Zavrieť

Porady

SLOVENSKO KAM KRÁČAŠ?

Remeselník,stavbár.
K založeniu tejto témy ma vedie ekonomická negramotnosť slovače,vymývanie mozgov masovokomunikačnými prostriedkami, kde je národu neschopnému akejkoľvek svojej myšlienky , podsúvaná polopravda a lož.Chcem vás všetkých vyzvať neverte všetkému tomu čo počujete v TV a čítate v Novom Čase atd .Vždy sa pýtajte prečo je to tak ,prečo je to a to napísané tak ,ako je.Neverím ,že by Fico, alebo Dzurinda získali vo voľbách stovky tisíc preferenčných hlasov ,ak by všetci vedeli čo sú to za ..... ,kde mohlo byť Slovensko ,nebyť korupcie a zahmlievaniu skutočného stavu masovokomunikačnými prostriedkami ,ktoré vlastnia finančné skupiny Penta a J&T.
Ak máte pocit ,že vás masmédiá klamú pozrite si nezávislé internetové spravodajstvo.To čo sa udialo na Slovensku pred ,počas volieb a ešte sa len udeje bude výsmechom do tváre práve tých nachudobnejších ,ktorý si v dobrej vôli zvolili toho čo ich má ochrániť pred zlom.
Nechcem vás búriť proti niekomu .Chcem, aby sme sa vzdelávali lebo vzdelanú rozhľadenú osobu tak ľahko neoklamú.
Nemajte mi za zlé ,že to sem stále pchám.Ďakujem.
http://www.youtube.com/watch?feature...=bJY-IyJ4SAc#!


Usporiadat
Téma je uzavretá.
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54 Pozri príspevok
presne, ale určite bola niekde nejaká stupídna šou (ktorú nikto nepozerá) ale pre vysokú sledovanosť je vysielaná
No a sú aj takí ľudia, čo nepozerajú ani stupídnu šou a ani stupídne hlúposti o chudobe.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Nepomýlili ste si tému?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

kukučka Pozri príspevok
Nepomýlili ste si tému?
neviem ktorý príspevok si komentovala, ale tá činnosť ľudí v mene kapitálu je ako cez kopirák len niektorí lokálni činitelia ktorí sú akože lepšie hodnotení za zradné služby pre kapitál sa tvária akože to sa ich netýka, takže kam Slovensko kráčaš? Hovorca firmy ktorá chce ťažiť zlato v Detve Slováčisko do desiateho koreňa vehementne obhajuje čie záujmy? Veď on si z tej almužny postaví barák možno pod hradom ale aký je rozdiel medzi ním a tým černochom v riadiacej funkcii v zambií? žiadny obaja sú pokornými služobníkmi monopolného vykorisťovania ale dávajú miestnym prácu ale takú mzdu aby nebrali na vykorisťovateľov palice.
0 0
zknihy zknihy

zknihy je offline (nepripojený) zknihy

buchač Pozri príspevok
My dvaja sme sa aspoň cca trafili ...šak niečo ešte pamätáme.....
Proste niekto prebehol net a klikal hore - dole ... následne zadrel cifry , nuž ale zle ..

Teraz som si všimol ďaľšiu chybu ...
1 chlieb 3,00 Kčs - šak ten roky sa predával po 5,10 Kčs....

...a benzín ???
Benzin mal do roku 1989 pevne stanovenú cenu 7,50 Kč - jednalo sa ale o Normal..
Špecial stál 8,00 Kčs
Super išiel po 8,50 Kčs (??? )

Takže , raz darmo ...ja síce nezabúdam , len si občas neviem spomenúť ...
Lovím v pamäti :

najlacnejší Normál pamätám po 2,80 Kčs.
Potom poskočil asi na 3,20
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Pioniersky tábor letný 3-týždňový prkotina, zimný, týždeň smiešna suma, tiež škola v prírode. Na dovolenky prispievala firma aj ROH. Bolo to len Bulharsko a Rumunsko, ale mne nevadilo, nemám rada kamenné pláže a v turistických strediskách bolo tovaru všeliakého,keď sme chceli. Ja som si kúpila kožuch vo Varne.
Je prevda, že manžel ako vedúci prvádzkárne mal 3300,- Kčs, ja asi 2600,-, pán rídící osobitný plat 5600,- samozrejme plus prémie sme mali, no zato robotnícke kategórie zarábali podstatne viac, keď mali nadčasy. Sa pamätám, že boli ročné 750 hodín, ale postupne to išlo dole, ako mzdári sme to museli velmi sledovať a dávať podklady vedúcim.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
zknihy Pozri príspevok
Lovím v pamäti :

najlacnejší Normál pamätám po 2,80 Kčs.
Potom poskočil asi na 3,20
...jáááááj ....ale Ty nesmieš loviť , na to sú iní ....

Ty musíš z knihy vyčítať ....



Tie cifry pamätám aj ja , no ide o to , že o akom roku sa bavíš ....
0 0
zknihy zknihy

zknihy je offline (nepripojený) zknihy

buchač Pozri príspevok
...jáááááj ....ale Ty nesmieš loviť , na to sú iní ....

Ty musíš z knihy vyčítať ....



Tie cifry pamätám aj ja , no ide o to , že o akom roku sa bavíš ....
lovím lovím a asi to bude leto 1974 (menej pravdepodobne 1973 )
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
zknihy Pozri príspevok
lovím lovím a asi to bude leto 1974 (menej pravdepodobne 1973 )
...aj mne tak vychádza .....
Potom to šlo už hééézky hore ....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

zknihy Pozri príspevok
lovím lovím a asi to bude leto 1974 (menej pravdepodobne 1973 )
Benzín stál 2 Kčs 1970 až 73, za 74 a viac neručím.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ešte by bolo vhodné prepočítať ceny mlieka, mäsa, múky, benzínu, z kníh bežnú beletriu, nájomného napr., k nástupným platom, výšky penzií. Aby sa dala porovnať životná úroveň.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
ZDRAŽUJEME!

(Dopis od monopolného dodávateľla energie.)

Vážený odběrateli, víme, že díky nám máte stále hlouběji do kapsy. Jak jste si jistě všiml, stres mající původ v existenčních obavách není problémem našich akcionářů. Především díky tučným dividendám, které si každoročně rozdělujeme, se tohoto zdroje příjmu nechceme vzdát. Pochopte, že s jídlem roste chuť a chceme víc. My tvoříme trh, my jsme ti, co rozhodují o Vašem životním standardu. Jděte makat holoto líná, příští rok si budete muset sáhnout zase hlouběji do kapes. S novým rokem přijde i nová, vyšší cena energie. Ptáte se proč? Proč ne...

citujem z: http://www.czechfreepress.cz/blogy/n...drazujeme.html
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

korela Pozri príspevok
Ešte by bolo vhodné prepočítať ceny mlieka, mäsa, múky, benzínu, z kníh bežnú beletriu, nájomného napr., k nástupným platom, výšky penzií. Aby sa dala porovnať životná úroveň.
1984 nástupný plat po SŠ 1200 Kčs /400 Kčs záloha a 800 Kčs výplata/. Bakelitový tranzistor 15x20cm - 400 Kčs.
1989 nástupný plat po VŠ 1950 Kčs /rovnako v BA, Košicoch či Hornej Dolnej.../.
Električenka /mesačná/ na všetky typy MHD v BA 70 Kčs.
Vysokoškolský internát /mesačne/ 150 Kčs. Stravný lístok v študentskej jedálni /ktorá nikdy nefungovala/ 2,50 Kčs, atď., atď...
Na prednáškach nám profesor rozprával, že raz musí prísť doba, keď sa výška nájomného bude líšiť podľa mesta, v ktorom bývate a miesta - že bude rozdiel, ak má niekto byt pri fabrickom komíne alebo pri parku... Neveriacky sme vtedy krútili hlavou.
A keď mi vedúci rozprával o pliage, ktorá zachvátila svet /AIDS/ a on mal informácie od bratranca v Amerike, človek čumel asi takto... Až kým potom nezomrel Freddie Mercury a táto informácia už dorazila aj do našich médiií...
Raz v lete sa môj "súdruh vedúci" "zabudol" vrátiť s rodinou z dovolenky v Juhoslávii... Emigroval do USA - asi volanie krvi... A tých vytriasačiek, čo mali všetci jeho nadriadení - či vedeli o tom, kam ide, či robil nejaké prípravy, či niečo nespozorovali... To si dnes už nikto z mladých nedokáže ani predstaviť, čo za dobu sme tu žili...
Naposledy upravil Oliwa : 04.12.12 at 16:32
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
a naco to vsetko porovnavame? Zijeme tu a teraz, ci?
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
http://eportal.parlamentnilisty.cz/A...mas-haas-.aspx
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
http://jurajmiskov.blog.sme.sk/c/315...smen-Fico.html
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Fico este vetsi zlodej nez sme dufalimy nikam nekracame,pokial viem v priepasti sa da iba padat a ze nie sme v tom sami je slabou utechou.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

trisestri Pozri príspevok
Fico este vetsi zlodej nez sme dufalimy nikam nekracame,pokial viem v priepasti sa da iba padat a ze nie sme v tom sami je slabou utechou.
Sú tu veci, čo vidíme voľným okom. A potom aj to, čo nevidíme (hneď). Ale plody tejto vlády sa ukážu v plnej kráse. Som zvedavý, koľko ľudí bude vidieť, kto zasial tie semiačka.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ale plody tejto vlády sa ukážu v plnej kráse. Som zvedavý, koľko ľudí bude vidieť, kto zasial tie semiačka.
Nikto - lebo priletia vtáčiky a semiačka vyzobú. A žiadne plody nebudú - len holé pole.
3 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Bastian Pozri príspevok
Sú tu veci, čo vidíme voľným okom. A potom aj to, čo nevidíme (hneď). Ale plody tejto vlády sa ukážu v plnej kráse. Som zvedavý, koľko ľudí bude vidieť, kto zasial tie semiačka.
Táto zlodejská vláda neprišla sadiť ,ale rýclo zožať čo zostalo.Už teraz sa ukazuje ,že to je absolútne najhoršia vláda ,akú sme tu od vzniku Československa mali.Pre ľudí čo ich volil neurobili za ten necelý rok absolútne nič a v štátnom rozpočte urobili 7 mld dieru(210 miliárd SKK).Pre tých čo nesledujú ,na tento rok počítal štátny rozpočet s príjmami 14,5mld €.
Nedajte sa mýliť.Do tej 3% hranice čo sa akože snaží filcko zmestiť sa nezapočítavajú pôžičky a úročenia do euroválovu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať