Zavrieť

Porady

Prosím poraďte mi!!!!

Dobrý deň prajem,

potrebovala by som poradiť: podnikám v oblasti fotografických služieb, kúpila som si fotoaparát v sume 1023 €, taktiež k tomu aj statív, predsádky, batériu a tašku na fotoaparát v sume 454 €. Kde mám tieto veci zaradiť? Mám ich dať hneď to prevádzkovej réžie alebo ich zaradiť do majetku. Vediem účtovníctvo v alfe, prosím poraďte mi. Ďakujem veľmi pekne :-)
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

miriam133 Pozri príspevok
Myslím že tieto veci sú v 2. odpisovej skupine, musím to ešte presne pozrieť, a prosím Vás ešte sa opýtam takú vec, keďže som v tom účtovníctve v podstate začiatočník, keď sa zákazník rozhodne pre moju službu, vystavujem preddavkovú faktúru, zapíšem ju do evidencie pohľadávok? a keď dostanem úhradu na účet zaradím to do PNZD. Potom vystavím ostrú faktúru zníženú o tento preddavok a preúčtujem cez ID ten preddavok na POZD?
Prečo preddavkovú faktúru ? Budeš brať zálohu pred začiatkom výkonu práce ? Alebo vystavuješ faktpru po vykonaní práce ?
0 0
miriam133 miriam133

miriam133 je offline (nepripojený) miriam133

veronikasad Pozri príspevok
Prečo preddavkovú faktúru ? Budeš brať zálohu pred začiatkom výkonu práce ? Alebo vystavuješ faktpru po vykonaní práce ?
Ešte pred mojou prácou budem brať zálohu aby termín, ktorý si zákazník objedná mal na 100 % istý, ako by som to mala účtovať? Napríklad: moja služba stojí 200 €, pred prácou zoberiem zálohu 50 € a potom po práci vystavím faktúru zníženú o túto zálohu na 150 €, ako toto všetko mám spárovať alebo vystaviť?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

miriam133 Pozri príspevok
Takže všetky tieto veci do materiálu, a musím mať tento materiál evidovaný ako na sklade? a čo potom patrí do prevádzkovej réžie?
Áno, musíš to evidovať. Do réžie patria služby, napr. oprava foťáku, telef. služby....
0 0
miriam133 miriam133

miriam133 je offline (nepripojený) miriam133

Tweety Pozri príspevok
Áno, musíš to evidovať. Do réžie patria služby, napr. oprava foťáku, telef. služby....
ďakujeeem :-) takže v podstate v prevádzkovej réžii sú len služby :-)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

miriam133 Pozri príspevok
ďakujeeem :-) takže v podstate v prevádzkovej réžii sú len služby :-)
V podstate áno, ale napr. nákup softw., ak nesplňa hodnotu na zaradenie do nehmotného majetku, je tiež réžia.
0 0
miriam133 miriam133

miriam133 je offline (nepripojený) miriam133

Tweety Pozri príspevok
V podstate áno, ale napr. nákup softw., ak nesplňa hodnotu na zaradenie do nehmotného majetku, je tiež réžia.
A napríklad stoličky, stoly, šanóny prípadne papier na pozvánky sa tiež účtuje ako materiál?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

miriam133 Pozri príspevok
A napríklad stoličky, stoly, šanóny prípadne papier na pozvánky sa tiež účtuje ako materiál?
Áno, rovnako.
0 0
miriam133 miriam133

miriam133 je offline (nepripojený) miriam133

Tweety Pozri príspevok
Áno, rovnako.
Ďakujem :-)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať