Zavrieť

Porady

Prevod čísla do slovného vyjadrenia

apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Nájde sa niekto čo vyriešil v tabuľkách prevod číselnej hodnoty do vyjadrenia slovom?

V programovacom jazyku tom mám vyriešené, ale v tabuľkách (excel, 602 office 2 a podobné produkty) by sa takáto funkcia veľmi zišla.

Ja používam 602 Office2, ktorý je kompatibilný s produktami od Microsoftu ale je za bezkonkurenčnú cenu.

Ďakujem

apo
Usporiadat
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Beata
1. Otvor zošit, ..... atďatďatď ...... Ak si všetko urobila tak ako treba, malo by sa Ti previesť číslo na text.
Tak to Beatka radšej naklepem ručne. To už je ozaj asi nad sily bežného smrteľníka. To chce PC-fandu.
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

STRELEC
Tak to Beatka radšej naklepem ručne. To už je ozaj asi nad sily bežného smrteľníka. To chce PC-fandu.
No žilinčanka to chcela "po lopate" tak som sa snažila každý jeden krok napísať
Tak veľmi som jej chcela pomôcť
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Beata
No žilinčanka to chcela "po lopate" tak som sa snažila každý jeden krok napísať
Tak veľmi som jej chcela pomôcť
Som taký priemerný (a dlhoročný) užívateľ PC, ale Tvoj príspevok som vládal čítať len skoro do polovičky. Prepáč! Ale toľká snaha sa nedá neobodiť!
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

žilinčanka
Dobrý deň ľudkovia :-)
... chcem Vás veľmi pekne poprosiť o radu a pomoc ak niekto nájde tento môj odkaz :-) Celú noc som nad tým sedela a nič som nevyriešila :-)
Ak si sa riadila Nápovedou z EXELU tak sa Ti to nemohlo podariť. Ja som pred týždňom aplikoval makro nakoľko som si kúpil EXEL. V produktoch 602Suite a 602Office makra nejdu.
Aby si mohla vôbec pracovať s makrami musíš nastaviť úroveň ochrany na Strenú úroveň. Postup ako to urobiť je v nápovede ak zadáš vyhľadávanie podľa hesla "Vytvorenie makra" a potom si vyberieš nápovedu
"? Vytvorenie makra" Tento úkon sa urobí iba jeden krát a potom platí ako nastavenie v Exel.

Tu je špeciálne pre Teba kuchárka ako to robiť:
1. Otvoriť dokument s makrom získaným z Porady
2. Na hornej lište zvol Nástroje-Marko-Makra
3. Objaví sa tabuľka a zadaj názov makra Num2TextFin
4. Zatlač tlačítko Úpravy
5. Ukáže sa Ti text makra, ktoré si označ a CTRL+C zapamätaj
6. ukonči prácu v EXEL
7. Otvor si Tabuľku do ktorej chceš makro aplikovať
8. Opakuj body 2 a 3
9. Zatlač tlačítko Vytvoriť
10. Otvorí sa program s novým oknom v ktorom budú texty Sub a end Sub
Tieto riadky odstráň
11. CTRL+V vlož zamätaný text makra
12. CTRL+S (alebo myškou na disketu na lište) zapíš makro
13. Ukonči prácu s Visual Basic (myškou klikni na krížik v pravo hore)

14. V Tvojom dokumente v políčku kde má byť text napíš
Num2TextFin(ukazovateľ na číselný údaj)

Ak sa Ti objavil požadovaný text tak blahoželám.

Možno, že tento postup sa niekomu bude zdať nekorektný, ale funguje. Keď som postupoval podľa nápovedy, makro malo chyby. Použil som znalosť syntaxe programovacích jazykov a zistil som, že v texte makra je v prvom riadku text ktorý sa mi nepáčil a na konci makra bol naviac END Function. Ak som podľa bodu 10 môjho postupu vyčstil text makra pred jeho vkopírovaním, makro zafungovalo na prvý krát.


apo
Naposledy upravil apo : 03.12.06 at 15:05
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ja žasnem.
0 0
žilinčanka žilinčanka

žilinčanka je offline (nepripojený) žilinčanka

Beatka a Apo ... veeeeeeeeeeeľmi veľmi pekne Vám ďakujem za Vaše rady!! Teraz som dorazila domov, idem sa na to pozrieť, tak dúfam že to všetko bude klapať tak ako má :-) Nie som zas až taký antitalent na PC ako to vyzerá, ale s makrami som ešte v živote nerobila ... verím že sa zas niečo nové naučím :-)
Ešte raz ďakujem, ďakujem, ďakujem :-* :-*
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Funguje to na prvý krát, ale nie je to vyskloňované.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Orim
Funguje to na prvý krát, ale nie je to vyskloňované.
Mirko, nepreháňaš?
0 0
žilinčanka žilinčanka

žilinčanka je offline (nepripojený) žilinčanka

Ahojte poraďáci,
tak sa mi predsa len podarilo vďaka úžasnému Beatkinmu návodu vložiť to makro do môjho dokumentu. A čuduj sa svete fungujeeeee!!!! :-) Veľmi pekne ďakujem BEATKA, moc mi to pomohlo. Fakt pekne polopate mi to napísala, presne takéto návody mám rada :-D

APO - podľa Tvojho návodu sa mi to nejak nerozbiehalo :-( a po štvrtom pokuse som to vzdala ... ale aj tak ešte raz srdečná vďaka za ochotu ... skúsim ten Tvoj pokus aplikovať znovu na iných dokumentoch, verím že už mi to bude fachčiť. Teraz už mám aspoň aký taký prehľad ako to funguje :-)

ORIM, mne ani tak nevadí že to nie je vyskloňované, skôr mám ešte problém s haliermi :-) tie totiž do textu neprevádza :-D ... som zvedavá či niekto už toto poriešil :-D

Prajem Vám všetkým pekné popoludnie
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

žilinčanka
Ahojte poraďáci,
tak sa mi predsa len podarilo vďaka úžasnému Beatkinmu návodu vložiť to makro do môjho dokumentu. A čuduj sa svete fungujeeeee!!!! :-) Veľmi pekne ďakujem BEATKA, moc mi to pomohlo. Fakt pekne polopate mi to napísala, presne takéto návody mám rada :-D
Som naozaj veľmi rada, že som Ti pomohla
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Marína
Mirko, nepreháňaš?

Ospravedlňujem sa, nechcel som nikoho uraziť. Nemyslel som to zle.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Mirko, ty si si nevšimol to žmurknutie?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Beata Pozri príspevok
...................
12. V otvorenom okne vyber na ľavej strane "všetky" a na pravej strane "ConvertCurrencyToEnglish", potvrď enter. Vrátiš sa do vzorcového okna.
...................
Beatka, tak mne to nefunguje. Ja v pravom okienku nemám "ConvertCurrencyToEnglish", tak som skúšala s textom "ZAOKROUHLIT.NA.TEXT" a s textom "HODNOTA.NA.TEXT" a nič. Môžem Ťa poprosiť o pomoc? Môže sa vôbec previeš aj číslo na text, ak je tvorené vzorcom? Radšej priložím tabuľku. Ide mi o prevedenie číselnej hodnoty z F13[=ZAOKR.NAHORU(F10+F11;1)] do textovej v B14. Môžu byť v B14 zlúčené bunky?
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
tu ti to prikladám
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Silvi, veľmi pekne ďakujem. Nie som náročná, ak sa opýtam, ako si to tam dostala a ako to makro mám dať do ďalších listov? Silvi, prišla si aj na to, prečo mne nejde prilepiť to makro? Postupovala som presne podľa Beatkinho návodu, až na tú funkciu, ktorú ja nemám. Prečo ju nemám. Nie je klasicky zaradená v každej verzii Excelu?
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
už ti to práve prerábam .. do všetkých listov..tie som si až teraz všimla...
vydrž...
ináč..stačilo už len nakopčiť to convert.... do každej tej bunky..a išlo to
Naposledy upravil Hlinkovx : 05.03.07 at 12:28
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Silvi, vďaka. Keď som to však klasicky cez ctrl+c vložila cez ctrl+v do B14-ky, tak sa mi v nej namiesto textu sumy z F16-ky zobrazilo mriežkaNÁZEV? Hore v riadku vzorcov však vidím ConvertCurrentyToEnglish(F16).
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Evi..niet zač..
už som ti písala práve do ssky ..skús mi to vhodiť s tou chybou do e-mailu..alebo tu..
to je jedno..skúsim to kuknúť..
0 0
lmichalcova lmichalcova

lmichalcova je offline (nepripojený) lmichalcova

ondrejvla Pozri príspevok
Orim,
pokladničné doklady som priložila ešte minulý rok do tlačív, sú tam aj pre JÚ, aj pre PÚ, treba len fo toho nakopírovať ten súbor, ak sa mi to podarí, priložím ten. čo som dostala od poraďáka Rastom - dúfam, že sa on neurazí, keďže je to jeho pošta pre mňa, ale veď táto stránka je práve o pomoci.
Tak teda skúsim :
Rastom radí alt + F11 otvoriť visual Basic a vložiť nakopírovanú funkciu - ale kam teda presne kam ju treba vložiť, aby bola v exceli funkčná a ako??
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

V príspevku č. 45 som uviedol postup ako makrá do exel tabuľky dávam ja. Možno to je trochu HRBOLATÝ postup, ale podľa ocenenia sa to niekomu podarilo urobiť ako som popísal mnou vytrápený postup.

apo
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať