Zavrieť

Porady

Povinnost uzavriet poistku- Skoda sposobena zamestnavatelovi?

Ahojte,

mozete mi niekto pls poradit? Priatel robi vodica nakladneho auta + vyzdvihuje trzbu u zakaznikov. Ma jeho zamestnavatel pravo do neho vyzadovat, aby na vlastne naklady uzavrel poistku na skodu sposobenu zamestnavatelovi? Podla prac. zmluvy je zodpovedny za vozidlo, ale myslim, ze ani hmotnu zodpovednost za peniaze mu nedali podpisat...

Dakujem za odpovede.
Usporiadat
brezicka brezicka

brezicka je offline (nepripojený) brezicka

kopretinka Pozri príspevok
no to je jasné,ja som tým chcela povedať,že u tejto poisťovne to mne vychádza najlacnejšie,treba nájsť najlacnejšiu variantu
ahaaaaaa :-) sme sa nepochopili...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

brezicka Pozri príspevok
Xanti, som vdacna za odpoved, ale pri vsetkej ucte- taketo "prehovaranie" do duse si nechaj. Nevies, v akej je druhy clovek situacii, tak neposudzuj. Momentalne riesime, ci tu poistku moze zamestnavatel vyzadovat, lebo ju vyzaduje do urciteho datumu a jednoducho nam to dovtedy nevychadza, rodicovsky prispevok (tak som klamala, som na rodicovskej dovolenke, nie uz na materskej :-P ) je 190eciek, z toho vyzite 2 dospeli a jedno babo, kedze ostatne prasule idu rovno na platby a potom tu rob prednasku o tom, aby niekto rozumne uvazoval. Ja tu nepotrebujem rozoberat svoje sukromie, ale "nastartovalo" ma to, lebo nie som nezodpovedna soplana, kt. nerozmysla nad tym, co bude zajtra a co pozajtra...Dufam, ze som sa Ta nedotkla, ale mna sa to dotklo, tak preto tento moj preslov ;-)
Pri všetkej úcte,
neprehováram ťa, len vysvetlujem. Je to úplne tvoja vec, teda vec tvojho partnera či si tu poistku uzavrie alebo nie.

Na rovinu na firme kde pracujem tiež nikto nemal poistky, do času kým sa jeden nanabúral autom . Škoda veliká, a ver či nie zaplatiť trebalo. Od vtedy jedna vec poistku vyžaduje zamestnávateľ, ale nemôže dať príkazom. A za druhé, poistky si každý uzavrel.

Ak sa niečo tvojmu partnerovi stane, ja platiť škodu nebudem. Budete to vy, pri všetkej úcte. A tiež je jedno či si soplavá alebo nie si alebo čo si ako si.
Ak to potom prípadne priateľ nezaplatí, príde exekútor a tvoj krásny byt čo ho splácaš ti vezme a predá.
Ale pri všetkej úcte rozhodujete sa sami.

A ak máš pocit, že prednášam je to tvoj bordel nie môj. Prajem hodne šťastných km tvojmu priateľovi, aby sa mu zlé vyhýbalo, pri všetkej úcte.
0 0
brezicka brezicka

brezicka je offline (nepripojený) brezicka

Xanti Pozri príspevok
Pri všetkej úcte,
neprehováram ťa, len vysvetlujem. Je to úplne tvoja vec, teda vec tvojho partnera či si tu poistku uzavrie alebo nie.

Na rovinu na firme kde pracujem tiež nikto nemal poistky, do času kým sa jeden nanabúral autom . Škoda veliká, a ver či nie zaplatiť trebalo. Od vtedy jedna vec poistku vyžaduje zamestnávateľ, ale nemôže dať príkazom. A za druhé, poistky si každý uzavrel.

Ak sa niečo tvojmu partnerovi stane, ja platiť škodu nebudem. Budete to vy, pri všetkej úcte. A tiež je jedno či si soplavá alebo nie si alebo čo si ako si.
Ak to potom prípadne priateľ nezaplatí, príde exekútor a tvoj krásny byt čo ho splácaš ti vezme a predá.
Ale pri všetkej úcte rozhodujete sa sami.

A ak máš pocit, že prednášam je to tvoj bordel nie môj. Prajem hodne šťastných km tvojmu priateľovi, aby sa mu zlé vyhýbalo, pri všetkej úcte.
..aha, takze dotklo...preto ta ironia...
..nemyslela som "prehovaranie mna" ale o "prehovaranie niekomu do duse"...
..neviem, ako to mam uz napisat, ale mne ide len o to, ci tu poistku musi uzavriet do toho konkretneho datumu- O TOM BOLA POVODNE TATO TEMA- alebo nie, som si vedoma toho, ze aj jeden den moze byt "osudny", ale co uz...ze sa to zvrtlo na vysvetlovanie dolezitosti samotnej poistky uz zase nie je moj bordel papa
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Vieš,
technicky ak zamestnávateľ má interné smernice, kde to uvedené má. Že na pozíciu vodiča príjme osobu , ktorá splňa bla bla bla bla ... a má uzavretú poistku.
A tvoj priateľ s tým bol preukázateľne oboznámený, tak to môže vyžadovať a môže ho aj prepustiť. Nedá sa povedať jednoznačne.
0 0
brezicka brezicka

brezicka je offline (nepripojený) brezicka

Samozrejme, ze v inernych smerniciach a ani v pracovnej zmluve nic uvedene nema a takisto ani nebol oboznameny (uz urcite nie formalne na podpis) s tym, ze je povinny to uzatvorit. To by som sa nepytala, lebo to by bolo jednoznacne...
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Xanti Pozri príspevok
Vieš,
technicky ak zamestnávateľ má interné smernice, kde to uvedené má. Že na pozíciu vodiča príjme osobu , ktorá splňa bla bla bla bla ... a má uzavretú poistku.
A tvoj priateľ s tým bol preukázateľne oboznámený, tak to môže vyžadovať a môže ho aj prepustiť. Nedá sa povedať jednoznačne.
Nedá sa to tvrdiť jednoznačne,

zamestnávateĺ nesie riziká aj za svojho zamestnanca , lebo je zamestnávateľ. Čo neznamená, že pripadnú škodu nemože vymahať od zamestnanca , le nie v plnej výške.

Ak by sa zamestnavateľ chcel zbaviť všetkej zodpovednosti plynucej z určitých predpisov, tak by musel najať na prácu
vodiča-živnostníka , urobil by z ním prislušnú zmluvu, kde by bola dojednaná aj zodpovednosť za škody,ktoré by v plnom rozsahu znášal vodič-živnostník,

od vodiča zamestnanca hradenie škody v plnom rozsahu nikdy vyžadovať nemože.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať