Zavrieť

Porady

pripisanie finančných prostriedkov na osobný účet

Prosím o radu pomoc....
Ja som vyhovel jednemu kamošovy že potrebuje poslať na môj účet peniaze nakolko mam VUB a človek čo mu dlží peniaze ma tiež VUB a teda bolo by to hneď. Toto sa udialo 3 krát a veru už mi to bolo podozrive ze posiela peniaze cezo mna druhej osobe a ja blazon som tomu uveril a vybral som ich z banky o čom samozrejme nemam skoro žiadny dôkaz. Ale nakolko som zistil ani nebude potrebny nakolko nie som sam a firma prišla cca o 50tis eur. A po asi cca tyždni mi došiel papier že treba peniaze poslať späť nakolko sa jedna o platby omylom. A ja som nelenil a dal som sa do zistovania ako je to mozne ked tvrdil že su pre neho. No toto je asi naozaj velmi dobry podvod ako som sa dozvedel uvedeny odosielatel obral firmu ( drazobna spolocnosť) o pekny balik. Tak som podal na nich trestne oznamenie že ma podviedli ale neviem či je toto napomocne nakolko asi skodu firme budem musieť uhradiť ja. Tak sa pitam ako je toto vôbec možne že mame vynníka firma o tom vie veď nakoniec vyvodila voči nemu personalne opatrenia a napriek tomu to chcu späť odomňa a nie od podvodnika ktory toto cele zozsnoval.


Prosim osoby obdobnym spôsobom podvedene aby sa mi ozvali ma mail:m.androvic@zoznam.sk nakoľko som zistil že takýchto osobnych obohatení cez kamaratov vykonal viac.
Usporiadat
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

m.androvic Pozri príspevok
Ozaj čo znamená JKP??
justičná a kriminálna polícia
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Nestíham sa čudovať ....

Teda ten kto obdržal peniaze na svoj účet je vinný ???

Nie je to náhodou tak,že spreneveril peniaze ten , kto mu ich poslal ?????

Priklaňam sa k riešeniu ktoré je opísané v príspevku #20

že celé je to nejaká narafičená búda, kde dotyčny bol použitý ako biely koň.
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

V skratke: Vinný je vlastník účtu v tom zmysle, že vedel, že peniaze nie sú jeho, napriek tomu ich použil na vlastný účel. Preto je povinný ich vrátiť.
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

draik Pozri príspevok
V skratke: Vinný je vlastník účtu v tom zmysle, že vedel, že peniaze nie sú jeho, napriek tomu ich použil na vlastný účel. Preto je povinný ich vrátiť.
... a všetci ostatní sú čistí, ako ľalia ... však. To je presná logika všetkých tých, ktorí to tak naplánovali a uskutočnili. Vinný je ten, kto trestnou činnosťou dosiahol majetkový prospech, len to treba dokázať, že to bolo takto v spolupáchateľstve naplánované.
0 0
m.androvic m.androvic

m.androvic je offline (nepripojený) m.androvic

Presne tak... toto je pri bežnom prípade zaslania platby omylom ak by si čiastku dotyčný ponechal a obohatil sa ale nie ak konal jeden alebo viacerý za účelom podvodu na moju osobu. Inak zlý sen asi akýkoľvek podvod sa dá lepšie zvládať ako keď viete že máte bojovať s človekom ktorý je právne vzdelaný a firmou ktorá denno denne zametá z ľudmi po sudoch a spolupracuje so skorumpovanými osobami.

dotaz: V skratke: Vinný je vlastník účtu v tom zmysle, že vedel, že peniaze nie sú jeho, napriek tomu ich použil na vlastný účel. Preto je povinný ich vrátiť.

Jasne že som vedel ale bol som presvedčený že sú zaslané kamarátovi čiže nepochyboval som že by prišli iba tak z jasného neba a ja som si kúpil za ne ferarri. Veď v tom preboha spočíval ten podvod aby som ja vedel že patria im a im ich aj odovzdal čiže nemohol som spáchať nič z tohoto pokiaľ som ani len netušil že tie prachy nie su ich...či ako..?? som neoprávne nakladal z majetkom o ktorom som vedel iba to že patrí kamarátovi..

V skratke urobili si naozaj zo mňa bieleho koňa ale čo s tým ???
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Ako už bolo napísané, môžte si tú čiastku vymáhať v občianskoprávnom konaní od toho, komu ste ju dali, a to takisto, ako si ju bude vymáhať voči Vám ten, kto peniaze previedol na Váš účet. Z povinnosti vrátiť peniaze, ktoré Vám nepatrili, sa zrejme nevyzujete. Navyše ste pochybili aj v tom, že ste mali na účte cudzie peniaze - pozrite sa do obchodných podmienok svojej banky a pravdepodobne tam nájdete ustanovenie, že všetky peniaze na Vašom účte majú byť Vaše a že prevody vykonávate na vlastný účet.
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

draik Pozri príspevok
Ako už bolo napísané, môžte si tú čiastku vymáhať v občianskoprávnom konaní od toho, komu ste ju dali, a to takisto, ako si ju bude vymáhať voči Vám ten, kto peniaze previedol na Váš účet. Z povinnosti vrátiť peniaze, ktoré Vám nepatrili, sa zrejme nevyzujete. Navyše ste pochybili aj v tom, že ste mali na účte cudzie peniaze - pozrite sa do obchodných podmienok svojej banky a pravdepodobne tam nájdete ustanovenie, že všetky peniaze na Vašom účte majú byť Vaše a že prevody vykonávate na vlastný účet.
To by bolo všetko pravda, keby jedna osoba neuviedla obidve strany do omylu s jasnými prvkami trestnosti podľa trestného zákona. Problém je, že prvky trestnosti treba dokázať. A to môže iba vyšetrovateľ. Inak súd rozhodne o tom že skutok nie je trestným činom a vec odporučí na občianskoprávne konanie.
0 0
m.androvic m.androvic

m.androvic je offline (nepripojený) m.androvic

Presne toto je aj môj názor a dúfam to bude dokázateľné ak mám svedka a podvedených bolo viac....
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

m.androvic Pozri príspevok
Presne toto je aj môj názor a dúfam to bude dokázateľné ak mám svedka a podvedených bolo viac....
Zaoberáte sa, z hľadiska vrátenia peňazí, dvoma nie celkom súvisiacimi vecami - trestným stíhaním a občianskoprávnym konaním. Poškodenej firme nič nebráni popri policajnom vyšetrovaní vymáhať peniaze v občianskoprávnom konaní od osoby, ktorá získala peniaze bez právneho dôvodu. Rovnako si aj táto osoba môže v občianskoprávnom konaní vymáhať čiastku, ak na to má dôvod, od osoby, ktorej peniaze previedla. Pre firmu je možno dokonca výhodnejšie vymáhať bezdôvodné obohatenie od toho, komu odišli peniaze, ako čakať na výsledok trestného konania a škodu si uplatňovať v tomto konaní (vinník už dávno peniaze nemusí mať). Príjemca peňazí od firmy ich totiž dostal bez právneho dôvodu a keďže podľa bankových pravidiel má mať svojom účte iba svoje peniaze, tak firma sa pomerne rýchlo vie dostať k platobnému rozkazu.
0 0
m.androvic m.androvic

m.androvic je offline (nepripojený) m.androvic

Dvoma asi ťažko pretože odkiaľ mala firma moje číslo účtu a na základe čoho ich previedla táto vec úzko súvisí a je možné že sa vec takto vyhrotí ale firme ide úplne aj o vyššie čiastky o ktoré ich uvedený anjelik pripravil čiže je predpoklad že pôjdu po ňom čo je správne. So mňa si niekto urobil bieleho koňa a pre mňa je jasne že pôjdem i ja po ňom a už vôbec nehodlám splácať peniaze ktoré ktosi prešustroval ak sa firma domnieva že odo mňa ich získa nech si to skúsi si počká kým nebude vec jasná a dovtedy môžu mať i 100 platobných ak im to vráti prachy prosím...proste ja sa nedám a nesklopím uši a budem platiť za parchanta nič aby bolo jasne ani omylom ich že haha omylom zaslané prachy...budem sa brániť cez všetky možné inštitúcie záver: kde nič nie je ani exekútor nevezme
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Chápem Vaše možné rozčarovanie aj silácke reči. Keby ste si však už konečne priznali, že riadny diel viny máte na celej transakcii aj Vy (tým myslím z hľadiska prevodu peňazí nie prípadného podvodu), bude to pre Vás omnoho jednoduchšie. Je úplne irelevantné, odkiaľ mala firma Vaše číslo účtu (koniec koncov peniaze môžu skončiť na inom účte aj omylom). Ak si myslíte, že žiť s exekútorom na krku aj v prípade nemajetnosti je ľahké, môžte si to vyskúšať. Prípadné prevody majetku si však ošetrite už teraz. Celá táto debata je akademická, dôležité je, ako bude postupovať firma, ktorá prišla o peniaze. Cestu najľahšieho odporu z jej strany som naznačil už v minulých príspevkoch - či si Vám to páči alebo nie, použili ste cudzie peniaze, na ktoré ste nemali nárok. Z hľadiska firmy je váš problém, že ste na takú transakciu pristúpili. Ohánať sa podvodom môžte, ale v občianskoprávnom konaní nemáte šancu uspieť.
0 0
m.androvic m.androvic

m.androvic je offline (nepripojený) m.androvic

absolútne nesúhlasím...ak budeme takto pristupovať ku všetkému tak si naozaj sudy a exekútori budú robiť čo chcú..a toto všetko čo ste povedali by bolo za štandardu ano omylom poslané. Ale toto omylom nebolo a jedine čo som o tých peniazoch vedel bolo to že patria práve tomu človeku ktorý si ich aj prevzal. čiže som nemohol ani len tušiť že manipulujem z cudzím majetkom teda peniazmi. Ja mam teda dojem že tam úmysel nebol. Jediný dobrá špekulácia zo strany podvodníka... teda mám otázku ak to tu takto prezentujete: teda bez problému a postihu si môže takto ukradnúť hoci kto koľko len chce stačí iba nájsť vhodného koňa a je to??alebo ako?? ten človek ktorý to vymyslel a obohatil sa v skutočnosti napĺňa všetky znaky trestného činu teda aspoň podľa mňa??????
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

1. Už ste si pozreli obchodné podmienky banky, kde vyhlasujete, že všetky peniaze na účte sú Vaše a obchody robíte na vlastný účet? To je len tak pomimo, nie je to až tak dôležité v tomto prípade.
2. Ak by aj neplatil bol 1, vy ste si len mysleli (resp. ste sa nechali presvedčiť) , že peniaze sú toho človeka. Omnoho dôležitejšie je, čo si nechcete uznať, že peniaze sa dostali do Vašej dispozície bez právneho nároku na ne. Tým, že peniaze prišli na Váš účet, sa stali Vašim vlastníctvom. Z tohto pohľadu je irelevantné, kde tie peniaze mali skončiť, pretože vy ste sa bezdôvodne onohatili na úkor danej firmy a toto bezdôvodné obohatenie ste povinný vydať.
3. "Čiže som nemohol ani len tušiť že manipulujem z cudzím majetkom teda peniazmi." - akože nie? veď ste manipovali s cudzími peniazmi, lebo ste ich dostali a nemali ste na ne právny nárok (z pohľadu tej firmy je jedno, či ste ich potom niekomu dali, minuli alebo ste si ich schovali do pančuchy). Výhovorky, že Vám niekto povedal, že tie peniaze sú jeho, môžte, žiaľ, použiť akurát tak na lampárni - okrem toho sa Vám to vráti upozornením na bod 1.
4. Tu nejde o žiadneho koňa - vy ste aktívne vstúpili do tých transakcií tým, že ste vybrali cudzie peniaze a dali ich inej osobe. To, že nemáte potvrdenie od danej firmy, že tie peniaze boli skutočne určené cudzej osoby, je, žiaľ, Váš veľký problém.
5. "Ten človek ktorý to vymyslel a obohatil sa v skutočnosti napĺňa všetky znaky trestného činu teda aspoň podľa mňa" - na to dajú odpoveď vyšetrovatelia a súdy. Okrem trestnoprávneho konania je však možné, aby súčasne firma zažalovala Vás o vydanie bezdôvodného obohatenia a prípadný spor s najväčšoupravdepodobnosťou prehráte. Firma nie je povinná v trestnoprávnom konaní žiadať náhradu škody za spreneveru, navyše v niektorých prípadoch súdy odkazujú poškodeného na občianskoprávne konanie proti páchateľovi. V tomto prípade však môže firma žalovať i Vás.
0 0
m.androvic m.androvic

m.androvic je offline (nepripojený) m.androvic

Čiže Váš pohľad na vec je jasný sklopiť uši a tváriť sa vlastne že nič... ma dakto podviedol ale nevadí moja chyba.... tak to budem splácať nie??? No to môžu rovno všetci zabudnúť...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať