Zavrieť

Porady

podvod pri bazare - riesit cez policiu? (skoda 45 eur)

Ahojte, chcel by som vediet vas nazor ci riesit tuto vec cez policiu:

Kupoval som harddisk na inzerat, ktory som preberal od predajcu osobne. Podla inzeratu disk mal byt novy a nepouzity (vybraty z noveho notebooku). Na stretnutie som si zobral so sebou notebook a kabel kvoli otestovaniu. Disk som pripojil, vyzeral ze funguje, ale nedarilo sa mi overit dobu jeho pouzivania cez program - pripisoval som to tomu, ze na notebooku som mal linux, a velmi to este neovladam. Uz som chcel od kupy odstupit, nakoniec sme sa dohodli, ze disk si mozem odskusat doma a ak by bol problem tak ho vratit. Cena bola 45 eur.
Tak som aj urobil, no po pripojeni disku doma na pocitac s Win, som s hrozou zistil, ze disk ma nabehanych vyse 370 dni neustalej prevadzky a ma cez 1000 chybnych sektorov. Samozrejme predavajuci uz nereaguje (skusal som volat z viacerych cisiel).

Mam jeho meno, mailovu adresu, aj fotku (z facebooku). Pri kupe som bol s priatelkou, takze mam aj svedka. Otazka: riesit tuto vec cez policiu, alebo ked tam pojdem iba sa mi vysmeju a poslu ma kade lahsie?

Dakujem za odpovede
Usporiadat
navstevnicka navstevnicka

navstevnicka je offline (nepripojený) navstevnicka

ivalienka Pozri príspevok
Pozor na dalsiu podvodnicku LUCIA MAZUROVA z Lučenca " predáva " oblečenie, obuv cez internet, len akosi to zabudne poslat. Funguje cez mail shoes.USA@centrum.sk jej cislo uctu je
0341938486/0900, telefon 0919149589, potom neposle ani tovar ani spat peniaze. Dnes som na nu podala tresne oznamenie. Ak ste sa stali obetou jej podvodu , tak ma kontaktujte aby nás bolo viac.
Bohuzial, aj ja som sa stala jej podvedenou. 18. 2. som jej previedla na ucet peniaze za kabelku a dodnes nemam ani kabelku, ani peniaze. Neozyva sa, poslala mi vymyslene cislo podacieho listka. Napisala som jej mail, ze ju udam na policii. Napiste mi sukromnu spravu, toto jej len tak neprejde..
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Drobná rada: pokiaľ sa Vás "nazbiera" viacej a celková škoda presiahne (myslím) 266€ - podať to hromadne, tie sumy sa totiž začnú sčítavať a potom už polícia musí konať.
0 0
navstevnicka navstevnicka

navstevnicka je offline (nepripojený) navstevnicka

misoft Pozri príspevok
Drobná rada: pokiaľ sa Vás "nazbiera" viacej a celková škoda presiahne (myslím) 266€ - podať to hromadne, tie sumy sa totiž začnú sčítavať a potom už polícia musí konať.
dakujeme za info, urcite nas bude viac :-(
0 0
Cucoriedka22 Cucoriedka22

Cucoriedka22 je offline (nepripojený) Cucoriedka22

Som dalsia do partie podvodneho obchodu pani Mazurovej. Do Lucenca to nemam daleko, kedze moznost ze policia to vybavi je miziva, pravdepodobne so sebou vezmem znamych vyhadzovacov a my si ju uz v tej dedine najdeme. Sa jej cudujem, ze jej to za tie pravdupovediac drobne stoji, ja by som na jej mieste ani oko nezazmurila.
0 0
navstevnicka navstevnicka

navstevnicka je offline (nepripojený) navstevnicka

Cucoriedka22 Pozri príspevok
Som dalsia do partie podvodneho obchodu pani Mazurovej. Do Lucenca to nemam daleko, kedze moznost ze policia to vybavi je miziva, pravdepodobne so sebou vezmem znamych vyhadzovacov a my si ju uz v tej dedine najdeme. Sa jej cudujem, ze jej to za tie pravdupovediac drobne stoji, ja by som na jej mieste ani oko nezazmurila.
Dnes mi napisala mail, ze mi poslala peniaze. Nasla som si ju aj na FB a tam som jej napisala, ze skontaktujem aj jej rodinu a znamych, nech teda rozmysla, ci jej to za tie peniaze stoji. Som zvedava, ci mi peniaze pridu. Z FB sa dnes uz aj zrusila, ale ma aj napadlo, ze to urobi hned po precitani mojej spravy a tak som si jej priatelov odpisala Nuz, taktiez by som na jej mieste ani oko nezazmurila...
0 0
Cucoriedka22 Cucoriedka22

Cucoriedka22 je offline (nepripojený) Cucoriedka22

Dobrý deň mohli by ste mi o nej dať bližšie info?...mňa každý deň odrbuje, že peniaze posiela bla bla a nebaví ma to už!!!! ta pixa si to vypije!!!
0 0
navstevnicka navstevnicka

navstevnicka je offline (nepripojený) navstevnicka

Cucoriedka22 Pozri príspevok
Dobrý deň mohli by ste mi o nej dať bližšie info?...mňa každý deň odrbuje, že peniaze posiela bla bla a nebaví ma to už!!!! ta pixa si to vypije!!!
Naozaj? Mne tiez este peniaze neprisli, tak som zvedava... Napiste mi sukromnu spravu, spojime sa, toto je neprejde...
0 0
Cucoriedka22 Cucoriedka22

Cucoriedka22 je offline (nepripojený) Cucoriedka22

poslala som...
0 0
navstevnicka navstevnicka

navstevnicka je offline (nepripojený) navstevnicka

Cucoriedka22 Pozri príspevok
poslala som...
Nic mi nedoslo :-(
0 0
Cucoriedka22 Cucoriedka22

Cucoriedka22 je offline (nepripojený) Cucoriedka22

poslite mi vy
0 0
navstevnicka navstevnicka

navstevnicka je offline (nepripojený) navstevnicka

Cucoriedka22 Pozri príspevok
poslite mi vy
poslala som, neviem preco to nefunguje... Dajte mi mail..
0 0
Cucoriedka22 Cucoriedka22

Cucoriedka22 je offline (nepripojený) Cucoriedka22

simi.cirnerova@gmail.com .....ale prečítam si to až zajtra, lebo idem už spať dnes som mala ťažký deň tak zajtra pokecame
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
navstevnicka Pozri príspevok
Bohuzial, aj ja som sa stala jej podvedenou. 18. 2. som jej previedla na ucet peniaze za kabelku a dodnes nemam ani kabelku, ani peniaze. Neozyva sa, poslala mi vymyslene cislo podacieho listka. Napisala som jej mail, ze ju udam na policii. Napiste mi sukromnu spravu, toto jej len tak neprejde..
Cucoriedka22 Pozri príspevok
simi.cirnerova@gmail.com .....ale prečítam si to až zajtra, lebo idem už spať dnes som mala ťažký deň tak zajtra pokecame
...pokecajte hlavne o svojej ( sorry ) blbosti ......

Lebo len blbec pošle súkromnej osobe love vopred za nejaký tovar ....
Veď už boli aj prípady , že jeden prevzal doporučenú zásielku , zaplatil a po otvorení bol veľmô prekvapkaný ....
Týka sa dosť často mobilov , kde miesto mašiny za stoviek € nájde kus tehly ...
1 0
navstevnicka navstevnicka

navstevnicka je offline (nepripojený) navstevnicka

buchač Pozri príspevok
...pokecajte hlavne o svojej ( sorry ) blbosti ......

Lebo len blbec pošle súkromnej osobe love vopred za nejaký tovar ....
Veď už boli aj prípady , že jeden prevzal doporučenú zásielku , zaplatil a po otvorení bol veľmô prekvapkaný ....
Týka sa dosť často mobilov , kde miesto mašiny za stoviek € nájde kus tehly ...
joj, zas nebud premudrely, stat sa to moze komukolvek... ta osoba posobila maximalne doveryhodne.. cez prevod platim casto a nikdy sa mi nic podobne nestalo, ani dobierka nie je teda ziadna istota, ako to aj sam uvadzas... Ale hej, mas pravdu, som blba, ze som naletela, nuz tu vec, co som si objednala, som velmi chcela a nikde inde sa nedala zohnat... Nevadi, jej to len tak neprejde, dotiahnem to do uspesneho konca. Koniec koncov, jej meno, priezvisko mam, skontaktujem aj jej priatelov a rodinu na FB, sama sa bude hanbit ako pes ;-)
0 0
navstevnicka navstevnicka

navstevnicka je offline (nepripojený) navstevnicka

Nikoll25 nevolala som tam, predpokladam, ze by mi v momente zlozila.. Ja uz som jej dala velakrat sancu, ale uz to tak nenecham...
0 0
dunlop007 dunlop007

dunlop007 je offline (nepripojený) dunlop007

co tak si pisat sukromne spravy a nie tu, toto nie je chat
1 0
navstevnicka navstevnicka

navstevnicka je offline (nepripojený) navstevnicka

dunlop007 Pozri príspevok
co tak si pisat sukromne spravy a nie tu, toto nie je chat
jezis, sa nepotentuj z toho...
0 0
ivalienka ivalienka

ivalienka je offline (nepripojený) ivalienka

kontaktuje ma na maily ivana.dopirakova@gmail.com , ja som na nu podala tresne oznamenie . Vymahanie penazi mozme spravit spolu v obciansko-sudnom konani.
0 0
navstevnicka navstevnicka

navstevnicka je offline (nepripojený) navstevnicka

ivalienka Pozri príspevok
kontaktuje ma na maily ivana.dopirakova@gmail.com , ja som na nu podala tresne oznamenie . Vymahanie penazi mozme spravit spolu v obciansko-sudnom konani.
mate e-mail...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Buchač, v tomto nesúhlasím.

Ak nie je možnosť vyzdvihnúť OSOBNE, tak vždy uprednostním prevod vopred, nakoľko som na tom prakticky rovnako ako keď mi pošle v balíku kameň na dobierku na účet a to ešte mám poštovné lacnejšie o "dobierku", ktorá mimochodom od 1.1.2013 zdražila o 50 centov....
Nejaký dopis s dobierkou na účet bez ceny obálky stojí 2,25 a to už sa mi zdá prehnané...
Dokonca niektorí tvrdia, že pri prevode máš v ruke viac informácií /na základe výpisu z účtu/ ako pri dobierke, kde informácie z pošty oficiálnou cestou môžu dostať iba "orgány" pretože tebe ako súkromnej osobe sa nemôže pošta spovedať komu odoslala prachy na účet, alebo adresu...
0 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať