Zavrieť

Porady

Kto bude dediť?

Dobrý deň, potreboval by som poradiť ohľadom dedenia. Poručiteľ mal syna a dcéru, ktorí už nežijú. Zo strany dcéry žije dcérin manžel a 3 deti, ktorí sa o poručiteľa starali až do smrti. Syn bol rozvedený, bývalá manželka žije a majú z manželstva 2 deti. Tiež žije synov nemanželský syn, ktorý však s otcom vôbec nebol v kontakte, nestaral sa o neho počas života, nebol mu ani na pohrebe, taktiež nejavil záujem o poručiteľa počas jeho života. Moja otázka znie, či dedia aj ďalší v rade po synovi, keďže vôbec nejavili záujem o poručiteľa, a synova manželka, keďže boli rozvedení ? Samozrejme nás čaká návšteva notára, ale je dobre vopred vedieť aspoň základy....
Usporiadat
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

jahoszmsk Pozri príspevok
Cize darovat svoj podiel, 4/6, tak, ze 2/6 synovi z druheho manzelstva, 2/6 dcere z druheho manzelstva?
darovať môže komu koľko chce, kľudne aj mne 4/6 a bude vyriešené
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

mattto Pozri príspevok
darovať môže komu koľko chce, kľudne aj mne 4/6 a bude vyriešené
Takých by bolo ja len či nemusí nechať nejakú časť súčastnej manželke.
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

jahoszmsk Pozri príspevok
Takých by bolo ja len či nemusí nechať nejakú časť súčastnej manželke.
nemusí, len pri nakladaní s podielmi a ostatným majetkom treba dávať pozor, čo je v BSM a čo nie.
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

Hm, BSM ma nenapadlo... No ale ked on dom vlastnil uz pocas prveho manzelstva?
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

jahoszmsk Pozri príspevok
Hm, BSM ma nenapadlo... No ale ked on dom vlastnil uz pocas prveho manzelstva?
pri úmrtí prvej ženy zaniklo BSM, 4/6 sú v jeho výlučnom vlastníctve, narážal som na ostatný majetok, ktorý nadobudli s druhou (terajšou) manželkou počas manželstva. Je to starý pán, sú manželia nejaký čas, určite nadobudli majetok do BSM
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď.
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

mattto Pozri príspevok
darovať môže komu koľko chce, kľudne aj mne 4/6 a bude vyriešené
To by určite menšinový spoluvlastník s úspechom napadol, keďže aj na darovanie platí predkupné právo. Leda, že by ste si s darcom boli blízki príbuzní
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

draik Pozri príspevok
To by určite menšinový spoluvlastník s úspechom napadol, keďže aj na darovanie platí predkupné právo. Leda, že by ste si s darcom boli blízki príbuzní
myslel som, keď si má vybrať aký podiel dcére a aký synovi môžem byť jeho stratený syn
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať