Zavrieť

Porady

ĽUDIA, NEKUPUJTE TO...

Už takmer rok chodím na diagnostiku EAV prístrojom a liečbu biorezonanciou...ihneď od začiatku mi prístroj signalizoval vysoké hladiny ťažkých kovov v organizme... a ani takmer po roku sa mi nedokázal tento ukazovateľ upraviť. Po celú dobu som rozmýšľala, hľadala som informácie, prelúskala internet, čo sa vlastne deje, ako sa do tela kovy mohli dostať ......Po prevalení škandálu s poľskou soľou som cielene "nakukla" do našej ladničky a rodinných zásob, pozrieť krajinu pôvodu potravín, ktoré bežne roky kupujeme, konzumujeme, nikdy sme pri nákupoch neselektovali podľa krajiny pôvodu, jediné čo nás zaujímalo bola cena a dátum spotreby...žiaľ naša ladnička obsahovala syry poľskej výroby /zabalené v obale s označením Tesco/, v špajzi sa našli aj poľské mäsové a tiež rybacie konzervy...všetko úhľadne zabalené, nakúpené v obchodných reťazcoch Tesco, Lidl, Billa /do Kauflandu nechodíme/...Keďže asi veľa ľudí na prístroje EAV nechodí, predpokladám, že málokto si uvedomuje, že tento problém sa priamo dotýka každého!
V súvislosti s tým som pochopila, prečo poľská strana doteraz neodpovedala na otázku Slovenska, kde všade sa táto škodlivá soľ dostala...a tiež si myslím, že naše kompetentné úrady tak rýchlo testovať potraviny z obchodov nebudú...vyhovoria sa na nepreukazné testy - neviem si totiž predstaviť, že by donútili všetok tento pofidérny tovar stiahnúť z pultov našich veľkopredajcov...
Usporiadat
Téma je uzavretá.
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

arizona Pozri príspevok
Mam pocit, ze zas sa nieco "iba akoze urobilo" na papieri , ale nedodrziava sa to.
Hyperbordely navstevujem len vynimocne,radsej som nakupovala v COOP jednote.
Hoci je uz marec a zakon plati do zaciatku roka, tak v COOPe o tomto zakaze asi este nepoculi,lebo ine vajcia ako klietkove nepredavaju!!!!
Mozno dopredavaju niekolkomesacne vajicka zo starych zasob
treba tam poslať obchodnú inšpekciu.....
ale niekto má stále výnimku...hmmm...
http://www.polnoinfo.sk/clanok/2065/...-chovu-nosnic/
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
'požadujú 4 členské štáty jeho predĺženie"

prve ktore mi napadlo (resp MA napadlo v tomto pripade) je

hadajte..

jasne ze POLSKO

a hentam je v zozname stvrte, no najlepsie si nechaju nakoniec, no nie?

Co je to za drzost?
4 roky ?!
to je ako keby mi namerali v meste 400kmh a poviem "no nestihol som zabrzdit"
idioti.
nech sa saraju o dlhy a nie taketo podvody vystrajat.
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

kukučka Pozri príspevok
Danila už som ťa bonzla. Tak žiada admin, to je ten výstražný trojuholník sťa božie? oko za súhlasom. Svedomie ma nehryzie.
Bonzla? Trojuholník? Aj si ma rozosmiala, lebo ja si také kravinky vôbec nevšímam. Ale vďaka tejto téme som vyhľadala babičku, čo má domáci chov kuriatok, sliepok, moriek, no a hlavne domáce vajíčka. Tiež som uverila, že z domáceho nekupovať, lebo medveď No a ten rozdiel je véééľmi veľký. Polievka zo sliepky a praženica z vajíčok jedna báseň. Takže budem tie hyperbordely-výstižný výraz, obchádzať zďaleka.
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Čudujem sa všetkým, ktorí nevyužívajú mliekomaty, nerobia si sami kyslé mlieko a tvaroh, jogurt - ak teda majú možnosť.

Ja to mám jesť, keď to ani môj pes nežerie? Mali by ste ho vidieť ako hlce z misky domáce mlieko, krabicového sa nedotkne.
Vyčítavo sa na mňa pozrie a v očiach mu vidím: ty by si to jedla?
Voľne parafrázujem, minule som tu spomínala knihu Robin, kde Frýbová opísala svoje zážitky so psom.
1 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
otazne je, ci je vobec mlieko potrebne pre ludske telo
0 0
travina travina

travina je offline (nepripojený) travina

Zita5 Pozri príspevok
Zdravé a čerstvé potraviny .......ale je to aj tak ?
http://www.zdrave-potraviny.sk/mlieko-217/
Vyzerá to celkom zaujímavo, má niekto osobnú skúsenosť?
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

SamuelSK Pozri príspevok
otazne je, ci je vobec mlieko potrebne pre ludske telo
Určite je, o tom ma nikto nepresvedčí že nie je,ale nie také aké sa kupuje v tých "hyperbordeloch" tuším ste to tak nazvali.
Naposledy upravil ilona : 07.03.12 at 17:44
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Treba sa opytat mongolov, ci je mlieko potrebne. :-)
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
ilona Pozri príspevok
Určite je, o tom ma nikto nepresvedčí že nie je,ale nie také aké sa kupuje v tých "hyperbordeloch" tuším ste to tak nazvali.
ano ano ja rad nadavam na ne

no ale co ak je clovek intolerantny alebo alergicky?

preto sa pytam, lebo mne povedala doktorka (neviem ktora), ze mlieko "ani nie je tak velmi potrebne pre cloveka" .. a niekde na internete, som cital, ze clovek je v podstate jediny cicavec, co pije cudzie mlieko (je to pravda? nemyslim, ale zaujimave)
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

SamuelSK Pozri príspevok
ze clovek je v podstate jediny cicavec, co pije cudzie mlieko (je to pravda? nemyslim, ale zaujimave)
jasné,že je to pravda,v prírode iba mláďatá pijú mlieko od svojej matky.
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Mlieko je jednou zo základných potravín pre všetky vekové skupiny, nie len deti. Vápnik, fosfor,horčík je dôležitý pre vývoj kostí. Nikdy nebolo toľko ľudí v tak mladom veku chorých na kĺby a kosti ,osteroporoźa atd. ako je teraz. Jedna z príčin týchto chorôb je aj nedostatok mlieka, ale kvalitného.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Azapad, mlieko z hypermarketu ani macka ani pes nechce a povedal by som, ze tomu trocha rozumeju. :-)
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

alabut Pozri príspevok
Azapad, mlieko z hypermarketu ani macka ani pes nechce a povedal by som, ze tomu trocha rozumeju. :-)
aj v hypermarkete sú rôzne druhy mlieka,tak nekupuj odtučnené,ale plnotučné.
0 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

tak toto ma uz nasr.lo

http://www.topky.sk/cl/11/1302368/Da...tvorne-vajcia-
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

arizona Pozri príspevok
Mam pocit, ze zas sa nieco "iba akoze urobilo" na papieri , ale nedodrziava sa to.
Hyperbordely navstevujem len vynimocne,radsej som nakupovala v COOP jednote.
Hoci je uz marec a zakon plati do zaciatku roka, tak v COOPe o tomto zakaze asi este nepoculi,lebo ine vajcia ako klietkove nepredavaju!!!!
Mozno dopredavaju niekolkomesacne vajicka zo starych zasob
Teda nemyslel som že vo svojom všeobecnom prehľade môžeš tak hlboko klesnúť!!!!!!!!
V prvom rade si prečítaj koľko dní sa môže vajce od znášky predávať neviem ako sa zmenil zákon 152/1995 § 23 ods 3 sa môžu spotrebovávať 21 dní odo dňa znášky, ak si si nevšimla zákon o klietkovom chove je účinný od 01.01.2012 a dnes je 07.03.2012, to akože ktorá vedúca predajne môže vykupovať vajcia? Pokiaľ viem si z Nitry takže majú svoj VDP alebo priamo od výrobcu a zmluvy uzatvára vedenie COOP-u. Vedúcu zaujíma aby vajce bolo v záruke prebrané a v záruke predávané. takže žiadne niekoľkomesačné staré zásoby posledný dátum znášky by mal byť 16.02.2012 bol alebo nebol v tomto intervale tak zbytočne nezavádzaj laickú verejnosť bez znalosti zákona a za toto ti dávam neužitočné.
1 1
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

pavol54 Pozri príspevok
Teda nemyslel som že vo svojom všeobecnom prehľade môžeš tak hlboko klesnúť!!!!!!!!
V prvom rade si prečítaj koľko dní sa môže vajce od znášky predávať neviem ako sa zmenil zákon 152/1995 § 23 ods 3 sa môžu spotrebovávať 21 dní odo dňa znášky, ak si si nevšimla zákon o klietkovom chove je účinný od 01.01.2012 a dnes je 07.03.2012, to akože ktorá vedúca predajne môže vykupovať vajcia? Pokiaľ viem si z Nitry takže majú svoj VDP alebo priamo od výrobcu a zmluvy uzatvára vedenie COOP-u. Vedúcu zaujíma aby vajce bolo v záruke prebrané a v záruke predávané. takže žiadne niekoľkomesačné staré zásoby posledný dátum znášky by mal byť 16.02.2012 bol alebo nebol v tomto intervale tak zbytočne nezavádzaj laickú verejnosť bez znalosti zákona a za toto ti dávam neužitočné.
No,hlavne ze si ty mudrejsi ako ja aj vsetci ostatni!!!
Preco teda robila ŠVPS kontroly uz v januari, ci sa neporusuje zakon? Preco necakali na 21 dni od znasky, ako pises Ty???

Bratislava 19. januára (TASR) – Štátna veterinárna a potravinová správa (ŠVPS) podľa slov šéfa Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Zsolta Simona (Most-Híd) vykonala v slovenskej obchodnej sieti kontrolu zameranú na predaj vajec od nosníc chovaných v tzv. neobohatených klietkach, ktorých predaj je v zmysle európskej legislatívyod roku 2012 zakázaný.

http://www.uniahydinarov.sk/aktuality/?id=24&start=0
0 2
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

arizona Pozri príspevok
No,hlavne ze si ty mudrejsi ako ja aj vsetci ostatni!!!
Preco teda robila ŠVPS kontroly uz v januari, ci sa neporusuje zakon? Preco necakali na 21 dni od znasky, ako pises Ty???

Bratislava 19. januára (TASR) – Štátna veterinárna a potravinová správa (ŠVPS) podľa slov šéfa Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Zsolta Simona (Most-Híd) vykonala v slovenskej obchodnej sieti kontrolu zameranú na predaj vajec od nosníc chovaných v tzv. neobohatených klietkach, ktorých predaj je v zmysle európskej legislatívyod roku 2012 zakázaný.

http://www.uniahydinarov.sk/aktuality/?id=24&start=0
čo sa urážaš a čo urážaš ? ja som nenapísal že "možno predávajú niekoľkomesačné vajcia zo starých zásob". Tým si ich nepriamo obvinila že predávajú tovar po záruke. Veď ten termín 19 januára bol správny v tej dobe (01.-21.1 v rámci štandardnej záručnej doby podľa potravinového kódexu) sa ešte mohli v predaji vyskytnúť zakázané vajcia z klietkových chovov . V tomto som určite múdrejší ako ty, netvrdím však že som múdrejší ako všetci ostatní.
1 1
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

pavol54 Pozri príspevok
čo sa urážaš a čo urážaš ? ja som nenapísal že "možno predávajú niekoľkomesačné vajcia zo starých zásob". Tým si ich nepriamo obvinila že predávajú tovar po záruke. Veď ten termín 19 januára bol správny v tej dobe (01.-21.1 v rámci štandardnej záručnej doby podľa potravinového kódexu) sa ešte mohli v predaji vyskytnúť zakázané vajcia z klietkových chovov . V tomto som určite múdrejší ako ty, netvrdím však že som múdrejší ako všetci ostatní.
Urazat a rozdavat neuzitocne si zacal ty!
A nevytrhaj moje vety z celkoveho kontextu,aby si ich pretocil vo svoj prospech.
Ved predsa chovatelia vedeli este koncom minuleho roku, ze podla europskej legislativy bude predaj takychto vajec od zaciatku roku 2012 zakazany. preco sa na to uz vopred nepripravili?
Takze ako "laicka verejnost" predpokladam, ze sa tomu dokazali vcas prisposobit.
A ked este v marci vidim v regaloch tieto vajicka tak ako si to mam inak vysvetlit, ze pochadzaju zo starych zasob???
Preco ich teda aj kontroly stahovali z predaja uz v januari??? Preco ani SPVS netolerovala tu 21 dnovu znasku, na aku sa odvolavas ty???

Mozes mi davat dalsie neuzitocne, svoj nazor som nezmenila Howg
0 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

arizona vidím že tvoja ješitnosť je obrovská, ty tu môžeš všetkých (predavačov a výrobcov) pourážať a keď ti niekto napíše pravdu tak bezhlavo rýpeš neužitočné asi sa kvalita tu diskutujúcich hodnotí podľa toho kto má koľko pod svojim menom súhlasov. Sa vôbec nedivím že porada čím ďalej tým viac upadá. ešte mi tých neužitočných môžeš dať aj päť
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

arizona Pozri príspevok
Urazat a rozdavat neuzitocne si zacal ty!
A nevytrhaj moje vety z celkoveho kontextu,aby si ich pretocil vo svoj prospech.
Ved predsa chovatelia vedeli este koncom minuleho roku, ze podla europskej legislativy bude predaj takychto vajec od zaciatku roku 2012 zakazany. preco sa na to uz vopred nepripravili?
Takze ako "laicka verejnost" predpokladam, ze sa tomu dokazali vcas prisposobit.
A ked este v marci vidim v regaloch tieto vajicka tak ako si to mam inak vysvetlit, ze pochadzaju zo starych zasob???
Preco ich teda aj kontroly stahovali z predaja uz v januari??? Preco ani SPVS netolerovala tu 21 dnovu znasku, na aku sa odvolavas ty???

Mozes mi davat dalsie neuzitocne, svoj nazor som nezmenila Howg
v ktorom coope si videla tri mesiace staré vajcia?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať