Zavrieť

Porady

Poradte

Ked neprebehlo dedičske konanie o (dedičstve) mohla sestra predat parcele bez mojho vedomia asi si myslim že je to predbežne opatrenie s nakladanim dedičneho majetku---taktiež si myslim že katastralny urad vystavil falošny list vlasnictva , ked som chcel nahliadnut do kupnopredajnej zmluvy na katastry ako spolumajitelovy toto mi bolo odmietnute.

Ešte jedna otazka:
Mal som krajsky sud kde som prehral jednalo sa o tie podzemky ide mi o to či sa možem odvolat ked na konci sa piše.
POUCENIE: Proti tomuto rozsudku nie je pripustny dalši riadny opravny prostriedok.


DAKUJEM za skoru odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Riadny opravný prostriedok je odvolanie, ktoré sa môže podať voči rozhodnutiu prvostupňového súdu.
    Po rozhodnutí krajského súdu môžeš v niektorých prípadoch podať dovolanie na najvyšší súd. Ktoré sú to prípady ti vysvetlí právnik, lebo tam už musíš byť právnikom zastúpený.

    Pamätám si tvoje prvšie príspevky o spoluvlastníctve, to vám vzniklo so sestrou z dedičského konania, preto sa už nemá hovoriť o dedičstve. Ak sa pýtaš na ((((predbežne opatrenie s nakladanim dedičneho majetku-dedičstvo))))), tak v takom prípade ešte nejde o spoluvlastníctvo, aj keď sa dedičia počas dedenia považujú za spoluvlastníkov. Vieš, súdy striehnu na každé slovo a aj keď si v práve, ale sa vyjadríš inak ako zákon požaduje, súd nevyhráš.

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Veľmi nezrozumiteľne si napísal svoj problém.
    Kto mal byť poručiteľom parciel a kedy malo/má byť dedičské konanie?
    Na základe čoho usudzuješ, že by si mal byť dedičom? Si neopomenuteľným dedičom poručiteľa, neexistoval v minulosti závet, ktorý by ťa z dedenia spomínaných pozemkov vylúčil?

    O akej KZ ako spolumajiteľ pozemku hovoríš? Poveril si v minulosti plnou mocou k nejakým právym úkonom tretiu osobu?

    Rasek je offline (nepripojený) Rasek

    Rasek
    Poručitelom parciel bol moj oco prebehlo dedičske konanie sestra zdedila zo zakona v 1/4-ine v pomere k celku
    ja v 3/4-inach v pomere k celku ale nebol rozdeleny majetok konkretne na vytičenie čiže všetko spoločne , problem je v tom ze sestra to popredala čo som tu uvadzal už pre dvoma rokmy--teraz ale jestvuje taky paragraf alebo zakon že ked nebol rozdeleny majetok nemohla geodezia a podzemkova kniha tento spoločny majetok predat tretej osobe--asi je to v tomto zneni čo som sa už zmienil ale to znova dopišem-----(predbežne opatrenie s nakladanim dedičneho majetku-dedičstvo) teda ak viete poradit aj na toto že sestra predala čast pozemku bez pravneho určenia///alebo je to blbost ????

    Ešte na toto prosim odpoved::Kataster môže uviest vlastnika učitej nemovitosti iba na zaklade sudneho rozhodnutia alebo notarskej zápisnice o dobrovolnej dohode .Inak kona protizakone -----aj tu sa mam držat toho že je to blud ?
    Naposledy upravil Rasek : 06.03.12 at 13:22 Dôvod: Oprava čislice

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Sadnite si, nadýchnite sa, porozmýšľajte a v bodoch jasne napíšte, co sa stalo a čo sa chcete spýtať.
    Napr.: 1. Zomrel náš otec, pozemok po ňom sme zdelili tak, že ja mám podiel 3/4 a sestra 1/4
    2. Sestra predala.....
    Sorry, ale ak ste tak nejasno, ako sú Vaše príspevky, vystupovali aj v tom súdnom spore, tak by som sa nečudoval, že ste súd prehrali. Voči rozhodnutiu krajského súdu ako odvolacieho sa nemožno odvolať. Verdikt možno napadnúť mimoriadnym opravným prostriedok v prípade, že sú splnené zákonom stanovené predpoklady.

    Rasek je offline (nepripojený) Rasek

    Rasek
    Dakujem za odpoved ale tažko sa da s toho vist jasne som napisal ((((predbežne opatrenie s nakladanim dedičneho majetku-dedičstvo))))) a opytal som sa čo to znamena .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.