

Kolejová Pozri príspevok
U mňa je to rozdiel len 20,- eur tak to spravím tak že uznám len podľa predpisu SP, ale aj tak stále neviem čo by som urobila ak by bol ten rozdiel zaujímavejší. Ten zamestnanec totiž nepokračuje v DNP v roku 2012 zaniklo mu ku koncu februára, takže preplatok na zaplatenom poistnom si vybral.

Ďakujem L.
...takto je to podla mna spravne...

pretoze...to, ze si vybral preplatok nijako neovplyvni DP ani tohtorocne ani to buduce, pretoze si vybral iba nieco, co zaplatil navyse (co zaplatit nemal)...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať