Zavrieť

Porady

SLOVENSKO KAM KRÁČAŠ?

Remeselník,stavbár.
K založeniu tejto témy ma vedie ekonomická negramotnosť slovače,vymývanie mozgov masovokomunikačnými prostriedkami, kde je národu neschopnému akejkoľvek svojej myšlienky , podsúvaná polopravda a lož.Chcem vás všetkých vyzvať neverte všetkému tomu čo počujete v TV a čítate v Novom Čase atd .Vždy sa pýtajte prečo je to tak ,prečo je to a to napísané tak ,ako je.Neverím ,že by Fico, alebo Dzurinda získali vo voľbách stovky tisíc preferenčných hlasov ,ak by všetci vedeli čo sú to za ..... ,kde mohlo byť Slovensko ,nebyť korupcie a zahmlievaniu skutočného stavu masovokomunikačnými prostriedkami ,ktoré vlastnia finančné skupiny Penta a J&T.
Ak máte pocit ,že vás masmédiá klamú pozrite si nezávislé internetové spravodajstvo.To čo sa udialo na Slovensku pred ,počas volieb a ešte sa len udeje bude výsmechom do tváre práve tých nachudobnejších ,ktorý si v dobrej vôli zvolili toho čo ich má ochrániť pred zlom.
Nechcem vás búriť proti niekomu .Chcem, aby sme sa vzdelávali lebo vzdelanú rozhľadenú osobu tak ľahko neoklamú.
Nemajte mi za zlé ,že to sem stále pchám.Ďakujem.
http://www.youtube.com/watch?feature...=bJY-IyJ4SAc#!


Usporiadat
Téma je uzavretá.
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

jar88 Pozri príspevok
Téma je o Slovensku, nie o USA.
Nuž a asi som mal napísať, že ľudia by radšej platili "napríklad" 48 % dane obci a štátu "napríklad" len 8 % daní.
-------------------------------
Čo myslíš, koľko percent zo mzdy a z prímov platia ľudia na Slovensku?
Je to veľmi ďaleko od 40 percent z platu?
čo uhýbaš pýtam sa kde platia z platu 40% štátu?
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

pavol54 Pozri príspevok
čo uhýbaš pýtam sa kde platia z platu 40% štátu?
...povedal by som, že na slovensku z platu má štát cez 50%
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

jar88 Pozri príspevok
A čo si tým chcel, akože povedať v súvislosti s príspevkom, na ktorý, akože reaguješ?
chcel tym povedat ze mnohe skusenosti z regionalnej politiky poukazuju ze sa tam takisto kradne a podvadza ako na celostatnej urovni a aj napriek tomu volici volia tych istych lumpov,takze tvoje tvrdenia stoja na vode a tych uspesnych odvolani starostov bolo ako safranu-zase tvoja taktika,ked nie su argumenty zhod supera.
0 0
vratnik vratnik

vratnik je offline (nepripojený) vratnik

Ďakujem trisestry,
V regióne je ešte chabšia kontrola ako na celoštátnej. Vychádza 1 - 2 plátky, ktoré majú pod plnou kontrolou vedenie resp. spriaznení podnikatelia a keď sa primátor dostatočne opotrebí (korupcia je verejne známa), tak príde lepší, čistý kandidát a celý kolobeh sa opakuje.
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

jar88 Pozri príspevok
Jasné že my občania, kto iný by ich mal poučiť, čo majú ľuďom ponúkať, aby ich volili. Aby ich zvolili do funkcie v ktorej majú urobiť to o čo ich občania žiadajú. Je jasné, že tí terajší sa určite nezmenia a nechcú zmeniť, ale môžu tam prísť noví, poučení voličmi.
Ty si narodeny v 1988? Tak to chapem, ze mas taky naivny pohlad na politiku.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

pavol54 Pozri príspevok
To kde platia z platu 40% štátu?
na slovensku platíme kolko ??
0 0
vratnik vratnik

vratnik je offline (nepripojený) vratnik

Dobrá tabuľka v porovnaní s inými štátmi je napr. na http://dolezite.sk/Zivot_Slovaka_pat...na_sv_158.html
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

stormcatcher Pozri príspevok
...povedal by som, že na slovensku z platu má štát cez 50%
38,6 %...a to je len z platu.
kde sú spotrebné dane (nafta, chlast, cigarety ) ??
kde je dph na všetko,čo si kúpiš z tých 61,4 %, čo nám štát velkoryso nechal ??
znovu nafta, chlast, cigarety...ale aj chleba, lieky, elektrika, plyn, voda....

naozaj máte pocit, že nám štát vracia a prerozdeluje to, čo od nás vypáli ????
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

bjuty smis Pozri príspevok
na slovensku platíme kolko ??
prečítaj si na čo som reagoval, a čo za nezmysly tvrdil, o rozdeľovaní na štát a obce Ja netvrdím že odvody nemožno považovať určitým spôsobom za daň, ale tie vôbec neidú štátu ale štátnym a súkromným inštitúciám, že by to mohla obec nejak využívať tak ako jarko tvrdí tak ani vo sne lebo to je presne účelove viazané to akože miesto zdravotného poistenia by sa platilo to čo obec chce?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

bjuty smis Pozri príspevok
38,6 %...a to je len z platu.
kde sú spotrebné dane (nafta, chlast, cigarety ) ??
kde je dph na všetko,čo si kúpiš z tých 61,4 %, čo nám štát velkoryso nechal ??
znovu nafta, chlast, cigarety...ale aj chleba, lieky, elektrika, plyn, voda....

naozaj máte pocit, že nám štát vracia a prerozdeluje to, čo od nás vypáli ????
dobre je rozdiel z platu( to čo ani do ruky nedostanem) a zo spotreby (čo síce dávam z platu ale nemusím ak nespotrebujem tovar alebo služby)
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

pavol54 Pozri príspevok
prečítaj si na čo som reagoval, a čo za nezmysly tvrdil, o rozdeľovaní na štát a obce Ja netvrdím že odvody nemožno považovať určitým spôsobom za daň, ale tie vôbec neidú štátu ale štátnym a súkromným inštitúciám, že by to mohla obec nejak využívať tak ako jarko tvrdí tak ani vo sne lebo to je presne účelove viazané to akože miesto zdravotného poistenia by sa platilo to čo obec chce?
odvody sú čistá daň, len to politici kamuflujú názvom...

pavol, napísať vetu, že vôbec nejdu štátu, ale štátnym inštitúciám, tak na to radšej nebudem reagovať....

a akým súkromným ??
v tých 38,6 % sa nezohľadňujú odvody do druhého piliera dôchodkového poistenia, pretože sú platené mimo verejného sektora...
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

pavol54 Pozri príspevok
dobre je rozdiel z platu( to čo ani do ruky nedostanem) a zo spotreby (čo síce dávam z platu ale nemusím ak nespotrebujem tovar alebo služby)
iste, ale z bankoviek človek nevyžije....ako sa dá žiť bez spotreby ? bez služieb ?
0 0
lojko lojko

lojko je offline (nepripojený) lojko

NO.tak kolko vlastne % to je?iba z toho neplatime nijake odvody co usetrime?A co poplatky banke.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

vratnik Pozri príspevok
Ďakujem trisestry,
V regióne je ešte chabšia kontrola ako na celoštátnej. Vychádza 1 - 2 plátky, ktoré majú pod plnou kontrolou vedenie resp. spriaznení podnikatelia a keď sa primátor dostatočne opotrebí (korupcia je verejne známa), tak príde lepší, čistý kandidát a celý kolobeh sa opakuje.
Dlho som tu nebol a tak som nereagoval,
ale vidím, že okrem bjuty smis, nikto nechápete v akom prostredí vlastne žijete.
Nechápete, ako to vaše prostredie ovplyvňuje daňová politika štátu. Nechápete čo a ako vám to prostredie doslova devastuje.
Naši politici nás majú za dobytok, ktorý potrebuje len dostať nažrať a podojiť. Dokonca nás majú už aj za hlúpych a po včerajších príspevkoch si to myslím aj ja.
----------------------------------------------
Dobre uvažovali politici, keď nechali za vás platiť dane a odvody zamestnávateľom. Veď tak ako to napísal pavol54, že peniaze čo človek nevidí a ani nedostane do ruky nebolia. To je presne ta hlúposť s ktorou počítali.
Oni jednoducho skúšali, či to zbadáte a či vám bude vadiť, keď vás oberú o peniaze. Vždy najskôr skúsia vašu reakciu tým, že zverejnia svoj návrh a ak nieje nevôľa, tak idú do toho. Naložia vám, čo sa do vás zmestí. Naložia vám na hrb koľko sa len dá a počkajú, ako sa s tým zaťažením vyrovnáte. Oni dobre vedia, akí ste sprostí a že najskôr obviníte ženu, že zle hospodári, že zle nakupuje, že kupuje sprostosti a podobne. Pritom vysvetlíte deťom, že to niečo nepotrebujú, že je to na nič a že nemáte peniažky.
------------------
Budem ešte pokračovať, ale teraz musím ísť so psom von.

Jasné, že teraz to takto vyzerá
trisestri Pozri príspevok
chcel tym povedat ze mnohe skusenosti z regionalnej politiky poukazuju ze sa tam takisto kradne a podvadza ako na celostatnej urovni a aj napriek tomu volici volia tych istych lumpov,takze tvoje tvrdenia stoja na vode a tych uspesnych odvolani starostov bolo ako safranu-zase tvoja taktika,ked nie su argumenty zhod supera.
veď prečo by to malo byť inak?
Veď teraz ľudia obci neplatia dane (teda okrem majetkových daní a poplatkov - napríklad za psa) a vlastne všetko z čoho obec funguje, dostáva od štátu vo forme podielových daní a rôznych dotácií a príspevkov.
Ako to môže motivovať občana ku kontrole?
Ale ak by občania platili daň obci, mala by viac peňazí a to aj pri nižších daniach, mala by s čím hospodáriť a reguláciou daní, by vedela vytvárať pre svojich občanov atraktívne miesto na život.
------
Viem že si následky nedokážeš predstaviť a tak sa ti ich pokúsim naznačiť.
Ak by si každá obec určovala výšku daní, rýchlo by nastalo porovnávanie na ktorom mieste sa koľko platí a jasné, že by ľudia aj zvažovali, koľko peňazí im zostáva na vlastný život. Vlastne by im vznikla motivácia, prečo sa starať, kto a ako naložil s ich peniazmi. Vznikla by priama súvislosť s tým, koľko im zostane v peňaženke v súvislosti s hospodárením obce. Určite by im nebolo ľahostajné, koľko zaplatila obec za opravu chodníka, koľko za kanalizáciu, plyn, údržbu zelene a podobne. Určite by sa starali, či je dôležité oplotenie školy, či je potrebné vybudovať pred školou parkovisko, či je potrebné luxusné a drahé osvetlenie a podobne. Jediná možnosť pre občana, ako to dosiahnuť, je účasť na obecnom zasadaní.
Naposledy upravil jar88 : 07.03.13 at 07:17
0 0
vratnik vratnik

vratnik je offline (nepripojený) vratnik

jar88: Keď tu všetkých nenávidíš, tak sa odsťahuj do Somálska, alebo k papuáncom, tam neplatia žiadne dane. Kto najviac zdvihol dane tak boli pravičiari, navýšil DPH na základné potraviny, znížil dane veľkým firmám a bankstrom zrušil dane z dividend, nech si svoje nezdanené mld zisky presúvajú do zahraničia. Viď taký US Steel, fabriku dostali zadarmo, upratovačka u nich platila vyššie dane ako oni za tých 10 rokov. Keď daňové prázdniny skončili, tak pekne zarobia na predaji.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

vratnik Pozri príspevok
jar88: Keď tu všetkých nenávidíš, tak sa odsťahuj do Somálska, alebo k papuáncom, tam neplatia žiadne dane. Kto najviac zdvihol dane tak boli pravičiari, navýšil DPH na základné potraviny, znížil dane veľkým firmám a bankstrom zrušil dane z dividend, nech si svoje nezdanené mld zisky presúvajú do zahraničia. Viď taký US Steel, fabriku dostali zadarmo, upratovačka u nich platila vyššie dane ako oni za tých 10 rokov. Keď daňové prázdniny skončili, tak pekne zarobia na predaji.
To kde si vzal, že všetkých nenávidím?
Ako si prišiel na to, že som za neplatenie daní?
A prečo by som sa mal odsťahovať, veď som tu doma a aj moje deti a vnuci, sú tu doma.
----
Na ostatné vyjadrenia nereagujem.
----
Pridané:
Vieš ty vôbec, čo je to vlastne zdaňovanie dividend???
Prečo sa vlastne nemajú zdaňovať?
Naposledy upravil jar88 : 07.03.13 at 06:41
0 0
vratnik vratnik

vratnik je offline (nepripojený) vratnik

Sám píšeš akí sú tu ľudia sprostí.
Dividendy sa zdaňovať nesmú, lebo gorila Pent. by musela zisky z verejného zdravotníctva zdaňovať.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

vratnik Pozri príspevok
Sám píšeš akí sú tu ľudia sprostí.
Dividendy sa zdaňovať nesmú, lebo gorila Pent. by musela zisky z verejného zdravotníctva zdaňovať.
Hlúposť.
Dividenda je podiel na zisku, ktorý už bol zdanený pri jeho vzniku. Preto sa nemôže zdaňovať. Bolo by to ďalšie zdaňovanie už raz zdaneného.
----------------
To že sú sprostí, neznamená, že ich musím nenávidieť.
Aj keď musím priznať, že mi neskutočne vadia.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

bjuty smis Pozri príspevok
iste, ale z bankoviek človek nevyžije....ako sa dá žiť bez spotreby ? bez služieb ?
daň zo spotreby neplatíš štátu ale tvojmu dodávateľovi a či on má firmu v raji nevieš tak to nerieš, lebo sa do toho zamotáš a zmiešaš hrušky s jablkami
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

pavol54 Pozri príspevok
daň zo spotreby neplatíš štátu ale tvojmu dodávateľovi a či on má firmu v raji nevieš tak to nerieš, lebo sa do toho zamotáš a zmiešaš hrušky s jablkami
no , ty nemiešaš hruška s jabklomi, ty v tom máš hned zelovoc....

ktorá nepriama daň, alebo ako ty píšeš dan zo spotreby nekončí v štátnom rozpočte ??
myslíš, že shell-ka si dan z minerálnych olejov platí v holandsku ?,
alebo becherovka v prahe ???
prachy za marlborky končia v amerike ????
čo riešim-a neviem to ?? ))))))))))))))
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať