Zavrieť

Porady

budem platiť odvody?

Ahojte,poprosila by som o odpoveď všetkích,ktorí sa tomu trošku rozumejú-ja totiž nie...
V decembri 2011 som zrušila živnosť.Mesačné odvody mi boli vyrubené na 174€,ak by som si opäť založila živnosť v auguste 2012,budem musieť platiť tieto odvody za dobu,kedy som živnosť mala zrušenú? Ďakujem
Usporiadat
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dnes sa mi dostal do rúk veľmi dobrý článok, ktorým si môžu poraďáci porovnať platenie odvodov u živnostníka a u autora. Možno to niekomu pomôže. pripájam link na článok : článok má 2 strany, takže dolu sa prepnite z 2 na 1

http://www.podnikam.webnoviny.sk/sta...rc2YckGU.email
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

V uvedenom článku nesúlasím s textom, ktorý sa týka zdravotného poistenia autorov. Autori sa pre zdravotné poistenie posudzujú rovanko ako ostatné szčo.
(Samozrejme netýka sa to autorov príspevkov do novín a časopisov - ale o tých ten článok nie je. Rovnako sa to netýka autorov s tzv.pasívnym príjmom, ale o tých ten článok tiež nie je)
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Super, ďakujem veľmi krásne za veľmi dobrú pripomienku, aby to ľudí nemýlilo.
0 0
jutkah jutkah

jutkah je offline (nepripojený) jutkah

Dobrý deň, prosila by som Vás o radu ohľadom platenia odvodov do sociálnej poisťovne: ide o autora, má pridelené DIČ od 02.06.2011, jeho príjem tvoria z väčšej časti príjmy zrazené zrážkovou daňou (neuvedené v DP), príjmy z dohôd (podľa info sa z dohôd neplatia sociálne odvody) a mal malý príjem z podnikania ako autorský honorár vo výške 80,-€. Zdravotné poistenie si platí od začiatku podnikania, t.j. od 02.06.2011. Chcem sa opýtať, či bude povinný prihlásiť sa do sociálnej poisťovne na platenie nejakých odvodov od 01.07.2012. Ďakujem.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Od 1.7.2012 nie je povinný prihlaśiť sa ako szčo - jednak má nízky príjem a tento rok je ešte výnimka - autori sa budú musieť prihlásiť do SP až od 1.7.2013, ak ich príjem z autorských honorárov okrem honorárov zdanených zráźkovou daňou presiahne nejakú sumu. Presnú sumu neuvádzam, predpokladám, že sa ešte bude meniť.
0 0
jutkah jutkah

jutkah je offline (nepripojený) jutkah

Ďakujem veľmi pekne za info. aj som si to myslela, len som sa bála, či kvôli príjmu zrazenému zrážkovou daňou tam nebude musieť ísť.
0 0
lenka.ba lenka.ba

lenka.ba je offline (nepripojený) lenka.ba

Dobrý večer, chcela by som sa spýtať, známy mal v roku 2011 príjmy zo závislej činnosti do 31.10.2011, potom bol 1,5 mesiaca evidovaný ako nezamestnaný a od 14.12.2011 pracuje na základe zmluvy o finančnom sprostredkovaní. Prvá otázka: Mal sa 14.12.2011 prihlásiť do Sociálnej poisťovne (v zdravotnej poisťovni prihlásený je a aj platí preddavky). Druhá otázka: V roku 2011 mal príjem z činnosti finančného sprostredkovateľa približne 200 EUR a zo závislej činnosti približne 4800 EUR, podal si daňové priznanie, je povinný platiť odvody do Sociálnej poisťovne? Ďakujem veľmi pekne.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

lenka.ba Pozri príspevok
Dobrý večer, chcela by som sa spýtať, známy mal v roku 2011 príjmy zo závislej činnosti do 31.10.2011, potom bol 1,5 mesiaca evidovaný ako nezamestnaný a od 14.12.2011 pracuje na základe zmluvy o finančnom sprostredkovaní. Prvá otázka: Mal sa 14.12.2011 prihlásiť do Sociálnej poisťovne (v zdravotnej poisťovni prihlásený je a aj platí preddavky). Druhá otázka: V roku 2011 mal príjem z činnosti finančného sprostredkovateľa približne 200 EUR a zo závislej činnosti približne 4800 EUR, podal si daňové priznanie, je povinný platiť odvody do Sociálnej poisťovne? Ďakujem veľmi pekne.
lenka - veď to určite vieš !!! viď §21 zákona o SP
1. nie
2. nie
0 0
lenka.ba lenka.ba

lenka.ba je offline (nepripojený) lenka.ba

ten pocit neistoty vo mne hlodal ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať