Zavrieť

Porady

Dohoda alebo brigáda počas materskej dovolenky

Ahojte, poprosím o radu ;-)

Mám momentálne možnosť nastúpiť do práce no ešte stále poberám materské, ktoré mi končí až 2.5.2012 potom začína rodičovské.
Nakoľko nechcem prísť o materské, zamestnávateľ mi ponúkol nastúpiť do práce na DOHODU alebo BRIGÁDU.
Je to možné? Môžem poberať materské aj napriek tomu, že nastúpim do práce na dohodu u toho istého zamestnávateľa od ktorého mám vymeriavaci základ?
Musím to niekde nahlasovať napr.na SP alebo ÚPSVaR?
Keď mi skončí materské nastúpim na trvalý pracovný pomer, čiže automaticky všetko na SP a ÚPSVaR nahlasuje zamestnávateľ? Aj v prípade ak som mala dobrovoľne platené poistné?

ďakujem moc pekne za rady...
Naposledy upravil Lenka Marko Tonhauserová : 22.02.12 at 16:37 Dôvod: .
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

KatarinaNR Pozri príspevok
ahoj veronika, rada ťa po nejakom čase čo som tu nebola čítam,
riešim to, že ak bude na dohodu aj počas materskej aby jej nesiahli na nejaký príjem, napr. na to materské, neviem či to má nejaký vplyv. a zase ak dohodu ukončí aby keď ju nájde kontrola v obchode bolo to ok.,lebo ona mu tam pomáha, resp.sa striedajú a aj po pôrode bude, možno nie hneď v prvý mesiac ale bude.
Katka, je dôchodkovo poistená ? (z akého poistenia má materské - DNP?) Výkon práce je pred narodením dieťaťa ?
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

materské je z dnp, to jej vzniká nárok, áno výkon práce je pred narodením dieťaťa,
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

KatarinaNR Pozri príspevok
materské je z dnp, to jej vzniká nárok, áno výkon práce je pred narodením dieťaťa,
Katka, počas poberania materského z DNP pred narodením dieťaťa nie je dôchodkovo poistená. Bez dohody by išlo o čiernu prácu, za ktorú ukladá IP pokuty. Na porade už bol rozoberaný príjem počas poberania nemocenského a materského, vraj z dohody je možný. Pre istotu sa radšej opýtaj na pobočke SP.

Po narodení dieťaťa už bude dôchodkovo poistená, žiadnu dohodu potrebovať nebude, nepôjde o čiernu prácu.
2 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať