Zavrieť

Porady

Mesačný prehľad a nulový príjem

Poraďáci ahojte,

prosím Vás pekne o radu. Práve kontrolujem Prehľad o prjiímoch zo závislej činnosti - mesačný. Program mi do prehľadu uviedol aj zamestnancov s nulovým príjmom, teda konkrétne sú to tieto prípady:
- dohodár - má u nás podpísané vyhlásenie, ale v mesiaci január mu nebola vyplatená žiadna odmena (nepracoval)
- zamestnankyňa na rodičovskej dovolenke (má podpísané vyhlásenia, ale keďže je na RD v mesiac 01/2012 mala nulový príjem).

Je správne, že mi to výkazu uviedlo aj týchto zamestnancov (v poučení sa píše: V. časť prehľadu sa vyplní aj v prípade, ak uplatnením NČZD zamestnancovi matematicky nevznikne povinnosť platenia preddavku na daň z príjmov zo závislej činnosti)?

Ďakujem za Vaše vyjadrenia.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

AIMA Pozri príspevok
vyhlásenie nepodpisovala, pásky nie sú...len mesačné výkazy v rovnakej sume v rýchlosti mesačne posiela do SP...o vyhlásení nič nevie...v prípade žeby to vyhlásenie podpísala, ako sa to prejaví v jej DP? Nemá nárok na plnú odpoč. položku?
Veď máš to už v predch. príspevku, ak by ho mala podpísané, daň by nevyšla žiadna.
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

Tweety Pozri príspevok
Veď máš to už v predch. príspevku, ak by ho mala podpísané, daň by nevyšla žiadna.
Ospravedlňujem sa za moje dlhé vedenie, ale známa má príjmy aj zo živnosti, takže odpočítateľná položka sa odpočíta od všetkých príjmov spolu? Zamestnávateľ jej dá v potvrdení len úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov zo ZČ v riadku 1 , ktorý ona prenesie do DP riadku 34. Poslednou otázkou vás už asi úplne naštvem, lebo tiež nepatrí do tejto témy. Riadok 35b vypĺňa, ak za ňu platí ZP štát? Ďakujem za trpezlivosť
0 0
LVK LVK

LVK je offline (nepripojený) LVK

zamestnávateľ z finančných dôvodov nevyplatil mzdu za mesiac Januar do konca februára ale až 15.3.2012 ako to vyplnim. mne to program dal do januára, ale myslím že to tam nemalo byť. Toto vôbec nechápem ako sa to má vykazovať. a ešte jeden príklad Januárova mzda i. časť vyplatená 20.2.2012 a 2.č. doplatok 15.2.2012 ako a kde to vykazať? vie niekto poradiť ?
A čo ak pri kontrole zistim, že som nesprávne uviedla udaje o vyplatených mzdách " dôvod viď hore " aj v roku 2011 podávam opravné?
Za skorú odpoveď vopred ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať