Zavrieť

Porady

manzelka mi len pomaha

Mam obchod, predava v nom moja manzelka, ktora je dobrovolne nezamestnana, t. j.plati
si iba odvody do zdravotnej poistovne. V obchode mi len vypomaha, kym si nazarobim na predavacku. Môžu byť proti takejto situacii pravne namietky?
Ma zdravotny preukaz a vsetky potrebne skusky. Predpkladam, ze je to nasa vec, teda vec vzajomnej dohody, ze mi vypomaha. Nehrozi mi nejaka pokuta? Dakujem za odpoved.
Usporiadat
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Pri kontrole by si dostal pokutu za nelegálne zamestnávanie aj ty aj manželka.
Musíš ju zamestnať.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Kamil
Nehrozi mi nejaka pokuta?
Daj si hľadať hore na stránke "vietor".....nájdeš príspevky, ktoré ťa presvedčia o tom, že nezamestnať hoci len vypomáhajúcu osobu je riziko.
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Kamil
Mam obchod, predava v nom moja manzelka, ktora je dobrovolne nezamestnana, t. j.plati
si iba odvody do zdravotnej poistovne. V obchode mi len vypomaha, kym si nazarobim na predavacku. Môžu byť proti takejto situacii pravne namietky?
Ma zdravotny preukaz a vsetky potrebne skusky. Predpkladam, ze je to nasa vec, teda vec vzajomnej dohody, ze mi vypomaha. Nehrozi mi nejaka pokuta? Dakujem za odpoved.
Kamil,v pondelok som mala kontrolu vietor,vyskákalo 5 ludí z auta, v momente boli v obchode a všetci čo boli za pultom museli ukázať OP.
Potom si zistia na sociálke,či tam tie osoby pracujú.Daj si ženu na 4 hod.,alebo aspoň na dohodu.Ked prídu ,nič ti nemôžu.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
dan
Kamil,v pondelok som mala kontrolu vietor,vyskákalo 5 ludí z auta, v momente boli v obchode a všetci čo boli za pultom museli ukázať OP.
Potom si zistia na sociálke,či tam tie osoby pracujú.Daj si ženu na 4 hod.,alebo aspoň na dohodu.Ked prídu ,nič ti nemôžu.
Odporúčam predavačku na skrátený pracovný úväzok, dohodu rozhodne nie. Predávať v obchode je opakujúca sa činnosť , za dohodu by mu dali pokutu tiež.
Naposledy upravil DanielaSL : 06.02.06 at 06:35
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
dan
Kamil,v pondelok som mala kontrolu vietor,vyskákalo 5 ludí z auta, v momente boli v obchode a všetci čo boli za pultom museli ukázať OP.
Potom si zistia na sociálke,či tam tie osoby pracujú.Daj si ženu na 4 hod.,alebo aspoň na dohodu.Ked prídu ,nič ti nemôžu.
Úplný súhlas, a dodávam, že ju môžeš zamestnať aj na 1 hodinu denne, to znamená 5 hodín týždenne (ušetríš na odvodoch).
0 0
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

ajobs
Úplný súhlas, a dodávam, že ju môžeš zamestnať aj na 1 hodinu denne, to znamená 5 hodín týždenne (ušetríš na odvodoch).
Ak ju dáš na 1 hod. denne, musíš preukázateľne zvyšný čas predaja vykryť svojou prítomnosťou, to jest - nemôžeš byť zamestnaný v dobe predaja inde.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Beba
Ak ju dáš na 1 hod. denne, musíš preukázateľne zvyšný čas predaja vykryť svojou prítomnosťou, to jest - nemôžeš byť zamestnaný v dobe predaja inde.
To je samozrejmé, že to musí pokryť vlastnou prácou - myslel som, že je to jasné.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Môžem ako SZČO počas mojej hospitalizácie v NsP poveriť manžela (nemáme zrušené BSM) vedením predajne bez uzavretia zmluvy a bez odmeny ?!?
Naposledy upravil Janca : 06.02.06 at 08:34 Dôvod: doplnenie
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Janca
Môžem ako SZČO počas mojej hospitalizácie v NsP poveriť manžela (nemáme zrušené BSM) vedením predajne bez uzavretia zmluvy a bez odmeny ?!?
Nie, musí mať uzatvorenú PZ.
Alebo je SZČO, a bude mať obchodnú zmluvu.
0 0
mango28 mango28

mango28 je offline (nepripojený) mango28

ked ma manzel chce zamestnat /podnikatel popri zamestnani/ na polovicny uvazok ,musime si viest dochadzku? V pracovnej zmluve budem mat 20h/tyzdenne.
Ale neviem do predu kedy tam budem ja a kedy on? Ako to vyriesit?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
mango28
ked ma manzel chce zamestnat /podnikatel popri zamestnani/ na polovicny uvazok ,musime si viest dochadzku? V pracovnej zmluve budem mat 20h/tyzdenne.
Ale neviem do predu kedy tam budem ja a kedy on? Ako to vyriesit?
Áno, dochádzku musíš viesť, či to bude na polovičný alebo celý úväzok.
V pracovnej zmluve uvedieš potrebný počet hodín, a to, že nevieš, kedy tam kto bude, nevadí, pretože dochádzka sa dá prispôsobiť vašim potrebám (môže ísť aj o nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas) - iba celkový počet hodín mesačne/týždenne nesmie prekročiť celkovú dohodnutú sumu.
0 0
mango28 mango28

mango28 je offline (nepripojený) mango28

Odkial budu vediet ci prekroci,ked tam nebudu??? hi.hi
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
mango28
Odkial budu vediet ci prekroci,ked tam nebudu??? hi.hi
Samozrejme, evidenčne nesmie prekročiť.
0 0
mango28 mango28

mango28 je offline (nepripojený) mango28

Este by ma zaujimalo co musim mat na blocku z RP?
0 0
ata111 ata111

ata111 je offline (nepripojený) ata111

mango28
Odkial budu vediet ci prekroci,ked tam nebudu??? hi.hi
Takéto veci sa vedú reálne v danom mesiaci a "po funuse" sa upravujú na zmluvné podmienky, tak, ako to má byť, aby vetríci boli spokojní.
0 0
ata111 ata111

ata111 je offline (nepripojený) ata111

mango28
Este by ma zaujimalo co musim mat na blocku z RP?
Náležitosti sú dané zákonom a samozrejme nákup, či na čo myslíš?
0 0
mango28 mango28

mango28 je offline (nepripojený) mango28

No viem,ze tam musi byt adresa ponikatela/zo zivnosti/,adresa prevadzky,ico,dic,telefon,datum predaja a este?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
mango28
Este by ma zaujimalo co musim mat na blocku z RP?

Túto otázku treba zadať do témy týkajúcej sa RP
0 0
mango28 mango28

mango28 je offline (nepripojený) mango28

prepacte........mas pekne zubky:p
0 0
mango28 mango28

mango28 je offline (nepripojený) mango28

ked budem v jednom mesiaci pracovat napr.40h mozem v dalsom o 40viac?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať