Zavrieť

Porady

SLOVENSKO KAM KRÁČAŠ?

Remeselník,stavbár.
K založeniu tejto témy ma vedie ekonomická negramotnosť slovače,vymývanie mozgov masovokomunikačnými prostriedkami, kde je národu neschopnému akejkoľvek svojej myšlienky , podsúvaná polopravda a lož.Chcem vás všetkých vyzvať neverte všetkému tomu čo počujete v TV a čítate v Novom Čase atd .Vždy sa pýtajte prečo je to tak ,prečo je to a to napísané tak ,ako je.Neverím ,že by Fico, alebo Dzurinda získali vo voľbách stovky tisíc preferenčných hlasov ,ak by všetci vedeli čo sú to za ..... ,kde mohlo byť Slovensko ,nebyť korupcie a zahmlievaniu skutočného stavu masovokomunikačnými prostriedkami ,ktoré vlastnia finančné skupiny Penta a J&T.
Ak máte pocit ,že vás masmédiá klamú pozrite si nezávislé internetové spravodajstvo.To čo sa udialo na Slovensku pred ,počas volieb a ešte sa len udeje bude výsmechom do tváre práve tých nachudobnejších ,ktorý si v dobrej vôli zvolili toho čo ich má ochrániť pred zlom.
Nechcem vás búriť proti niekomu .Chcem, aby sme sa vzdelávali lebo vzdelanú rozhľadenú osobu tak ľahko neoklamú.
Nemajte mi za zlé ,že to sem stále pchám.Ďakujem.
http://www.youtube.com/watch?feature...=bJY-IyJ4SAc#!


Usporiadat
Téma je uzavretá.
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54 Pozri príspevok
že by sme vytiahli centimeter, krígeľ alebo závažie na meranie inteligencie či?
či slušnosti?
či charakteru?
--------------------
Veď si vyber čo si môžeš porovnávať...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

jar88 Pozri príspevok
Nuž skús kúpiť a predať nehnuteľnosť bez papierov.
bez papieru nie jarko ale číslo na papieri a vo vačku nemusí byť rovnaké - uč sa
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
srska Pozri príspevok
bez papieru nie jarko ale číslo na papieri a vo vačku nemusí byť rovnaké - uč sa
...ani majiteľ ......

Šak nikto nič nemá ............ani F , ani P , ani D , ani M ........

Kúúúa , šak Slovensko je krajinou , kde sa darí chovu a šľachteniu belušov....
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

srska Pozri príspevok
bez papieru nie jarko ale číslo na papieri a vo vačku nemusí byť rovnaké - uč sa
A čo by si robil, ak by som ti odstúpil od zmluvy, kde stojí vyplatených 90.000 € a pri skutočne vyplatených 120.000 €?
----------------------------------
Žiadal by si vrátiť 90 alebo 120 ?
Čo myslíš, pri ktorej sume by si mal šancu? A ty, že uč sa.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

jar88 Pozri príspevok
A čo by si robil, ak by som ti odstúpil od zmluvy, kde stojí vyplatených 90.000 € a pri skutočne vyplatených 120.000 €?
----------------------------------
Žiadal by si vrátiť 90 alebo 120 ?
Čo myslíš, pri ktorej sume by si mal šancu? A ty, že uč sa.
to už nechaj jarko na mňa
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

jnovota Pozri príspevok

Srandista (že pomáhať )
A ako by si to mohol inak nazvať?
Podľa teba pomoc za peniaze nieje pomoc?
--------------------------------------------
Ak ti niekto pomôže na stavbe a ty mu za to zaplatíš, už to nestojí za to? Yž to nebola pomoc?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88 Pozri príspevok
A ako by si to mohol inak nazvať?
Podľa teba pomoc za peniaze nieje pomoc?
--------------------------------------------
Ak ti niekto pomôže na stavbe a ty mu za to zaplatíš, už to nestojí za to? Yž to nebola pomoc?
Rozhodne nie ...teda podľa mňa , ale Ty určite budeš vedieť oponovať ...
-------------------------------------------------------------------------------
Pomoc je nezištná činnosť ...
Zvyšok je platená služba a to sa týka aj zdravotníctva , charity a podobne ...
--------------------------------------------------------------------------------
...a pomoc na stavbe ????
Ty , čo toľko pamätáš a nevieš , že terajšie dediny , bez platieb podotýkam , vyrástli ???
Chlapi iba za stravu a pivo makali ...pomáhali jeden druhému ....
Pomoc je to , že cvakám 5 € / hodinu maníkovi ???
To nie je pomoc , to je jeho robota ....pomoc by bola o niečom inom ...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

už to nebola pomoc, bola to riadne zaplatená služba...
To akože keď si v obchode kúpiš rožok, tak ti vlastne predavač, alebo pokladník pomohol, či ako ??

Keď si kúpiš auto, tak ti vlastne nejako autosalón pomohol, či ako?

- môže tam byť aj pomoc, ak nemáš na rožok a predavač ti ho dá lacnejšie, alebo ak ti dá autosalón väčšiu zľavu ako iným.

Ak ale zaplatím a veeeeeeeeeeeeeeeľmi preplatím, na čom vlastne ryžovali veksláci ako ty, využívali zastaralý režim, kde bolo kopec vecí nedostupných a oni to prepašovali z PL alebo podobne a dali si na to 300 % prirážku, tak to nie je pomoc, ale bohapusté využívanie túžob ostatných pre SVOJ VLASTNÝ prospech, čo sa odrazilo aj na tvojom špekulatívnom návrhu s pôžičkou srske 30 % p.a., dvojnásobná zmenka + založená nehnuteľnosť...
Toto sa nedá vymyslieť, to musí mať človek v sebe a ty to máš.
Pojem "primeraný zisk" takým zasratým nenažrancom ako ty nič nehovorí.
Podľa tvojej rétoriky potom MAJSKÝ, KOŽENÝ, FRUNI, VAREHA, MEČIAR, SLOTA, DZURINDA, FICO, MIKLOŠ a všetci ZLODEJI a VRAHOVIA sú vlastne ľudomili, ktorí iba pomáhajú ľuďom.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

PS: ak ale myslíš slovom pomoc to, že pomôžeš niekomu presmerovať jeho ušetrené peniaze do svojho nenažratého vrecka, tak v podstate teoreticky máš pravdu.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

srska Pozri príspevok
to už nechaj jarko na mňa
Nuž každý to neberie do vlastných rúk.
Niekto to vie zveriť aj pod ochranu zákona a preto je ochotný štátu zaplatiť daň a poplatky.
-------------------------------------------
Ty si zrejme z tých, ktorým raz zákon vyhovuje (ak je na jeho strane) a inokedy zas nevyhovuje.
Nuž čo gól je predsa gól aj rukou či z ofsajdu, za predpokladu, že sa nejedná o našu bránu.
---------------------------------------------
Asi tak tomu treba rozumieť?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon Pozri príspevok
už to nebola pomoc, bola to riadne zaplatená služba...
To akože keď si v obchode kúpiš rožok, tak ti vlastne predavač, alebo pokladník pomohol, či ako ??
Za socializmu si nemohol ísť jednoducho do banky a kúpiť si Marky, Doláre...
Tiež si nemohol ísť do stavebnín a jednoducho si kúpiť, čo potrebuješ.
-----------------------------------
Také služby tu jednoducho neboli a preto nemôžeš povedať, že boli predražené.
Nebolo to s čím porovnávať. Porovnávať si mohol len službu jedného so službou iného (napríklad aj vexláka).
-----------------------------------
No a termín neprimeraný zisk?
Čo to vlastne je? To je len jedna z ďalších sprostostí, ktoré vtĺkli ovciam do makovíc, aby nešpekulovali nad tým, že majú málo peňazí, lebo odtiaľ je už len krôčik k myšlienke prečo mám málo peňazí.
Nieje to náhodou aj preto, že ma žmýka štát?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

takže vlastne úžera je v poriadku, áno ??? však tiež dobrovoľne si idú niektorí občania požičať a vlastnoručne podpíšu zmluvu, nikto im pištoľ pri hlave nedrží...

- podaj si potom ruku s POČIATKOM, bývalým úžerníkom, ktorý sa tým dlhoročne živil ...
TY OVCA ...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač Pozri príspevok
Rozhodne nie ...teda podľa mňa , ale Ty určite budeš vedieť oponovať ...
Máš pravdu, že určite ti viem oponovať, ale nebudem.
Nieje čomu a nieje dôvod, lebo aj tak si nájdeš ďalšiu námietku a tak by som musel vymenovávať argumenty rad radom, do omrzenia.
---------------------------------------------------
Vy ste jednoducho ľudia, ktorý nechcú variabilitu života, chcete jednoducho nasmerovanie a vtedy sa vám ide najlepšie. Síce frflete, ale ako tak idete.
---------------------------------------------------
Tomu sa hovorí stádovitosť.
Viem, že vás to uráža a ponižuje, ale za to ja nemôžem. Je to vaša vec.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

prečo seba stále vykresľuješ ako vysokointeligentného nadpriemerne vzdelaného jedinca v každom jedno príspevku či už priamo, alebo nepriamo??
podľa mňa si obyčajný vekslák s podpriemerným vzdelaním a podpriemerným IQ ako je možný priemer užívateľov tohto fóra.
Nejaké prachy si naveksloval a už si myslíš že si pánom zemegule...
Vieš ako sa hovorí o ľuďoch, ktorí stále hovoria akí sú všetci sprostí, nechápaví, len ONI sú najmúdrejší a ONI všetko chápu.
Vieš čo z toho plynie?, že väčšina je normálna ale problém je iba v tom jednom jedincovi, teda v tebe...
Ak si myslíš že všetci okolo teba sú k***ti, to je správny čas sa zaoberať sám sebou...
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon Pozri príspevok
Vieš ako sa hovorí o ľuďoch, ktorí stále hovoria akí sú všetci sprostí, nechápaví, len ONI sú najmúdrejší a ONI všetko chápu.
Vieš čo z toho plynie?, že väčšina je normálna ale problém je iba v tom jednom jedincovi, teda v tebe...
Ak si myslíš že všetci okolo teba sú k***ti, to je správny čas sa zaoberať sám sebou...
Vieš, aj za sociku som bol v každej firme, kde som pracoval, jediný.
No a ukázalo sa, že som mal pravdu, že to nemôže fungovať do nekonečna a že raz to všetko zbankrotuje. Že spoločné nieje naše a že je vlastne ničie.
-----------------------------------------------
Ale prospech, ten už nebol spoločný, ten bol osobný.
Či bol aj zaslúžený, sa môžeš spýtať doma.
Možno ti povedia, že bol zaslúžený, že bol za zásluhy za budovanie lepšej spoločnosti a tak ďalej, ale za to ja už nemôžem.
-----------------------------------------------
Čo myslíš, sú na slobodnom trhu aj veksláci?
Že nie?
Prečo asi niesu? (??? že by ich vytváral systém, ktorý ti je taký blízky ???)
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Mne nie je blízky tento systém, ale ani ten predchádzajúci.
Je ale nutné v každej jednej spoločnosti na svete mať určitý systém, ktorý niečo povoľuje a niečo zakazuje.
Nie každý je na tom tak dobre či už fyzicky, alebo mentálne aby sa vedel ubrániť.
Ubrániť práve voči podvodníkom a špekulantom tvojho kalibru.
Viem, vy máte takú predstavu aby "prežili" iba tí najsilnejší, lenže toto už nie je pravek.
Ak by nebolo Občianskeho zákonníka ani žiadnych zákonov, tak by prežilo pár tisíc ľudí z 5-tich miliónov a možno že tí silnejší od teba by pohltili aj teba.
Som za to, aby štát určitým spôsobom zasahoval do tejto anarchie čo tu vládne, napríklad aj povinnosť garantovať aspoň 1 fond v 2. pilieri /čo sa aj stalo/ takisto aby sa začal vážne zaoberať úžerníctvom, na ktoré často doplatia tí najslabší - dôchodcovia, ktorým to už tak nemyslí, prípadne ktorí majú diagnostikované určité ochorenie, takže z objektívneho hľadiska nie sú mentálne v poriadku a práve táto skupina je schopná naletieť aj podvodníkom.
Rád by som vedel, ako by si reagoval ak by ťa v 60-ke ak sa dožiješ obral nejaký podvodník o všetky svoje celoživotné úspory, napríklad z dôvodu že by ti bolo diagnostikované nejaké ochorenie, súvisiace s pamäťou a zmenou osobnosti...
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon Pozri príspevok
Mne nie je blízky tento systém, ale ani ten predchádzajúci.
Je ale nutné v každej jednej spoločnosti na svete mať určitý systém, ktorý niečo povoľuje a niečo zakazuje. Veď také tu máme, je to ústava SR. No tebe zjavne nevadí, ak sa porušuje s dobrým zámerom. Veď gól je predsa gól. Čo na tom, že nebol podľa pravidiel, ak nieje v našej bráne.
Nie každý je na tom tak dobre či už fyzicky, alebo mentálne aby sa vedel ubrániť.
Ubrániť práve voči podvodníkom a špekulantom tvojho kalibru.
Viem, vy máte takú predstavu aby "prežili" iba tí najsilnejší, lenže toto už nie je pravek. Toto je raj cigánov a nefachčenkov a nie pravek. Ten si ešte len budujete.
Ak by nebolo Občianskeho zákonníka ani žiadnych zákonov, tak by prežilo pár tisíc ľudí z 5-tich miliónov a možno že tí silnejší od teba by pohltili aj teba. ANO máme tu OZ a ak si si nestihol všimnúť, bol už aj dosť pozmenený.
Som za to, aby štát určitým spôsobom zasahoval do tejto anarchie čo tu vládne, napríklad aj povinnosť garantovať aspoň 1 fond v 2. pilieri /čo sa aj stalo/ takisto aby sa začal vážne zaoberať úžerníctvom, na ktoré často doplatia tí najslabší - dôchodcovia, ktorým to už tak nemyslí, prípadne ktorí majú diagnostikované určité ochorenie, takže z objektívneho hľadiska nie sú mentálne v poriadku a práve táto skupina je schopná naletieť aj podvodníkom. Nuž na takých tu máme taký špeciálny štatút (nesvojprávnosť), problém je len v tom, že zároveň sa stráca možnosť voliť. No a že tu máme úžerníkov? Veď aj to je produkt neslobodnej a netrhovej spoločnosti.
Rád by som vedel, ako by si reagoval ak by ťa v 60-ke ak sa dožiješ obral nejaký podvodník o všetky svoje celoživotné úspory, napríklad z dôvodu že by ti bolo diagnostikované nejaké ochorenie, súvisiace s pamäťou a zmenou osobnosti...Mám dobre vychovanú rodinu a tak sa mi to nemá ako stať. Vždy sa o mňa postarajú. A to nieje otázka peňazí, je to otázka charakteru rodiny.
Odpoveď v texte.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

... až tak istý by som si nebol, stačí ak sa do rodiny dostane jeden parazit a položí ju na kolená aj s celým majetkom...

Za viac ako 90% krachov firiem stoja "vlastní ľudia" a ich nenažranosť.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Tento systém ti je bližší, akosi dokážeš pripustiť a rovnako ti je blízky aj ten minulý.
Inak by si nemohol uvažovať tak, ako uvažuješ.
-----------------------------------------------
Tie rôzne "keby", tie boli už v minulom režime odskúšané do posledného a neujali sa.
A však to nikomu nebráni, uvažovať aj naďalej v rovine, že ono by to fungovalo, keby sa kontrolovalo, a keby sa zakazovalo a keby sa prikázalo, a keby sme nedávali na cigánov a keby všetci poctivo a keby, keby....
-----------------------------------------------
Toto považujem za sprostosť a nie sociálnosť.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon Pozri príspevok
... až tak istý by som si nebol, stačí ak sa do rodiny dostane jeden parazit a položí ju na kolená aj s celým majetkom...

Za viac ako 90% krachov firiem stoja "vlastní ľudia" a ich nenažranosť.
Ty si nemusíš byť istý rodinou, ja som.
Mne sa do rodiny parazit nedostane, lebo charakter členov rodiny to nepripustí.
Vieš, gauner a bezcharakterný slaboch, alebo aspoň maloverný, vychová zas len gaunera, alebo maloverného.
-----------------------------------
Jablko nepadá ďaleko od stromu a vrana k vrane sadá.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať