Zavrieť

Porady

Daňový bonus

Zamestnankyňa mi doniesla potvrdenie že dcéra od 23.2.2012 je študentkou dennej formy štúdia na Vš.
Do 22.2.2012 bola dcéra evidovaná ako nezamestnaná.
Môžem jej vypaltiť daňový bonus id 2/2012?
Usporiadat
anna63 anna63

anna63 je offline (nepripojený) anna63

Anka mamka
Má nárok zamestnanec na DB ak dieťa neurobilo štátnice na 2.stupni v máji, opakuje v septembri, čo s mesiacmi jún, júl, august, september, môžem ďalej vyplácať, či pozastaviť? Ďakujem.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

anna63 Pozri príspevok
Má nárok zamestnanec na DB ak dieťa neurobilo štátnice na 2.stupni v máji, opakuje v septembri, čo s mesiacmi jún, júl, august, september, môžem ďalej vyplácať, či pozastaviť? Ďakujem.
Dieta by malo dostat potvrdenie zo skoly o ukonceni studia s majovym datumom.
Pre neho uz studium skoncilo, opakovat statnice moze do 2 rokov od prvych, ale uz nie je studentom VS.
Na zaklade toho by si mala ukoncit vyplacanie DB, za jun uz na to narok nie je.
0 0
anna63 anna63

anna63 je offline (nepripojený) anna63

Anka mamka
Ďakujem veľmi pekne, a mám ďalší prípad, študent neurobil skúšku a nebol pripustený k štátniciam. Mám potvrdenie zo školy, že predpokladaný termín ukončenia štúdia: máj, jún, júl, august 2012. V tomto prípade môžem ďalej vyplácať DB až do štátnic?
0 0
londay londay

londay je offline (nepripojený) londay

Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, dieťa ukončilo štúdium na vysokej škole štátnou skúškou a získalo bakalársky titul. Podľa nariadenia vlády č. 156/2002 musí v danom odbore abslovovať ročnú prax a až potom môže pokračovať vo vyskoškolskom štúdiu druhého stupňa. Ako je to z pohľadu daňového bonusu, má zamestnanec nárok na daňový bonus počas absolovania povinnej ročnej praxe ? Ďakujem za odpoveď.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

anna63 Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne, a mám ďalší prípad, študent neurobil skúšku a nebol pripustený k štátniciam. Mám potvrdenie zo školy, že predpokladaný termín ukončenia štúdia: máj, jún, júl, august 2012. V tomto prípade môžem ďalej vyplácať DB až do štátnic?
Nie, opat je potrebne si vypytat zo skoly potvrdenie o ukonceni stusia a podla toho postupovat.
Je totiz otazne, ci dieta stihne v tomto skolskom roku skusku a statnice, ak nie ,islo by o prekrocenie standardnej dlzky studia, pri ktorom narok na DB nie je.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

londay Pozri príspevok
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, dieťa ukončilo štúdium na vysokej škole štátnou skúškou a získalo bakalársky titul. Podľa nariadenia vlády č. 156/2002 musí v danom odbore abslovovať ročnú prax a až potom môže pokračovať vo vyskoškolskom štúdiu druhého stupňa. Ako je to z pohľadu daňového bonusu, má zamestnanec nárok na daňový bonus počas absolovania povinnej ročnej praxe ? Ďakujem za odpoveď.
Je v case vykonavania odbornej praxe studentom skoly?
Predpokladam, ze nie, cize nema narok na DB.
Ten skoncil v mesiaci, kedy dieta ukoncilo I. stupen VS bakalarskymi statnicami.
O tom by mal odostat aj potvrdenie zo studijneho oddelenia o ukonceni studia.
Dalsie potvrdenie prinesie p ozapise na II. stupen VS.
Ak je studentom skoly aj pocas praxe, tak v septembri dostane potvrdenie zo skoly, na zaklade coho mu opatovne DB vyplatite.
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Zamestnanec našej firmy má dcéru , ktorá študuje v zahraničí na Vysokej škole ekonomickej v Prahe na magisterskom štúdiu. Magisterské štúdium si predlžila o jeden rok . Dňa 14.7.2012 dovrši 24 rokov. Štátnice mala 7.6.2012 .Obhajobu diplomovej práce bude mať v septembri/ presný termín nestanovený/ .Promócie v novembri. Otázka: Za ktorý mesiac naposledy má nárok na daňový bonus./ za jún keď mala štátnice /, alebo za september / keď bude mať obhajobu diplomovky./ / Podotýkam , že sa jedná o štúdium v zahraničí, kde sa neposudzuje štandardná dlžka štúdia/ tá sa vraj posudzuje len v prípade štúdia v SR/ a nemá ešte 25 rokov.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

máš doklad zo školy kedy bola naposledy študentkou VŠ?
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Má len potvrdenie , že je študentkou VŠ v školskom roku 2011/2012. Kedy bola naposledy študentkou VŠ zatiaľ nemá.
0 0
buba buba

buba je offline (nepripojený) buba

Zamestnanec má dcéru, ktorá chodí na vysokú, skončila 4 ročník a pokračuje 5ročník , lenže teraz 7.7.2012 sa vydala, má nárok na DB ďalej?
0 0
AnnaČ AnnaČ

AnnaČ je offline (nepripojený) AnnaČ

Dcéra zamestnankyne ide študovať do zahraničia. Má nárok na DB a aké potvrdenie mi má doniesť, alebo jej dám to čo ostatným?
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

AnnaČ Pozri príspevok
Dcéra zamestnankyne ide študovať do zahraničia. Má nárok na DB a aké potvrdenie mi má doniesť, alebo jej dám to čo ostatným?
Co ide studovat, v akej forme (ci denne studium)?
0 0
anna27 anna27

anna27 je offline (nepripojený) anna27

buba Pozri príspevok
Zamestnanec má dcéru, ktorá chodí na vysokú, skončila 4 ročník a pokračuje 5ročník , lenže teraz 7.7.2012 sa vydala, má nárok na DB ďalej?
Mám podobný prípad. Naša zamestnankyňa vydáva dcéru v 9/2012. DB aj PnD má nárok matka aj za 9/2012. PnD za ostatné obdobie si dcéra žiada na seba a čo sa týka DB, od 10/2012 matke nárok zastavím a až po ukončení zdaňovacieho obdobia sa to má riešiť v DP jej manžela-ak splní podmienku-príjem.
0 0
raya1 raya1

raya1 je offline (nepripojený) raya1

Zamestnankyňa nepoberala DB. Jej manžel, ktorý ho poberal, je od 12/2011 na PN,ktorá stále trvá. Môže si ona uplatniť nárok na DB ?
Ďakujem !
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

raya1 Pozri príspevok
Zamestnankyňa nepoberala DB. Jej manžel, ktorý ho poberal, je od 12/2011 na PN,ktorá stále trvá. Môže si ona uplatniť nárok na DB ?
Ďakujem !
Môže.
0 0
raya1 raya1

raya1 je offline (nepripojený) raya1

Ďakujem, Tweety, môže aj od 1.8. prvýkrát vo výplate za 8/2012 teda v septembri?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

raya1 Pozri príspevok
Ďakujem, Tweety, môže aj od 1.8. prvýkrát vo výplate za 8/2012 teda v septembri?
Samozrejme, ak má zodpovedajúci príjem, urobí úpravu vo Vyhlásení k zdaneniu, a doloží potrebné doklady, RL(deti do 16 r.), návšteva školy. Za predch. mesiace už len pri RZD, alebo DP.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

raya1 Pozri príspevok
Ďakujem, Tweety, môže aj od 1.8. prvýkrát vo výplate za 8/2012 teda v septembri?
Ano, v mesacnej, v RZD si moze douplatnovat cely rok.
U manzela, ked nastupi spat, to treba hned zrusit, od januara.
0 0
raya1 raya1

raya1 je offline (nepripojený) raya1

Vďaka, takže od 1.8. tomu rozumiem. Ale ako poriešiť od 1.1. do 31.7. keď DB uplatňuje manžel, ale je celý čas PN
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

raya1 Pozri príspevok
Vďaka, takže od 1.8. tomu rozumiem. Ale ako poriešiť od 1.1. do 31.7. keď DB uplatňuje manžel, ale je celý čas PN
Veď som napísala, že sa douplatní v RZD, alebo DP.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať