Zavrieť

Porady

Predajna-schvalenie od hygieny?

Chcem otvorit predajnu second hand. Nukaju mi priestor, kde mam priamo v predajni umyvadlo. Musi tam byt aj WC?
Usporiadat
mango28 mango28

mango28 je offline (nepripojený) mango28

Dufam, ze mam vsetko co budem potrebovat. Keby som este nieco potrebovala tak sa ozvem. Alebo ked na nieco pridete tak mi napiste do sukromnej posty alebo na mail mango28@centrum.sk
Dakujem, dakujem, dakujem...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
OK, poslala som. Dúfam, že pomôže.
0 0
mango28 mango28

mango28 je offline (nepripojený) mango28

Este by som sa chcela opytat.....odvody z minimalnej mzdy su:
-zdravotne 966,-
-nemocenske 304.-
-starobne 1242,-
-invalidne 414,-
-poistenie v nez. 138,-
-rezervny fond 328,-

pri polovicnom uvazku bude zo vsetkeho polovica? Musia sa platit vsetky?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
mango28
Este by som sa chcela opytat.....odvody z minimalnej mzdy su:
-zdravotne 966,-
-nemocenske 304.-
-starobne 1242,-
-invalidne 414,-
-poistenie v nez. 138,-
-rezervny fond 328,-

pri polovicnom uvazku bude zo vsetkeho polovica? Musia sa platit vsetky?
Som z toho trocha zmätený - chceš platiť odvody ako SZČO, alebo ako zamestnanec ?
1. ak si povinný platiteľ SZČO - musíš platiť minimálne tieto odvody,
2. ak si zamestnávateľ, potom môžeš za zamestnancov platiť aj z polovičných súm (polovičný úväzok), ale tam ti ešte pristúpi garančné poistenie, poistenie v nezamestnanosti a úrazové poistenie.
0 0
mango28 mango28

mango28 je offline (nepripojený) mango28

Zaujima ma kolko bude platit zamestnavatel za zamestnanca /na polovicny uvazok/?
Garancne poistenie a urazove poistenie?????? O tom som nepocula
Nevies mi povedat kolko to bude presne mesacne za zamestnanca, ktory je zamestnany na polovicny uvazok /mzda najmenej kolko moze mat?/
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
mango28
Zaujima ma kolko bude platit zamestnavatel za zamestnanca /na polovicny uvazok/?
Garancne poistenie a urazove poistenie?????? O tom som nepocula
Nevies mi povedat kolko to bude presne mesacne za zamestnanca, ktory je zamestnany na polovicny uvazok /mzda najmenej kolko moze mat?/
Pozri tento link, ak bude mať polovičný úväzok, platia sumy minima 3450 Sk.
http://www.porada.sk/showthread.php?t=17892&garpg=3
0 0
Monika68 Monika68

Monika68 je offline (nepripojený) Monika68

Hlavne k nakupenemu tovaru musis mat certifikat o cisteni.
Nesmies predavat spodne pradlo, detsku bielizen do velkosti 104, plysove hracky a obuv. WC musi byt do 50 m od prevadzky.
0 0
Monika68 Monika68

Monika68 je offline (nepripojený) Monika68

...este som zabudla...Predajna musi byt oznacena "Lacne odevy" + ak chces, nejake logo. Nie Second hand.... lacne odevy tam musi byt kvoli ochrane spotrebitela, aby vedel, ze ide o tovar "z druhej ruky". Este je dobre vyvesit si v predajni oznam, ze na uvedeny tovar sa nevztahuje reklamacia.
0 0
peto222 peto222

peto222 je offline (nepripojený) peto222

preco tam nesmie byt second hand??tomu nerozumiem..
0 0
Monika68 Monika68

Monika68 je offline (nepripojený) Monika68

Peto jednoducha odpoved ...na slovensku po slovensky ...nie kazdy rozumie vraj anglicky. Mozes dat napr. Lacne odevy - Second hand. Ale to lacne odevy tam musi byt.
0 0
mango28 mango28

mango28 je offline (nepripojený) mango28

Ahoj Monika,mas sekac?
0 0
Monika68 Monika68

Monika68 je offline (nepripojený) Monika68

Ahoj Mango. Nemam sekac, ale v mojej minulej praci som prichadzala casto do styku s takymito informaciami. Ak chces este nieco vediet, poradim
0 0
mango28 mango28

mango28 je offline (nepripojený) mango28

Uz mi tu poradaci radili, mala som milion otazok, na ktore mi aj odpovedali. Ked budem mat dalsie /a to 100% budem mat/ ja sa urcite ozvem. Momentalne riesim dodavatelov, velkosklady.....na internete som toho vela nenasla...ale v tom mi asi neporadis...aj tak Ti velmi pekne dakujem
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Citát Lenkak:Nuž, je miestnosť v prenájme a raz za rok (polrok) mi prídu okontrolovať prevádzku a spravia zápis aj do Požiarnej knihy. Ale už si nespomeniem, ktorá kontrola (úrad) to požadoval. A prevádzka je v prenájme od Obecného úradu.
Áno v prípade nájmu treba si dôkladne prečítať nájomnú zmluvu. Aké povinnosti na seba berie nájomca a aké prenajímateľ . Z toho vyplynie povinnosť kto vypracuje požiarno evekuačný plán a ďalšie náležitosti.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Nájomná zmluva nič také neobsahuje. Aspoň od OÚ. Ale ja s tým problém nemám, aspoň viem, že všetko je OK. To je viac pre ostatných, aby vedeli s čím sa môžu stretnúť.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať