Zavrieť

Porady

RODINNÁ ZÁKERNOSŤ

Dobrý deň, prepáčte, ak tu tým špiním fórum, po vysvetlení situácie to zmažem (resp. môže zmazať nejaký admin).

Chcel by som sa len opýtať na pár vecí. Moja matka bola sčasti vydedená, z piatich detí moja babka prepísala rodinný dom na dve z piatich detí. Zhodou okolností tí dvaja žijú v tom dome (nakoľko ide o veľký dom). Nevyznám sa moc do zákonov, predpokladám, že keď už to teraz pred smrťou na tých dvoch prepísala, tak už sa s tým nedá robiť nič... Tak tu sa len pýtam, či je tam nejaká medzera v zákonoch, ak nie nevadí, len tak informatívne... Moja matka ako aj ostatní dvaja vydedení súrodenci boli starostlivé a milujúce deti, vôbec si nikto nevie vysvetliť, prečo sa ich mama (moja babka) nechala tak zmanipulovať....

A ďalšia vec, ktorá sa moc netýka mňa, ale mojej známej kamarátky... Jej matka podedila so svojimi dvoma sestrami po ich mame aj väčší pozemok. Jedna z nich bez vedomia tých dvoch bez oznámenia a bez dohody prišla, ohradila si určitú časť pozemku a začala na ňom pracovať ako by bol automaticky jej.. Ostatným dvom sestrám sa to nepáči, nakoľko ide o dosť dobrú časť pozemku, kadiaľ tečie aj potok, pôda je výborná atď... Chcú sa dohodnúť rozumne, no ich sestra o dohode nechce ani počuť... Neporušuje tu tá ich sestra nejaký zákon? Ak áno, prosím napíšte mi sem, ktorý zákon to je...

Za odpovede Vám vopred ďakujem, na prípadné otázky rýchlo a rád zodpovedám.
Naposledy upravil medulin : 06.03.12 at 17:36
Usporiadat
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Tak isto sa nemá ohovárať mŕtvu babku. Najmä keď už vie, že na veci nič nezmení.
1 0
medulin medulin

medulin je offline (nepripojený) medulin

Ešte nie je mŕtva a koniec koncov, žiadna matka nemá uprednostňovať jedno dieťa pred druhým.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Moja matka bola sčasti vydedená ... tak, vydediť sa dá len pri dedení, teda vydedenie nastáva poručiteľovou smrťou.

... A vás baby ja akosi nechápem... Ani ja nechápem teba.Začneš zákernosťou babky, dozvieš sa, že sa to nedá zmeniť, tak sa obuješ aj do tých, čo nenadávajú s tebou.

Ale, človek sa učí do smrti. Málokedy píšem iné slová ako stručne k veci. Ale aj ja už teraz viem, že ťa vypínam. Nepotrebujem si sem chodiť zdvíhať tlak.
1 0
medulin medulin

medulin je offline (nepripojený) medulin

Keby si čítala aj ďalšie príspevky, videla by si, že som sa zle vyjadril v tom "vydedená"... A neviem, kde vidíš nejaké obúvanie sa do iných, resp. kde nadávam na niekoho.. Ja dokonca nenadávam ani na svoju babku, hovorím len, že to je smutné, takže najskôr sa nauč viac vnímať a potom sa tu odúvaj... Dobru noc Mária
Naposledy upravil medulin : 06.03.12 at 20:47
0 0
EvaB EvaB

EvaB je offline (nepripojený) EvaB

U nás je dosť rozšireným zvykom, že ten, kto zostáva v dome, berie všetko. Rodičia sa oprávnene boja staroby a darom si zabezpečujú starostlivosť. Treba priznať, že niekedy to naozaj nie je sranda, najmä ak sú vážnejšie chorí. Môže to znamenať, že pre celodennú starostlivosť sa jeden z rodiny nemôže zamestnať, čo môže trvať roky. Aj taká rodinná dovolenka neexistuje, ak nezabezpečíš za seba náhradu. Ten dar je do istej miery kompenzácia straty príjmov a súkromia rodiny. Kto to neskúsil, neocení.to. Pozri sa na to z tejto strany.
Je tu popísaných zopár príspevkov, keď jednému rodičia darovali všetko a ten ich nakoniec vyštval z domu. A postarať sa musel ten, čo nič nedostal. Aj taký je život.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať