Zavrieť

Porady

Ako funguje sklokeramická varná doska?

Dobrý deň, rada by som sa opýtala ako to je so sklokeramickou varnou doskou, ako sa zapaja a ci sa len položí na kuchynskú linku alebo je potrebné vyrezať dieru podobne ako na umávadlo? Ešte by ma zaujímalo, čo je to indukčná varná doska. Vie mi niekto poradiť? Ďakujem veľmi pekne a prajem pekný deň.
Usporiadat
bupi bupi

bupi je offline (nepripojený) bupi

misoft Pozri príspevok
... Preto sa na indukčné varenie musí používať výlučne kovová nádoba (pri iných materiáloch to nefunguje).
Misoft, varil si niekedy v plastovom alebo drevenom hrnci napriklad?
Chcel si povedat, ze sa musi pouzit zelezna (obsahuje železo- Fe) nadoba, ktora ma magneticke vlastnosti - teda nie napriklad hlinikova nadoba.
0 0
elpka elpka

elpka je offline (nepripojený) elpka

žena vo svete mužov
chalani každý ste mali pravdu... no myslím, že táto definícia bude jasná všetkým....
Zjednodušene povedane - indukcna varna doska vyzera rovnako ako sklokeramicka (alebo inak povedane elektricka varna platna. Rozdiel je v tom, ze zatial co sklokeramicka platna sa zahrieva a potom prenasa teplo na dno hrnca, tak indukcna doska sa nezahrieva. Zahrieva sa prave iba dno hrnca, (preto musi reagovat na magnet). Zahriatie dosky je iba teplom salajucim z hrnca. Z praktickeho hladiska:
-na indukciu je potrebne vyberat riad (bud skuska s magnetom, ale lepsie odporucenie priamo vyrobcom - piktogram)
- indukcia je rychlejsia - rychlo reaguje na regulaciu, ma vyssi vykon - rychlejsie vari, intenzita sa ovlada skoro ako pri plyne
- ovela jednoduchsia udrzba (tym, ze sa nezahrieva platňa, tak sa aj pripadne vyliate a zaspinene zvysky nepripecu a idu jednoducho zotriet. Cize oproti sklokeramike ziadne druhnutie pripalenej spiny.
- bezpecnejsia pre deti (tepla je iba bezprostredne po zlozeni hrca a to iba priamo v mieste, kde hrniec stal. Po zlozeni hrca rychlo chladne, ale nie za sekundu).
0 0
bupi bupi

bupi je offline (nepripojený) bupi

Este doplnim, ze u indukcnych varnych dosiek rovnako ako u mikrovlnky je dnes uz jasne, ze zasahuju do struktury potraviny, ale nie je uplne jasne,aky takto strukturne zmenena potravina ma dosah na ludske zdravie. Teda trochu zdrzanlivosti mozno prospeje...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať